Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie odpaliła bez problemów, ale ja nie mam żadnych modyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zapitala jak złe.

wiedzmin.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu z patchem, działa. Ok 9fps w trybie wydajność RT, nie widzę jakiejś dużej różnicy między jakość a wydajność, ale w fps to widać, mam dodany dlss 2.5.1.
edit:
Najlepiej będzie poczekać do jakiś porównań "z lupą"

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli klasycznie RT off i nie ma co podskakiwać jak wiadomo co w przeręblu. :E Exclusive tylko dla RTX 4xxx i na tym poprzestańmy nie pajacując już i nie włączając tego na RTX 3xxx dla biedoty bo i tak Novigrad zweryfikuje nawet jeśli się obecnie komuś wydaje, że jest hehe płynniej.

No dzięki panowie za opinie.

Jeszcze nikt nie odpisał czy wróciła opcja HBAO+?

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram na laptopie z włączonym RT detale uber bez plusa, bez hairworks, generalnie poza miastem ~50fps w Białym Sadzie już ~35. Najlepsze jest to że w zasadzie nie ważne jakie detale ustawię przy właczonym RT to klatki są takie same...

niezły fakap Redzi.

No i najlepsze jest to że ja w tej grze nie widzę tego RT.

Edytowane przez Legoman
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, caleb59 napisał:

Czyli klasycznie RT off i nie ma co podskakiwać jak wiadomo co w przeręblu. :E Exclusive tylko dla RTX 4xxx i na tym poprzestańmy nie pajacując już i nie włączając tego na RTX 3xxx dla biedoty bo i tak Novigrad zweryfikuje nawet jeśli się obecnie komuś wydaje, że jest hehe płynniej.

No dzięki panowie za opinie.

Jeszcze nikt nie odpisał czy wróciła opcja HBAO+?

Nie ma sensu pisać o hbao bo nie wróciła. w Menu nadal jest ssao jako jedyny wybór.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, caleb59 napisał:

Czyli klasycznie RT off i nie ma co podskakiwać jak wiadomo co w przeręblu. :E Exclusive tylko dla RTX 4xxx i na tym poprzestańmy nie pajacując już i nie włączając tego na RTX 3xxx dla biedoty bo i tak Novigrad zweryfikuje nawet jeśli się obecnie komuś wydaje, że jest hehe płynniej.

Tak to w tej chwili wygląda, jak ktoś gra co najmniej w 1440p to może zapomnieć o płynnej rozgrywce z użyciem RT. 

4060/4060ti do 1080p i RT

4070/4070ti do 1440p i RT

4080/4090 do 4K i RT

Chyba że ktoś olewa RT to pogra na każdej karcie praktycznie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem aktualizację na GOG i boje się zainstalować czy nie rozwali mi modów, niech ktoś zainstaluję i napiszę \.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, CzerwonyJohn napisał:

Dostałem aktualizację na GOG i boje się zainstalować czy nie rozwali mi modów, niech ktoś zainstaluję i napiszę

Cwaniaczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ju-rek napisał:

Cwaniaczek :)

No co chcę jeszcze trochę pograć zanim zaktualizuję póki mody działają po aktualizacji mogą już nie działać a mam ich 227 więc naprawa mi się nie uśmiecha.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahah no fajny ten Wiedźmin się zrobił, taki niezbyt grywalny ?

  • Like 1
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to:
Spada FR do 15, zmieniam ustawienia na niższe wraca do pionu z nadwyżką, przejadę kawałek znowu spada do 15... zmieniam ustawienia na wyższe wraca do pionu przejadę kawałek spada do 15...
Panie czary normalnie ?

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się przyzwyczaić że już tak zostanie albo niech ktoś dodatkową zawartość przerobi na mody do 1.32 i można się tego next gena pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego bo ja pobieram... Sprawdzi ktoś jak tam działa Nvidia Reflex i czy nie ma jajców jak przy Dying Light 2 gdzie pojawia się stuttering przy włączonej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, galakty napisał:

Tak to w tej chwili wygląda, jak ktoś gra co najmniej w 1440p to może zapomnieć o płynnej rozgrywce z użyciem RT. 

4060/4060ti do 1080p i RT

4070/4070ti do 1440p i RT

4080/4090 do 4K i RT

Chyba że ktoś olewa RT to pogra na każdej karcie praktycznie :D 

W Cyberpunk 2077 na ustawieniach RT Ultra w 1440p w graficznie bardzo wymagającym miejscu, North Oak, mam 38 FPS. Po włączeniu DLSS w trybie Quality mam 66 FPS.

W Wiedźmin 3 na ustawieniach Uber+ z włączonym RT na rynku w Novigradzie w 1440p mam 38 FPS. Po włączeniu DLSS w trybie Quality lub zmniejszeniu rozdzielczości do 1080p mam nadal 38 FPS.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, caleb59 napisał:

Sprawdzi ktoś jak tam działa Nvidia Reflex i czy nie ma jajców jak przy Dying Light 2 gdzie pojawia się stuttering przy włączonej opcji?

1440p wszystko max + RT + DLSS jakość + Nvidia reflex u mnie 0 stutteringu. Jest jeszcze opcja reflex + boost

Edytowane przez ju-rek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, CzerwonyJohn napisał:

Trzeba się przyzwyczaić że już tak zostanie albo niech ktoś dodatkową zawartość przerobi na mody do 1.32 i można się tego next gena pozbyć.

Ja tak zrobiłem, a wszystko co jest w NG jest na Nexusie i z HBAO+ i BlixFx wygląda moim zdaniem lepiej niż NextGen bez RT, oczywiście brakuje DLSS, ale trudno.

S4DFyeA.jpg

nHuXBxw.jpg

5eBeWzp.jpg

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, caleb59 napisał:

Tak na marginesie już czytam, że po pobraniu gry należy zrobić weryfikację plików gry i wtedy nie będzie problemu z odpalaniem gry.

Mam grę na GoG. Pobrałem patch i od strzała gra działa bez żadnej weryfikacji. Do tego mam kilka modów.

Generalnie gra działa płynniej ale w dalszym ciągu gra ma problem od strony CPU. 

Nie dodali HBAO+ w DX12.! 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie nie dodadzą, bo przy HBAO+, RT już tak fajnie nie wygląda, każdy by olał RT i grał na HBAO+ nie tracąc tylu fpsów ;)

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, SebastianFM napisał:

W Cyberpunk 2077 na ustawieniach RT Ultra w 1440p w graficznie bardzo wymagającym miejscu, North Oak, mam 38 FPS. Po włączeniu DLSS w trybie Quality mam 66 FPS.

W Wiedźmin 3 na ustawieniach Uber+ z włączonym RT na rynku w Novigradzie w 1440p mam 38 FPS. Po włączeniu DLSS w trybie Quality lub zmniejszeniu rozdzielczości do 1080p mam nadal 38 FPS.

Aha, czyli typowa produkcja CDP ;) 

2 lata i będzie jak CP2077 :D 

Edytowane przez galakty
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to jest ta cała "zabawka" chcesz hbao? To sorka ale mamy dla Ciebie wersję z RT, a jak nie to klops, trudno się mówi, to samo mamy w DL2, gdzie tak samo brak hbao+. Muszą jakoś wymusić robienie upgradu sprzętu, przy okazji twórcy gier stali się leniwi i wolą wprowadzać hbao w formie RT, taki trend i nie będzie inaczej.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, SebastianFM napisał:

W Wiedźmin 3 na ustawieniach Uber+ z włączonym RT na rynku w Novigradzie w 1440p mam 38 FPS. Po włączeniu DLSS w trybie Quality lub zmniejszeniu rozdzielczości do 1080p mam nadal 38 FPS.

Przy takich ustawieniach jak u ciebie, 1440p na rynku w Novigradzie bez DLSS 55-57 fps, z DLSS Quality 69-75 fps.

Edytowane przez ju-rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji u mnie dx12 po weryfikacji plików nie działa w ogóle, działa tylko dx11 ale jajca co oni tam zrobili. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, CzerwonyJohn napisał:

Po aktualizacji u mnie dx12 po weryfikacji plików nie działa w ogóle, działa tylko dx11 ale jajca co oni tam zrobili. 

Na GOG-u? Mi to pomogło - https://support.gog.com/hc/pl/articles/360013537357-GOG-GALAXY-Błąd-instalacji-E2-Błąd-aktualizacji-E2-Nie-udało-się-dokończyć-instalacji-?product=gog pierwszy sposob.

 

Edytowane przez ju-rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...