Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

105 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      54
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      83
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      45
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      95
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      45
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      65


Rekomendowane odpowiedzi

Jest może na chomiku żebym mógł sprawdzić czy warto kupić? Nie mogę znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest może na chomiku żebym mógł sprawdzić czy warto kupić? Nie mogę znaleźć

 

poke.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Polecam też - chociaż inne uniwersum - Trylogię Husycką (...)

 

Ja nie polecam, jest to zupełnie inny klimat niż Wiedźmin i po prostu nuda, nie przetrwałem do końca drugiego tomu.

 

Edit: żeby nie było, książka jest napisana bardzo dobrze technicznie ale jak ktoś sięgnie po nią po Wiedźminie to jest to zupełnie coś innego. Nie koniecznie dla tej samej grupy docelowej.

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co ;)

 

 

Sprawdź koniecznie, to nie jest zwykły audiobook. To słuchowisko z 79 aktorami, muzyką, efektami, dźwiękiem całego otoczenia, idealne na Twój niedosyt. Włączasz na słuchawkach i jesteś w tym świecie, polecam :thumbup:

 

W jakiej kolejności to wszystko słuchać? Książek żadnych jeszcze nie czytałem.

Edytowane przez Pawelos9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wychodziło:

Ostatnie życzenie

Miecz przeznaczenia

Krew elfów

Czas pogardy

Chrzest ognia

Wieża Jaskółki

Pani Jeziora

PS ja chyba 3 pozycji słuchałem w wykonaniu Rocha Siemianowskiego i też było całkiem spoko:)

 

A no gdzieś w międzyczasie Sezon Burz, ale to nie jest powiązane z sagą więc możesz przeczytać w dowolnym momencie (chociaż najlepiej chyba na końcu). I ostrzegam, saga ma moim zdaniem nierówny poziom tzn. Pani Jeziora i Sezon Burz były dużo gorsze od reszty, a z kolei najbardziej wciągnęły mnie opowiadania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wychodziło:

Ostatnie życzenie

Miecz przeznaczenia

Krew elfów

Czas pogardy

Chrzest ognia

Wieża Jaskółki

Pani Jeziora

PS ja chyba 3 pozycji słuchałem w wykonaniu Rocha Siemianowskiego i też było całkiem spoko:)

 

A no gdzieś w międzyczasie Sezon Burz, ale to nie jest powiązane z sagą więc możesz przeczytać w dowolnym momencie (chociaż najlepiej chyba na końcu). I ostrzegam, saga ma moim zdaniem nierówny poziom tzn. Pani Jeziora i Sezon Burz były dużo gorsze od reszty, a z kolei najbardziej wciągnęły mnie opowiadania:)

Trochę odchodzimy od gry ale dodam swoje:

Ja zaczynałem od Sezonu gdyż gdzieś wyczytałem że ramami czasowymi mieści się przed Sagą. Dla mnie number one to opowiadania, bez dwóch zdań, z Sagi Czas pogardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest może na chomiku żebym mógł sprawdzić czy warto kupić? Nie mogę znaleźć

:lol2:

 

Dałem przecież linki które mówią same za siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Jak dla mnie najlepsze były opowiadania nie pamiętam które chyba Czas pogardy i część trzecia czyli Chrzest ognia.

 

Wiedźmin jako książka nie jest żadnym wybitnym dziełem ale i tak historia w książce jest 10x lepsza niż ta w grze.

 

Ja polecałbym jednak lektora. Słuchowisko jest wg mnie gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz wyobraźcie sobie, ile muszą tracić ludzie, którzy zaczęli od Witchera 3, nie czytając książek, nie grając w poprzednie gry z serii.

 

Ja nie polecam, jest to zupełnie inny klimat niż Wiedźmin i po prostu nuda, nie przetrwałem do końca drugiego tomu.

 

Edit: żeby nie było, książka jest napisana bardzo dobrze technicznie ale jak ktoś sięgnie po nią po Wiedźminie to jest to zupełnie coś innego. Nie koniecznie dla tej samej grupy docelowej.

Zamiast nie polecać, odesłałbym do przeczytania paru obszerniejszych opinii, bo nie tylko warsztat literacki jest świetny w Trylogii. Ktoś kto dobrze zna prozę Sapkowskiego wyłapie pewne schematy i doceni nowości. Inny klimat zaś jest plusem, ponieważ Wiedźmina mamy dostatek w formach wszelakich (poza filmem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

 

Dałem przecież linki które mówią same za siebie.

 

ale to zdecydowanie za krótki fragment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz wyobraźcie sobie, ile muszą tracić ludzie, którzy zaczęli od Witchera 3, nie czytając książek, nie grając w poprzednie gry z serii.

Smutne, ale jest takich całkiem sporo.

 

ale to zdecydowanie za krótki fragment

Skoro to 30 minut nie przekonało Cie jak mistrzowsko jest to wykonane to przykro mi. Poza tym ciężko nie zauważyć innych filmików które wyświetlają się z boku po kliknięciu w link fonopolisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja książkę czytałem bez 2 pierwszych tomów, czyli tych opowiadań, kupowałem sobie po jednym tomie i czytałem całą Sagę, ale kiedyś mam zamiar wrócić i zakupić te opowiadania. W szkole nigdy lektur nie czytałem, ale książki fantasy są genialne, sto razy lepsze niż te lektury.

 

Jeszcze większa przyjemność z gry jest po przeczytaniu książki, w grze mamy wiele zapożyczeń z książki, do tego ta stara polszczyzna, która jest używana w książce, próbowałem grać po angielsku ale to zabija smak z gry, nie pasuje, przecież tych słówek, tego stylu książkowego nie przetłumaczą i nie brzmi to tak super.

 

Książki czytałem zanim grałem w grę, zapomniałbym Sezon Burz też przeczytałem, ale to nie ten sam poziom co Saga., teraz czytam "Pan Lodowego Ogrodu" i też jest super.

Słuchowisko genialne, może kiedyś posłucham, jedynie ta cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odchodzimy od gry ale dodam swoje:

Ja zaczynałem od Sezonu gdyż gdzieś wyczytałem że ramami czasowymi mieści się przed Sagą. Dla mnie number one to opowiadania, bez dwóch zdań, z Sagi Czas pogardy.

 

Ja mam takie samo zdanie ale jak ostatnio zacząłem czytać Ostatnie Życzenie to widać, że warsztat Sapkowskiego był nieco słabszy niż w sadze. Tak czy siak dla mnie Czas Pogardy najlepsze a Wieża Jaskółki najgorsza z sagi co jest bez znaczenia bo i tak całą trzeba przeczytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ile godzin skończyliście całego W3?

151h = podstawka + dodateki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ile godzin skończyliście całego W3?

550 :E W3+DLCs.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co wy robicie, że macie po 150h :E?

 

mam teraz 77 godzin

-przeszedłem podstawkę

-zrobiłem wszystkie znaki zapytania w Novigradzie

-zebrałem cały rynsztunek do mistrzowskiego poziomu

-zrobiłem część ? na Skellige. nie chcę mi się dalej tego robić, bo jest tego zdecydowanie za dużo i wszędzie syreny i utopce

-zostało mi kilka pytajników w Toussaint

-zrobiłem wszystkie kontrakty wiedźmińskie

-wszystkie bijatyki, wyścigi i gry w gwinta

-prawie wszystkie questy poboczne w Novigradzie, Velen, Skellige

-zrobiłem całe Serce z Kamienia

 

zaczynam tez zdobywać arcymistrzowski rynsztunek. mam 2 sety.

z questów pobocznych zostały mi chyba 6-7. poszukiwania i coś tam jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co wy robicie, że macie po 150h :E?

Normalnie gra się. Czas gry liczony niezależną aplikacją (Raptr), ten naliczony przez GOG Galaxy podobny, wiec chyba jest ok. Ale licznik w samej grze jest skopany, pokazywał ponad 2 razy więcej.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 280h w tym:

-1x na podstawce od 0

-1x na NG+ do tego dodatki.

-chwila od zera w jednej linii z dodatkami bo wcześniej kontynuowałema teraz chcialem przejść całość od 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co wy robicie, że macie po 150h :E?

Może niektórzy są po prostu tak słabymi graczami. ;)

Sam w 73h zrobiłem praktycznie wszystko co się da w podstawce poza tym, że wymiękłem na znacznikach na Skellige (zostało mi tam ponad 50).

Z questów to chyba został mi tylko ten ze znalezieniem wszystkich kart do Gwinta, reszta zrobiona.

Dodatki:

Serca z kamienia maksymalnie 14h (wydłużyło się trochę przez 2 walki), 100% ukończone.

Krew i Wino poniżej 20h, większość gry ukończona, po prostu już wszystkich znaczników nie chciało mi się robić.

Podziwiam niektórych, że mają nastukane tyle godzin i jeszcze im się chce. Nie wiem, może po prostu niektórzy grają w 2 tytuły rocznie, więc jestem w stanie to zrozumieć.

Wiedźmin 3 tak mi obrzydł po tylu godzinach (wyszło w sumie nieco ponad 100h), że nie mogę już na niego patrzeć, a co dopiero myśleć o ponownym graniu. :E

Dla mnie dodatki to jednorazowa przygoda, żaden mnie w sumie nie zachwycił, miały swoje momenty i tyle (główny wątek zdecydowanie lepszy w Sercach).

Z podstawki to ukończyłbym sobie jeszcze raz tylko główny wątek + istotne zadania poboczne, powiązane w jakimś stopniu z główną osią. Na pewno odpuściłbym resztę pobocznych (bo niestety spora część nie jest w ogóle warta uwagi wbrew temu, co się o grze wypisuje) + monotonne wiedźmińskie zlecenia.

 

PS GOG Galaxy niby liczy, wcześniej jednak sprawiał problemy i czasem nie naliczał godzin, ale możliwe, że ten błąd już dawno naprawiono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym, że wymiękłem na znacznikach na Skellige (zostało mi tam ponad 50).

Zaś ja, zrobiłem wszystkie...łącznie z nurkowaniem itd :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co wy robicie, że macie po 150h :E?

 

Ja mam 223h w wersji "zwykłej" + oba dodatki. Niedawno wziąłem się za wersje GOTY (dostałem gratis od GoG, jak chyba wszyscy co mają W3 + oba dodatki), tam dopiero 8h mam. Wszystkie znaczniki zaliczyłem (ze Skellige włącznie), jedyne co olewałem to Gwinta i kilka wyścigów. O wiele bardziej podobał mi się kościany poker.

 

W każdym razie walczę na DKZ, podstawka to banał jak już się człowiek oduczy grania w style berserkera :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem sobie na te wszystkie Andromedy, Snipery i inne Ghost Recony i wyszło mi na to, że trzeba wrócić do starego dobrego Wieśka. :) Zacząłem sobie więc drugi raz od zera. Tym razem na buraka (zero szlachetności, żadne puszczanie żywcem, obowiązkowe targowanki o cenę, etc.) i śmieciarza (zero craftingu, używam tylko to, co znajdę/zlootuję).

 

Ależ to jest dobra gra... :o :o :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...