Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Dozorca napisał:

Przecież oni dlatego tego nowego Wiedźmina zapowiedzieli od razu z informacją, że gra będzie robiona na Unreal Engine 5 tylko po to aby puścić informację w świat, że szukają nowych pracowników. Po Cyberpunku rzeczywiście mogło sporo osób odejść więc nowi którzy przyjdą robić Wiedźmina nie ogarnęliby szybko ich silnika więc poszli w najbardziej popularny dzisiaj silnik czyli ten UE5.

Zapowiedzieli głównie dlatego by uspokoić inwestorów i stonować nastroje, bo ostatnio jedyne co się od nich słyszy to obsuwa, obsuwa i jeszcze raz obsuwa. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, samsung70 napisał:

Zakupiłem książkę, mam nadzieję że jako fan gier będzie to miła lektura 

Całkiem fajna, kilkanaście rozdziałów z których każdy jest poświęcony innej grze. Na tyle mi się spodobała że krótko po kupiłem jego kolejną książkę z tego roku "Wciśnij Reset". 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno miał być 3 dodatek fabularny do Wiedźmina 3 - "Pieśń Wron" prawda to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, azgan napisał:

Podobno miał być 3 dodatek fabularny do Wiedźmina 3 - "Pieśń Wron" prawda to ?

W książce nic o tym nie było i szczerze nic o tym nie słyszałem.

Muszę też przyznać że rozdział dotyczący Wieśka 3 ukazał CDPR w bardzo dobrym świetle, także zakładam że obecnie panująca niechęć do Schreiera wynika zapewne z jego przecieków/komentarzy dotyczących "trudnego" procesu deweloperskiego CP2077.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, azgan napisał:

Podobno miał być 3 dodatek fabularny do Wiedźmina 3 - "Pieśń Wron" prawda to ?

Nie wiadomo, jeden  z fanów zamieścił na ArtStaion parę   grafik z jego pomysłu na dodatek do w3 i nie było by w tym nic dziwnego, bo wiele takich fanowskich grafik powstaje z tym ze Kacper Madejak faktycznie pracowal przy w3 swojego czasu. Wiec być moze są to jakieś pozostałości projektu 

 https://www.artstation.com/artwork/ZGN2NR

Edytowane przez jakbaj
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby mógł wykorzystywać choćby szczątków firmowych materiałów prywatnie. Poza tym tytuł brzmi mało wiarygodnie, a gość raczej pracował w Spokko a nie samym CDPR więc to raczej na pewno zwykły fanart.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, żadnych dlc na pewno nie było już w planach. Z perspektywy czasu strasznie głupia była decyzja reklamowania W3 jako wielki finał historii Geralta, skoro nie oszukujmy 2015 roku dla większości graczy na świecie był to wgl pierwszy kontakt z tym światem, bo nie ma co się oszukiwać książki oraz w1 praktycznie nikogo nie obchodziły na poza polską, W2 trochę zyskał na rynku Xbox ale tez bez wielkiego hypu.  i ledwo co gracze zdążyli się zakochać w 3 zarówno z tym światem jak i postacią Geralta  to już musli się przy krwi i winie pożegnać . Strasznie zmarnowanie potencjału   być może juz nigdy nie będzie taki sam hype na Wiedźmina tak jak wtedy, mogliśmy dostać jeszcze wiele wspaniałych przygód a dostaliśmy tylko 8 lat czekania na Cyberpunka który po prostu nie dowiózł i gra praktycznie juz jest martwa 

Edytowane przez jakbaj
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, jakbaj napisał:

Masz racje, żadnych dlc na pewno nie było już w planach. Z perspektywy czasu strasznie głupia była decyzja reklamowania W3 jako wielki finał historii Geralta, skoro nie oszukujmy 2015 roku dla większości graczy na świecie był to wgl pierwszy kontakt z tym światem, bo nie ma co się oszukiwać książki oraz w1 praktycznie nikogo nie obchodziły na poza polską, W2 trochę zyskał na rynku Xbox ale tez bez wielkiego hypu.  i ledwo co gracze zdążyli się zakochać w 3 zarówno z tym światem jak i postacią Geralta  to już musli się przy krwi i winie pożegnać . Strasznie zmarnowanie potencjału   być może juz nigdy nie będzie taki sam hype na Wiedźmina tak jak wtedy, mogliśmy dostać jeszcze wiele wspaniałych przygód a dostaliśmy tylko 8 lat czekania na Cyberpunka który po prostu nie dowiózł i gra praktycznie juz jest martwa 

Punkt widzenia jak zwykle zależy od punktu siedzenia. Dla nas graczy to oczywiście była zła, fatalna i głupia decyzja by po wielkim, światowym sukcesie W3 zamiast iść za ciosem decydować się na zakończenie historii Geralta i zaryzykować pójście w coś nowego. Z perspektywy studia to jednak wyglądało zupełnie inaczej - bo dla nich W1, W2 i W3 to było łącznie ok. 12 lat siedzenia w jednym tylko uniwersum. Oni zwyczajnie byli już zmęczeni tym światem i chcieli sprawdzić się w czymś innym, sporo deweloperów już po W2 zdecydowało się odejść by robić inne gry a po W3 tych odejść było jeszcze więcej. Podobna historia była ze studiem Bungie, gdzie po zrobieniu gier z serii Halo 1-3 które odniosły wielki sukces pracownicy mieli już serdecznie dość tej marki i też szukali drogi wyjścia by móc robić inne gry (Destiny). Ogólnie cała ta historia skończyła się dość fatalnie dla większości ludzi którzy tak ochoczo głosowali za "zróbmy coś innego !", z Cyberpunkiem dużo lepiej nie wyszło ale pamiętajmy że gra zarobiła tonę dolarów już na samych pre-orderach i pomimo takiego a nie innego odbioru studio przetrwało i było w stanie ogłosić oraz sfinansować kolejne duże projekty. 

CDPR jeszcze będzie mieć szansę się odkuć i przywrócić zaufanie graczy ale czy im się to uda ? To już pytanie do wróżbity Macieja. 

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile osób było w CDPR w czasie tworzenia W1, W2 i W3 skoro kadra się tam szybko zmienia, więc kto był zmęczony tym uniwersum?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bleidd napisał:

Pytanie ile osób było w CDPR w czasie tworzenia W1, W2 i W3 skoro kadra się tam szybko zmienia, więc kto był zmęczony tym uniwersum?

Ci którzy decydują i zgarniają wielomilionowe premie oraz Ci którzy zostają, awansują i nadają kształt przyszłym projektom. Takich osób może być kilka, kilkanaście bądź kilkadziesiąt - nie posiadam wiedzy by się na ten temat wypowiadać odnośnie CDPR, ale sam pracuję w dużym korpo i wiem jak wyglądają u nas procesy decyzyjne i kogo głosy się najbardziej liczą. 

I bez względu na to co my gracze o tym sądzimy osoby które o tym zadecydowały nie pomyliły się - gra się sprzedała a góra rozdała sobie milionowe premie (było o tym w temacie CP2077), a że pracownicy niższego szczebla dostali po dupie, mieli dość i odeszli ? Cóż, wymieni się na innych, w końcu to tylko numery na kwitku od wypłaty. 

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Element Wojny napisał:

Ci którzy decydują i zgarniają wielomilionowe premie oraz Ci którzy zostają, awansują i nadają kształt przyszłym projektom. Takich osób może być kilka, kilkanaście bądź kilkadziesiąt - nie posiadam wiedzy by się na ten temat wypowiadać odnośnie CDPR, ale sam pracuję w dużym korpo i wiem jak wyglądają u nas procesy decyzyjne i kogo głosy się najbardziej liczą. 

I bez względu na to co my gracze o tym sądzimy osoby które o tym zadecydowały nie pomyliły się - gra się sprzedała a góra rozdała sobie milionowe premie (było o tym w temacie CP2077), a że pracownicy niższego szczebla dostali po dupie, mieli dość i odeszli ? Cóż, wymieni się na innych, w końcu to tylko numery na kwitku od wypłaty. 

Jasne ze CP sprzedal się świetnie ale czy potencjalny w4 sprzedał by się gorzej? Nie sądze zwlaszcza ze przez wiele lat CDPR miał nieskazitelne opinie przy nowym wiedźminie projekcie który już znają oraz czują znacznie mniej by ryzykowali wydając kolejne dlc i pracując nad nową częścią, uważam ze znacznie bardziej im by to się opłacilo zarówno finansowo jak i wizerunkowo zwłaszcza ze wiemy  ze na CP od początku nie było jasnego pomysłu ani wizji czym ta gra ma wgl być, wiec wątpię aby to był jakiś produkt ich marzeń, koncept zmieniał sie z roku na rok a potem doszły tylko kłamstwa i wykorzystanie pracowników. Także na regularnych Dlc oraz tworzeniu W4 którego byśmy zagrali potencjalnie 2020 roku studio z pewnością wyszło by na tym lepiej jak dla mnie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jakbaj napisał:

Także na regularnych Dlc oraz tworzeniu W4 którego byśmy zagrali potencjalnie 2020 roku studio z pewnością wyszło by na tym lepiej jak dla mnie

I ja się z Tobą absolutnie zgadzam, tyle że jacyś kolesie decyzyjni po prostu zdecydowali inaczej. 

4 minuty temu, jakbaj napisał:

od początku nie było jasnego pomysłu ani wizji czym ta gra ma wgl być, wiec wątpię aby to był jakiś produkt ich marzeń, koncept zmieniał sie z roku na rok a potem doszły tylko kłamstwa i wykorzystanie pracowników. 

Nic nowego w tym biznesie. Poczytaj sobie o deweloperce słynnego już "Star Wars 1313" gdzie na 3 miesiące przed pokazaniem prawie gotowego już grywalnego dema na E3 w studiu nagle pojawił się George Lucas i stwierdził że głównym bohaterem ma być Boba Fett i jest to jego ostateczna decyzja. Nie miało znaczenia że fabuła została już stworzona, główna postać napisana, wątki poboczne w trakcie tworzenia a lokacje na zaawansowanym etapie - Lucas powiedział że ma być Boba Fett i po dyskusji, wszystko co do tej pory zrobiłeś leci w kibel. I to samo spotkało CP2077 kiedy bodajże w okolicach 2016/2017r. Badowski nagle stwierdził że to co do tej pory zrobiono mu się nie podoba, wywalamy i róbcie od nowa. Nieważne że gra była już pre-produkcji, mnóstwo rozwiązań już było stworzonych, zapewne też część fabularna na zaawansowanym etapie - mogłeś sobie rwać włosy z głowy że te świetne pomysły idą do kibla i nikogo to nie interesowało. Niestety ale tak to wygląda nie tylko w gejmingu. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Element Wojny napisał:

Badowski nagle stwierdził że to co do tej pory zrobiono mu się nie podoba, wywalamy i róbcie od nowa. Nieważne że gra była już pre-produkcji, mnóstwo rozwiązań już było stworzonych, zapewne też część fabularna na zaawansowanym etapie - mogłeś sobie rwać włosy z głowy że te świetne pomysły idą do kibla i nikogo to nie interesowało. Niestety ale tak to wygląda nie tylko w gejmingu. 

Wiem o tym ale jednak przy Wiedźminach czułem ze twórcy mają serce do tej marki, że są fanami Sapkowskiego i chcą stworzyć wielkiego rpg w tym świecie, wydaje mi się od poczatku wiedzieli do czego zmierzają i bylo w tym jednak dużo serca do materiału źródłowego. Przy Cybeprunku mam wrażenie ze kompletnie się pogubili ani nie wiedzieli o czym ta gra ma konkretnie opowiadać, jakim gatunkiem być i naczym konkretnie się skupić. Wiem ze kazda gra powstaje do kasy ale tutaj zabrakło mi właśnie tego serca co było Wiedźminie a w pójście typowy marketing bez konkretnej wizji     

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiemu winny jest zarząd i prezesi , mogli spokojnie ciągnąć wiedźmina dalej robić kolejne dlc , zremasterowac 1 i 2 może dodać nawet te wycięte pomysły które nie zmieniły by późniejszych wydarzeń i szkieletu ale lepiej przedstawiły pewne rzeczy itd

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj czegoś nie rozumiecie... CDP to już nie ta firma która rozpoczynała prace nad Wiedźminem 3. Tych ludzi nie ma i nie będzie, więc nawet jakby cisnęli dalej Wieśka to już nie byłby tak dobry. 

Z "małej" firmy poszli w duże korpo, ale niestety/stety ich to przerosło i zaliczyli wpadkę. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, azgan napisał:

 

Myślałem że jakaś zapowiedź z dokładnym terminem tej ulepszonej wersji na konsolę -_- 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2022 o 21:34, jakbaj napisał:

Przy Cybeprunku mam wrażenie ze kompletnie się pogubili ani nie wiedzieli o czym ta gra ma konkretnie opowiadać, jakim gatunkiem być i naczym konkretnie się skupić. Wiem ze kazda gra powstaje do kasy ale tutaj zabrakło mi właśnie tego serca co było Wiedźminie a w pójście typowy marketing bez konkretnej wizji

Pogubiło to się kierownictwo zarządzające projektem, musiałbyś trochę popracować w korpo żeby zrozumieć jak to działa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Smogsmok napisał:

No i gdzie ten RT patch ? 

Ma być między 1 października a 31 grudnia 2022r ale ja nie wierzę już w cdpr dla mnie to upadła firma

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, voltq napisał:

Ma być między 1 października a 31 grudnia 2022r ale ja nie wierzę już w cdpr dla mnie to upadła firma

Nie, no jeśli po raz trzeci dojdzie to przesunięcia patcha który miał mieć premię ponad 2 lata temu , to naprawdę będzie oznaczało ze firma jest juz nie do odratowania i nie kupuje argumentu czasu pracy nad jakością  

Edytowane przez jakbaj
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jakbaj napisał:

Nie, no jeśli po raz trzeci dojdzie to przesunięcia patcha który miał mieć premię ponad 2 lata temu , to naprawdę będzie oznaczało ze firma jest juz nie do odratowania i nie kupuje argumentu czasu pracy nad jakością  

Premiera miała być pod koniec zeszłego roku gdy zapowiedzieli do gry przedmioty z serialowego Wiedźmina i stworzyli nową grafikę promocyjną.

Ja się spodziewam, że gra będzie wyglądała gorzej niż niektóre modyfikacje graficzne, a wymagania wzrosną tak, że gra będzie wymagała 3xxx aby uciągnąć wszystko na Ultra.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką plotę, nie plotę, przeczytałem ostatnio na Discordzie.

Najpierw Boris, ten gostek co ENB "wynalazł", zaraz po tym jak rozpoczął prace nad ENB dla Wieśka 3, pamiętam bo testowałem wczesną wersję, nie minął chyba tydzień a Redzi ogłosili, że powstaje Next Gen dla Wiesława. Niby koincydencja (takie modne teraz słówko) ale...
KnghtTec, ten od BlitzFX napisał, że w październiku 2021 wysłał do Redów parę screenów z tego BlitzFX z zapytaniem, czy byliby zainteresowani współpracą. Dwa tygodnie później wieczorem dostał odpowiedź, że nie są zainteresowani. A następnego ranka Redzi ogłosili, że aktualizacja następnej generacji zostanie opóźniona do 2022 roku. No nic tylko koincydencja...

No i dalej ani screena..., to też chyba koincydencja ?

Ogólnie mocne wk...nie na to, że Redzi obrócli się na  pięcie, pstryknęli palcami i z ostatniej nadziei graczy zmienili się w Januszo-biznes. Nawet mi się nie chce tego ich Cymbergaja 2077 dodawać do biblioteki gier, w imię zasad...

Edytowane przez Ryszawy
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę ze może jednak coś więcej niż zbroja z Netflixa, w końcu mówili o dlc oraz paru innych niespodzianek.  Zbroja czy miecz to coś oczywistego ale może ze 2 zlecenia wiedzminskie typu jak ''kot z wilkiem''? Wydaje mi sie to całkiem prawdopodobnie, no bo jeśli dlc to zbroja i miecz, to co kryje się za niespodziankami  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to może być coś więcej bo przecież mówimy o rocznej (!) obsuwie, aczkolwiek pierwotnie to miały być właśnie takie Netflixowe trolololo. 

Ciężko w ogóle powiedzieć co planują i na jaką skalę, bo nie wiadomo kto nad tym pracuje i w jakim tempie, możliwe że to raptem kilka/kilkanaście osób które nie są przypisane do żadnych innych priorytetowych projektów. Ja tam szczerze wolę niczego nie oczekiwać by się potem nie zawieść. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...