Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam problem, otóż

 

znalazłem córkę Barona i wróciłem do niego, był wyścig z Ciri i dostałem polecenia, aby dalej szukać matki. Jest napisane, żebym sprawdził wątki poboczne misji, ale nic nie znalazłem. Nie ma żadnego znacznika, gdzie mam iść itd.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po za tym Geralt lewituje w powietrzu razem z trawą i kamieniami :lol2:

A mi trawa dziwnie znika przez wymaksowanie w ini .Zupełnie nie potrzebnie ... Wrzuce jutro filmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem, otóż

 

znalazłem córkę Barona i wróciłem do niego, był wyścig z Ciri i dostałem polecenia, aby dalej szukać matki. Jest napisane, żebym sprawdził wątki poboczne misji, ale nic nie znalazłem. Nie ma żadnego znacznika, gdzie mam iść itd.

 

 

Musisz zrobić tę drugą misję główną.

 

 

 

jak zdobyć (i czy jest) mistrzowska zbroja i cały rynsztunek gryfa? Dodatkowo, gdzie kupić te mapy ( jeśli są). Halp. mam tylko wyśmienitą :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Włączyłem na godzinkę o 21.... Nie można od tego odejsc, mam 25h juz, 13% Level 13. Zrobilem misje fabularne w Velen, mam isc do Novigradu. Wykonuje wszystkie misje poboczne ktore napotkalem wraz z watkiem fabularnym, nowych miejsc nie odwiedzam, wiele questow musze odlozyc na pozniej wymagaja leveli powyzej 20,30... Nie chce, podaje przyklad: szedlem sobie sciezka nagle zobaczylem opuszczona wioske i ghule na 25 poziomie, uaktualnilo mi sie zadanie, nie powinno mnie tam byc - pierwszy wpis w dzienniku mialem na czerwono, powieniem najpierw z kim porozmawiac o tej misji a pozniej ja znalezc a nie w taki sposob jak ja to zrobilem, zaczalem od srodka... Najlepszy RPG wszechczasow.

Warto isc po przedmioty gryfa? dobre sa? to jest tylko zbroja czy mecze rowniez? znalalem 2 szkole zmiji, dobra jest? jak mozna ulepszyc te miecze na 2 poziom.

Edytowane przez raul_ole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany da się przenieść grę na inną partycję jakoś? bo mi sie na HDD zainstalowała -.-

 

Poza tym po tym 1.0.4 strasznie długo niektóre misję się wczytują wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie po patchu gra chyba ciut lepiej dziala, zwlaszcza na otwartych terenach i zadnych problemow nie uswiadczylem. Zmienilem SFX na Azgana z K-putt i chyba jest troche lepiej choc obydwa maja swoje zalety.

 

Co do samej rozgrywki to mioooood. Ostatni RPG w ktorego sie zagrywalem to byl Elder... Oblivion. Ale Wiesiek to klasa sama w sobie. Rozlegle tereny, zmiana pogody, gra swiatel...mhm Na poczatku trudno mi bylo wszystko ogarnac w tej grze, ale teraz juz wszystko rozkiminilem. Wczoraj sie bilem z Gulem w misji z Wiedzma chyba z 1h. Nonstop ginalem. A wystarczylo przeczytac Bestiariusz... :E Dopiero dzis odkrylem to w misji ze studnia po powrocie do Nowego Sadu i zrobieniu wszystkich misji z wykrzynikiem, ze trzeba tworzyc specjalne olejki do smarowania mieczy ;)

 

Jest niestety jeden duzy minus tej gry... :(

 

Wciaga na godziny!!! ;)

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

znalalem 2 szkole zmiji, dobra jest? jak mozna ulepszyc te miecze na 2 poziom.

 

 

Gdzie jest ta druga szkoła żmiji jeśli można skorzystać, bo łaże i lipa :P

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moherek.

Zrobil ktos questa z jasnowidzem?

Ta przepowiednia ma wplyw na pozniejsze zadania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to zlecenie, więc nie wielki spoiler, a można fajną rzecz zdobyć.

Śmiertelne Rozkosze

 

Jak puścimy ją wolno, to dostaniemy taki mecz.

Wybierając taką opcje, nie ma w ogóle walki, więc warto zrobić jak tylko będzie dostępne w Novigradzie.

 

SNvCNo4.jpg

Był znacznie lepszy od mojego. Mimo, że mam 15 poziom.

 

Chociaż pewnie znając skutki wyborów, potem wymordują mi całą wioskę jak w przypadku

 

Ducha lasu :E

 

 

 

 

Coś źle robię, czy nadal tego nie naprawili. Runy dają +0 siły ataku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cholera jasna, miałem skończyć półtorej godziny temu a tu stwierdziłem że pomogę Triss w Novigradzie.. Co quest to się Geralt w coraz większe polityczne gówno pakuje.

 

I teraz nie wiem czy pomóc Dijkstrze zabić Radowida, czy nie.. A Triss odpłynęła, chcę grać książkowo, ale cholera, gra aktorska i mimika postaci.. Idę skorzystać z rady Dijkstry, upić się i iść na dziwki :E

 

A tak z innej beczki, przynajmniej 2 różne zakończenia POBOCZNEGO questa i ze 6 różnych dialogów pod koniec (ucieczka czarodziejów z Novigradu)... Gdzie sam jeden taki quest był większy niż niektóre głowne w innych grach

Edytowane przez assire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje screeny w spoiler bo duże są. Ja biegam w Misiu więcej. Oba level 4, full set.

Kotek

 

 

c39e47e8e59f05aa.jpg

 

 

Miś

 

 

7e8e93edea3fe.jpg

 

 

 

Dzięki. Kot wygląda zacnie ;)

 

Uff, koniec zabawy na dziś. Kolejne godziny przegrane i kolejne decyzje, których efektów w przyszłości się boję. Poza tym, jestem pod wielkim wrażeniem tego, w jaki sposób sporo questów, a właściwie podjętych w nich decyzji wraca w późniejszych etapach, wliczając w to nawet zupełnie najprostsze zadania. Ogólnie chylę czoła przed REDami za to, że W3 sprostał moim ogromnym wymaganiom i temu całemu hype'owi. Od wielu lat nie miałem tak, żeby jakikolwiek tytuł przykuwał mnie na długie godziny i im dalej w las tym bardziej się podobał. Nawet takie Pillars of Eternity, które ukończyłem i które mi się podobało zaczęło nużyć w okolicach 30-40 godziny. Tutaj jest zupełnie inaczej.

 

Na tę chwilę daje grze pełną dychę. Te nawiązania, powroty różnych postaci, dialogi, muzyka, postać Geralta, który w końcu jest prawdziwym, książkowym sobą - majstersztyk ;)

 

Co mnie dziwi, a zarazem cieszy, przez te jakieś ponad 40h zabawy miałem może dwie zawiechy i nie napotkałem bugów, które rzuciłyby się w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ta gra podoba mi się jako całość, czuje totalną wolność w tym co robię, jak na Wiedźminskim szlaku. Do tego rewelacyjny poziom trudności, dużo fajnych mikstur, świetny crafting. Mam nadzieję że Red nie skończy na dwóch dodatkach, a spokojnie rozszerzy całość, ma fajne mapy, wystarczy dołożyć jeszcze więcej questów, lub nawet dodać nowy teren. Jak się to porównuje do Dragon Age Inkwizycji to dzieli te gry przepaść mimo że bardzo mi się Inkwizycja podobało. W Wiedźminie aż się chce robić wszystkie misje i zwiedzać. Ostatnio tak miałem przy Skyrim. Ten świat jest ultra wiarygodny, do tego te najdrobniejsze detale i detaliki. Nawet błyszczące się runy na mieczach :)

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/911/nxqK7y.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/537/Ij1mJO.jpg

 

Na tę chwilę daje grze pełną dychę. Te nawiązania, powroty różnych postaci, dialogi, muzyka, postać Geralta, który w końcu jest prawdziwym, książkowym sobą - majstersztyk ;)

 

Na drugie podejście proponuje wybrać mój model grania, poziom najwyższym na wiedźminskim szlaku + wyłączone wszystko, opisy masz tylko na mapie głównej i tylko jak odkryjesz, immersja 10x większa (głównie wywalając zbędny HUD - w końcu to gra rpg a nie symulator F16)

Edytowane przez halflife2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alek, ale czy Ty nie byłeś tym, który wróżył, że DA zmiażdży Wiedźmina?

Tak sobie właśnie teraz przypomniałem, że wróżyłeś niezłe fiasko naszej rodzimej produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z niewiadomych przyczyn zdarzają się bardzo rzadkie crashe. Pojawia się przy tym komunikat: "Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na razie trudno powiedzieć, pod niektórymi względami zachwyca, pod niektórymi względami czuję niedosyt. W sumie nie wszystkie zmiany mi odpowiadają (moim zdaniem niektóre są na gorsze), nie do końca chyba RED-om wyszło także wejście w "otwarty świat".

Mógłbyś rozwinąć te zachwyty i niedosyty? ;) Podobnie ze zmianami i otwartym światem. W przypadku tego ostatniego punktu mam odmienne zdanie - właśnie bardzo dobrze wyszedł im pierwszy rejs po open wordzie. Nie obyło się bez zgrzytów, ale ogólnie nie spodziewałem się tak równego poziomu. Co do znaczników się zgadzam, trochę tak na jedno kopyto robione. Inna sprawa, że ciężko było wymagać czegoś innego, to w końcu nie są pełnoprawne zadania, tylko typowe dla tego gatunku pożeracze czasu. Zresztą już ich ilość wyklucza większe ich rozbudowanie, równocześnie gra nie cierpi na brak wartościowego contentu.

 

Nawiązując jeszcze do wspomnianego głównego wątku w Novigradzie - jest w porządku, lekki niesmak może być wynikiem tego, że ten z Velen to klasa sama dla siebie. ;) Przez co oczekiwania były większe.

Na tę chwilę daje grze pełną dychę. Te nawiązania, powroty różnych postaci, dialogi, muzyka, postać Geralta, który w końcu jest prawdziwym, książkowym sobą - majstersztyk ;)

W moim wypadku na razie dycha za muzykę, dialogi i fakt, że cały czas mam wrażenie grania w książkę. ;) Jeśli chodzi o inne elementy nieco gorzej, lecz nadal jestem bardzo zadowolony z całokształtu. Immersja ze światem, jego wiarygodność, Geralt jak żywy, to - obok wyżej wymienionych - są dla mnie kluczowe kwestie. Nie mam oporów w nazwaniu tej gry jedną z najlepszych w jakie grałem w ostatnich latach, mimo tego, że stronie technicznej (głównie) do ideału brakuje. Pozostaje ocena fabuły, ale na to za wcześnie.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry dzień Geralty, Strzygi i inne gówna ;)

ja mam pytanie takie do zgromadzonych - Muszę zmodyfikować nieco mojego komputra bo od 2-3 lat już nie miałem czasu ani chęci grać w cokolwiek i komputr naturalnie "zestarzał się" :D

 

Obecny konfig to :

MOBO : Gigabyte MA770T-UD3P

CPU : AMD Phenom X4 965 @ 3,82GHz

RAM : 2x2GB Kingston DDR3 1333MHz

GPU : ASUS GTX 550Ti 1GB

PSU : OCZ stealthXsteream 600W

 

Wiem na pweno że grafika jest już zabytkiem bo przy Wiedźminie 2 już nie ogarniała... W planach mam zamiane na Gigabyte GeForce GTX 760 2GB + jeszcze dokupie kość 4GB Kingston Genesis 1600MHz DDR3 i wsadzę 2x4GB (jedną 4GB zawinę ojcu z kompa i wstawie mu moje 2x2GB).

 

Dajcie znać jak wg was będzie się grało na tym zmodyfokowanym zestawie ;) tak jak pisałem - na obecnym jak grałem w Witcher'a 2 to musiałem połowe ustawień na średnie dawać bo na najwyższych ścinało kurewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom Cie ograniczy do 30fps, ale myślę, że na średnich w fullhd pograsz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No u mnie instalacja przebiegła bez problemu i po ~2h grania powiem że chodzi to u mnie w 1440p na high bez hairworks w 35-40FPS przy HD7970@1207MHz/7450MHz i to całkiem ładnie bez ścinek i żadnych crashy. Włączałem na ultra ale wtedy to już lipnie działa i nie da się grać.

Edytowane przez tasak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Problemy w 90% przypadków dotyczą kart podkręconych. Wydaje się nam, że mamy stabilne oc, bo w żadnych grach i benchach nie ma problemów, a w Wiedźminie 3 zdarzają się cashe. Ta gra tak katuje karty, że często najmniejsze oc powoduje wysypywanie się gry.

Problem idzie łatwo rozwiązać przez drobną modyfikację biosu, przez podniesienie napięcia w stanach pośrednich. Kilka razy tłumaczono w tym wątku jak to zrobić. Ja poszedłem dalej i całkowicie usunąłem boosta, ustawiłem na sztywno napięcie i taktowanie w stresie i nie miałem od tego czasu ani jednego crasha. Wcześniej się zdarzały, najczęściej w menu ekwipunku.

Inne wyjście to rezygnacja z oc, jeśli mamy crashe.

Nie znaczy to oczywiście, że na wszystkich gtx 970 są problemy.

Okazuje się, że gra jest całkowicie stabilna, jednak bardzo wymagająca dla karty graficznej.

 

Dokładnie. Dla osób mających problemy z Maxwellami (głównie GTX970) są dwa wyjścia:

 

1. Pozbycie się całkowicie Boost - ustawienie stałego stabilnego zegara OC ze stałym stabilnym napięciem:

 

Tu jest dobrze opisane, jak zdjąć boosta i linki do niezbędnych narzędzi:

http://forum.pclab.pl/topic/1042740-Wy%C5%82%C4%85czanie-boosta-i-maksymalne-stabilne-OC/

 

 

 

2. Modyfikacja biosu karty, polegająca na podniesieniu minimalnego napięcia w stanie zasilania "P00,P..." (Maxwell Bios Tweaker) - karta zachowuje stabilność, gdy przechodzi między trybami zasilania (zależnie od jej obciążenia) i osiąga stabilnie max Boost:

 

Odnośnie problemów z zawieszaniem, freezami czy wywalaniem sterownika nV.

Na maxwellach jest to często problem z napięciem rdzenia karty przy niższym obciążeniu stan: "P00,P02".

Karta sama za bardzo zjeżdża z napięciem przy chwilowym niższym obciążeniu i nie podbija go wystarczająco szybko w momencie wyższego obciążenia.

 

Miałem tak przy OC mojej karty i już w Unity nie mogłem ustabilizować jej na 1500MHz boost. Tak samo 3dmark11 nie chciał przejść.

Wszystkie inne gry i aplikacje działały poprawnie. Po wgraniu testowo biosu bez modyfikacji napięcia rdzenia, miałem masę zwiech i błędów sterownika także w Wiedźminie 3.

Często pomaga nawet zmiana ustawienia zasilania w sterach z adaptiv na maksymalną wydajność - u mnie zmniejszyło to wyraźnie problemy, ale nie usunęło je całkowicie, jak zrobił to mod Biosu karty.

Ewentualnie równie skuteczny jest downclocking, jeśli nie chcemy zmieniać biosu, ale tracimy na OC, a w skrajnym przypadku słabo zestawionej sztuki nawet trzeba troszkę zjechać z ustawień producenta.

 

 

Modyfikacja biosu jest prosta, używamy do tego nVflash i Maxwell Bios Tweaker 1.36.

Jak używać nVflash: Easy NVFlash Guide.

Tutaj są wersje nVflash omijające sprawdzanie certyfikatów: NVFlash with certificate checks bypassed.

Sama modyfikacja biosu programem Maxwell Bios Tweaker 1.36, polega na zmianie minimalnego napięcia w zakładce "Voltage Table" przy stanie "P00,P..." (P00,P02).

Screen modyfikacji mojej karty: KLIK

Dobrze jest zacząć od ustawienia 1100,0mV i powoli co kolejnie 25mV sprawdzać czy karta odzyskuje już stabilność w tych dziwnych grach :E

Moja ustabilizowała się przy 1150,0mV. Innym dopiero przy 1200,0mV dlatego własny sweetspot trzeba samemu wyszukać.

 

 

Wybór należy do każdego z użytkowników, czy chce zmieniać bios swojej karcie. W obecnych czasach jest to bardzo prosta i mało inwazyjna procedura, gdyż wystarczy wyłączyć kartę w menadżerze, a nie jak kiedyś latać pod DOSem.

Oczywiście nie gwarantuję skuteczności tej metody walki z freezami, czy błędami sterów, jeśli cokolwiek innego w systemie wpływa na niestabilność danej aplikacji.

Nie odpowiadam też za ewentualne błędy czy wypadki losowe ;) Każdy robi to na własną odpowiedzialność.

 

Ja szukałem pomocy w internecie odnośnie mojej karty i tak wpadłem właśnie na to rozwiązanie - moja poprzednia sztuka gtx970 G1 gaming była dużo bardziej stabilna.

Mam nadzieję, że choć komuś to pomoże.

 

 

 

Nie ma tu nic do rzeczy, że karta "zawsze" przecież była stabilna. Taka specyfika gier takich jak Wiedźmin 3. CDPRed nic tutaj nie poradzi.

Karty w których trafił się odrobinę gorszej jakości rdzeń (wykrojony dalej od centrum wafla krzemowego), nie są w stanie utrzymać stabilności w takiej grze, gdy nagle wzrasta obciążenie, a zbyt niskie napięcie pośredniego trybu zasilania powoduje już utratę stabilności.

Lepszej jakości rdzeń sobie z tym radzi, a niektóre gorsze sztuki po prostu się wykraczają.

Sytuacja odnośnie samych kart jest czysto losowa. Ktoś może nie mieć w ogóle problemów, inny we wszystkim stabilnie tylko Wiedźmin lub ACUnity lub GTA5 itd. wykrzaczy kartę.

Czasem nawet standardowe takty producenta już nie pozwalają na stabilność.

Droższe karty typu G1 Gaming mogą sprawiać problem, a tańsza Windforce 3x już nie bo taki rdzeń się nam trafił.

Ja zmieniłem kartę na ten sam model, ale z innego sklepu i powstał problem, którego na poprzedniej karcie w ogóle nie było.

 

Problemem jest kontrola jakości rdzeni jakie lądują w poszczególnych wersjach kart, a nie sama gra czy stery.

Edytowane przez Pitol321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem skończyć grę o 23 i trochę nie wyszło bo odmeldowałem się około 3 :) Z wielkim żalem rozstałem się z Wiesławem i Triss chwilę po ich spotkaniu.

 

Z każdą godziną gra podoba mi się bardziej. Już wiem, że będę ją przechodził po raz drugi. Nie zawiodła moich oczekiwań. Trochę żałuję, że nie wziąłem do niej gtx 970, ale może do następnego przejścia podmienie grafikę na 970 albo coś nowego od AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thorns

 

Wczoraj trochę rzuciłem się z motyką na słońce, ale udało się, na 17 lvl rozpocząłem misje rekomendowaną dla 24lvl, "miecze i pierogi"

dla kowala Hattori, na dzień dobry wyskoczyło mi z 6 krasnoludów od Tasaka ale po kilku podejściach podołałem, tylko coś mało xp mi wpada za kolejne zlecenia w tej misji( znalezienie ochroniarza i przysługa dla niego)

po 9-10 xp

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dopiero 11,5h

 

Krąże po Velen, raz zrobie misje główną, raz poboczną, a raz wybiore się posprawdzać pytajniki.

 

Póki co jest to naprawdę fascynująca przygoda. Zauważyłem, że jednak rzeczywiście niektóre miejsca mocy nie są oznaczone pytajnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...