Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

No i to jest dziwne - zapisałem grę, pogadałem ze zleceniodawcą - można było negocjować od 249-349.

Wczytałem grę przed negocjowaniem, ubiłem potwora, dostałem 189 :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na jakie ustawienia mogę sobie pozwolić na moim PC (i5 3470s, GTX 1050 OC 2G WINDFORCE 2X, 8GB DDR3) w fullHD?

Na co zwrócić uwagę? Co najwięcej pożera fps? Co warto mieć na maxa a co na średnie żeby gra była płynna i ładna?

Widzę sporo nowych dla mnie opcji których nie znam, np jakiś hairworks :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na jakie ustawienia mogę sobie pozwolić na moim PC (i5 3470s, GTX 1050 OC 2G WINDFORCE 2X, 8GB DDR3) w fullHD?

Na co zwrócić uwagę? Co najwięcej pożera fps? Co warto mieć na maxa a co na średnie żeby gra była płynna i ładna?

Widzę sporo nowych dla mnie opcji których nie znam, np jakiś hairworks :E

 

daj wszystko na średnie i nie używaj Hair works i zobacz jak to działa

 

w razie co zmniejsz zasięg widoczności roślin i zagęszczenie trawy oraz daj SSAO zamiast HBAO lub wyłącz

 

sprawdź też pierw V-Sync, czy lepiej grać z synchronizacją czy bez bo to też dziwnie potrafi raz zjechać z klatkami i powodować micro-stuttering a raz nie

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na jakie ustawienia mogę sobie pozwolić na moim PC (i5 3470s, GTX 1050 OC 2G WINDFORCE 2X, 8GB DDR3) w fullHD?

Na co zwrócić uwagę? Co najwięcej pożera fps? Co warto mieć na maxa a co na średnie żeby gra była płynna i ładna?

Widzę sporo nowych dla mnie opcji których nie znam, np jakiś hairworks :E

 

Polecam Tobie obejrzenie tego filmiku, gdzie są obadane różne ustawienia detali na Twojej karcie:

 

Generalnie w Twojej konfiguracji ustawienie wszystkiego na medium powinno Tobie zapewnić wydajność na poziomie 50-50 fps (w miastach pewnie mniej bo tam gra lubi więcej wątków na procesorze), co zapewnia już sympatyczną rozgrywkę. Możesz oczywiście sam bawić się z ustawieniami - te najbardziej fps-żerne to zasięg rysowania, cienie, hairworks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj wszystko na średnie i nie używaj Hair works i zobacz jak to działa

 

w razie co zmniejsz zasięg widoczności roślin i zagęszczenie trawy oraz daj SSAO zamiast HBAO lub wyłącz

 

sprawdź też pierw V-Sync, czy lepiej grać z synchronizacją czy bez bo to też dziwnie potrafi raz zjechać z klatkami i powodować micro-stuttering a raz nie

Dzięki, będę testował. Znalazłem fajny art -> https://www.geforce.co.uk/whats-new/guides/the-witcher-3-wild-hunt-graphics-performance-and-tweaking-guide

Wg testów https://pclab.pl/art72719-24.html na medium powinno byś średnio 40-50 fps.

Polecam Tobie obejrzenie tego filmiku, gdzie są obadane różne ustawienia detali na Twojej karcie:

 

Generalnie w Twojej konfiguracji ustawienie wszystkiego na medium powinno Tobie zapewnić wydajność na poziomie 50-50 fps (w miastach pewnie mniej bo tam gra lubi więcej wątków na procesorze), co zapewnia już sympatyczną rozgrywkę. Możesz oczywiście sam bawić się z ustawieniami - te najbardziej fps-żerne to zasięg rysowania, cienie, hairworks.

Dzięki! Nie widziałem.

Edytowane przez GoloJG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, będę testował. Znalazłem fajny art -> https://www.geforce.co.uk/whats-new/guides/the-witcher-3-wild-hunt-graphics-performance-and-tweaking-guide

Wg testów https://pclab.pl/art72719-24.html na medium powinno byś średnio 40-50 fps.

 

Dzięki! Nie widziałem.

 

jak ogarniesz stabilną liczbę klatek jaka Ci pasuje to możesz z pozostałymi opcjami pojechać do góry bo prócz tam bodaj 2-3 opcji pozostałe mają nikły wpływ na ogólną wydajność a mogą trochę poprawić obraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

w razie co zmniejsz zasięg widoczności roślin i zagęszczenie trawy oraz daj SSAO zamiast HBAO lub wyłącz

 

 

Plus do tego cienie w dół, także mają duży wpływ na fps.

Edytowane przez Wodzu_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus do tego cienie w dół, także mają duży wpływ na fps.

 

nom zapomniałem, generalnie prócz tych pseudo dodatków od nvidi to ze 3 opcje obciążają a reszta bez znaczenia xd

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to się pozytywnie zaskoczyłem bo prawie wszystko mam na wysokich, tylko cienie na low i wyłączony hair. Śmiga płynnie.

 

A co do historii, po głównym wątku można grać dalej i wykonywać zadania? Już w Velen widzę że są questy na lvl 20+ a ja mam raptem 9 i będę kończył główny wątek fabularny :E Nie wiem czy się zatrzymać tu na dłużej i robić resztę czy iść dalej. Świat i mnogość zadań przeraża ogromem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 poziom i kończysz fabułę, to w ogóle możliwe? Chyba na jakimś niskim poziomie. Możesz grać od nowa, albo robić pozostałe zdania. Niektóre są ciekawe, ale niektóre mniej. :E Polecam oba dodatki. Generalnie wykonywanie pobocznych zdań na początku i zostawienie fabuły szybciej rozwija postać. Ja w tej grze lizałem ściany i zanim skończyłem fabułę to robiłem najpierw wszystkie dostępne zdania.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 poziom i kończysz fabułę, to w ogóle możliwe? Chyba na jakimś niskim poziomie. Możesz grać od nowa, albo robić pozostałe zdania. Niektóre są ciekawe, ale niektóre mniej. :E Polecam oba dodatki. Generalnie wykonywanie pobocznych zdań na początku i zostawienie fabuły szybciej rozwija postać. Ja w tej grze lizałem ściany i zanim skończyłem fabułę to robiłem najpierw wszystkie dostępne zdania.

Źle się wyraziłem :E W Velen główny wątek, skończyłem zadania od Keiry, teraz robię Barona. Zanim pójdę do Novigradu pokręcę się w takim razie tutaj i porobię dodatkowe. Poziom "normalny". Dodatki wszystkie mam, cały pakiet jest teraz na gogu w promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem poierwszy raz, bo było promo. Pierwsze wrażenia słabe. Modele postaci sztywne, jak nie wiem co. Coś jak w erze pierwszych Assasynów. Ruchy wyglądają komicznie. Grafika też nie jest jakaś super, ale to wiedziałem już dawno. Mam niby te 80-90FPS na Uber. Mam nadzieję, że chociaż fabuła będzie znośna.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem :E W Velen główny wątek, s

To zupełnie zmienia postać rzeczy. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 poziom i kończysz fabułę, to w ogóle możliwe? Chyba na jakimś niskim poziomie. Możesz grać od nowa, albo robić pozostałe zdania. Niektóre są ciekawe, ale niektóre mniej. :E Polecam oba dodatki. Generalnie wykonywanie pobocznych zdań na początku i zostawienie fabuły szybciej rozwija postać. Ja w tej grze lizałem ściany i zanim skończyłem fabułę to robiłem najpierw wszystkie dostępne zdania.

Ja robiłam niemal tak samo, tym bardziej, że jest parę zadań, których po wykonaniu wątku głównego nie da się wykonać. Jedyne co, to starałam się pilnować, żeby z tymi zadaniami pobocznymi nie wybiec za bardzo do przodu i żeby wątek główny nie zrobił się zbyt łatwy :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh to ja się pilnowałem, aby przypadkiem zbyt szybko głównego wątku nie zrobić. :E

 

Tylko na początku jest trudno, tak gdzieś po levelu 10 jak dobrze pamiętam, czyli po Velen po głównym zadaniem Barona jest łatwej. Także polecam zmienić poziom na wyższy. Kwestia jeszcze tego jakie drzewko umiejętności wybierzemy. Te do walki to IMO najłatwiejsza droga. Ja się bawię teraz ze znakami (wcześniej sama alchemia) i jest trudniej.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem poierwszy raz, bo było promo. Pierwsze wrażenia słabe. Modele postaci sztywne, jak nie wiem co. Coś jak w erze pierwszych Assasynów. Ruchy wyglądają komicznie. Grafika też nie jest jakaś super, ale to wiedziałem już dawno. Mam niby te 80-90FPS na Uber. Mam nadzieję, że chociaż fabuła będzie znośna.

 

Kwestia jakie masz oczekiwania :) Gra wiadomo już kilka latek ma, ale przy wsparciu modów sporo zyskuje (polecam HD Reworked 11 na lepsze tekstury + reshade). Fabuła gry jest świetna, zwłaszcza dodatek Serca z Kamienia, ale i Krew i Wino jest niczego sobie...Warto zagrać do samego końca, polecam szczerze :)

Edytowane przez Azgaroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że on porównuje modele postaci do pierwszych assasinów, coś ma nie tak z oczami. I ładniejszą grafikę widział już wcześniej. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zacząłem przygodę z Wiedźminem 3 niedawno i grafika nie wygląda tak źle. No może faktycznie modele postaci są zdeczka sztywne. Szczególnie widać to w scenach łóżkowych. Już nie chcę wchodzić w szczegóły, ale dopiero fotorealizm w grach sprawi, że takie sceny będą miały rację bytu. Reszta bez zarzutu. Fajne kolory, widoczki, dobrze odwzorowane potwory oraz miasta i przede wszystkim fabuła bardzo mnie zaciekawiła. Od czasu Far Cry 3 tak dobrze się nie bawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że on porównuje modele postaci do pierwszych assasinów, coś ma nie tak z oczami. I ładniejszą grafikę widział już wcześniej. :D

Ruchy tak samo sztywne. Przykładami lepszych graficznie gier powstałych wcześniej są choćby Tomb Raider 2013 (porównywalna do Wiedźmina), AC:Unity, GTA 5. Nie będę wymieniał dalej, bo jest ich dużo więcej. Niestety fabularnie kuleją.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że on porównuje modele postaci do pierwszych assasinów, coś ma nie tak z oczami. I ładniejszą grafikę widział już wcześniej. :D

trzeba mieć pypcia na oczach, nawet AC3 remastered wygląda gorzej od Wiesia i to podstawowego, z graficznymi modami to nie widziałem ładniejszego cRPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trzeba mieć klapki na oczach by twierdzić, że W3 to jakieś mistrzostwo graficzne. Korpus sztywny, jak deska, kończyny też jak protezy.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, napisałeś swoje, jak porównujesz wieśka do pierwszych asasinów to nie mamy w ogóle o czym dyskutować :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w pierwszych Assasynach korpus się rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co mnie jakiś ruszający korpus, jak reszta wygląda jak kupa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładami lepszych graficznie gier powstałych wcześniej są choćby (...) GTA 5.

xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...