Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

Ta, 500h od razu.

Ten czas podany na oficjalnej grafice to jakiś żart, albo wliczali w to ponowne ukończenie, z innym drugim aktem. Zresztą ten czas nie dotyczy głównego wątku, ale całej gry. Wcześniej z ust producenta padało 30-35h i jeśli uprzeć, to można było tyle w nią grać (realnie ok. 25h na zrobienie wszystkiego). REDzi nie kryli nigdy, że Wiedźmin 2 to zdecydowanie krótsza przygoda niż "jedynka" i tak było w istocie.

100 godzin w Wiedźminie 3 to z ukończeniem pewnie większości zadań pobocznych, może nawet wszystkich.

 

ja tam wybiorę jeden słuszny poziom (najtrudniejszy) wtedy gra zapewne będzie sporo dłuższa gameplayowo ze względu na trudne walki, na normalnym poziomie piszą że zero wyzwań. Inna kwestia to sposób grania, DAI 100% zajął mi ponad 300 godzin bez DLC, a niektórzy na forum kończyli na 60-70, więc to wszystko zależy od sposobu grania szczególnie jeśli mówimy o sandboxie, o ile to będzie faktycznie sandbox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już wiem, że biorę wysoki poziom trudności. Powinno być w miarę fajne wyzwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Będzie siepa! :D Kan't łejt :E

Edytowane przez Drzemor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

kolory to nie problem, sweetfx się wstawi i ustawi kolorki na ponure lub jakie tam chcesz

 

Zbyt duza ilość kolorów może zepsuc klimat gry . Grałem na ps4 wygląda bardzo dobrze jak na sandbox i juz sie nie mogę doczekać premiery ... I ciekawe czy pobije ilość rozegranych godzin jak w przypadku dragon age 3 220h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mija 19 dzień roboczy od dnia, w którym odebrałem swojego gtx960 a morele nadal (pomimo 2 maili) nie wysłało mi kodu, tłumaczą się tym, że mają czas do 19 dnia roboczego. Jak do jutra nie dostanę W3 to czym mogę ich postraszyć? :E

Powinieneś dostać. Jakby co to uderzaj do mnie, przyspieszę sprawę.

Ogólnie rzecz biorąc one są wydawane w takim terminie z tego względu, że ktoś mógłby sobie kupić GPU z kodem na Wieśka, następnie oddać GPU na 14-dniowym zwrocie, a kod zatrzymać dla siebie = gra za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dthlfwp

Powinieneś dostać. Jakby co to uderzaj do mnie, przyspieszę sprawę.

Ogólnie rzecz biorąc one są wydawane w takim terminie z tego względu, że ktoś mógłby sobie kupić GPU z kodem na Wieśka, następnie oddać GPU na 14-dniowym zwrocie, a kod zatrzymać dla siebie = gra za free.

dzięki, tak zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie dwa pytania:

1- Czy kupiona gra w Polsce zadziała mi w UK?

2- Czy W3 kupiony w UK będzie miał polską wersję?

ps. Interesuje mnie tylko PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak kupisz na GOG to na pewno będzie wersja polska i bezproblemu powinno działać w UK. ( jak masz dwie poprzednie części Wiedźmina to sobie je przypisz do konta na GOG to zapłacisz ok 32 euro, czyli ok 129 złotych )

 

A jeśli chodzi o wersje pudełkową to chyba też nie powinno być problemu, bo przecież gra nie ma DRM, więc nic nie powinno blokować granie w UK.

 

EDIT: Chyba wersja PC ma w każdym pudełku kod do kopii gry na GOG, więc nie powinno być problemu.

Edytowane przez mesjarch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki Lipton, po pracy sprawdzę czy dostałem, jak nie to się odezwę :thumbup:

 

Co do poprzedniej części Wiedźmina - zrobiła na mnie tak dobre wrażenie, że przesiedziałem całe napisy końcowe (chyba 30 czy nawet 40 minut :E). Jeżeli W3 nie będzie gorszy to ja na grafikę nie będę narzekał. Pamiętam jaki miałem hype na Dark Souls 2, grafika sporo ucierpiała względem zapowiedzi ale i tak wyszła bardzo dobra gra.

Edytowane przez tybysh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

UP,

Mi jutro mija dopiero 14 dni roboczych też kupiłem gtx 970 na morele.net. Ja rozumiem że do 14 dni (kalendarzowych) można oddać ale inne sklepy nie robią takich szopek. W xkompie podobno mozna kod dostać po kilku dniach. Ja dostałem od nich taką odpowiedź na pytanie po 3 dniach od zakupu. Kartę kupiłem 23.04.

 

Witam serdecznie,

kody do gier wysyłane są do 14 dni roboczych od otrzymania produktu.(produkt oczywiści musiał być zakupiony w trakcie trwania promocji)

Pozdrawiam

Adrian Górnik

Opiekun kategorii Podzespoły/Zestawy

morele.net

ul. Fabryczna 20a

31-553 Kraków

Poza tym kod do gierek od intela (nawet nie widziałem ze jest taka promocja, kupiłem i5 4690K) dostałem po 5 dniach.

19 dzień roboczy mija mi 21.05 więc 2 dni po premierze, mam nadzieje że dostane ten kod szybciej. Karty i tak jutro już nie będę mógł oddać.

 

PS już 2 razy wysyłali mi maila z prośbą o ocenę sklepu, (tacy szybcy są) jak kodu nie dostanę do 18 o dobrej ocenie mogą zapomnieć :)

Specjalnie składałem kompa miesiąc wcześniej wiedząc o promocjii żeby bez stresu dostać ten kod. Gdybym wiedział że tak będzie to grafikę pewnie kupiłbym w innym sklepie gdzie kod dostałbym "prawie" od ręki.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik też robi taką szopkę i jest to wymaganie nVidii, nie ich widzimiś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Komputronik też robi taką szopkę i jest to wymaganie nVidii, nie ich widzimiś.

A dlaczego niektórzy mają razem z kartą w pudełkach kod w formie zdrapki?

NIe wiem czy to prawda z tym xkompem bo to przeczytałem gdzieś w sieci. No coż najwyżej zanim dostane kod ściągnę grę z sieci a na gogu zarejestruję później.

Ale dziwna trochę sytuacja żeby prawie miesiąc kalendarzowy czekać na kod.

 

PS skąd ma kolega informację że jest to wymaganie nVidii, nigdzie nie znalazłem takiej informacji.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że x-kom nie robi szopek i wraz z kartą dostajemy kod zdrapkę do gry. Sprawdzone na moim przykładzie.

 

Jeszcze tylko 6 dni. Gra ściągnięta z gog-a czeka już na dysku SSD. Czytając o długich ekranach ładowania dysk SSD będzie pewnie konieczny, żeby nie frustrować się długimi chwilami wczytywania gry.

Ech, ciągłe narzekanie na grafikę gry. A ja żałuje, że CDP odszedł od formy z części 1. To był RPG starej dobrej szkoły, taką lubię. Klimat tej części był niesamowity. Akt 4 - wioska Odmęty. Pamiętacie to jeszcze? To dla mnie najlepsza lokacja w grach RPG, nawiązanie do polskich baśniowych klimatów. To samo walka ze Strzygą.

Wiedźmin 2 poszedł już w stronę gier akcji i czasem budził moją frustrację, a szczególnie sekwencje QTE, czytaj walka z Kejranem. 1 akt największy i najlepszy, widać że twórcy poświęcili mu najwięcej czasu. Później fajne 2 możliwe ścieżki przejścia 2 aktu. Natomiast 3 akt zrobiony na szybko. Bardziej to epilog na kilka godzin niż pełnoprawny akt. Gra sprawia wrażenie za szybko zakończonej. W 3 akcie dostajemy super uzbrojenie i nie ma kiedy go wykorzystać, bo gra nagle się kończy. Spodziewałem się dużych dodatków do gry, a tu nic. Postanowili zająć się pracami nad 3-ką. Jednak fabuła Wiedźmina 2 trzymała bardzo wysoki poziom i to jest najważniejsze.

Graficznie dla mnie 2-ka była bez zarzutu i wreszcie po kliku latach mogę odpalić tę grę na max. ustawieniach :) Spokojnie mogli zostawić taką samą grafikę w 3 części, powiększając tylko świat gry.

Ja nie mogę się doczekać premiery, choć czasu na granie już nie mam i zostaną mi na granie późnonocne godziny w weekendy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP.

Ano właśnie czyli xkomp może a morele nie? Dziwne to dla mnie.

Mój SSD też się nie może wieśka doczekać. Jak do weekendu kodu nie dostane profilaktycznie sciągnę wersję "gogową" z netu jest już tego pełno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem te recenzje...

 

Na Gram to już totalnie popłynęli... chociaż w sumie nie grałem to nie wiem czy mają rację czy nie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że gra obroni się fabułą, bo z grafiką jest kiepskawo

 

CDPR twierdzi że wszystkie wersję będą miały takie same tekstury na pc trochę wodotrysków, cieni itp...

pojechali

 

http://whatifgaming.com/developer-insider-the-witcher-3-was-downgraded-from-2013-list-of-all-features-taken-out-why

 

Dla zabicia czasu do premiery polecam książki tym co nie czytali, bo tym którzy czytali polecać nie trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest ogromna, ale:

 

Panie, co zrobić :P Nic nie zrobimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy:

 

1) Jeżeli chodzi o ten cały downgrade. To niestety zawsze jestem za poszerzaniem, a nie ograniczaniem możliwości. Tak sobie pomyślałem: a co jeśli chciałbym dokupić sobie drugą kartę do SLI, albo coś w rodzaju GTX 980Ti by cieszyć się mega grafiką w Wiedźminie 3? Nic, ponieważ twórcy zwyczajnie wycięli część opcji graficznych i nie będę miał możliwości, by je zobaczyć nawet na topowej konfiguracji.

 

2) Jakość grafiki. Pamiętam rok 2002. W segmencie cRPG mieliśmy wtedy walkę pomiędzy Morrowindem a Gothic II. Pamiętacie różnice w grafice, ale też konstrukcji całego świata? Morrowind stał na wyższym poziomie technologicznym, zwyczajnie miał lepszą grafikę, ale setting tej gry sprawiał, że nie było w niej tej magii/klimatu, jaki zapewniał Gothic II.

 

Wydaje mi się, że Redzi - zresztą w jednym z wywiadów sami się do tego przyznali - wzorowali się raczej na serii Gothic. Zamiast iść w zaawansowane rozwiązania graficzne, skupili się na wypełnieniu ogromnego świata zróżnicowanym contentem.

 

Jednak pomimo powyższego, to nie jest tak, że grafika nie odgrywa żadnej roli. Jest to ten element gry, który w sposób najbardziej bezpośredni pozwala nam na obcowanie z tym medium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że pomimo tego biadolenia nad downgradem grafiki, znajdziemy w grze takie miejsca, w których zatrzymamy się, żeby podziwiać widoki, zachody słońca, ponure zamczyska. Wciągniemy się w ten świat i przymkniemy oko na niedociągnięcia.

Ta gra ma opowiedzieć wciągającą, może zaskakującą historię, przynieść ogrom zadań i trudnych dylematów. Ważne aby nie było baboli, uniemożliwiających dokończenie zadań. Grafika szybko w takim świecie schodzi na boczny tor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dla zabicia czasu zaczynam jedynke, bo w dwójke już grałem kiedyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że pomimo tego biadolenia nad downgradem grafiki, znajdziemy w grze takie miejsca, w których zatrzymamy się, żeby podziwiać widoki, zachody słońca, ponure zamczyska. Wciągniemy się w ten świat i przymkniemy oko na niedociągnięcia.

To jest więcej niż pewne, bo gra zachwycała od początku głównie projektem świata, a nie teksturami.

Ta gra ma opowiedzieć wciągającą, może zaskakującą historię, przynieść ogrom zadań i trudnych dylematów. Ważne aby nie było baboli, uniemożliwiających dokończenie zadań. Grafika szybko w takim świecie schodzi na boczny tor.

Ważne aby nie było problemów z wydajnością :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dla zabicia czasu zaczynam jedynke, bo w dwójke już grałem kiedyś

 

 

Ja właśnie ubijam Kejrana. Chyba nie dam rady skończyć W2 do końca tygodnia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie denerwuje marudzenie goscia z GOLa i tutaj (nie pamietam kogo) na to ze nie ma granic w stylu oceanu czy tez pasa gor jak w innych grach. Ale chyba oni zapomnieli ze swiat wiedzmina i jego mapy sa znane od dawna takze tworcy musieli wpasowac obszar z gry do istniejacych map, takze wtedy dopiero bylo by to bez sensu jakbysmy dostali Himalaje albo wielki ocean w miejscu gdzie powinno byc jakies krolestwo z sagi.

I argument o zabijaniu imersji wedlug mnie jest kompletnie nie trafiony, w koncu czescia imersji jest to ze mamy sie utozsamiz z nasza postacia, i fakt ze Geralt nam mowi ze dalej nie ma po co isc ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz rade bo 2 akt jest krótszy a 3 praktycznie nie istnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...