Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

I jakoś im nie wyszły modele dzieci w CP, a w W3 jakoś się dało nie zrobić dzieci z głowami dorosłych. Były to niepojące widoki. ?

Jakby dać tu jakieś pasujące porównanie (do całokształtu obu gier)... W3 to prawie pełne, wielkie wiadro wody, niedziurawe, nic nie ubywa, ale też prawie nic już być nie dolał. CP2077 to kolejne wiadro, zalali do pełna, ale ciągle ciecze, bo dno przerdzewiałe i cieknie bokami. Trochę połatali, ale dalej puszcza. Kiedyś tam doleją DLC i porzucą to wiadro, bo mają już kolejne wiadra na jego miejsce. ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ditmd napisał:

Skoro nie mogli zrobić symulacji wielkiego miasta, to mogli zrobić mniejsze, zapełnić go npcami z rutynami, pootwierać wnętrza, dać graczom coś do roboty poza misjami, zrobić randomowe eventy, sprawić ze miasto będzie żyło. Gry sprzed 20 lat mają działające systemy metra, policji i paramedyków, a tutaj się tego nie dało zrobić?

W sensie chcialbys produktu, ktory od poczatku do konca byl przemyslany i dobrze zrobiony? Sorry szukaj dalej :E

23 minuty temu, Sheenek napisał:

 redzi przynajmniej chcieli zrobic cos nowego co symuluje ludzi w wielkim miescie. A ze nie do konca wyszlo to trudno

 

Czyli teraz placimy za checi a nie finalny produkt? Poszedlbym z tym dalej, np. sprzedaz spalonego/zepsutego/ochydnego zarcia w restauracji bo w koncu "kucharz chcial zrobic cos nowego" :E 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, joloxx9 napisał:

Czyli teraz placimy za checi a nie finalny produkt? Poszedlbym z tym dalej, np. sprzedaz spalonego/zepsutego/ochydnego zarcia w restauracji bo w koncu "kucharz chcial zrobic cos nowego" :E 

Zalosne porownanie. Do resteuracji idziesz zjesc, a czy glownym celem CP byla zabawa/symulacja tlumu? Gdybys tylko w tym celu kupil gre to pewnie, mozna by bylo byc zawiedzionym.

Rozumiesz czy wyjasniac dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, caleb59 napisał:

. Ktoś by napisał ale po co porównujesz klimaty średniowiecznego fantasy do nowoczesnego sci-fi?

No właśnie. Bez sensu. Zupełnie inna skala miasta, inna architektura, więcej npców prawie wszędzie itd.  

6 godzin temu, caleb59 napisał:

NPC łażą z miejsca na miejsce bez celu

Tak jak w Wiedźminie. 

6 godzin temu, caleb59 napisał:

deszcz do tej pory jest zabugowany i dopóki nie ruszysz określonej misji fabularnej nie będzie padał,

Będzie. A jak masz dość czekania to przewiń czas, a może i mgła się pojawi, albo burza piaskowa czy co tam jest.;) Możesz też przyśpieszyć proces instalując moda. 

6 godzin temu, caleb59 napisał:

gęsi biegają, kury gdaczą, spłoszone ptaki podrywają się do lotu, świat zdaje się po prostu żyć

Akurat w CP nie ma zwierzyny i jest to wytłumaczone czemu, wiec ukazanie tego jak kury chodzą tym bardziej w ogromnym mieście (widziałeś może w Warszawie czy Poznaniu jak gęsi chodzą po ulicach? :E lol ) było by nie na miejscu, a przynajmniej niezgodne z wizją autorów świata. Świat imo w CP żyje, ale tak jak to zwykle bywa w miastach, a nie na wsiach jak w Wieśku. Też coś tam robią enpece, chodzą, jeżdżą, tańczą gdzieś na plaży czy spożywają coś. 

 

Generalnie nie mam pojęcia skąd te zafascynowania npcami w grach. :E Jak by to był główny rdzeń rozgrywki. :E 

Nie tak dawno premierę miał Spider-man na PC i jeszcze ani jednego postu/czy narzekania w necie nie widziałem na temat zachowania się npców, a idę o zakład, że to także tło. Ludzie skupiają się na takich pierdółkach, gdzie ja przeważnie nigdy do tego nie przywiązuję uwagi, bo nie o tym jest gra.  Najlepiej, aby można było z każdym porozmawiać o problemach życiowych i pójść do fryzjera czy na piwko wtedy gracze byli by zadowoleni. :E 

Edytowane przez Jaycob
  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ditmd napisał:

Skoro nie mogli zrobić symulacji wielkiego miasta, to mogli zrobić mniejsze,

No niezbyt. Gra jest w dużej części oparta na komiksie wg. wiki fandomu to jest ogromne miasto o populacji ponad 6 mln.  Cała opowieść to właśnie NC i zrobienie czegoś mniejszego było by imo słabe. Nie mogli by zrobić czegoś podobnego do Novigradu, bo by ich ludzie zjechali. :E  

Edytowane przez Jaycob
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sheenek napisał:

Zalosne porownanie. Do resteuracji idziesz zjesc, a czy glownym celem CP byla zabawa/symulacja tlumu? Gdybys tylko w tym celu kupil gre to pewnie, mozna by bylo byc zawiedzionym.

Rozumiesz czy wyjasniac dalej?

Tak głównym celem cyberpunka była zabawa i średnio wyszła masz rację. A żałosne to są te wypociny i próba obrony półproduktu, który wcisnęli ludziom.

 

BTW odnośnie mojego "zalosnego" porównania, jak i ten nieszczęsny kucharz tak i Redzi dostali kasę dokładnie na ten elwmwnt:

https://www.google.com/amp/s/www.gry-online.pl/S013-amp.asp%3fID=126894

No ale tak bijmy pokłony bo były chęci. EOT

 

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznajemy coraz więcej informacji związanych z nadchodzącymi produkcjami CD Projekt RED. Tym razem szczegóły dotyczą gry Project Sirius. Według twórców tytuł będzie skierowany bardziej do fanów serialu Netfliksa aniżeli zapalonych graczy RPG.
Źródło: https://www.gry-online.pl/newsroom/project-sirius-dla-fanow-serialowego-wiedzmina-a-nie-hardkorowych/z022fd2

U lala będzie ubogacony Wiedźmin :D 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, joloxx9 napisał:

Tak głównym celem cyberpunka była zabawa i średnio wyszła masz rację. A żałosne to są te wypociny i próba obrony półproduktu, który wcisnęli ludziom.

 

BTW odnośnie mojego "zalosnego" porównania, jak i ten nieszczęsny kucharz tak i Redzi dostali kasę dokładnie na ten elwmwnt:

https://www.google.com/amp/s/www.gry-online.pl/S013-amp.asp%3fID=126894

No ale tak bijmy pokłony bo były chęci. EOT

 

Przeczytaj ze zrozumieniem no chyba ze celowo przekrecasz w pierwszym zdaniu.

Pupka zabolala bo ci porownanie i ciagly tani sarkazm nie wychodzi? Kup masc.

Co mnie obchodzi ze dostali kase? To jest tylko jeden element tla w grze, nic poza tym. Wymien mi swoje top 10 gier gdzie sa NPC i przedstawie ci je w swietle ktore pokaze jaka to bieda tam jest.

Poza tym dalej slabo czytasz, przeciez pisalem ze spaprali, ja tego nie bronie, tylko doceniam probe wyjscia poza tani schemat.  

Tak jak jeden z kolegow wyzej napisal, wjedz z fpp kamera do wiedzmina 3 i tez bedzie to slabo wygladalo. W wiesku npc stoja w miejscu i w kolko te same kwestie powtarzaja. Niewazne ile czasu minie niewiele sie zmienia, w miescie o wielkosci Night City wygladalo by to jeszcze slabiej, dlatego chcieli zrobic symulacje tlumu, ktora przechodzac przez miasto bez zbednego przypatrywania sie npc wyglada spoko.

Do tego jest sporo swietnych dialogow pomiedzy statycznymi npc, sa npc z roznymi zajeciami itd itp.

Edytowane przez Sheenek
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Element Wojny napisał:

Poznajemy coraz więcej informacji związanych z nadchodzącymi produkcjami CD Projekt RED. Tym razem szczegóły dotyczą gry Project Sirius. Według twórców tytuł będzie skierowany bardziej do fanów serialu Netfliksa aniżeli zapalonych graczy RPG.
Źródło: https://www.gry-online.pl/newsroom/project-sirius-dla-fanow-serialowego-wiedzmina-a-nie-hardkorowych/z022fd2

U lala będzie ubogacony Wiedźmin :D 

Nie wiem, czy podoba mi się rozdrabnianie Wiedźmina na tyle kolorów (?)

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SebastianFM napisał:

Czarno to widzę.

Ja kolorowo...w czarno białych barwach ?

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Sheenek napisał:

Tak jak jeden z kolegow wyzej napisal, wjedz z fpp kamera do wiedzmina 3 i tez bedzie to slabo wygladalo. W wiesku npc stoja w miejscu i w kolko te same kwestie powtarzaja.

 

No tak bo cyberpunk i wiedzmin to sa gry, ktore powstaly w tym samym czasie, w obu przypadkach dostali kase na to zywe miasto! Chyba nic nie pomieszalem? Poszedlbym dalej, wlaczy tryb FPP w jakiejs schigalce albo fifie i zobacz na NPC to jest dopiero komedia, a sa to gry z tego roku! 

Sorry ale takie porownania zenujace jak sam mowiles :]

- Dostali kase na zywe miasto, nie wywiazali sie z tego

- Celowo wybrali tryb FPP w ktorym to znacznie bardziej widac takie bolaczki

- Trzon rozgrywki jest umieszczony w miescie, ktore to powinno tetnic zyciem.

Z mojej strony to tyle. Jak chcesz to dalej sie jaraj tym polproduktem.

 

8 godzin temu, SebastianFM napisał:

Czarno to widzę.

Oby transgendery byly!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprosić się nie można tego Remastera Wiedźmina 3 dla PS5 to sobie sam zrobiłem 

4K@60k/s+ VRR(G-SYNC), HDR z Win11 (AutoHDR) + mody 

f0d2160878f044be64ee29ec4527b5b4.jpg

 

b4d760470295ff6b153c6c15dc4b41c8.jpg

db3623a19e03d04447d04a53ab680cc3.jpg

 

Zanim wyjdzie ten Next-Gen Update to przejdę ponownie Wieśka ?

To RT z ReShade mnie nie rzuciło na kolana ale coś tam jest lepiej ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, azgan napisał:

Doprosić się nie można tego Remastera Wiedźmina 3 dla PS5 to sobie sam zrobiłem 

4K@60k/s+ VRR(G-SYNC), HDR z Win11 (AutoHDR) + mody 

f0d2160878f044be64ee29ec4527b5b4.jpg

 

b4d760470295ff6b153c6c15dc4b41c8.jpg

db3623a19e03d04447d04a53ab680cc3.jpg

 

Zanim wyjdzie ten Next-Gen Update to przejdę ponownie Wieśka ?

To RT z ReShade mnie nie rzuciło na kolana ale coś tam jest lepiej ?

Wygląda to lepiej ,  od tego remastera który zmierza na konsolę xD , tak zakładam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnio trafilem na youtube to stwierdzielm ze tu zapodam. Szkoda tylko ze brakuje mojego ulubionego utworu z wiedzmina 3 the fields of ard skellig ale i tak ciary na plecach :E  az sie zastanawiam czy nie ograc po raz kolejny wieska 

Edytowane przez raven92
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2022 o 13:49, leven napisał:

Jak uruchamiacie wieśka macie automatyczny tryb HDR ?

 

Musisz mieć Win11 i wł. w opcjach HDR tryb AutoHDR 

HDR w grze nie ustawiasz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby Auto HDR w Windows 11 działał trzeba mieć monitor obsługujący HDR.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, skunRace napisał:

Ja również, ale poczekam już na tego ich remastera.

Zaraz listopad a tu żadnych konkretów ze strony cdpr podejrzewam że znów przełożą xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, voltq napisał:

Zaraz listopad a tu żadnych konkretów ze strony cdpr podejrzewam że znów przełożą xD

Zaskoczenie niesamowite ?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, voltq napisał:

Zaraz listopad a tu żadnych konkretów ze strony cdpr podejrzewam że znów przełożą xD

Nie zdziwię się, ale u mnie jak zwykle "kupa wstydu" do nadrobienia łącznie z Cyberpunkiem, więc nie pali mi się. Mam tylko nadzieję, że wyjdzie z tego coś dobrego, bo nigdy nie grałem w Wieśka na modach, a wiem, że @Ryszawyi @JeRRy_F3D robili cuda z tą grą. Zawsze jak coś wrzucali w wątku o modyfikacjach, miałem ochotę przejść ponownie grę, ale jak usłyszałem o tym Remasterze, to stwierdziłem, że poczekam. W najgorszym wypadku przejdę na jakichś polecanych modach.

Swoją drogą ciekawe co się stało z @JeRRy_F3D nie ma go od lutego, a odkąd się pojawił na forum był codziennie. Nawet byłem z nim umówiony, że jak będę miał przechodzić Wiedźmina ponownie, to miałem się do niego zgłosić po listę modów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2022 o 15:25, Jaycob napisał:

No właśnie. Bez sensu. Zupełnie inna skala miasta, inna architektura, więcej npców prawie wszędzie itd.  

Tak jak w Wiedźminie. 

Będzie. A jak masz dość czekania to przewiń czas, a może i mgła się pojawi, albo burza piaskowa czy co tam jest.;) Możesz też przyśpieszyć proces instalując moda. 

Akurat w CP nie ma zwierzyny i jest to wytłumaczone czemu, wiec ukazanie tego jak kury chodzą tym bardziej w ogromnym mieście (widziałeś może w Warszawie czy Poznaniu jak gęsi chodzą po ulicach? :E lol ) było by nie na miejscu, a przynajmniej niezgodne z wizją autorów świata. Świat imo w CP żyje, ale tak jak to zwykle bywa w miastach, a nie na wsiach jak w Wieśku. Też coś tam robią enpece, chodzą, jeżdżą, tańczą gdzieś na plaży czy spożywają coś. 

 

Generalnie nie mam pojęcia skąd te zafascynowania npcami w grach. :E Jak by to był główny rdzeń rozgrywki. :E 

Nie tak dawno premierę miał Spider-man na PC i jeszcze ani jednego postu/czy narzekania w necie nie widziałem na temat zachowania się npców, a idę o zakład, że to także tło. Ludzie skupiają się na takich pierdółkach, gdzie ja przeważnie nigdy do tego nie przywiązuję uwagi, bo nie o tym jest gra.  Najlepiej, aby można było z każdym porozmawiać o problemach życiowych i pójść do fryzjera czy na piwko wtedy gracze byli by zadowoleni. :E 

Spiderman to perspektywa z 3 osoby. Więcej można wybaczyć lub pominąć.
Ja nie skończyłem cp2077 właśnie przez to, że cały czas mnie coś wybijało z gry chciałem się wczuć, nawet kupiłem nowy monitor żeby zwiększyć immersję ale no nie mogłem. To makieta miasta z nienaturalnie zachowującymi się npc powtykanymi w różne miejsca. Policja też śmiech na sali.
Różne takie detale skutecznie psuły klimat a, że perspektywa z pierwszej osoby to też musi być lepiej zrobione.
Różne detale i smaczki najlepiej potęgują immersję. W3 to 7 letnia gra i to widać ale tam były takie różne smaczki jak dzieciaki z wyliczanką, kłótnie małżeńskie npc. Takie rzeczy są ważne.

Zrobię jeszcze jedno podejście z nowym patchem 1.6 może się uda.

Edytowane przez Keken
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, caleb59 napisał:

Aby Auto HDR w Windows 11 działał trzeba mieć monitor obsługujący HDR.

Lub TV jeśli taki posiada 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mody w maju tego roku aktualizowałem.

To musi być aktualizacja win11

1.jpg

Aktualizacja WIN 11 zrobiła swoje... chyba :P

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...