Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

A ja boję się dziwnych akcji bo już widać na tym porównaniu od @Cycu1, że drzewa nie reagują na wiatr, a to dosyć poważnie zagina wiarygodność świata przedstawionego kiedy z kolei na krzak rosnący obok drogi wiatr już oddziałuje. Ciekawie czy będzie więcej takich głupich kompromisów i bugów/glitchy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, caleb59 napisał:

A ja boję się dziwnych akcji bo już widać na tym porównaniu od @Cycu1, że drzewa nie reagują na wiatr, a to dosyć poważnie zagina wiarygodność świata przedstawionego kiedy z kolei na krzak rosnący obok drogi wiatr już oddziałuje. Ciekawie czy będzie więcej takich głupich kompromisów i bugów/glitchy.

I wtedy wjeżdżam cały na biało ja! Z modami poprawiajacymi!

I słyszę, że... zakrzywiam i gwałcę wizję autorów.  ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na 99% jestem pewny, że cdp red zesra się w majtki i będą jakieś odchyły względem zwykłej wersji czy też błędy, których nie było. Przykład wiatru i drzew to tylko drobinka co udało się wychwycić, po premierze patcha na pewno będzie więcej tego typu realnych porównań i wyjdzie szydło z worka. Czekam bo również planuję ograć grę na nowo ale niestety nie ufam już za grosz cdp red i spodziewam się właśnie tego typu niedoróbek.

Jeśli oni mieli na myśli takie "niespodzianki" :E to ja wysiadam...

Edytowane przez caleb59
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Płotka dalej na dachy będzie wchodzić :E

Ja poczekam jak to będzie wyglądać na PC i czy mody będą. Grę przejdę chyba po raz 3 lub 4, fabułę znam, walkę znam, to będzie przejście dla frajdy i pomoduję sobie tak że nie będzie "realizmu" za grosz :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze co powinni zrobić to wypuścić tego patcha jako oddzielną pozycję w bibliotekach graczy, tak samo jak było z Metro Exodus EE. W razie czego nie będzie inby z odkręcaniem jak ktoś się wnerwi i uzna, że patch narobił więcej burdelu niż ulepszył i jednak lepiej grać po staremu lub z modami pasującymi pod starą wersję gry.

Edytowane przez caleb59
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to tylko ileś tam poprawek graficznych i parę ulepszeń QoL i tyle, to nadal będzie dokładnie ta sama gra w którą graliście ostatnio. 

Kurde temat się tu zrobił jakby remake wypuszczali ?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, caleb59 napisał:

A ja boję się dziwnych akcji bo już widać na tym porównaniu od @Cycu1, że drzewa nie reagują na wiatr, a to dosyć poważnie zagina wiarygodność świata przedstawionego kiedy z kolei na krzak rosnący obok drogi wiatr już oddziałuje. Ciekawie czy będzie więcej takich głupich kompromisów i bugów/glitchy.

Wygląda to jakby ten wiatr był bardziej stonowany i ja się cieszę, bo w oryginale wyglądało to wręcz sztucznie i były o to zarzuty. Piździało przez całą grę moim zdaniem za mocno, telepało tymi drzewami non stop. Jeszcze gdyby to natężenie wiatru było zmienne, a tutaj przez całą grę, wiatr był moim zadaniem za mocny i po setkach godzin spędzonych w grze, dziwnie to wyglądało. W tym krótkim momencie najlepiej to widać.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, kubala996 napisał:

Ale jest pretekst żeby do niej wrócić zwłaszcza jeśli ktoś tym razem chce ją sobie na konsoli przejść w solidnej jakości.

W3 od początku cechował się solidną jakością, z modami czy bez. Akurat na tym forum bardzo wiele osób przykłada ogromną wagę do wyglądu gier, niektórzy aż tak bardzo że nie są w stanie ogrywać starszych tytułów, bez względu na to jak świetną jakość gameplay'ową/fabularną oferują - a potem w niektórych tematach lament "nie ma w co grać" ☺️

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kubala996 napisał:

Ładnie to wygląda, ja sie jaram jako prektekst do powrotu do mojej ulubionej gry być może teraz na pFB_IMG_1669470226252.thumb.jpg.b26063a68a9f3b39b3ed644b513fae9a.jpg

Jeśli to jest screen prosto z gry to wygląda to bardzo dobrze po tym Update/Upgrade ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, skunRace napisał:

Wygląda to jakby ten wiatr był bardziej stonowany i ja się cieszę, bo w oryginale wyglądało to wręcz sztucznie i były o to zarzuty. Piździało przez całą grę moim zdaniem za mocno, telepało tymi drzewami non stop. Jeszcze gdyby to natężenie wiatru było zmienne, a tutaj przez całą grę, wiatr był moim zadaniem za mocny i po setkach godzin spędzonych w grze, dziwnie to wyglądało. W tym krótkim momencie najlepiej to widać.

Ale tutaj rozchodzi się, że KOMPLETNIE nie ma wiatru i drzewa się nie poruszają wcale, tylko jakieś małe krzaczory przy drodze. :E Poza tym owszem zgadzam się, że takie mocniejsze "machanie" drzewami powinno być np. podczas intensywnej burzy. Jednak zdecydowanie wolę jak świat przed oczami wydaje się żywy a nie statyczny i wolałbym by nie modyfikowali takich rzeczy, chociaż w sumie nie zdziwię się jak to jeden z błędów lub przeoczenie jak to u cdp red. :E 

Edytowane przez caleb59
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2022 o 12:09, TheMr. napisał:

Przepłacone GPU, owszem. Sorry, nie będę płacił za 2 letnie GPU cen MSRP, albo powyżej. Albo smutne 7k za 4080. AMD nie wchodzi w grę niestety, siedzę na 6600XT i chce ucieć od tego gówna.

 

 

Wystarczy poczytać jaką mamy sytuację na rynku i wyciągać z tego wnioski ?

Sprzedaż kart graficznych jest najniższa od dekady

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Wystarczy poczytać jaką mamy sytuację na rynku i wyciągać z tego wnioski ?

Sprzedaż kart graficznych jest najniższa od dekady

A skąd to się wzięło, z za wysokich cen, nic więcej, ludzie wolą siedzieć na starych karta niż płacić kupę kasy za nowe.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JeanPepin napisał:

Ja wracam na pewno, tym razem na ps5, łącznie 5 podejście :)

Miles Tost, główny projektant poziomów w CD Projekt RED

 

Ludzie już nie pamiętają jak ta gra wyglądała w wersji GOTY a co dopiero na PS4 i porównują do gry po modach a nie do tego co kupili ?

2 godziny temu, galakty napisał:

Ciekawe czy Płotka dalej na dachy będzie wchodzić :E

Ja poczekam jak to będzie wyglądać na PC i czy mody będą. Grę przejdę chyba po raz 3 lub 4, fabułę znam, walkę znam, to będzie przejście dla frajdy i pomoduję sobie tak że nie będzie "realizmu" za grosz :D 

Mody potrafiły już nie działać przy zwykłej aktualizacji i trzeba było aktualizować Mody do aktualnej wersji gry czyli GOTY więc i tym razem część modyfikacji po 7 latach może nie działać ale wystarczy że zostaną zaktualizowane do bieżącej wersji i po problemie. Niektórych Modów już nie trzeba będzie wgrywać/instalować jak np. lepsze Textury od Hulka bo nowsza wersja będzie z Update do gry niż to co jest na Nexusie teraz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Element Wojny napisał:

Ludzie to tylko ileś tam poprawek graficznych i parę ulepszeń QoL i tyle, to nadal będzie dokładnie ta sama gra w którą graliście ostatnio. 

Kurde temat się tu zrobił jakby remake wypuszczali ?

Ale to nie są tylko poprawki graficzne. Zostały dodane nowe zadania razem z dubbingiem, są nowe itemy w grze oraz poprawki błędów które nie były poprawione od czasu wydania Wiedźmina 3 w wersji GOTY. To jest dokładnie to czego nie zrobiło EA wydając Mass Effect Legendary Edition a co zrobił CDPR łącznie z wsparciem pracy Moderów. Tak jak należy im się karniak za to co popełnili na premierę z Cyberpunk 2077 tak tutaj ulepszą za darmo tytuł który im się udał a teraz będzie jeszcze lepszy na wszystkich platformach.

A co do kwestii graficznych jest i kolejne porównanie 

 

W dniu 25.11.2022 o 11:54, kubala996 napisał:

Mnie jednak trochę ciekawi na ile zmieniła się wizja co do remastera gry w trakcie. Wiemy że postawała ona 2 lata a podczas tego gra została odebrana studiu Saber i dokończona przez inny odział cdp który jak wiemy musiał prosić o pomoc inne osoby od prac Cyberpunka czy nowego wiedzmina jak wiemy z konferencji. Nie zdziwię się jeslinplan na grę byl trochę inny ale przez to że został przerwany w połowie, to cdp musiał jakos skończyć to po swojemu co już mieli gotowe 

Cieszy że poprawili błędy które irytowały i już dawno powinny być załatane w wersji GOTY dobrze że po 7 latach wreszcie się doczekaliśmy https://www.gry-online.pl/newsroom/wiedzmin-3-next-gen-naprawi-jedna-z-bardziej-irytujacych-rzeczy-w/z4236cf

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, azgan napisał:

Zostały dodane nowe zadania razem z dubbingiem

! O kurde, o tym nie wiedziałem ! No to spoko, dawajcie znać jak już dorwiecie ile jest godzin tego nowego contentu, jak będzie coś fajnego i wartościowego to jakoś to ogarnę w grafiku na 2023r. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kubala996 napisał:

Zostało nagrane nowych 50 linii dialogowych, nie dużo ale zawsze coś więc podejrzewam mala fajna serię zadan 

Ale to w ramach kompletnie nowego contentu ? A czy w grę wchodzi jakiś przywrócony content, pierwotnie wycięty na etapie montażu bo zazwyczaj to właśnie takie rzeczy najbardziej lubią powracać po latach w różnorakich edycjach specjalnych ? 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Element Wojny napisał:

! O kurde, o tym nie wiedziałem ! No to spoko, dawajcie znać jak już dorwiecie ile jest godzin tego nowego contentu, jak będzie coś fajnego i wartościowego to jakoś to ogarnę w grafiku na 2023r. 

I co najważniejsze za DARMO jak ktoś ma już grę na PC, PS4, XO więc nie kumam tego marudzenia że słabo ?

Gdyby jeszcze hajs za to wołali albo sprzedawali w pełnej cenie na nowo Remastera a przecież CDPR do sprzedaży wprowadza dla nowych graczy wersję na PS5 oraz XSX bo zwyczajnie tych konsol nie było 7 lat temu 

Gdyby nie te nowe konsol nic byśmy nie dostali i dalej byłoby granie w GOTY na tych samych Modach które już chyba każdy zna od lat a tak zabawa będzie na nowo ?

Marudy niech dalej marudzą że nic nowego a kto będzie chciał to przynajmniej sprawdzi starego/nowego Wieśka ?

11 minut temu, kubala996 napisał:

Zostało nagrane nowych 50 linii dialogowych, nie dużo ale zawsze coś więc podejrzewam mala fajna serię zadan. Nagroda mają być nowe zbroje które będą w grze 

 

Już samo to że dali dubbing do wszystkich wersji językowych w nowych zadaniach ogromny plus bo normalnie to za tego typu DLC wydawcy wołają hajs a tutaj jeszcze nowe itemki mają być?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, caleb59 napisał:

Ale tutaj rozchodzi się, że KOMPLETNIE nie ma wiatru i drzewa się nie poruszają wcale, tylko jakieś małe krzaczory przy drodze. :E Poza tym owszem zgadzam się, że takie mocniejsze "machanie" drzewami powinno być np. podczas intensywnej burzy. Jednak zdecydowanie wolę jak świat przed oczami wydaje się żywy a nie statyczny i wolałbym by nie modyfikowali takich rzeczy, chociaż w sumie nie zdziwię się jak to jeden z błędów lub przeoczenie jak to u cdp red. :E 

Ja tam widzę, że się ruszają, tylko dużo mniej. Może właśnie wzięli sobie to do serca, bo pamiętam jak to był jeden z zarzutów, że strasznie sztucznie to wygląda, że przez całą grę, jest prawie wichura niezależnie od pogody. Może nawet coś więcej przy tym dłubali i podczas słonecznego dnia jak na tym filmiku, mocno obniżyli bujanie drzew, a podczas deszczu, burzy będzie jak w oryginale, zobaczymy. W tym momencie jak odlatuje, zobacz na duże drzewa a tle, ruszają się, tylko dużo mniej ;)

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kubala996 napisał:

 

Dokładnie porównujmy do tego co kupowaliśmy a pod tym względem jest bardzo dobrze jak na patch 

Tak dla przypomnienia 

więc jak ktoś mówi że nie ma różnicy po Next-Gen Update/Upgrade to niech sobie lepiej włączy i sprawdzi jak ta gra wygląda w wersji GOTY bez łatki dla nowej generacji na PS5 :szczerbaty:

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, skunRace napisał:

Ja tam widzę, że się ruszają, tylko dużo mniej. Może właśnie wzięli sobie to do serca, bo pamiętam jak to był jeden z zarzutów, że strasznie sztucznie to wygląda, że przez całą grę, jest prawie wichura niezależnie od pogody. Może nawet coś więcej przy tym dłubali i podczas słonecznego dnia jak na tym filmiku, mocno obniżyli bujanie drzew, a podczas deszczu, burzy będzie jak w oryginale, zobaczymy. W tym momencie jak odlatuje, zobacz na duże drzewa a tle, ruszają się, tylko dużo mniej ;)

Rzeczywiście masz rację, na tym filmie widać to zdecydowanie lepiej i poruszają się. Dzięki!

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, caleb59 napisał:

Rzeczywiście masz rację, na tym filmie widać to zdecydowanie lepiej i poruszają się. Dzięki!

Takich małych i na pozór drobnych zmian może być więcej. Żeby tylko tak Cyberpunk 2077 był dopieszczony jak ten Wiesław trzeci ?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, wyjdzie patch sami to przetestujemy czy na konsoli czy na PC, do tego wyjdą porównania, opinie i zobaczymy co z tego wyjdzie, jeszcze tyle czasu do 14go, spokojnie, nic nowego się nie dowiemy oprócz patch notes przed wyjściem patcha.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kubala996 napisał:

Tak na prawdę nie ma zbytnio na narzekań. Na rediit oraz innych forach głównie są zachwyty i odliczanie do 14. Tutaj jednak obracamy się wśród graczy pc których interesują się modami, analizują kazda klatkę itp więc atmosfera jest inna. Generalnie ludzie się cieszą ze po prostu wroca do gry w lepszej jakości za darmo 

No bo nie ma narzekań, fajnie, że wszystko to co dobre i było na Nexusie jest przesiane i z automatu dodane do gry, bez bawienia się w samodzielne modowanie. "Narzekanie" raczej było ze strony tych, którzy zrobili sobie takiego "nextgena" na PC już dawno temu w stosunku do tych, którzy podniecali się tym patchem, jakby to było nie wiadomo co. Dla mnie super sprawa, bo miałem ochotę na ponowne przejście Wiedźmina już od dłuższego czasu, a moje poprzednie dwa przejścia były bez żadnych modów. Na pewno będę czuł, że gram w wizualnie dużo świeższą grę, gdzie Wiesiek i tak robił wrażenie już na premierę. Najbardziej mi się podoba ta roślinność, bo jednak ta z 2015 roku już średnio dzisiaj wygląda.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...