Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

W czasie tych kilku miesięcy CDPR wprowadził kilka zmian w opcjach mapy. Sprawdź, czy czasem nie masz założonych filtrów na mapie. W oknie mapy filtry przełącza się krzyżakiem (w bok) na padzie (na klawie nie pamiętam). Z resztą na dole masz pomocnik i tam będzie pisać które klawisze odpowiadają za filtry.

Dziękuję za odpowiedź. Niestety nie jest to kwestia filtrów. Jeszcze przed napisaniem na forum przełączałem i testowałem wszystkie opcje. Dziwne to to :)

 

Odnośnie odpowiedzi wcześniejszych czyli podchodzenia do tablic z ogłoszeniami oraz kupowaniem map od kupców to są one zupełnie nietrafione i są to zupełnie odrębne "rzeczy".

 

Może ktoś jeszcze wspomoże radą początkującego wiedźmaka?

 

EDIT: Rozwiązany.

 

Poniżej porada dla "potomnych" z podobnym problemem:

 

1. Przejść do folderu, w którym zainstalowana jest gra i usunąć następujące pliki (jeśli są obecne):

goggame-1207664643.hashdb

goggame-1430742867.hashdb

goggame-1430743168.hashdb

goggame-1441355562.hashdb

2. Uruchomić GOG Galaxy i zalogować się na swoje konto GOG.com

3. Przejść do zakładki The Witcher 3: Wild Hunt

4. Kliknąć kolejno MORE > MANAGE INSTALLATION > VERIFY / REPAIR, a następnie VERIFY GAME

5. GOG Galaxy sprawdzi spójność plików gry

 

Gdy pliki gry zostaną pomyślnie zweryfikowane, proszę o wczytanie zapisu gry wykonanego przed pojawieniem się opisanego problemu.

 

Jeśli pliki .hashdb nie są widoczne w folderze, w którym zainstalowana jest gra neleży wykonać następujące kroki:

1. Otworzyć kolejno Panel sterowania > Wygląd i personalizacja > Opcje folderów.

2. Wybrać kartę Widok.

3. W obszarze Ustawienia zaawansowane kliknąć opcję Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski, a następnie kliknąć przycisk OK.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Calme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, co robi Novigrad z procesorem nie jest nawet śmieszne :D

 

Dziwiłem się, że u mnie na i5 są spadki płynności w tym mieście, a okazuje się, że trzeba i7, żeby temu zaradzić. Niewiarygodne.

 

"Do gier wystarczy Ci i5, mówili..."

W3: Ta...Wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie wydajności.

 

Co jakiś czas obraz się zatrzymuje - tylko obraz. Jeżeli w tym momencie ktoś coś mówi - dokończy swoją wypowiedź, ale już następnej nie zacznie, nikt mu nie odpowie a muzyka w tle leci, słychać trzask płonącego drewna. Tak jakby wszystko działa, tylko obraz stoi. Dzieje się tak bez względu na to czy mam ustawione minimalne czy średnie, czy wysokie ustawienia graficzne. Jak myślicie, czym jest to spowodowane? Procesor, karta czy może RAM?

 

Pentium G4400

GTX 750Ti

8GB RAMU DDR4 2133MHz

 

Karta rozgrzewa się do 61C, procesor też do okolic 60C.

Edytowane przez Broniu39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, co robi Novigrad z procesorem nie jest nawet śmieszne :D

 

Dziwiłem się, że u mnie na i5 są spadki płynności w tym mieście, a okazuje się, że trzeba i7, żeby temu zaradzić. Niewiarygodne.

 

"Do gier wystarczy Ci i5, mówili..."

W3: Ta...Wystarczy.

Bo wystarczy.

Tyle że musi być wsparty w miarę godnym GPU i... TU PIES POGRZEBANY (!) SZYBKIM RAMem niestety.

Poczytaj moje PS w tym wątku.

 

no i zerknij tu 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

.....

Edytowane przez r2d3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz mikrościnki? Czy po prostu spadki fps?

 

 

Hmm, raczej spadki. Jest 60 FPS a tu nagle 55, 50, czasami nawet coś koło 40. Nie w całym Novigradzie, ale w kilku miejscach.

 

Przeczytałem masę wątków na temat tego miejsca w W3 i jak się okazuje, ludzie mają podobne problemy na mocniejszych niż mój CPU (2500k) - 4690k itd. Co ciekawe, mowa o kręconych sztukach 4.5 GHz.

A potem odzywają się użytkownicy u których jest jakakolwiek i7 generacji przynajmniej drugiej i spadków nie ma w miastach/wsiach.

 

Dla testów, podgoniłem mojego CPU do 4.5 GHz - owszem zredukowało, ale nie usunęło całkiem tych spadków.

 

Bo wystarczy.

Tyle że musi być wsparty w miarę godnym GPU i... TU PIES POGRZEBANY (!) SZYBKIM RAMem niestety.

Poczytaj moje PS w tym wątku.

 

no i zerknij tu 

 

Zwróciłeś uwagę na RAM - czy w przypadku Sandy Bridge/Ivy Bridge wzrost taktowania RAM nie skalował się dobrze z wydajnością całego zestawu?

 

Wiem, że w nowszych gen CPU Intela - im szybszy RAM tym lepiej, aczkolwiek w przypadku 2 oraz 3 gen max co się opłacało wtedy montować to moduły o taktowaniu 1600/1866 MHz. Czy coś się zmieniło w tej kwestii?

Edytowane przez bamboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikro ścinki w Novigradzie to raczej każdy ma. Ale ponoć na to niby pomaga Windows 10 z Anniversaly Update...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc "mikro-ścinki" masz na myśli spadki FPS nie większe niż <5 FPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam na myśli tak spadki z 60 klatek na 40 klatek w sekundę i co jest bardzo odczuwalne bo są szarpnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem GOG Galaxy, znalazło mi 1.4gb aktualizacji do Wiedźmina, ale pobieranie ciągle stoi w miejscu na 0% WTF?

ok, przerwałem i zrobiłem weryfikacje plików i pobiera 3,9 :E

Edytowane przez 4pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam na myśli tak spadki z 60 klatek na 40 klatek w sekundę i co jest bardzo odczuwalne bo są szarpnięcia.

 

Czyli mówimy o tym samym... Czy u siebie również masz coś takiego na i5-4690k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłeś uwagę na RAM - czy w przypadku Sandy Bridge/Ivy Bridge wzrost taktowania RAM nie skalował się dobrze z wydajnością całego zestawu?

 

Wiem, że w nowszych gen CPU Intela - im szybszy RAM tym lepiej, aczkolwiek w przypadku 2 oraz 3 gen max co się opłacało wtedy montować to moduły o taktowaniu 1600/1866 MHz. Czy coś się zmieniło w tej kwestii?

Właśnie też mnie korci żeby wymienić RAM z 1600MHz na 2400MHz pod Wiedźmina i kilka innych tytułów, ale czy warto waszym zdaniem do i5 3570K ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem galaxy. Coś tam zaktualizowało. I teraz jak włączam grę to nie mogę spacją pominąć intr. Ktoś też tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówimy o tym samym... Czy u siebie również masz coś takiego na i5-4690k?

 

No tak :E

Ta gra tak ma po prostu... Albo jak wyżej wspomniałem możesz spróbować zainstalować Win10 bo ja nie zamierzam tego g*wna instalować dla jednej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam na myśli tak spadki z 60 klatek na 40 klatek w sekundę i co jest bardzo odczuwalne bo są szarpnięcia.

 

 

Czyli mówimy o tym samym... Czy u siebie również masz coś takiego na i5-4690k?

 

 

 

No tak :E

Ta gra tak ma po prostu... Albo jak wyżej wspomniałem możesz spróbować zainstalować Win10 bo ja nie zamierzam tego g*wna instalować dla jednej gry.

Nie, ta gra tak nie ma - Wy macie. Mam 6700K*, 970, 16GB, SSD+HDD - żadnego szarpnięcia, przycinania, zwalniania.

 

*STOCK!

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maił ktoś problem z misją "Przemiana"? Na końcu jak wchodzę w portal to gra się strasznie długo ładuje, a potem nagle tonę, nic nie widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ta gra tak nie ma - Wy macie. Mam 6700K*, 970, 16GB, SSD+HDD - żadnego szarpnięcia, przycinania, zwalniania.

 

*STOCK!

 

Masz i7 - Wiedźmin 3 potrafi zrobić z dodatkowych wątków duży użytek...

 

Wyłącz HT, wtedy zobaczysz o czym ja i Crew 900 mówimy :)

Edytowane przez bamboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ostatnie łatki to bardzieh psują niż naprawiają. Inni już też mają tego dość i na forum wiedźmina wyrażają swoje opinie.

 

A od jakiejś łatki to znaki są nic nie warte... Mam wymaksowane plus mutageny i plus 315% do mocy znaków a jednak przeciwnikom to zadaje minimalne obrażenia... Znak Yrden to stał się bezużyteczny tak samo jak i Aksji nie działa, odpycha tylko przeciwników a nic nie oszałamia.

 

Aha i uważajcie na zadanie Mistrz nad mistrzami, nie pokonacie Trolla bo coś w ostatniej łatce spieprzyli i nie zadajemy mu praktycznie obrażeń pięściami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wykonując zadanie "teraz albo nigdy" gdzie pomagamy Triss, miałem dziwnego buga graficznego w kanałach, potem wrzucę screen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i uważajcie na zadanie Mistrz nad mistrzami, nie pokonacie Trolla bo coś w ostatniej łatce spieprzyli i nie zadajemy mu praktycznie obrażeń pięściami...

Akurat pokonałem go jakieś 20 minut temu :) Na poziomie "krew,pot i łzy". Miałem co prawda sporo większy lvl ale nie miałem najmniejszego problemu. Ogólnie to przez 90h gry z czego połowa na wersji 1.31 nie miałem żadnych problematycznych bugów. Czasami tylko jak biegłem po schodach to zostawałem w powietrzu albo endriaga mi lewitował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wykonując zadanie "teraz albo nigdy" gdzie pomagamy Triss, miałem dziwnego buga graficznego w kanałach, potem wrzucę screen.

 

 

Glitch

 

 

Wygląda to tak, jakby "prześwitywał" przez ściany kanału, padający na zewnątrz deszcz...

 

Mieliście coś podobnego?

Edytowane przez bamboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz i7 - Wiedźmin 3 potrafi zrobić z dodatkowych wątków duży użytek...

 

Wyłącz HT, wtedy zobaczysz o czym ja i Crew 900 mówimy :)

 

Jest to bardzo możliwe. Też maiłem dropy w Novigradzie przed przesiadką z i5-4670K na i7-4790K :).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...