Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsza rzeczy pod słońcem pod Oxenfurtem:

 

Troll kamienny, szalikowiec redańskiej armii, wyśpiewuje piosenki i pilnuje łódek. Rozpływały się, to przerobił niektóre łódki na płot i "łódki teraz pilnują łódek". Przyszli do niego wieśniacy i żołnierze, "z ostrymi patykami", to tak delikatnie ich chciał rozdzielić, wieśniacy tu, żołnierze tam. Ale wszyscy się położyli i tak już zostali. No to ich zjadł, jest wojna, nic się nie może marnować. Wieśniacy byli smaczni, żołnierze mniej. Wysłał mnie po farbę. Jak to "po farbę"? No po białą farbę i czerwoną farbę, miasto nie widzi że tu Redania stoi :E

 

 

NIE ŻYJĘ, ZNISZCZYLIŚCIE MNIE CDPRED :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna znalezc statystyki gry ? Jak dlugo siedze juz przy kompie grajac w wiedzmina ? :) W grze jest zepsute, a na gogu galaxy ciagle pokazuje 8 godzin i 44 minuty (a gralem na okolo kolo 30 h). Gdzies jeszcze mozna to znalezc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guide do wieśka na allegro już za 100zł, to dobra cena za 500 stronicową księgę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można sprawdzić stopień ukończenia gry? W gog galaxy ten pucharek to osiągnięcia czy własnie stopień ukończenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieros to pier*** hejter. Do wora z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ludziska, mam dylemat. Wiedźmin 3 mi odpalił, przeszedłem nawet trochę, ale na kiepskiej rozdzielczości i z zacinkami to żadna frajda. Chcę wymienić kartę graficzną na trochę lepszą (na moim monitorze i tak rozdziałka max 1280x1024 :E). Tu się pojawia pytanie, czy przy specyfikacji Athlon II 635 2.9GHz, Radeon HD4750, płyta główna ASUS M4A77T, 4GB ramu i zasiłka Power Man IP-S400Q3-1 400W wystarczy wymiana radka na powiedzmy 6850 żeby po prostu chodziło dosyć płynnie nawet na low? Czy powiedzmy jeszcze coś będzie go blokowało? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kpisz. Wspominasz o tym po raz kolejny w swoich postach, więc musisz wiedzieć o które chodzi. Z Twoich słów wynika, że w większości recenzji można to znaleźć, w czym problem podać kilka cytatów? Wtedy możemy rozmawiać, w innym wypadku przestań się kompromitować. No i nie, tutaj nie chodzi o to, że "ktoś mówi źle o Wieśku". Jest różnica między konstruktywną krytyką, której trochę tutaj było, a zwykłym bzdurzeniem, które z zapałem uprawiasz.

 

Nie karmcie trola...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niby do zabicia, ale z drugiej strony duch po uwolnieniu przez nas ratuje dzieci z sierocińca na bagnach. Ktoś tu pisał że wiedźmy się opiekują wsią. Tak, ale za to że wieśniacy podsyłają im dzieci do jedzenia (?). Nic nie wiadomo co się dzieje z tymi dzieciakami po uwolnieniu, i z wiedźmami. Generalnie chyba obydwa wybory kiepskie. No i po zakończonych questach opisy mogłyby być lepsze.

 

Ja ducha uwolniłem choć nie wiedziałem że to będzie mieć aż takie znaczenie, na zakończenie misji była cutscenka w której Geralt mówił o wybieraniu mniejszego lub większego zła. I że czasami trzeba wybrać większe zło żeby uratować małe dobro.

 

 

 

Kiedy pojawiła Ci się ta cutscenka? Bo po uwolnieniu ten duch zaklęty w konia szedł za mną po czym podszedłem do sołtysa, by powiedzieć mu o uwolnieniu ducha. Po tym automatycznie odpaliła mi się już cutscenka z wiedźmami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ginn

 

Ja dowiedziałem się o konsekwencjach tego wyboru w momencie

podjęcia nowej misji u Barona związanej z wyprawą na bagna. Trafiamy wtedy do Sztygarów, a tam okazuje się, że Czarna Mara wyrządziła takie szkody i odpala się cutscenka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grze jak wejdziesz do ekwipunku to nacisnij C i bedziesz mial swoje statystyki plus czas gry :) Bialy Sad zajal mi 8 godzin i 10 minut :) teraz zwiedzam Velen. Niestety zdazylo mi sie juz crash w walce i potem 5 minut pozniej ;) tylko one mnie zniechecaja do grania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te statystyki są chyba zbugowane, bo według nich gram już jakieś 2 dni i 10 godzin, a tyle to ja w życiu nie natrzaskałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te statystyki są chyba zbugowane, bo według nich gram już jakieś 2 dni i 10 godzin, a tyle to ja w życiu nie natrzaskałem ;)

Chyba wszystkim tak pokazuje, ja mam 3 dni i 14 godzin. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A czy jest mozliwosc sprawdzenia czasu gdziekolwiek indziej ? GOG z kolei zaniża, pokazuje 8% i 8 godzin 44 minuty tak od 3 dni :)

 

Mam jeszcze pytanie, czy jest mozliwe aby spedziec w tej grze wiecej niz 100h jezeli robi sie wszystkie zadania poboczne i bawi się w znajdźki ?

 

Chcę sobie ograniczyc granie do 2h na dzien zeby zdazyc się nacieszyc tymi darmowymi DLC ktore maja wyjsc :P

Edytowane przez Tom24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moim zdaniem jak najbardziej możliwe. Misji jest od groma, do tego gra w Gwinta, wyścigi konne i inne aktywności. Znajdźek jest mnóstwo, a odnajdywanie różnych schematów, nowych zbroi, ciekawych mieczy jest zajęciem na wiele godzin.

Edytowane przez B3rCik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś gdzie znajduję się klucz do młyna w Białym Sadzie ?

Zwiedziłem już chyba wszystkie lokacje tylko ten młyn mi został i nie mogę znależć klucza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś gdzie znajduję się klucz do młyna w Białym Sadzie ?

Zwiedziłem już chyba wszystkie lokacje tylko ten młyn mi został i nie mogę znależć klucza...

 

Trup temerskiego żołnierza obok mostku nad rzeczką niedaleko młyna. Na mapie pokazuje sie jako ukryty skarb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ Tak jest ale od takich rzeczy są spoilery, nie psujcie innym zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy Wiedźmin 3 pójdzie mi na IMacu 2015 ?

Edytowane przez pawlo93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że jeszcze nigdy nie umarłem tyle razy w żadnej grze, nawet w serii Souls, co tutaj się dzieje na najtrudniejszym to głowa mała. Dla mnie jako miłośnika wyzwań, to najlepiej podkręcony poziom w grach jaki dostałem. Nie dość że obcięte staty broni, to jeszcze do tego bez olejów, alchemii i przede wszystkim bez nauczenia się kontroli walki jesteśmy na dwa, trzy ciosy. Fajnie np. bije gargulec tylko a 7800 :) Za to jak się człowiek wprawi używając znaków Quen na przemian z innymi to walka to normalnie taniec mieczy. Duży realizm walk i strasznie mi się to podobam, że kluczem do sukcesu jest przygotowanie, oraz uniki i kontry. Powiem, że ten element na tle całej serii (dwie poprzednie części) osiągną istnie mistrzowski poziom. O świecie to nawet nie ma co się wypowiadać, najbardziej wiarygodny świat w grach rpg jaki chyba udało się kiedykolwiek stworzyć. Jeśli CDProjekt będzie tak wysoko za każdym razem podnosić poprzeczkę to w końcu tak samo jak R* będą konkurować sami z sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ Nie masz momentów frustracji i ochotę na przełączenie na niższy poziom? Podziwiam, ja bym nie wytrzymał po kilku zgonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak najbardziej możliwe. Misji jest od groma, do tego gra w Gwinta, wyścigi konne i inne aktywności. Znajdźek jest mnóstwo, a odnajdywanie różnych schematów, nowych zbroi, ciekawych mieczy jest zajęciem na wiele godzin.

Złożyłem cały zestaw Gryfa i to już zajęło mi sporo czasu. Przy okazji świetnie się bawiłem, bo lokacje z częściami okazały się naprawdę ciekawe. W tej grze czas leci nieprawdopodobnie szybko, człowiek po drodze do jednego questa 3 razy zboczy, zanim trafi do wyznaczonego punktu, marnując nawet kilka godzin na jakieś pierdoły. :) 100 godzin spokojnie można zrobić, jeśli ktoś chce oczyścić całą mapę i nie przeklikuje dialogów, których jest sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. czy gre kupioną na PC da sie zainstalować na OSX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mną już ze 24h gry, więc pozwolę sobie wylać moje żale na forum :E

 

Ta gra jest fenomenalna. Czapki z głów CDPR, to, ile pracy włożyli na dopracowanie wszystkich elementów... masakra. Tak ogromnej i dopracowanej zarazem gry nie ma i chyba długo nie będzie. A do tego naprawdę dziw mnie bierze, jak mogli zrobić tak fenomenalnie wyglądającą grę z tam ogromnym światem, w której praktycznie nie ma żadnego doczytywania i która śmiga ludziom na kartach graficznych poprzedniej generacji.

 

Grafika po prostu zapiera dech w piersiach. Spacer o świcie leśną polaną, wjechanie wieczorem na koniu do wiosku na wzgórzu, wodna przeprawa łódką w pobliżu zamglonych moczarów - klimat aż wylewa się z ekranu, a szczegółowość każdej z lokacji zawstydza chyba wszystkie inne tytuły, jakie do tej pory wyszły. Tak jak wspomniałem wcześniej - zdarzają się gorsze tekstury, ale doprawdy nie mogę pojąć tego, jak niektórzy mogą przyrównywać trzecią część Wiedźmina do tytułów wydanych w 2011 roku - no chyba, ze ktoś gra na najniższych ustawieniach (ale z tego co widziałem na youtube i wtedy gra wygląda naprawdę ładnie) albo wyznacznikiem jakości grafiki jest dla niego to, by wszystkie tekstury były w rozdzielczości 4k. A że drzewa i krzewy nie reagują na naszą postać? Widoki są tak piękne, że w ogóle nie zwracam na to uwagi. Dla mnie to nie jest tylko najlepiej wyglądający sandbox w historii gier komputerowych - to na ten moment najładniej wyglądająca gra w ogóle.

 

Muzyka/udźwiękowienie - kolejna kapitalna sprawa. Doskonale wykonane utwory, idealnie dobrane do okoliczności, w jakich się znajdujemy. W walce muzyka zagrzewa nas do boju, poza walką, w zależności od lokacji - podkreśla emocje, które powinniśmy czuć w danej chwili. Soundtrack z Wiedźmina to z pewnością jeden z tych soundtracków, do których długo będę wracał po przejściu gry.

Głosy postaci głównych / drugoplanowaych również należy pochwalić - jest bardzo dobrze. Może nie jest to poziom np wersji angielskiej The Last of Us, ale jest niedaleko.

 

Questy to temat na osobną debatę... w RPG tak fenomenalnych questów dawno nie było. Pomijając białe znaki zapytania z mapy (chociaż tych raczej questami nazwać nie można), wszystkie questy są mega ciekawe, są mroczne, są jak żywcem wyjęte z książek Sapkowskiego - naprawdę można się poczuć, jakbyśmy czytali książki pokonując kolejne zadania przygotowane przez twórców. Do tego dialogi - poezja. Majstersztyk. A najlepsze jest to, że tu nie mówimy tylko o wątkach głównych, ale też zadaniach pobocznych - czasem przez przypadek można się natknąć na zadania (nie oznaczone na mapie), które przywołują masę wspomnień z poprzednich części gry/z książek i których przejście potrafi zająć grubo ponad godzinę.

 

O rozwoju postaci i walce już wcześniej pisałem - mi one strasznie przypadły do gustu. Na trudnym jest akurat tak, jak powinno być - musimy być ciągle w ruchu, ciągle jeden krok przed przeciwnikiem i wykorzystując chwile jego nieuwagi co i rusz wykonywać kolejne cięcia. Tak było w książce - tak też jest w grze. 100% imersji. Rozwój postaci może budzić kontrowersje, ale mi się jak najbardziej podoba - zmusza do myślenia i odpowiedniego dobierania kombinacji umiejętności.

 

Problemów technicznych od wyjścia pacza nie mam - gra ani razu nie wysypała. Nie miałem również żadnego problemu z brakiem możliwości ukończenia jakiegoś zadania. Oczywiście zdarzają się glitche typu przeciwnik, który umiera ale zamiast padając na ziemię dalej stoi - ale nie oszukujmy się, w takiej ogromnej grze to i przy budżecie Rockstar nie da się tego uniknąć.

 

Z kwestii, które być może zostaną poprawione w patchu - trochę brakuje mi sortowania ekwipunku, głównie pod kątem wagi danego przedmiotu.

 

 

Po 20 h Dragon Age Inkwizycja mnie odrzucił, przy Wieśku czuję, że tak naprawdę historia dopiero się zaczyna. A ja chcę ją poznać, wcześniej czyszcząc mapę z wszystkiego, z czego się da. Żadna gra mnie tak nie wciągnęła od wielu lat.

 

Gdyby Wiedźmin wyszedł w 2014 roku, to byłaby z pewnością GOTY. Zobaczymy, co przyniesie ten rok (np Batman), ale w moim osobistym rankingu bardzo ciężko będzie się jakiejkolwiek grze zbliżyć do poziomu Wiedźmina.

 

CDPR wykonał kawał dobrej roboty, serwując nam grę, która wyznacza nowe standardy w gatunku cRPG. I tak jak napisał Alek - jeśli ich kolejne gry będą równie wysoko stawiały poprzeczkę, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zajął podobną pozycję w umysłach graczy, jak taki Blizzard 10 czy 15 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...