Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

A to jest ostatecznie to co udało mi się uzyskać :) teraz w końcu zabieram się za granie w Wiedźmina III w oczekiwaniu na patch 1.05 który mam nadzieję zmieni / doda dwie rzeczy :

 

1) LOD dla budynków opcje, lub możliwość dopisania do cfg

2) modyfikacja pozostawionej krwi i cięć na otoczeniu, bo świetnie to wygląda jak są pokrojone ubrania i zakrwawione i jak krew skapuje z miecza na otoczenie szkoda tylko ze znika po 1.5 sekundzie

 

 

Rozumiem, że poziom grafiki nadal jest niezadawalający :) hehe

 

Heh pomijając wysoką rozdzilczość i dalsze zasięgi rysowania, lepsze Cienie gra mi sie duzo bardziej podoba w podstawowej kolorystyce, nie wiem co wy widzicie w tych edytowanych barwach, zupełnie nierealistycznie to wygląda i paleta barw jest duzo mniej roznorodna.

 

Nie wiem moze to wina tego ze gram na odbiornikach ktore raczej bardzo dobrze reprodukują barwy i jestem przyzwyczajony do naturalnych kolorów.

 

Twoje screeny wyglądają imo słabo, na neogafie widziałem duzo lepsze, choc mozliwe ze to zasługa kompresji obrazu tam głównie png.

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Kupiec u króla żebraków w Novigradzie. Ja je kupiłem jakoś niedawno, chyba 15 lvl.

 

@up - byłeś szybszy ale to nie jest 200. Tylko 160.

Ja wczoraj u Króla Żebraków kupowałem, ale były tylko 100...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W W3 bardzo podobało mi się

zerwanie z Yen w tej misji z dżinem

. Jej wyraz twarzy i cała rozmowa mistrzowskie. Coś w stylu - chciałaś, to masz. Na nią przyjdzie czas podczas drugiego przejścia. Tak swoją drogą nie wiem dlaczego, ale Skellige mi się średnio podoba.

Inna sprawa - zauważyłem, że skalny troll to najprostszy potwór do ubicia z tych nieco mocniejszych. Przy okazji robienia jednego questa, zahaczyłem o miejsce, gdzie znajduje się item potrzeby do innego. Bronił go właśnie troll skalny, 7 lvl wyżej niż mój poziom. Trochę się przy tym namachałem mieczem, bo sporo hp dziad miał, ale to jest tak ociążały stwór, że śmierć to tam chyba jest niemożliwa. Inna kwestia, że nieco dziwią mnie nagrody, czy może ich przyznawanie. Gdy już ubiłem tego trolla, w skrzyni poza wspomnianym, questowym itemem znajdował się też miecz. Miecz na 14 lvl... Skoro sam quest jest na 24, to w ogóle po co coś takiego tam umieszczać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ajajaj. Miałem nie kupować, bo czasu za dużo nie ma, a i zaległości w innych grach spore, biblioteka Steam pełna tytułów nietkniętych, byłoby w co grać. No ale jak tu nie kupić, czytając ten temat czy oglądając gameplaye, kiedy kody od Nvidii chodzą na allegro po 50zł? No i nabyłem. No i się ściąga. No i wszystkie plany na następny tydzień wuj strzelił.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy patch 1.04 dodał Wam kupca w Białym Sadzie z kartami do gwinta które sprzedawała Elsa w prologu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Ajajaj. Miałem nie kupować, bo czasu za dużo nie ma, a i zaległości w innych grach spore, biblioteka Steam pełna tytułów nietkniętych, byłoby w co grać. No ale jak tu nie kupić, czytając ten temat czy oglądając gameplaye, kiedy kody od Nvidii chodzą na allegro po 50zł? No i nabyłem. No i się ściąga. No i wszystkie plany na następny tydzień wuj strzelił.

Dwa.

 

Dwa tygodnie.

 

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A, jeszcze à propos tych kodów od NV - jeśli ktoś chce kupić grę po taniości (albo zarobić), to radzę się spieszyć, bo kody wygasają po 31 maja.

 

Dwa.

 

Dwa tygodnie.

 

 

:E

Trudno. Są rzeczy ważne i ważniejsze. :E

 

Update: nie wiem, o so chozi z ichnim systemem oceniania, ale jakiś grecki wortal ocenił Wieśka na... 102/100. :E

 

http://ragequit.gr/reviews/item/the-witcher-iii-wild-hunt-pc-review

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanie o zadanie z Yen

 

Gdzie jest ten cholerny dżin? Cały statek przeszukałem i nic nie widać.

 

Edytowane przez reavan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o zadanie z Yen

 

Gdzie jest ten cholerny dżin? Cały statek przeszukałem i nic nie widać.

 

 

trzeba podnieść szafę wtedy misja ruszy dalej

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez znaczników i innych zdarzeń, które się w zadania nie wliczają. Tzn. niektóre znaczniki to są zadania, ale wiadomo o co chodzi. ;)

Bez przesady, wiele z nich to kilku minut roboty. :E Choć to nie zmienia faktu, że ostatnio mało sypiam i zaniedbałem inne sprawy. :E Swoją drogą przydałby się jakieś statystyki, wiadomo by było np. ile zadań zostało jeszcze do wykonania.

 

W sumie lokacje do pewnego stopnia są dość podobne, ale jestem w stanie na to przymknąć oko. Skellige zdecydowanie najbardziej mnie urzekło, a nie zwiedziłem jeszcze całości. :D

 

Jestem ciekaw, ile faktycznie zadań zrobiły osoby, które rzekomo w 28 godzin wykonały, cytując, "większość zadań". :E Bo w takim czasie jest to nieosiągalne.

No to chylę czoła, że jeszcze jesteś w stanie pisać na klawiaturze, po tej wiedźmińskiej sesji. Mniemam, że trzymają Cię przy życiu wiedźmińskie mikstury. :E Niektóre zadania to faktycznie kilka minut, ostatnio miałem nawet takie na minutkę (ghule zamknięte w jakiejś szopie), ale jest sporo dłuższych. Ogólnie wszystko w grze dzieje się bardzo, bardzo wolno. Przynajmniej u mnie.

 

Podobieństwa oczywiście są, ale pojeździłem trochę po wyspie i atmosfera całkiem inna. Velen nie zdążyło mnie jeszcze znużyć, mimo tego takie odświeżające lokacje świetnie podziałały na moją chęć do grania. Odkładam spanie na przyszły tydzień. :E Co do czasu gry - ktoś wspominał tutaj o 28h i to na hardzie. Nie ogarniam, tego się nie da zrobić na easy w takim czasie.

 

Ładniejsze lokacje w ciągu tych trzech godzin, może 1/3 mapy zwiedzona... to co pisali projektanci że świat będzie 40 krotnie większy niż w Wiedźminie 2, chyba jest prawdą :]

W końcu ktoś wrzucił jakieś konkretne filmiki ze SFX. :thumbup: Świetnie to wygląda w ruchu, nawet lepiej niż na screenach. No i kolejny dowód na to, że G3258 to twór szatana, nawet jeśli gra nie siedzi za mocno na procu. Też wybrałem się na Skellige, żeby "tylko zerknąć". Zerkanie zajęło mi pół nocy, bo w tej grze 10 metrów nie można przejechać, bez znalezienia czegoś ciekawego...

Dwa.

 

Dwa tygodnie.

 

:E

Na prolog i połowę Velen. :E Serio, warto wziąć sobie urlop na ten tytuł, bo inaczej człowiek ma wrażenie, że stoi w miejscu, mimo kończenia kolejnych zadań. Redzi sprytnie sobie to wymyślili, umożliwiając podróż tylko między drogowskazami. Po drodze do celu wpadniesz jeszcze na jakieś inne zadanie, ukryty skarb, gniazdo potworów, etc. Nie pamiętam kiedy ostatnio gdzieś dojechałem, nie robiąc "skoku w bok".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to chylę czoła, że jeszcze jesteś w stanie pisać na klawiaturze, po tej wiedźmińskiej sesji. Mniemam, że trzymają Cię przy życiu wiedźmińskie mikstury. :E Niektóre zadania to faktycznie kilka minut, ostatnio miałem nawet takie na minutkę (ghule zamknięte w jakiejś szopie), ale jest sporo dłuższych. Ogólnie wszystko w grze dzieje się bardzo, bardzo wolno. Przynajmniej u mnie.

 

Podobieństwa oczywiście są, ale pojeździłem trochę po wyspie i atmosfera całkiem inna. Velen nie zdążyło mnie jeszcze znużyć, mimo tego takie odświeżające lokacje świetnie podziałały na moją chęć do grania. Odkładam spanie na przyszły tydzień. :E Co do czasu gry - ktoś wspominał tutaj o 28h i to na hardzie. Nie ogarniam, tego się nie da zrobić na easy w takim czasie.

 

 

W końcu ktoś wrzucił jakieś konkretne filmiki ze SFX. :thumbup: Świetnie to wygląda w ruchu, nawet lepiej niż na screenach. No i kolejny dowód na to, że G3258 to twór szatana, nawet jeśli gra nie siedzi za mocno na procu. Też wybrałem się na Skellige, żeby "tylko zerknąć". Zerkanie zajęło mi pół nocy, bo w tej grze 10 metrów nie można przejechać, bez znalezienia czegoś ciekawego...

 

Na prolog i połowę Velen. :E Serio, warto wziąć sobie urlop na ten tytuł, bo inaczej człowiek ma wrażenie, że stoi w miejscu, mimo kończenia kolejnych zadań. Redzi sprytnie sobie to wymyślili, umożliwiając podróż tylko między drogowskazami. Po drodze do celu wpadniesz jeszcze na jakieś inne zadanie, ukryty skarb, gniazdo potworów, etc. Nie pamiętam kiedy ostatnio gdzieś dojechałem, nie robiąc "skoku w bok".

 

No ba! do celu przez znaki zapytania :D Złoty znacznik na zadaniu zielony na najbliższym "po drodze" pytajniku :D

 

//edit: literówka

Edytowane przez Mesah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pytanie prosto z mostu.

Można mieć obie? :E

Szansę z Triss dostajemy wcześniej i w sumie nie wiem czy to mi nie przekreśliło Yenn.

Proszę o odpowiedź, to bardzo.. ważne. :E

A tak poważnie, nie wiem czy dobrze postąpiłem bo charakter Yenn w samym prologu był średnio zarysowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ten patch 1.04 dla mnie okazał się katastrofą... W żadnym innym praktycznie w ogóle nie wychodziło (czasem po alt+tab), a w tym teraz notorycznie mnie wywala z błędem sterowników..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem co wy macie z tymi błędami po update do wersji 1.04. Może to wina sterwoników do grafy. U mnie i u znajomych nic strasznego wersja 04 nie zrobiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...A nie jest tak, że te częstsze crashe występują przede wszystkim na określonych kartach graficznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@UP

i lekko podkręcanych :)

Edytowane przez Sawatin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crashe najczęściej występują na gtx970 i na gtx980. Szczególnie gtx970 jako karta bardzo popularna ma problem.

Do tego te najnowsze sterowniki, robione pod W3 są mocno problematyczne. Numer niższe są dużo stabilniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze stery, 960 od GB, 20-25h grania - zero crashy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moherek.
Napisano (edytowane)

Dokładnie, wina sterów/kart. Ja od początku, na każdym patchu nie miałem żadnych problemów. Raz gra mi się wywaliła, bo zrobiłem alttab w czasie wczytywania save, teraz nie ma już tego problemu, wracam do pulpitu kiedy chcę. Miałem problem z artefaktami po podkręceniu pamięci, pomogła zmiana w biosie i lekkie zejście z taktów z +450 na +400, ale to jak mówię wina karty i podkręcania a nie gry. Stery najnowsze.

Edytowane przez moherek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Zgniłym Gaju kupiłem chyba juki 200. ;)

Gdzie to? Bo nie mogę znaleźć. :E

 

Kupiec u króla żebraków w Novigradzie. Ja je kupiłem jakoś niedawno, chyba 15 lvl.

 

@up - byłeś szybszy ale to nie jest 200. Tylko 160.

 

U mnie sprzedaje 70 albo 100. Nigdzie nie widziałem większych niz 100, a zajrzałem do wielu kupców.

A mam już powyżej 30 poziomu, wiec troche mnie to dziwi, a brakuje mi troche miejsca w ekwipunku. :]

 

Wprowadzili z tym patchem negative mipmap bias, co poprawiło jakość tektur na najwyższych ustawieniach jak i odrobinę w oddali.

Sam patch nie zmienia praktycznie wydajności, a na pewno nie wpływa negatywne na grę.

 

Nadal grasz, na starych sterach 34x.xx?

Jeśli tak, to w tym doszukiwałbym się gorszej wydajności.

Zainstalowałem jeszcze raz najnowsze i to samo jest, wiec chyba jedna aktualizacja obniżyła wydajność.

Swoją drogą jak właczę pełny ekran (gra co ponowne uruchomienie, to zmienia tę opcję...), to gra jest stabilniejsza, nawet po OC potrafi działać nawet przez godzinę bez wyrzutu do pulpitu...

 

Ja wczoraj u Króla Żebraków kupowałem, ale były tylko 100...

No właśnie mam to samo.

 

 

Dobra, pytanie prosto z mostu.

Można mieć obie? :E

Szansę z Triss dostajemy wcześniej i w sumie nie wiem czy to mi nie przekreśliło Yenn.

Proszę o odpowiedź, to bardzo.. ważne. :E

A tak poważnie, nie wiem czy dobrze postąpiłem bo charakter Yenn w samym prologu był średnio zarysowany.

Można. Co więcej,

nawet można naraz

(czytasz na własne ryzyko). :E

 

W temacie o prośbę zmian w 1.05 patchu na końcu padło, tylko nie zapomnicie o bugach i taki screen, normalnie mało nie padłem ze śmiechu :)

http://cloud-4.steamusercontent.com/ugc/26239284384719268/3AD52B4A6F1B599CF61233042FC8743351E903E3/

To jest częste, choć u mnie zdarzało się, że zadek konia był na górze, a pysk konia w śniegu/ziemi. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja jeśli gram (bez alt-tab) w ogóle nie wywala, na wcześniejszych patchach wywalało co hm.. powiedźmy 2 razy na parę godzin ale tylko po alt-tab. Teraz z patchem 1.04 praktycznie za każdym razem kiedy wracam do gry po alt-tab to wywala. Dlatego nie mogę robić alt-tab i wtedy jest wszystko w porządku.

Edytowane przez Buczek96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam ze może zakładam temat w nieodpowiednim miejscu ale mam tylko jedno pytanie ??

Gdzie należy wkleić pliki z zemulowanego pada aby wiedźmin 3 go zobaczył??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Ja wczoraj u Króla Żebraków kupowałem, ale były tylko 100...

 

Gdzie ten Król Żebraków się znajduje ?

Mam 13 lvl i dalej popylam z juką 30.

Edytowane przez Althais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...