Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ja też modowałem bios. Kartę podkręciłem dość mocno (sygnaturka), crashe ustały.

Tak naprawdę to w tej chwili na wieśku testuję różne ustawienia OC dla GPU i CPU. Biosu GPU mam przygotowane ze 3 wersje. Na razie karta jest stabilna na 1608 mhz (ale tylko 2-3h) grania.

Zmiana Biosu jest banalnie prosta sam robiłem to pierwszy raz i miałem obawy, ale w sumie już przetestowałem z 5-7 różnych konfiguracji. Dla tych którzy nie chcą podnosić taktowań wystarczy podnieść minimalne napięcie. To już gwarantyje dużo większą stabilność i koniec "wywalania" do pulpitu.

 

a moge uzywac tylko programu riva tuner do podkrecania czy nie bardzo?

Możesz ja używałem ale tym nie wyeliminujesz crashy u mnie przynajmniej nie pomogło.

 

Edit

Ja nie używałem riva tuner tylko nvidia inspector.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze problemy to jakaś wielka niewiadoma.

 

U mnie ani razu nic się z Wiedźminem III nie wydarzyło.

 

Nie było żadnych crashy ani nic podobnego. Chodzi też płynnie.

 

Więc wychodzi totalna loteria z tymi problemami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wasze problemy to jakaś wielka niewiadoma.

 

U mnie ani razu nic się z Wiedźminem III nie wydarzyło.

 

Nie było żadnych crashy ani nic podobnego. Chodzi też płynnie.

 

Więc wychodzi totalna loteria z tymi problemami.

U mnie bez OC też problemów nie było lub były sporadyczne. Natomiast po OC wywalało grę często. To przez dużą różnicę napięć jak mniemam.

Zresztą z tego co obserwuje to najwięcej tych "problemów" mają posiadacze gtx 970 szczególnie po OC.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim lapku (MSi GE70) również nie zauważyłem problemów o których piszecie.

U mnie pojawiły się tylko 2 (na szczęście każdy z nich po 1x):

Raz jedynie koń zatrzymał się pionowo w powietrzu - śmiesznie to wyglądało :P

A za drugim razem Gerald zaczął skakać...i skakał cały czas (do chwili zresetowania gry) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie podkręcać takiej karty jak gtx970 to grzech :) A skoro do pełnej stabilności trzeba pogrzebać w biosie to wyjścia nie ma. Nie mówiąc już o tym, że po przeróbkach karta podkręca się wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega z pracy właśnie mówi, że przez cały weekendowy maraton (od 19,00 - 6,00 i od 13,00 do 3,00) nie miał crasha ani razu. - AMD R280. Drugi kolega na GTX 960 również nie miał żadnych wpadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem:

 

Chce wziąć udział w grze w gwinta o wysokie stawki (w tej tawernie w Novigradzie) ale wymogiem jest zdobycie 5 specjalnych kart a ja niestety w grę w gwinta wziąłem się za późno i podejrzewam że ta 5 brakująca karta to karta Barona a on już wyjechał swoją uroczą małżonką do pustelnika. Jest jakiś sposób zdobycia tej 5 karty po przez zakup jej u jakiegoś handlarza albo wygranie jej jeszcze od kogoś? W Velen i na Skellige pokonałem już wszystkich. A jeśli nie to niech ktoś chociaż powie jaką kartę miał baron to spróbuję to pchnąć przez konsole.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj trochę rzuciłem się z motyką na słońce, ale udało się, na 17 lvl rozpocząłem misje rekomendowaną dla 24lvl, "miecze i pierogi"

dla kowala Hattori, na dzień dobry wyskoczyło mi z 6 krasnoludów od Tasaka ale po kilku podejściach podołałem, tylko coś mało xp mi wpada za kolejne zlecenia w tej misji( znalezienie ochroniarza i przysługa dla niego)

po 9-10 xp

.

 

 

Nie chce się chwalić ale ja podszedłem do tej misji na 13 lvl i również podołałem i to bez większego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolega z pracy właśnie mówi, że przez cały weekendowy maraton (od 19,00 - 6,00 i od 13,00 do 3,00) nie miał crasha ani razu. - AMD R280. Drugi kolega na GTX 960 również nie miał żadnych wpadek.

No właśnie bo problem ten dotyczy głównie 970 po OC. Tzeba sobie poprostu zrobić własny update biosu (który jest dziecinnie łatywy) i po problemie.

Albo nie podkręcać tej karty tylko że wtedy używamy jakieś 70%? jej możliwości.

 

Ja tam gram spokojnie, powoli (mam rodzinę :E ). Mam dopiero 8 level latam po Velen.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo faktycznie głupia sprawa jest wtedy gdy podczas eksploracji mapy natykasz się na jakiegoś qesta pobocznego. Wykonujesz go tak jak ktoś pisał wcześniej od środka i dostajesz tak marne xp że to jest niedopuszczalne, i powinni to naprawić bo już wykonałem z 5 takich qestów pobocznych. Jedyne co sie wtedy zgadza to kasa za te zadania te są już w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mówicie, że problemów nie ma, tak?

Po 40 godzinach grania ja mam TAKIE PROBLEMY:

Włączam dzisiaj komputer, wszystko jest super cacy, pół godziny mija myślę sobie, pogram w Wiedźmina, taka sesja jak każdego dnia.

Wczytuję save'a i po 10 sekundach crash, mówię sobie okej, zdarzają się.

Wczytuję drugi raz, crash po 10 sekundach.

5 razy próbowałem i 5 razy crash.

Modlę się by nie okazało się, że Wiedźmin mi kartę zajechał, włączam kombustora, crash.

Usuwam sterownik, ten najnowszy, instaluje stary i wszystko działa.

Pierwszy raz mam sytuacje w której sterownik padł, po prostu padł.

Te crashe to nie jest wina gry, tylko sterowników.

Wracam na najnowsze, może uda mi się jakoś to ogarnąć.

(na starszych komputer na całe szczęscie działa)

Edytowane przez Furionpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gtx970(352.86) pograne około 20 godzin i żadnych bugów czy crashy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo faktycznie głupia sprawa jest wtedy gdy podczas eksploracji mapy natykasz się na jakiegoś qesta pobocznego. Wykonujesz go tak jak ktoś pisał wcześniej od środka i dostajesz tak marne xp że to jest niedopuszczalne, i powinni to naprawić bo już wykonałem z 5 takich qestów pobocznych. Jedyne co sie wtedy zgadza to kasa za te zadania te są już w porządku.

Tylko każda RPG jest zawsze policzona tak, abyś na danym etapie fabularnym był w konkretnym przedziale lvlu na które przygotowane są kolejne questy z głównego wątku fabularnego. Albo robi się to przez ograniczenie exp. z zadań pobocznych, albo przez rozszerzenie ilości poziomów w dziesiątki/setki, tak ze 1-2 poziomy w którąś stronę nie robią różnicy, albo wręcz przez wymuszenie na graczu robienia zadań pobocznych, co jest słabym rozwiązaniem. W przeciwnym wypadku gdybyś dostawał dużo exp. z zadań pobocznych doszedłbyś do sytuacji w której w wątku fabularnym masz wszystkich przeciwników na jednego strzała i praktycznie grasz jakbyś miał cheaty włączone. Jeżeli gra nie umożliwia ukończenia wątku fabularnego prosto osobom które z jakiegoś powodu nie chcą robić zadań pobocznych, to jest to bardzo słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy dostane osiągnięcie za przejście na najtrudniejszym poziomie, jeśli 14 poziomów zrobiłem na przedostatnim poziomie trudności i wtedy przełączyłem na najtrudniejszy. Przeszedł już ktoś może? hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kreconego r9 290x - wszystko uber razem z hairworks i ani jednego crash'u odkąd gram a conajmniej 10 godzin na koncie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Ja mam pytanie odnośnie gry w gwinta, bardzo fajna minigierka ale do rzeczy. Czy dobrze mi się wydaje, że wszystko się sprowadza do posiadania lepszej talii kart niż ma przeciwnik a nie samej umiejętności gry?

Nie tylko.

 

Ważne jest strategiczne ich wykorzystanie.

Przypomina wszystkie karcianki typu Pokemon, Magic etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - prócz dobrej tali musisz umieć dobrze zagrywać karty.

Mi, jako fanowi karcianek / planszuwek - bardzo podoba się to rozwiązanie.

W tej minigierce więcej zależy od gracza niż od samego szczęścia/skryptu (jak to było chociażby w przypadku gry kościanego pokera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam takie problemy w trzecim akcie?

 

 

Każdy odmawia mi pomocy, Dijkstra, Emhyr a Keira gryzie piach. Boję się że gra się źle skończy :v

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bylby to problem z gra to czy nie na kazdym egzemplarzu bylyby jakies komplikacje?

Nie. To samo jest np. z błędami, jedni na nie natrafiają (rzadziej lub częściej), inni w ogóle.

 

 

U mnie bez OC też problemów nie było lub były sporadyczne. Natomiast po OC wywalało grę często. To przez dużą różnicę napięć jak mniemam.

Zresztą z tego co obserwuje to najwięcej tych "problemów" mają posiadacze gtx 970 szczególnie po OC.

U mnie nawet po zmniejszeniu taktowania (sic!) sypie błędem. Za pierwszym razem to wywaliło dosłownie po kilku/nastu sekundach.

 

Usuwam sterownik, ten najnowszy, instaluje stary i wszystko działa.

Pierwszy raz mam sytuacje w której sterownik padł, po prostu padł.

Te crashe to nie jest wina gry, tylko sterowników.

Wracam na najnowsze, może uda mi się jakoś to ogarnąć.

(na starszych komputer na całe szczęscie działa)

A który starszy sterownik instalowałeś? Chyba sprawdzę jeszcze 347.88.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe stery na 970 wysypują się na pulpicie kilka razy dziennie, stare działają normalnie, ale w wiedźminie wysypują oba niezależnie czy oc czy nie. Na starych inne gry ok, na nowych też potrafi wysypać, coś jest nie halo z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko.

 

Ważne jest strategiczne ich wykorzystanie.

Przypomina wszystkie karcianki typu Pokemon, Magic etc.

Wiadomo, że na pałę grać nie można ale jeśli masz zgromadzone lepsze karty niż przeciwnik to w 90% przypadków zwycięstwo jest sprawą bardzo prostą. Nie wiem jak wyglądają karcianki, które wymieniłeś, ja nie z tego pokolenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jeśli nie zaimportuje zapisu z 2'jki (wcześniej grałem też w 1 na tym save), to coś stracę? Bo straciłem ten save i nie wiem czy najpierw brać się za dwójkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jeśli nie zaimportuje zapisu z 2'jki (wcześniej grałem też w 1 na tym save), to coś stracę? Bo straciłem ten save i nie wiem czy najpierw brać się za dwójkę.

Nie.

Będziesz mógł zdecydować o najważniejszych wyborach po skończeniu prologu (podczas audiencji po ukończeniu wątku z Białego Sadu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na nowym patchu przy OC karty sypie crashami co 5minut. Musiałem totalnie odpuścić OC. Teraz gra nie wywaliła się przez dobre 2h ale nadal saveuje regularnie. Ta sytuacja jest bardzo irytująca ponieważ wchodząc w ekwipunek czy inne menu nie wiesz czy z niego wyjdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam Asus GTX 670 DCUII, samemu jej nie podkręcałem, i grałem wpierw na 344.75, czyli z listopada 2014, a jak dotarłem do Velen przeinstalowałem na nowsze 344.88 i na nich teraz działam. Galaxy pokazuje mi ponad 30h i zero crashy, czy problemów ze sterownikiem, które tutaj wymieniacie.

Dodam, że alt+tab, dosyć często w czasie gry, bo ktoś coś napisze na steamie, tez nie było problemów.

 

@Edit

 

@Buczek96

Ostatnio znalazłem jakieś unikaty, i bronie które po rozwaleniu posiadały ciemną stal. Ale ciężko mi napisać skąd, pamiętam że robiłem questa na Gryfa.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Ryszawy A jak się sprawuje ten Windforce V2? Jak z kulturą pracy i temperaturami na biosie silent?
    • Mieszkańcom też ułatwiają, bo o tyle mniej samochodów do tego Wrocławia dojeżdża. Z tego co znalazłem, to nie ma jeszcze żadnych konkretów w tym planowanego przebiegu, bo blokadą jest linia kolejowa i jej przebudowa (projektu zdaje się, że nadal nie ma). Z luźnych planów też to za dobrze nie wyglądało, bo po opłotkach dzielnic/osiedli. https://www.wroclaw.pl/komunikacja/tramwaj-na-oltaszyn-moze-powstac-dopiero-w-latach-30
    • Nie mam tej gry, nie sprawdzałem jej u siebie więc to pomyłka, ktoś inny musiał zabrać głos w tej sprawie. Chociaż nie powiem - z chęcią sprawdziłbym jak sobie gra radzi u mnie, przede wszystkim czy w cutscenkach nie spadają fps no i jak tam wydajność ogólna + Burning Shores po dłuższym czasie grania. Jako, że uniwersum tej gry ani mnie nie jara ani nie ziębi odpuściłem i kiedyś na pewno kupię ale jak mocniej spadnie z ceny i nie będę miał totalnie w co grać.
    • Pobierz, odinstaluj obecny sterownik i zainstaluj ten https://www.intel.com/content/www/us/en/download/15084/intel-ethernet-adapter-complete-driver-pack.html
    • U mnie ten zaśmierdziały port z konsoli wyrzygany przez rockstar odstawiał następujące szopki: 1. Kiedyś zabrali mi prąd w czasie grania i wcięło mi 70% postęp zapisu z grania, ten ich oszczania godny "launcher" przywrócił mi z chmury autosejwa z prologu gry.   2. Dźwięk losowo pierdzi i trzeszczy, szczególnie podczas kwestii mówionych w cutscenkach. 3. Mapa świata gry przycina się podczas jej przesuwania, to samo małe menu po wywołaniu pauzy - przełączanie góra/dół przymula i działa wolno. Swego czasu myślałem, że pomoże zmiana Vulkana na DX 12 czy też włączenie v-sync i tripple buffering ale się pomyliłem, problem wrócił jak bumerang. Opisywanych przez kolegę wyżej problemów nigdy nie zauważyłem u siebie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...