Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

105 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      54
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      83
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      45
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      95
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      45
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      65


Rekomendowane odpowiedzi

Po aktualizacji u mnie dx12 po weryfikacji plików nie działa w ogóle, działa tylko dx11 ale jajca co oni tam zrobili. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, CzerwonyJohn napisał:

Po aktualizacji u mnie dx12 po weryfikacji plików nie działa w ogóle, działa tylko dx11 ale jajca co oni tam zrobili. 

Na GOG-u? Mi to pomogło - https://support.gog.com/hc/pl/articles/360013537357-GOG-GALAXY-Błąd-instalacji-E2-Błąd-aktualizacji-E2-Nie-udało-się-dokończyć-instalacji-?product=gog pierwszy sposob.

 

Edytowane przez ju-rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, ju-rek napisał:

Nadal nie działa jak cofnąć tą aktualizację do poprzedniej? 

Już wiem ale nie chce pobierać 51 Giga zrobię inaczej.

 

Edytowane przez CzerwonyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, ju-rek napisał:

Przy takich ustawieniach jak u ciebie, 1440p na rynku w Novigradzie bez DLSS 55-57 fps, z DLSS Quality 69-75 fps.

Ty masz procesor z wydajniejszymi rdzeniami a gra siedzi głównie na 2 wątkach.

Po wyłączeniu RT w 1080p jest tylko około 60 FPS.

yuBn1El.png

Ja nie wiem jak oni mogli to aż tak skopać.

Edytowane przez SebastianFM
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SebastianFM napisał:

Ty masz procesor z wydajniejszymi rdzeniami a gra siedzi głównie na 2 wątkach.

Testowane na stock, bez OC procka.

Edytowane przez ju-rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GOG. Aktu = start od kopa (tylko AutoLoot się wykrzacza).
Zmian / przyrostów nie widzę. Jest OK. Ani lepiej, ani gorzej.
Może ciuteńke równiej żre fps i lekko (placebo?) przyjemniej w miejscach procesorowych (NPC na targu / porcie w Tuss). 

All max RT + ReShade, 4K = 90-75 fps. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie folder bin z wersji 4.0 hotfix 2 waży 360Mb a bin z wersji 4.01 waży 370Mb i nie chce się uruchomić nawet ze zmienionym folderem mods by się nie uruchamiał i dalej pupa, dx11 działa normalnie na 4.01 ale dx12 już nie magia..

Edytowane przez CzerwonyJohn
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ju-rek napisał:

Testowane na stock, bez OC procka.

To co, ty patrzysz tylko na częstotliwość?

Twój procesor w teście Cinebench R23 Single Core ma 2000 punktów a mój tylko 1300.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, SebastianFM napisał:

Twój procesor w teście Cinebench R23 Single Core ma 2000 punktów a mój tylko 1300.

Wyjście z sytuacji nasuwa się samo. :) Tylko trochę to kosztuje.

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ju-rek napisał:

Wyjście z sytuacji nasuwa się samo. :) Tylko trochę to kosztuje.

Jasne, już lecę zmieniać procesor, płytę i RAM specjalnie tylko dla tego optymalizacyjnego crapa. Jeszcze aż tak to mnie nie powaliło. ?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, JDX napisał:

To nie ta gwiazdka od VA do Wieśka 4? :rotfl:

Widzę "kariera" kwitnie, skoro ją zapraszają do mediów. Chcę umrzeć :E

https://streamable.com/miahna

Przecież to był fake dla zasięgów w końcu głos zabrał CD Projekt i ona też przepraszała za wprowadzanie w błąd z podpisaniem NDA :E

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawili te płaskie, zabugowane odbicia w strumieniach na Skellige, z RT, czy olali sprawę? A włosy Geralta losowo zmieniające kolor z RT też poprawili? Nie chce mi się znowu podmieniać wersji.

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokończe grę do końca i daje sobie spokój z modowaniem bo mam już dosyć dociekać,co nie działa po aktualizacji i jaki mod powoduję błąd. Znudziło mnie to już nawet nie musiałem aktualizować.

Edytowane przez CzerwonyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku pobierałem grę na czysto ze Steam - 55.1GB, sterowniki Nvidia 528.02, czyli przedostatnie.

DX12, 1080p, bez limitu fps, vsync wyłączony, RT wyłączony, DLSS jakość (najlepsza forma AA w tej grze), Hairworks włączony (Hairworks AA na 0 bo przy DLSS nie ma sensu tego używać jak to koledzy w temacie przetestowali swego czasu), detale Uber+.

No co mam powiedzieć - najważniejsze, że gra odpaliła się poprawnie ale w sumie dziwne by było gdyby było inaczej bo w końcu została pobrana od nowa na czysto, a nie jako aktualizacja o patch 4.01 więc musi działać. Jeśli chodzi o wydajność to jest identycznie jak było, czyli bezproblemowe masełko i nic się nie zmieniło przynajmniej na terenie Białego Sadu.

Jak będę miał farta i gamonie z cdp red nie odstawili jakiejś cichej inby z tym dzisiejszym patchem to może nareszcie ogram to porządnie bo czekałem długo na tą aktualizację.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem kilka godzin i mogę potwierdzić, że, przynajmniej u mnie, wydajnościowo jest bez zmian, na wszystkich terenach. Co prawda, globalne oświetlenie RT ustawione na wydajność, dodaje kilka fpsów w miastach i do maks. 10 po za nimi (i tak strasznie ciężko to oszacować), ale to właśnie to wywołuje u mnie powyższe błędy z cieniami. Cóż, jak nie urok, to sraczka. ?

Tak czy tak, Tusą z RT (bez RT też nie jest brzydkie, ale różnice są) jest bardzo klimatyczne (w mojej opinii) i momentami bardzo cieszy oko swoimi widokami. ?

htyFewE.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem rebara, to jako że Wiesiek obsługuje to odpaliłem dla testu. 1440p DLSS jakość(plik z dlss 2.5.1), full RT z wydajność, uber+ tylko liczba postaci na wysokie, hw off- bo jak mam włączone RT, to włączenie HW z 0 i niskie czy inne ustawienia zjadają fps, a użycie gpu spada,- obstawiam, ze proc nie daje rady, bez RT HW nie zjada nie wiadomo ile i nie czuć tego. No i to wszystko, dałem blokadę na 40fps i masełko. Z dlss wydajność i bez cieni RT, trawa i zasięg na wysokie, cienie uber, i mam ponad 50fps, choć są miejscówki gdzie spadnie do 45+, nie mam FG, więc nici z bajerów które wbijają "darmowy" fps.

Na razie gry nie ruszam, więcej testuję, przejdę ale ogrywam Pathfindera WotR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doszedłem do Toussaint i tutaj to dopiero jest problem od strony CPU w dx12. 

W większości otwarte lokacje są tutaj mniej wymagające dla grafiki i dlatego procesor mocno limituje wydajność, głównie w dx12. 

W dx11 jest o 25-35fps większa wydajność na tych samych ustawieniach co w dx12 :E

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skopali po całości, pograsz chwilę i trzeba restartować bo fr spada do 10 albo inne dziwne rzeczy się dzieją. 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczłapać się do końca i od instalować i zapomnieć bo nie naprawią tego już nigdy,tylko jakieś nie znaczące pierdoły. Zamiast prawdziwymi problemami z brakiem wydajności nie ważne na jakich ustawieniach grasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, caleb59 napisał:

Jak będę miał farta i gamonie z cdp red nie odstawili jakiejś cichej inby z tym dzisiejszym patchem to może nareszcie ogram to porządnie bo czekałem długo na tą aktualizację.

A co ona takiego wniosła, ze wczesnej grać nie mogłeś ? Przecież ta gra to nadal śmietnik, a patch niewiele zmienił bo zmienić nie mógł, ta grę będę jescze z pół roku latać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na XSX w końcu poprawili tryb jakości z RT. Wcześniej w ogóle nie dało się grać, tak szarpało animację. Teraz działa bez żadnych przycinek. Jest już całkowicie grywanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mURdOcK napisał:

Na XSX w końcu poprawili tryb jakości z RT. Wcześniej w ogóle nie dało się grać, tak szarpało animację. Teraz działa bez żadnych przycinek. Jest już całkowicie grywanie

Graj póki nie ma następnej aktualizacji która z powrotem zepsuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...