Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Patrząc na filmiki ten laptop generuje 40 FPS na średnich, bez przycinek ale w starej wersji (1.02) Po aktualizacji 1.07 i 1.10 trochę wzrosły wymagania szczególnie procesora Przycinki na dwurdzeniowych prockach które głownie pojawiały się w miastach dało się zmniejszyć częstotliwość ich występowania (nie wyeliminować :() programem battle encoder shirase Spróbuj podziałać może coś da

How to use it?

You have to lauch it in as administrator, otherwise TW3 wont show on the list Also TW3 has to be running, the program is like the task manager, only the applications wich are running show up

Oce you have launched it you click on ''Target'' and search on the list for ''witcher 3.exe'' you click on it and on the right click on ''Limit this'' then, on the bottom theres a slider you have to drag it all the way to 1%.

And thats it, dont close the program it has to be runing while you are playing

Edytowane przez Piotrek2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych fanów wiedźmina co jeszcze nie widzieli

WITCHER 3 CIRI SONG: Lady Of Worlds by Miracle Of Sound:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawiał się stuttering w czasie gry nawet pomimo niemalże stałych 60 FPS. Problem rozwiązało wyłączenie synchronizacji pionowej w grze i włączenie go w panelu sterowania nvidia. Zobacz, może to sprawi że gra będzie płynniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mamy kartę nVidii, to przy około 50-60 klatkach włączamy synchronizację adaptacyjną, w okolicach 30 klatek "połowiczną" adaptacyjną, w grze synchronizację wyłączamy.

The Complete Witcher 3 Graphics Optimization Guide & Performance Benchmarks - wpływ poszczególnych opcji na wydajność.

Moim zdaniem niebagatelny wpływ na immersję ma dystans rysowania. Nie ma nic gorszego niż wyskakujące obiekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no stostuję się ciągle do zaleceń, aleefekt u mnie ciągle taki sam..Wieśiek "jąka" się niemiłosiernie, nawet nanajnizszych ustawieniach, proszę o kolejne pomysly :)

 

dodatkowo zastosowałem się do wszystkich opcji z poniższego filmiku:

 

 

i dalej to samo...i nieważne czy ustawienia wysokie, średnie, czy niskie (poza wyglądem tekstur), "jąka" się ciągle w ten sam sposób...da sie grać, ale strasznie denerwujące, a wiem że przecież działał normalnie :)

Edytowane przez xellos_89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeee nie tak do końca, W3 to origin, oraz gog z boks i uplay ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no stostuję się ciągle do zaleceń, aleefekt u mnie ciągle taki sam..Wieśiek "jąka" się niemiłosiernie, nawet nanajnizszych ustawieniach, proszę o kolejne pomysly :)

 

dodatkowo zastosowałem się do wszystkich opcji z poniższego filmiku:

 

 

i dalej to samo...i nieważne czy ustawienia wysokie, średnie, czy niskie (poza wyglądem tekstur), "jąka" się ciągle w ten sam sposób...da sie grać, ale strasznie denerwujące, a wiem że przecież działał normalnie :)

Odpal w gogu/galaxy weryfikację plików. Może coś znajdzie i dociągnie - o ile nie ma konkretnej paczki językowej/dźwięków. Miałem podobnie po instalacji jednego z DLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeee nie tak do końca, W3 to origin, oraz gog z boks i uplay ;)

Myślisz, że będzie tego milion? Zresztą F w czwartej inkarnacji jest świeższą grą, dystans powinien się jeszcze zwiększyć z czasem. Chyba nawet GOTY jeszcze nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Redzie raportowali, że wersja GOG sprzedaj się lepiej od wersji steam.

Z F jest o tyle łatwiej, że cały stoi steamem ;)

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redzie raportowali, że wersja GOG sprzedaj się lepiej od wersji steam.

Z F jest o tyle łatwiej, że cały stoi steamem ;)

Nie podejrzewałem tego, chociaż życzę im jak najlepiej. Tam gdzie W3 najwięcej schodzi, cena gry (największy plus GOG) ma mniejsze znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja dołożyłem się do origin, ale jak będzie promo mocne na steamie to u Gabe też wezmę dla kompletu :)

 

W3 był w sumie wspierany na trzech platformach Steam/gog/origin, na reszcie łącznie z uplay sprzedawano wersję gog, trochę podobnie jak R z GTA5.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem podstawkę.

Miazga, po prostu miazga.

Teraz czas na dodatki ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cholera, ja to mam dziwne błędy w cutscenkach ...

Np. Lambert ma przyklejony młotek do ręki i to aż do końca podczas obrad nad atakiem dzikiego gonu.

 

Wcześniej, początki Velen jak jestem u karczmarza i Geralt bierze butelkę przepalanki, to cutscenak jest i ma do końca przyklejony kieliszek do ręki.

W Krew i Wino jak Rębacze dają mu butelkę z przynętą to też po wylaniu ma przyklejoną to ręki i z nią wyciąga miecz z pochwy.

 

 

Jest jakiś mod który poprawia Hairworks ?

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam straszny Stuttering przy machaniu myszką, na padzie jest git (gsync + vsync w panelu nvidia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - chcę wrócić do Wiedźmina. Mam podstawkę, wyszły dwa dodatki. Można bezproblemowo ograć te dwa dodatki kontynuując save z podstawki gdzie zakończyłem wszystkie aktywne zadania, wątek fabularny? :hmm:

 

Tak, ja tak osobiście zrobiłem.

Najpierw ukończyłem podstawkę i biorę się za KiW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem, na moim sprzęcie, w novigardzie Wiesiek potrafi mi szarpać obraz, w sensie widać lagowanie jakby. Mierzyłem fps i tak to się prezentuje (FSP Avg: 80.418 - Min: 56 - Max: 91) Mocno widać to jak rwie obrazi i nie jest wszystko ładnie płynnie... CO może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU-74, GPU-64. Najdziwniejsze jest to, że nawet jak wezme niskie (bo gram na uber) to biegne sobie przez rynek, mam 100 fps (100hz monitor) i nagle sciecie i widzie że spadek do 50 fps nie wiadomo czemu.... Czy g sync może mieć coś z tym wspólnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam straszny Stuttering przy machaniu myszką, na padzie jest git (gsync + vsync w panelu nvidia)

 

Problem rozwiązany: wyłączenie GOGa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użycie CPU w Wiedźminie jest ogromne w miastach.

 

Nawet pamięć RAM potrafi takie przycinki spowodować.

 

Wrzuć sobie monitoring na pulpit i obserwuj użycie CPU/GPU/RAM.

 

Prawdopodobnie zrywa, gdy CPU przekroczy 90%.

 

Przykład:

 

2541016600_1494315023_thumb.jpg 8221590800_1494315025_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że obniżenie grafiki pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że obniżenie grafiki pomaga

 

U mnie obniżenie grafiki nie pomaga, nie wazne co ustawie i tak jest, że mam np 100 fps i nagle z dupy 50 na sekunde i wraca, jak macham myszką rownież. Jak mam wyłączyć goga jak mam wiedzimna tam?

Użycie CPU w Wiedźminie jest ogromne w miastach.

 

Nawet pamięć RAM potrafi takie przycinki spowodować.

 

Wrzuć sobie monitoring na pulpit i obserwuj użycie CPU/GPU/RAM.

 

Prawdopodobnie zrywa, gdy CPU przekroczy 90%.

 

Przykład:

 

2541016600_1494315023_thumb.jpg 8221590800_1494315025_thumb.jpg

 

No ok tylko jakie to ma znaczenie ? BF bardziej zrywa mi proca i wszystko hula, przecież i7 7700k powinien być wystarczająco mocny razem z 1080ti żeby takich zryw nie było. Mało tego, na bagnach, gdzi ejest chyba najbardziej wszystko rżnięte nic takiego nie występuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, grę uruchamiasz przez exe i GOG-a w ogóle nie potrzebujesz. Nie wiem czy to jest powód czy nie, ale ja przez GOG-a nigdy gry nie odpalałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...