Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem kartę z 970 na 1070 i wydaje mi się że mam mniejszą płynność w wieśku :< W wielu miejscach fps spada ponizej 30. Czy to normalne na 1070? Może mam włączone jakieś bardzo procesożerne ustawienia? Co polecacie wyłaczyc/ustawic ?

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to normalne, chyba że włączyłeś HairWorks na maska z wygładzaniem 8X i grasz w 1440p. U mnie wszystko uber + mody + HairWorks z AA 2x albo 4x i raczej poniżej 50 FPS nie schodzi (1080p).

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje z tym Biesem ?

 

 

Zmieniłem kartę z 970 na 1070 i wydaje mi się że mam mniejszą płynność w wieśku :< W wielu miejscach fps spada ponizej 30. Czy to normalne na 1070? Może mam włączone jakieś bardzo procesożerne ustawienia? Co polecacie wyłaczyc/ustawic ?

 

Sprawdź użycie CPU/GPU i RAM w czasie gry.

 

Przy tak silnej karcie nawet HW nie może tworzyć takich spadków FPS.

 

Ja mam na x8 i nawet da się grać na 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje z tym Biesem ?

 

 

 

 

Sprawdź użycie CPU/GPU i RAM w czasie gry.

 

Przy tak silnej karcie nawet HW nie może tworzyć takich spadków FPS.

 

Ja mam na x8 i nawet da się grać na 1060.

 

To ja już nie wiem. Hairwork mam wyłączone, a tekstury i szczególy obnizylem z uber na wysokie i nadal 25fps AA też mam wyłaczone, gram w FHD

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - zasilacz daje radę? Ktoś pisał, że miał framedropy po przejściu z 970 na 10xx, tylko nie pamiętam czy czasem nie dotyczyło to właśnie 1070.

 

Edit: tak, 1070 i po wymianie zasilacza problem ustąpił. Sprawdź może ograniczenie amperażu na nim.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokazuje mi zużycie procesora 92% To możliwe że aż tyle mi żre ta gra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło odinstalowanie antyvirusów ( avast i anti Malwarebytes ) Teraz gra działa na uber bez zarzutów :thumbup: Wcześniej wykorzystanie procka skakało do 100% i przez to miałem te przyciecia, nie ma po nich sladu. Dziwne że od takich pierdoł są uzależnione gry w tak dużym stopniu

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 Kody do Wiedzmin 1 na gog.com

 

Jezeli ktos jeszcze nie ma to kod mozna aktywowac do 1-ego maja

 

9PNS988E51FCB3C787

 

9PNSF839C65C3A3C59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że od takich pierdoł są uzależnione gry w tak dużym stopniu

Używa się badziewia jako AV, to tak jest.

Najlepszy antywirus jest marki Common Sense

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa się badziewia jako AV, to tak jest.

Najlepszy antywirus jest marki Common Sense

De facto mam u siebie avasta, jak kolega wyżej...problemów nie miałem. Kwestia ustawień? Z tego co pamiętam to skany heurystyczne chodzące w tle mogą faktycznie coś tam namieszać.

 

Ps - pod linuxem nie mam żadnego :E Niby clamav jest zainstalowany, ale nie odpalam go nawet :E

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie mody HDReworked oraz STLM i gra działa. Chciałem jeszcze doinstalować jakiś mod na ciemniejszą noc jednak nie mogę sobie poradzić. Przy próbie uruchomienia gry wyskakują mi jakieś błędy a script merger nie widzi żadnych konfliktów. Jak sobie z tym poradzić??

 

edit:

nie mogę rzucać petard ani używać kuszy, zmiana klawisza nie pomaga... mam edycje GOTY

Edytowane przez ArcziR2D2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem kartę z 970 na 1070 i wydaje mi się że mam mniejszą płynność w wieśku :< W wielu miejscach fps spada ponizej 30. Czy to normalne na 1070? Może mam włączone jakieś bardzo procesożerne ustawienia? Co polecacie wyłaczyc/ustawic ?

 

 

Ciekawe, bo ja mam "coś" podobnego. Jeszcze przed miesiącem gra hulała powyżej 60fpsów na ustawieniach wysokich, dzisiaj odpalam wieśka, update gog'a, odpalam grę i mam może połowę wydajności, gra w novigradzie spada poniżej 30fps (sic!) gdzie wcześniej było wsio powyżej 60fps. Najlepsze jest, że przez ostatni miesiąc z kompem nic nie robiłem, nic nie instalowałem, oprócz tego co sobie win10 sam w tle robi, gra mi nagle zamula, tak jakbym miał jakiś zabytkowy sprzęt. Najlepsze, jest to, że zużycie gpu nie osiąga 100%, a proc leci na 30-50%, nic nie daje zmniejszenie detali ani rozdzielczości, obojętnie czy mam 1024x768 czy 2560x1080, czy ultra czy low, praktycznie ten sam zmulacz, wyraźnie problem z softem, a ja nie mam pojęcia co się stało.

 

Wszystkie inne gry typu doom, dark souls 3 itp chodza tka jak chodziły zawsze, problem jest tylko z wiedźminem, którego uruchomiłem dzisiaj po jakimś miesięcznym rozbracie. Nie mam w tle żadnych antywirusów, jedynie windows defender, nic się nie grzeje, nie jest podkręcone (no dobra proc i ram trochę tak, ale i tak sprawdziłem przywracając default, oczywiście bez rezultatu), zresztą żadnego to znaczenia mieć nie powinno bo każdy inny tytuł mi działa tak jak działał a problem jest tylko z wieśkiem.

 

Przeinstalowałem gog'a, wiedzmina, nawet stery do gpu co i tak uważam za sprawe bez sensu, bo wszystko inne śmiga, tak samo jak wiesiek wcześniej...nic to nie dało. Gra mi nagle trzyma połowę wydajności, którą miałem wcześniej, cuda..

 

Dla dociekliwych podam konfiguracje, chociaż osobiście to jest sprawą drugorzędną, bo skoro wszystko działało bardzo dobrze, nie ingerowałem ani w sterowniki, ani w żaden soft i nagle się coś dzieje z wiedźminem, gdzie inne gry chodzą tka samo jak zawsze to sama konfiguracja chyba istotna nie jest.

 

i7 6700k@4,5GHz

32GB@3000MHz

MSI RX 480@default + freesync

Edytowane przez tolek_banan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić użycie CPU/GPU/RAM i dysk.

 

 

EDIT: Ciri wyładniała, czy jestem już zauroczony ? :P

 

Pasują do siebie :)

 

2001445800_1493489855_thumb.jpg 6849935000_1493489856_thumb.jpg 3035441000_1493489858_thumb.jpg 7886417700_1493489859_thumb.jpg

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje z tym Biesem ?

 

 

 

 

Sprawdź użycie CPU/GPU i RAM w czasie gry.

 

Przy tak silnej karcie nawet HW nie może tworzyć takich spadków FPS.

 

Ja mam na x8 i nawet da się grać na 1060.

 

 

U mnie, z tym Biesem było to samo. Może to taki egzemplarz ćwiczący "kontrolę gniewu" ;)

Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem,otóż zakupiłem sobie dodatek krew i wino i chciałbym rozegrać go w trakcie normalnej gry gdzie mam zapis jest na ng plus i mam tam 47 poziom,podobno trzeba mieć ukończone zadanie poeta w opałach więc ukończyłęm zadanie "dorwać juniora" gdzie wg serwisu eurogamer powinno automatycznie pojawić mi się zadanie właśnie "poeta w opałach" lecz to zadanie nie pojawiło mi się,co muszę zrobić aby rozpocząć to zadanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem,otóż zakupiłem sobie dodatek krew i wino i chciałbym rozegrać go w trakcie normalnej gry gdzie mam zapis jest na ng plus i mam tam 47 poziom,podobno trzeba mieć ukończone zadanie poeta w opałach więc ukończyłęm zadanie "dorwać juniora" gdzie wg serwisu eurogamer powinno automatycznie pojawić mi się zadanie właśnie "poeta w opałach" lecz to zadanie nie pojawiło mi się,co muszę zrobić aby rozpocząć to zadanie?

 

Źle. Musisz wykonać zadanie z odzyskaniem skarbu dla Dijkstry.

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle. Musisz wykonać zadanie z odzyskaniem skarbu dla Dijkstry.

Dzięki kolego,pomogło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się to w ogóle instalować na Lenovo Y510P czy pora zainwestować w stacjonarkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Na najniższych w full HD ruszy bez problemu, sama tak grałam (miałam 2x GT750M). Po pewnym czasie pokusiłam się nawet o tekstury na średnich i też chodziło dobrze. Przy wyłączonym SLI płynnie chodziło na rozdzielczości 1366x768.

Jedyne co to dokupiłam podkładkę chłodzącą, żeby nieco zbić temperatury (chociaż i tak takie same miałam w innych grach) :E.

Edytowane przez zireael7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

EDIT: Ciri wyładniała, czy jestem już zauroczony ? :P

 

 

 

średnia jak zawxsze. tylko Triss :zakochany:

 

Opłaca się to w ogóle instalować na Lenovo Y510P czy pora zainwestować w stacjonarkę?

 

dekstop > laptop. zawsze. ale na GT 755M (tako masz?) powinno pośmigać na niskich + tekstury uber w jakimś 900p i z 30-35 klatek powinno wypluć. miałem okazje rypać w w3 u znajomego na jego HD 5750 + G4440 i nawet ciulanie w 20-25 fps potrafiło sprawiać frajde :yuppie: gra jest na tyle dobra że człowiek szybko przestaje zwracać uwage na płynność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

średnia jak zawxsze. tylko Triss :zakochany:

 

Pewnie, że Triss jest tam najfajniejsza - pierwsza napotkana Triss:

 

3379794000_1493574651_thumb.jpg

 

Ale na tej fotce odemnie, Ciri jest jakaś ładniejsza - może dla tego, że jest w innym ubraniu :hmm:

 

6849935000_1493489856_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...