Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, leven napisał:

To się nazywa użycie GPU i CPU w grze :E

witcher3-2021-11-16-09-57-51-614.jpg

Odpaliłem Cpuminer i grę i działa XD ale sprzęt leci na maxa :E

Zdejmij jeszcze chłodzenie z procka i daj znać, jak wtedy działa.:szczerbaty::lol2:

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do kupna wiedzmina, interesuje mnie edycja gry roku. w pudełku z płytami.

Czy w tych wersjach był klucz gog? Jeżeli jest zużyty to rozumiem że nie będę mógł podpiąć gry do konta gog i pobrać aktualizacji?

Czy da się grać bez klucza pomijając gog?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie klucz gog jest pomocny w przypadku gdy chcemy odpalic grę z konta na innym komputerze. 

Ciekawe czy plyta musi być w napędzie. by grać bez klucza.

Ale chyba poczekam i kupie poprostu nową

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyżby jednak był to bardziej ambitny remaster niz mam się wydaje? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, ODIN85-207 napisał:

Żeby był płacz o Rtx 3090 w wymaganiach?

Wiesiek jest tak stary że na ultra leci w 140 klatkach. RT w dalszym ciągu nie zbije aż tak fpsow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro dodadzą RT liczę też że zieloni w porozumieniu z nimi dodadzą DLSS - już Wiesiek na dobrych modach jest bardzo wymagający, a ten next-gen z RT to bankowo spuści wielu osobom fps'y do 30-40 klatek bez wspomagania. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, ODIN85-231 napisał:

Zanim to wydadzą to już będą Rtxy 40xx które mają przynieść ogromny przyrost wydajnośći i taki Wiesiek nie będzie na nich robił wrażenia.

Wszystko cacy. Tylko jaki odsetek graczy dziś ma na pokładzie 30xx? Co tu mówić dopiero o 40xx! 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, JeRRy_F3D napisał:

Wszystko cacy. Tylko jaki odsetek graczy dziś ma na pokładzie 30xx? Co tu mówić dopiero o 40xx! 

Większa część forumowej scalperskiej i kopaczej braci ma.:lol2:

• Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak Redzi nie dodadzą dużego DLC do W3, albo nie zrobią  nowej gry "4" to znaczy, że mają jeszcze za dużo mleka pod nosem.

Ta gra, to światowy hit, a Ci jakiegoś GTA Cyber Punka wypuszczają i to tak zbugowanego, że ludzie komputery przez okna wyrzucają.

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, JeRRy_F3D napisał:

Duży. Steam pokazał statystyki że sprzedaje się lepiej niż RTX 2xxx mimo globalnych problemów. Brali pod uwagę ten sam okres czasu, było to pół roku bodajże. 

53 minuty temu, Pioneer83 napisał:

Dokładnie. Część osób kupując i sprzedając zrobiła sobie kartę za 0, niektórzy się najedli pieniędzmi, niektórzy wykopali różnice. Strzelam że z obecnych najczęściej wypowiadających się na forum to 60-70% ma, albo są już na końcu kolejki. 

38 minut temu, leven napisał:

Jak Redzi nie dodadzą dużego DLC do W3, albo nie zrobią  nowej gry "4" to znaczy, że mają jeszcze za dużo mleka pod nosem.

To prawda. Jest sporo miejsca na fabularny DLC. 

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, leven napisał:

Ta gra, to światowy hit, a Ci jakiegoś GTA Cyber Punka wypuszczają i to tak zbugowanego, że ludzie komputery przez okna wyrzucają.

ETam! Dostaniemy do CP kolejne darmowe DLC - drugi kostium do drugiej ręki człowieka srebrnorękiego i będziemy klaskać uszami. Tak nam dopomóż buk.:szczerbaty: Cyberbuk.:cool3:

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Pioneer83 napisał:

PCL... czyli dla swiata albo steama, jakies 0,001 promila. Pył. Jakby nas nie bylo dla swiata gamingowego. ;)

• Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 1.12.2021 o 15:34, TheMr. napisał:

Duży. Steam pokazał statystyki że sprzedaje się lepiej niż RTX 2xxx mimo globalnych problemów. Brali pod uwagę ten sam okres czasu, było to pół roku bodajże. 

Dokładnie. Część osób kupując i sprzedając zrobiła sobie kartę za 0, niektórzy się najedli pieniędzmi, niektórzy wykopali różnice. Strzelam że z obecnych najczęściej wypowiadających się na forum to 60-70% ma, albo są już na końcu kolejki. 

To prawda. Jest sporo miejsca na fabularny DLC. 

Tyle ze rynek Pc to wciąż nisza w porównaniu z konsolami a osoby  z takim RTX, to juz nisza niszy wiec....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak sobie włączyłem w3 po raz kolejny około 100h od rozpoczęcia nowego gameplay, i dla mnie fabularnie, patrząc na to jak ów świat jest interaktywny będzie tego brakować w W4, do czego dążę, otóż do tego, ze przy produkcji wiedźmina 4 zabraknie ludzi którzy produkowali a może inaczej ujmujac tworzyli W3, jak dla mnie, W4 mógłby byc po prsotu kontynuacja tego co zrobiono pod w3.

przypomni mi ktoś jak wielu ludzi z tej samej ekipy pracowało przy

W2 > W3 > Cb77 ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 1.12.2021 o 20:47, skunRace napisał:

Wśród top 10, czyli dobrych 40% rynku, jest JEDNO GPU I to z zabójczym 2% (2070s) które wg kryteriów "entuzjastów" #pcmr uchodzi za szybkie. Pewnie gdyby ceny były normalne to by było szybciej, ale tak czy siak każda nowa gra wciąż musi dobrze działać na 1060/1660 itd aby po prostu ludzie ją mieli na czym ograć. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Pioy napisał:

Wśród top 10, czyli dobrych 40% rynku, jest JEDNO GPU I to z zabójczym 2% (2070s) które wg kryteriów "entuzjastów" #pcmr uchodzi za szybkie. Pewnie gdyby ceny były normalne to by było szybciej, ale tak czy siak każda nowa gra wciąż musi dobrze działać na 1060/1660 itd aby po prostu ludzie ją mieli na czym ograć. 

A jednak najwięcej rynku mają laptopy i ludzie przechodzą gry na wypierdkach gorszych niż 1060. Między 1060 a 1660/S jest przepaść. Dlatego 1060 masz już powoli w minimalnych. 

Zdecydowanie byłoby szybciej, ale i tak jest szybciej niż poprzednia gen mimo tego że jest droższy niż poprzedni gen o sporo :E 

6 godzin temu, samsung70 napisał:

tak sobie włączyłem w3 po raz kolejny około 100h od rozpoczęcia nowego gameplay, i dla mnie fabularnie, patrząc na to jak ów świat jest interaktywny będzie tego brakować w W4, do czego dążę, otóż do tego, ze przy produkcji wiedźmina 4 zabraknie ludzi którzy produkowali a może inaczej ujmujac tworzyli W3, jak dla mnie, W4 mógłby byc po prsotu kontynuacja tego co zrobiono pod w3.

przypomni mi ktoś jak wielu ludzi z tej samej ekipy pracowało przy

W2 > W3 > Cb77 ? 

Zdecydowana większość odchodzi. Osoby decyzyjne raczej zostają (co nie jest najlepszym pomysłem, bo akurat CP ma serio idiotów na swoich stanowiskach), ale można strzelać że 70-80% odchodzi. 

Osoby które pracowały nad W2 a pracowały nad W1 można policzyć w kilkadziesiąt, a W2/W3 dał jeszcze mocniej w kość. 

Ktoś na serio ogarnięty musiałby się wziąć za skrypt i storytelling w W4, bo w W3 to była porażka, może w końcu dostaniemy wybór który ma naprawdę ZNACZENIE i będzie kontynuacją z poprzedniej części, czego nigdy się nie doczekaliśmy między W1-W3 :E 

Tylko dla przypomnienia, w W2 wybrałem żeby Natalis rządził Temerią (poprzez Anais), W3 - no eldo, Natalis został podbity jedną bitwą :E A gdzie mogę go spotkać później w questach? A no nigdzie :E Czemu? A no zginął w walce. "Znakomita strategia wojenna" jako jeden z niewielu żołnierzy, weteran wojen z Niflgaardem, najbardziej szanowana osoba od strony kapłanów, kmieci, rycerzy, mimo braku krwi Foltesta w sobie mógłby na spokojnie zdobyć tytuł króla przez swoją historię. Co robi CDPR z taką postacią? A no ucina, bo nie potrafi pisać gier RPG. 

Cała akcja z Temerią i wojną Nilfgaardu to jest mem sam w sobie i przykład jak nie należy pisać scenariusza. 

Dlatego ode mnie W3 zawsze walony będzie, i więcej niż 6/10 mu nie dam, bo jest mega niespójny i chaotyczny. Jak źle napisana książka, dlatego side-q w W3 były i są przyjemniejsze niż main. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, TheMr. napisał:

jednak najwięcej rynku mają laptopy i ludzie przechodzą gry na wypierdkach gorszych niż 1060. Między 1060 a 1660/S jest przepaść. Dlatego 1060 masz już powoli w minimalnych. 

Przecież na steamie masz laptopowe GPU, więc albo ludzie z laptopów nie grają w gry na steamie, albo jak na złość nie chcą używać steam survey, albo... Jednak nie jest ich aż tak dużo ;)

36 minut temu, TheMr. napisał:

Ktoś na serio ogarnięty musiałby się wziąć za skrypt i storytelling w W4, bo w W3 to była porażka (...) 

Na szczęście nie wszyscy są tak krytyczni, Wiedźmin 3 to genialna gra pod wieloma względami, w tym scenariusza który bezpośrednio dotyczy głównych postaci, a to że wojna dziejąca się w tle nie ma pierdyliarda opcji jakoś mnie nie razi. Zresztą epilogowa scenka z Zabójcy Królów, ta już po napisach, jasno daje do zrozumienia ze oto nachodzi Nilfgaard i rozjedzie wszystkie śmieszne, wiecznie ze sobą wojujące, państewka północy jak walec. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, Pioy napisał:

Na szczęście nie wszyscy są tak krytyczni, Wiedźmin 3 to genialna gra pod wieloma względami, w tym scenariusza który bezpośrednio dotyczy głównych postaci, a to że wojna dziejąca się w tle nie ma pierdyliarda opcji jakoś mnie nie razi. Zresztą epilogowa scenka z Zabójcy Królów, ta już po napisach, jasno daje do zrozumienia ze oto nachodzi Nilfgaard i rozjedzie wszystkie śmieszne, wiecznie ze sobą wojujące, państewka północy jak walec. 

Rzekłbym że niestety. Wątek główny w Wiedźminie 3 jest w porywach niezły. Najlepsze wątki to wątki de facto poboczne - krwawy Baron, wybór króla na Skellige. Główny antagonista spłycony do roli zwykłego złola, którego jedyną kwestią dialogową przy konfrontacji było "Stań i walcz" - iks de. Przypomnij sobie jak wyglądały konfrontacje z Magistrem, Javedem, Mistrzem Zakonu czy Letho w poprzednich częściach, albo dyskusje z Dzikim Gonem w jedynce. Jak sobie to porównam z tym co zaserwował W3 to ogarnia mnie pusty śmiech. Niestety ale ilość "śmieszostek" w dialogach (głównie wulgów) nie przykrywa mielizny w dialogach. Z Radowida zrobili fanatycznego psychola a cała wojna z Nilfgaardem spłycona do Radowid vs Emhyr.  Zresztą nie było widać tej całej wielkiej wojny z Nilfgaardem. Gdzieś tam były obozy wojskowe i tyle. Totalne zignorowanie najważniejszych wydarzeń i postaci z poprzednich części. Najważniejsi kompani Geralta, Zoltan Jaskier zepchnięci do 1-2 questów i tyle ich widziano, potem w trakcie gry można z nimi przeprowadzić 1 dialog i tyle.

Mimo, że uwielbiam Wiedźmina 3 to fabularnie mam jej bardzo wiele do zarzucenia. To wciąż dobra historia (jak na gry) i całość się broni ale jeśli się choć trochę przyjrzeć temu co się w grze dzieje to albo ktoś to na szybko ciął i wyszły takie dziury i spłycenia albo pisali to na kolanie. Tak czy siak, fabularnie zawód.

Serca z Kamienia miało za to doskonały wątek główny. Świetnie napisany, intensywny, dojrzały, niejednoznaczny. Bardzo dobrze dozował powagę i humor. Wątek historii i perypetii Olgierda i Iris świetnie przedstawiony z różnych perspektyw i trudny w jednoznacznej ocenie, skłaniający do refleksji i stawiający gracza przed trudnymi pytaniami. Do tego gra brała wręcz dożylne zastrzyki z polskiej historii - Wyspiański, Twardowski. Dla mnie to arcydzieło i jedna z najlepszych growych opowieści. Z resztą również wątek Krwi i Wina (choć już nie tak dobry) pokazał wyraźnie, że Redzi znacznie lepiej opowiadają poboczne historie niż ciągną historię Geralta, Ciri i Yennefer. Co by nie było ale uczeń absolutnie nie przerósł mistrza w tej materii (Sapkowskiego).

Z resztą, taki dialog z totalnie 4-planową postacią:

a jeden z lepszych w grze. Bo reszta to typowe wulgi na prawo i lewo a przecież w książkach Sapkowskiego wulgaryzmy się pojawiały ale dość rzadko i tylko po to aby podkreślić dosadność wypowiedzi. A tymczasem większość dialogów w W3:

no ale gimnazjum się pewnie cieszy bo hehe przeklinajo

W jedynce gdy w końcu konfrontujemy się z Javedem czy Wielkim Mistrzem to możemy z nim porozmawiać, zrozumieć ich motywacje i punkt widzenia. Te rozmowy ponadto potrafiły zasiać ziarno niepewności w nasze poczynania czy my rzeczywiście jesteśmy tacy śnieżnobiali a ci źli faktycznie tacy źli. Czy może to tylko kwestia punktu widzenia i wszystko jest względne? Rozmowa z Letho w dwójce trwała z 10 minut, można było poznać całą intrygę w szczegółach i zmienić podejście do gościa, którego się ścigało za wszelką cenę całą grę. Nagle pojawiało się w głowie mnóstwo pytań i wątpliwości o nasze własne czyny. A w trójce docieramy do głównej antagonisty i mamy dialog "Stań i walcz". Bez komentarza ale albo tam na prędce wycięli kilka godzin gry albo jakaś ameba projektowała tam ten wątek o poziomie umiejętności porównywalnym z showrunnerką Netflixowego Wiedźmina gdzie główny aktor musi zabiegać o to, żeby fabuła choć minimalnie się trzymała pierwowzoru a protagonista nie był płytki jak kałuża po wiosennych roztopach :D 

Edytowane przez bleidd
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi