Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jak się resetuje talenty w grze. Jakis npc czy pota może ?

U tej czarodziejki/wiedźmy w Velen masz eliksir za 1000 do resetowania. Tylko że wtedy tracisz na stałę punkty z miejsć mocy.[tak mówili redzi] (chyba że jak ponownie je odwiedzisz to ponownie je dostaniesz ale tego nie wiem)

PS. potwierdzam empirycznie że po zmianie napięć w biosie karty crashe ustały, a przy okazji zrobiłem OC w biosie.

PS2. Ktoś tu podawał linka do filmiku jak zaraobić kasę. A więc na PC (to była wersja konsolowa) to nie przejdzie.

Pewnie po nowym patchu i konsole zostaną pozbawione tego buga.

Sposób polegał na kupowaniu muszli u kupca na rynku w Novigradzie, rozmontowaniu ich na perły i sprzedaży pereł.

Specjalnie z Velen pognałem do Novigradu bo cierpię na brak kasy :E . I pupua żaden kupiec nie ma muszelek :E

Może to i lepiej

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie.. Czy wiedzmin pojdzie na moim kompie.

i5-2400 3.1 Ghz

radeon 6850

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwala mnie to narzekanie na płynność :lol2:

To nie jest żaden shooter z dynamicznym celowaniem do którego potrzeba stałej, wysokie liczby kl/s.

W W3 przy stałych 35kl/s gra się w pełni komfortowo! Wolę mieć 35kl/s ze wszystkim na maksa niż zjeżdżać z detali dla większej liczy kl/s które nic mi nie dają. Tak czy siak na 980@1500 mam 40-60kl/s ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi misjami z kategorii "Poszukiwania" mam grubszą sprawę. Każde zadanie w Velen, które zaczyna się od "Przeczytaj znalezionie zapiski/list" nie działa. Po prostu - czytam i nic się nie dzieje. Gra tego nie rejestruje jakby... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rozwala mnie to narzekanie na płynność :lol2:

W W3 przy stałych 35kl/s gra się w pełni komfortowo! Wolę mieć 35kl/s ze wszystkim na maksa niż zjeżdżać z detali dla większej liczy kl/s które nic mi nie dają. Tak czy siak na 980@1500 mam 40-60kl/s ;)

Mnie też rozwala jak ktoś może grać w 35 FPS.

Życie jest za krótkie by marnować je na granie w takim framerate :P

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś na podobnym do mojego sprzęcie - i5 2500k OC + GTX 970 (reszta w sygnaturce)? Doświadczam zjawiska stutteringu i to w tak ogromnej skali, że prawie nie da się grać, a dyskomfort jest olbrzymi. Przy wydajności oscylującej w granicach 50-60 fpsów występują regularnie małe przycinki, uczucie jakby było poniżej 25 fps. Rozdziałka 1920x1080, detale Uber z wyłączonymi NVIDIA HairWorks, HBAO+ oraz wygładzaniem. To jest jakaś masakra. Na wysokich (bez bajerów od Nvidii) to samo. Niezależnie od włączonej V-Sync, próbowałem też poprzednich sterowników do grafiki. Wina procesora (brak multithreadingu)? Też tak macie?

 

Ja gram na GTX 970 i i5 2500K @ 4.2 GHz i nie mam żadnych przycinek. 50-60 fps na ultra w 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HextorPL

Jaki masz system operacyjny? U mnie Win 7. Też nie miałem żadnych przycinek, dopóki nie doszedłem do Velen...;) Mimo, że framerate się nie zmienił (również 50-60 fps w ultra 1080p), to pojawił się stuttering. Modyfikacja "LimitFPS=50" w pliku user.settings pomogła. Teraz mam stałe, płynne 50 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwala mnie to narzekanie na płynność :lol2:

To nie jest żaden shooter z dynamicznym celowaniem do którego potrzeba stałej, wysokie liczby kl/s.

W W3 przy stałych 35kl/s gra się w pełni komfortowo! Wolę mieć 35kl/s ze wszystkim na maksa niż zjeżdżać z detali dla większej liczy kl/s które nic mi nie dają. Tak czy siak na 980@1500 mam 40-60kl/s ;)

Ja widzę różnicę między 35 a 50 klatkami, za to nie widzę różnicy między cieniami ultra i high. Także wiesz, jeden woli córkę, drugi teściową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba juz finiszuje glowna fabule (29h rozegranych) i bezapelacyjnie stwierdzam, ze jest to istny majsterkur*ajsztyk. Dziekuje za uwage i pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba juz finiszuje glowna fabule (29h rozegranych) i bezapelacyjnie stwierdzam, ze jest to istny majsterkur*ajsztyk. Dziekuje za uwage i pozdrawiam :D

 

Cooooo, ja mam chyba z 50-60h i końca fabuły nie widać :D

 

@HextorPL

Jaki masz system operacyjny? U mnie Win 7. Też nie miałem żadnych przycinek, dopóki nie doszedłem do Velen...;) Mimo, że framerate się nie zmienił (również 50-60 fps w ultra 1080p), to pojawił się stuttering. Modyfikacja "LimitFPS=50" w pliku user.settings pomogła. Teraz mam stałe, płynne 50 fps.

 

Windows 8.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie. Ja jestem co najmniej usatysfakcjonowany. Choc jako wielki fan sagi pewnie jestem malo obektywny. Dla mnie ten tytul jest spelniem marzen z czasow dziecinstwa, wyobrazenia bohaterow, gdy chlonalem kazda kolejna stronice. Mozliwosc zobaczenia na wlasne oczy Yenny i Ciri(kazda scena z ich udzialem byla dla mnie za krotka) w zupelnosci mi wystarcza zeby dzielo Redow postawic na piedestale gier, w ktore mialem przyjemnosc grac. Tak to sobie wyobrazalem. Poza tym- to jest po prostu świetna gra. Na pewno do niej wroce nie raz. Nie tylko ze wzgledu na wartosc emocjonalna. Dla mnie to jest fantastyczne podsumowanie utworu Sapka. Choc ciagle mi malo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem fabularnym gra jest fantastyczna. Jedyna rzecz która mnie denerwuje to mechanika poruszania się, ale to szczegół.

 

Nie rozumiem stękania na temat grafiki w momencie kiedy gra ma do zaoferowania TYYYYYYLE rozrywki. Niestety ale w tym temacie większość wypowiedzi została napisana przez użytkowników którzy kupują grę nie po to, aby w nią grać, lecz po to, żeby onanizować się możliwościami lub niedomaganiem swoich komputerów. Przykre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że wątek fabularny to jednak maksymalnie 30h, a nie 50 jak to redzi zapewniali. Trochę szkoda, bo przy obecnym tempie grania chciałbym jak najdłużej oczekiwać zakończenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

temat rośnie w takim tempie, że pozwolę sobie nie przeglądać wstecz...

czy ktoś zna rozwiązanie problemu blokującego progress w novigradzie w piwnicy, gdzie trzeba na cegle wcisnąć "e" by otworzyć tajne przejście - i "e" za nic nie chce zaskoczyć? quest: stosy novigradu.

musiałem się cofnąć do wcześniejszego save'a, i zająć się innymi zadaniami - to jedno mam "zablokowane" :(

 

widzę, że nie ja jeden mam problem, i jest to bug crossplatformowy - http://forums.cdprojektred.com/threads/39167-Pyres-of-Novigrad-bug-can-t-progress-with-main-quest-line-*Possible-Spoilers!*

niestety podane tam rady nic u mnie nie wskórały.

Edytowane przez Gobli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Czyli wychodzi na to, że wątek fabularny to jednak maksymalnie 30h, a nie 50 jak to redzi zapewniali. Trochę szkoda, bo przy obecnym tempie grania chciałbym jak najdłużej oczekiwać zakończenia :P

Mam 36h, a w Velen jeszcze tyle wykrzykników, że w mniej jak 80 godzin chyba nie ukończę.

Wczoraj udało mi się dopiero ogarnąć bok i gwinta w Velen - wreszcie udało się talię Cesarstwa Nilfgaardu ułożyć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman
Napisano (edytowane)

Cały czas miałem w głowie że mamy jedną dużą mapę, ale jednak świat jest podzielony na huby (swoją drogą b.duże). Czy ja tu czegoś nie rozumiem? Na yt wydawało mi się że oglądam mapę całego świata...

Później mamy caaałą mapę dostępną bez ograniczeń? Czy to tak zostanie. Bezsensu się tak przełączać między regionami. Psuje to zabawę.

Edytowane przez hoodedman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 18 h 13% a w velen jeszcze nie byłem w kilku wioskach i sporo znaków zapytania

 

Jaram się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas miałem w głowie że mamy jedną dużą mapę, ale jednak świat jest podzielony na huby (swoją drogą b.duże). Czy ja tu czegoś nie rozumiem? Na yt wydawało mi się że oglądam mapę całego świata...

Później mamy caaałą mapę dostępną bez ograniczeń? Czy to tak zostanie. Bezsensu się tak przełączać między regionami. Psuje to zabawę.

 

Skup się na fabule. Wybaczcie, jednak irytują mnie ciągłe narzekania na to jak gra jest brzydka, jak jest podzielona i które buty Geralta piją go w stopy. Wg tego, co ja widzę na ekranie to grafika jest świetna (a nie gram na mega grafie - gtx 960) i przyzwoicie zoptymalizowana (na wysokich większość czasu w przedziale 40-60 fps), świat jest ogromny, fabuła jest super.

 

Dziękuję za uwagę i wracam do pracy, żeby po południu wrócić do przygód Wiesława :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wytrzymałem i pojechałem do kolegi który ma tv 4k zjechałem z detali(aa, cienie itp) itp ale to wygląda świetnie :o

Co do samej gry, przy każdym zadaniu pobocznym mówię sobie, że to ostatni i lecę z fabuła, ofc dupa blada a to jakiś skarb a to jaskinia do sprawdzenia. Gra to top ostatnich lat, tylko GTA może stawać do walki ale tylko przez tryb online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główny wątek fabularny to według CDPR 25 godzin speedruna. Większość recenzentów kończyła grę w 50 - 70 godzin, aczkolwiek byli i tacy, którym zajęło to 100 godzin. Wydaje mi się, że recenzenci grając muszą się skoncentrować na głównym wątku bo rozdrabnianie się mogłoby spowodować zbyt duże opóźnienie w napisaniu recenzji. Wydaje mi się patrząc po tym ile czasu zajęła mi już ta gra, a jak niewiele na razie zrobiłem, że większość graczy ukończy gre w mniej więcej 80 godzin, ale ci którzy będą grali na najwyższym poziomie trudności i będą chcieli odwiedzić wszytskie punkty na mapie kto wie czy nie będą potrzebowali nawet 200 godzin.

 

Dla porównania znalazłem tak często przywoływanego tutaj Skyrima

http://www.miastogier.pl/dlugosc-gry,pc,9111.html

 

Jak widać minimalny czas na przejście gry to 5 godzin, ale średni czas ukończenia gry to 123 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby byla jasnosc ja zrobilem tylko kilka zadan pobocznych (nigdy w grach ich nie robie, tutaj bylem po prostu ciekawy losow odpowiednich bohaterow), reszta to tylko fabula i speedrun z podekscytowaniem :D postanowilem tak, gdyz poboczne zadanka zostawiam sobie jako wisienka na torcie w otoczce modow, ktore powstana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepska grafika i w dodatku optymalizacja ssie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thorns

Kiepska grafika i w dodatku optymalizacja ssie ;/

 

Wracaj do minecraft'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wracaj skopali sprawę i tyle taka prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej nie gram :/ załamka na maksa. btw: jak tam po kilkunastu godzinach wrazenia z Polskiego dubbingu? daje rade? No i ta kwestia K+M przyzwyczailiście sie czy jedynym rozsądnym wyborem jest pad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...