Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

wątpię by ktoś ściągał 180 mb by obejrzeć :E

 

 

Racja, reupload na YT w trakcie.

 

Nie zwróciłem uwagi na rozmiar :D

 

Jest to bardzo możliwe. Też maiłem dropy w Novigradzie przed przesiadką z i5-4670K na i7-4790K :).

 

 

Kolejna osoba potwierdzająca tezę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka będzie konsekwencja, jeżeli nie zabiję juniora?

 

@UP takie glitche to są losowe, raz są raz ich nie ma...

 

2@Up

w przyszłym roku nowe procesory wychodzą więc trza będzie kupić :E

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka będzie konsekwencja, jeżeli nie zabiję juniora?

 

@UP takie glitche to są losowe, raz są raz ich nie ma...

 

2@Up

w przyszłym roku nowe procesory wychodzą więc trza będzie kupić :E

 

Czy możesz zerknąć (oczywiście w miarę możliwości - save z tamtego regionu) czy masz coś takiego u siebie?

Edytowane przez bamboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem takiego czegoś, ale miałem coś podobnego, tak szybko mignęła mi z dwa razy biała ściana...

 

 

W łatce 1.22 razem z białym winem Redzi coś spieprzyli i teraz podczas rozmów w tle widać dramatycznej jakości tekstury ...

 

76awmaA.jpg

FkP6NQe.jpg

 

To są oczywiście przykłady bo tak w tle wszędzie wyglądają tekstury...

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak liczony jest dmg na mieczach?

 

Skompletowałem sobie pierwszy poziom rynsztunku kota (wymagany poziom Geralta - 17).

 

Srebrny miecz ma obrażenia "podstawowe" od 256 do 312.

1. Premia od reszty rynsztunku to 20% (buty, zbroja, rękawice, spodnie - każde z osobna powiększa siłę ataku o 5%).

2. Mam 5 poziom umiejętności "Trening siłowy" co daje +25 % obrażeń od ataków silnych.

3. Premia z mutagenów to kolejne +15% do sił ataku.

 

Sumując to wszystko, premia powinna wynosić +60% do ataku. Maksymalnie powinienem zadawać 312+60%= niecałe 500 dmg.

 

Tymczasem jednym silnym ciosem z miecza srebrnego zadaję 700-800 dmg.

 

Coś pominąłem?

 

Gram na poziomie trudności "Krew, pot i łzy".

 

EDIT: Wzór na dmg miecza:

 

SwordDamage = (BaseDamage + WeaponDamage) x (1 + Bonus) x AttackTypeFactor

 

BaseDamage wzrasta wraz z poziomem Geralta.

AttackTypeFactor: 1 dla ataku szybkiego, 1.83 dla ataku silnego.

Bonus to suma premii do ataków.

 

 

Teraz wszystko się zgadza :)

Edytowane przez bamboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ta gra tak nie ma - Wy macie. Mam 6700K*, 970, 16GB, SSD+HDD - żadnego szarpnięcia, przycinania, zwalniania.

 

*STOCK!

 

Również na stockowym i7 - 6700k - mam stabilne 60 fps w Novi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie zamawiam kompa, Wiedźmin 3 GOTY już czeka na instalację. Jest to moje pierwsze zetknięcie z tą grą. Otóż mam takie pytanie:

- jak się najwygodniej gra w tę grę - mysz + klawiatura czy pad od X360?

 

Macie jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - chcę wrócić do Wiedźmina. Mam podstawkę, wyszły dwa dodatki. Można bezproblemowo ograć te dwa dodatki kontynuując save z podstawki gdzie zakończyłem wszystkie aktywne zadania, wątek fabularny? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta, tak w sumie powinno się robić ;p

Edytowane przez traws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- jak się najwygodniej gra w tę grę - mysz + klawiatura czy pad od X360?

 

Zalezy jakim buildem chcesz grac, uprzedzam ze jak na eliksiry to pad odpada bo masz tylko 2 eliksiry z menu szybkiego wyboru, zamiast czterech jak na klawie i myszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie zamawiam kompa, Wiedźmin 3 GOTY już czeka na instalację. Jest to moje pierwsze zetknięcie z tą grą. Otóż mam takie pytanie:

- jak się najwygodniej gra w tę grę - mysz + klawiatura czy pad od X360?

 

Macie jakieś sugestie?

Ja sobie kupiłem pada właśnie do tej gry żeby było mi wygodniej i gra mi się okej. Jedyny wady takiego rozwiązania to ograniczenie eliksirów do 2 w menu szybkiego wyboru i podczas walki jak robię unik, to kamera się obraca tak, że nie widzę wroga, trzeba sprawnie operować gałkami :D

 

 

Te bonusy z rynsztunków są od każdego czy dopiero od arcymistrzowskiego? U mnie jest napisane, że dopiero od arcymistrzowskiego, a ostatnio kolega mi powiedział że już od podstawowego, to samo można wywnioskować po poście bamboosa :o

Edytowane przez 4pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te bonusy z rynsztunków są od każdego czy dopiero od arcymistrzowskiego? U mnie jest napisane, że dopiero od arcymistrzowskiego, a ostatnio kolega mi powiedział że już od podstawowego, to samo można wywnioskować po poście bamboosa :o

bonusy rynsztunku są od arcymistrzowskiego, ale masz też skille do wsadzenia w drzewku dające bonus za każdą część podstawowych rynsztunków (kota, niedźwiedzia i gryfa) i te są dla wszystkich poziomów. To są dwie oddzielne kwestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - chcę wrócić do Wiedźmina. Mam podstawkę, wyszły dwa dodatki. Można bezproblemowo ograć te dwa dodatki kontynuując save z podstawki gdzie zakończyłem wszystkie aktywne zadania, wątek fabularny? :hmm:

Problemów nie miałem ;)

 

Na marginesie - te questy, których nie udało się wykonać z racji bugów (2 z tego co pamiętam) nadal są oznaczone jako "failed".

 

Maił ktoś problem z misją "Przemiana"? Na końcu jak wchodzę w portal to gra się strasznie długo ładuje, a potem nagle tonę, nic nie widać...

 

Zrób sprawdzenie plików gry przez launcher Galaxy. Miałem coś podobnego po odpaleniu sejva z Serca z kamienia, gdy zacząć chciałem Krew i Wino.

 

Masz i7 - Wiedźmin 3 potrafi zrobić z dodatkowych wątków duży użytek...

 

Wyłącz HT, wtedy zobaczysz o czym ja i Crew 900 mówimy :)

 

Problem w tym, że...

 

Jest to bardzo możliwe. Też maiłem dropy w Novigradzie przed przesiadką z i5-4670K na i7-4790K :).

 

...wcześniej miałem 4670K i również problemów u siebie nie uświadczyłem, a aby było śmieszniej, HT mam wyłączone bo głównie siedzę pod linuxem, a u mnie jest coś nie tak z suspend to disk przy HT - hard freez przy wybudzaniu z uśpienia (z tego co czytałem, praktycznie większość osób o tym pisze w kontekście Skylake i linuxa).

 

Edit: żadne windowsy 10.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemów nie miałem ;)

 

Na marginesie - te questy, których nie udało się wykonać z racji bugów (2 z tego co pamiętam) nadal są oznaczone jako "failed".

 

 

 

Zrób sprawdzenie plików gry przez launcher Galaxy. Miałem coś podobnego po odpaleniu sejva z Serca z kamienia, gdy zacząć chciałem Krew i Wino.

 

 

 

Problem w tym, że...

 

 

 

...wcześniej miałem 4670K i również problemów u siebie nie uświadczyłem, a aby było śmieszniej, HT mam wyłączone bo głównie siedzę pod linuxem, a u mnie jest coś nie tak z suspend to disk przy HT - hard freez przy wybudzaniu z uśpienia (z tego co czytałem, praktycznie większość osób o tym pisze w kontekście Skylake i linuxa).

 

 

Grasz na Win10 czy 7?

 

Odnośnie tych freezów - czasami może być to wina zasilacza, który nie obsługuje prawidłowo stanów C procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i7 6700k i czy gram z Ht czy bez to gra się zachowuje identycznie.

HT w W3 nie ma wpływu na wydajność w Novigradzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek główny skończony. 97h i czuję mega niedosyt. Im dłużej grałem tym bardziej mi się chciało grać. Cholera, niech ktoś zrobi 4 część, książkę czy coś :E Dobrze, że są te DLC,

właściwie nic nie wiem o ich fabule, ale podejrzewam, że nie będzie tam Ciri, a szkoda, bo chciałbym zobaczyć jej losy, gdy już jest "wolna". Szkoda, że jej drogi i Geralta się rozeszły :( W grze było moim zdaniem trochę za mało Triss (którą wybrałem :)), Jaskra i Zoltana. Ale też inaczej to wszystko się wydaje, gdy gra trwa tak długo.

 

Zdecydowanie najlepsza gra jaką grałem!

I pomyśleć, że ja do tej serii podchodziłem niechętnie :D Przez tyle lat w to nie grałem i twierdziłem, że nie spodobałaby mi się. Dopiero się skusiłem w tym roku jak pierwsza część była na GOGu za kilka złotych. Chyba trzeba będzie też przeczytać książki, choć ich ilość i grubość mnie przeraża :E

 

 

 

Teraz jeszcze się dowiaduję, że było kilka zakończeń. Nawet nie odczuwałem w którym momencie mój wybór wpływał na zakończenie. Będzie co czytać i oglądać :) U mnie na końcu Geralt dał Ciri miecz.

 

 

Edytowane przez 4pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo. Długo, długo nie grałem. Dopiero jak była zniżka na pierwszą i drugą część, to kupiłem i zacząłem grać.

 

Jedynka była fajna.

Dwójka była super.

A trójka... mistrzostwo. I stwierdzam to dziś, a mam dopiero 40h gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@4pac

To można powiedzieć, że miałeś to najlepsze zakończenie (też takie wybrałem, ale świadomie - wcześniej oglądałem jak gra Rock i wiedziałem gdzie są newralgiczne miejsca).

 

 

co do Triss, którą też wybrałem zamiast Yenn, w KiW będzie trochę więcej - na początku i na końcu spotkasz się ze swoją wybranką i miło spędzicie czas, przy okazji będzie wyjaśnione trochę co działo się po głównym wątku.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, raczej spadki. Jest 60 FPS a tu nagle 55, 50, czasami nawet coś koło 40. Nie w całym Novigradzie, ale w kilku miejscach.

 

Przeczytałem masę wątków na temat tego miejsca w W3 i jak się okazuje, ludzie mają podobne problemy na mocniejszych niż mój CPU (2500k) - 4690k itd. Co ciekawe, mowa o kręconych sztukach 4.5 GHz.

A potem odzywają się użytkownicy u których jest jakakolwiek i7 generacji przynajmniej drugiej i spadków nie ma w miastach/wsiach.

 

Dla testów, podgoniłem mojego CPU do 4.5 GHz - owszem zredukowało, ale nie usunęło całkiem tych spadków.

U mnie na FX 8320 w novigardzie oraz oxenfurcie lubi chrupnąć nawet do 34 kl/s :D ale co tam napierdzielam dalej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomoże :) Ehh przeczekałem dużo czasu ze względu na ścinanie gry myśląc ze to wina samej gry, ale problem jest gdzie indziej(gdzie ku....?). Mam ścinki gry w różnych momentach, krótkie nagranie:

nagranie z cutscenki, ale podczas gry też to występuję w losowych momentach. Pecet może nie jest jakiś mocarny, ale to występuję na każdych ustawieniach graficznych, na każdej rozdzielczości, na różnych sterownikach grafiki, na różnych taktowaniach procesora, różnych taktach grafiki(rdzenia,pamięci) i uwaga występuje tylko w Wieśku 3. Ręce opadają... gra oczywiście najnowszy patch i oba dodatki, mam tak o samego początku, gra kupiona na gogu. Na ssd i hdd to samo, system win10 pecet w syg. Pomocy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440P + wszystko na ultra, max detale.

 

Ktore opcje warto wylaczyc w grafice, aby poprawic wydajnosc i nie stracic na wizalnym odbiorze?

 

Czy istnieja takie?

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasięg rysowania roślinności z ultra na high można spróbować, no i hairworks wywłączyć jeżeli używasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasięg rysowania roślinności z ultra na high można spróbować, no i hairworks wywłączyć jeżeli używasz

Gra wyglada swietnie na wszystkim na ultra w 1440P.

 

Nie ma duzej roznicy miedzy 4k a 1440P w odbiorze wizualnym

 

Zasięg rysowania roślinności z ultra na high można spróbować, no i hairworks wywłączyć jeżeli używasz

Gra wyglada swietnie na wszystkim na ultra w 1440P.

 

Nie ma duzej roznicy miedzy 4k a 1440P w odbiorze wizualnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomoże :) Ehh przeczekałem dużo czasu ze względu na ścinanie gry myśląc ze to wina samej gry, ale problem jest gdzie indziej(gdzie ku....?). Mam ścinki gry w różnych momentach, krótkie nagranie:

nagranie z cutscenki, ale podczas gry też to występuję w losowych momentach. Pecet może nie jest jakiś mocarny, ale to występuję na każdych ustawieniach graficznych, na każdej rozdzielczości, na różnych sterownikach grafiki, na różnych taktowaniach procesora, różnych taktach grafiki(rdzenia,pamięci) i uwaga występuje tylko w Wieśku 3. Ręce opadają... gra oczywiście najnowszy patch i oba dodatki, mam tak o samego początku, gra kupiona na gogu. Na ssd i hdd to samo, system win10 pecet w syg. Pomocy :D

 

 

Stawiam na winę Twojego procesora. Dwurdzeniowa jednostka jest za słaba do tej gry.

 

EDIT: Obejrzałem teraz Twój materiał - te zacięcia bardzo nienaturalne. Sprawdzałeś temperatury?

Edytowane przez bamboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...