Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wystarczy bo nie tylko o skopane kolory chodzi. Modele,tekstury tez sa kiepskie w wielu przypadkach no i w ogole te drzewa i trawy jakies takie ultra szcztuczne. No ale nic, bede probowal grac dalej moze mnie gameplay jakos wciagnie bardziej.

Ja to sobie czasem zazdroszczę, że nie jestem estetą, mam wszystko na full ale i tak jak włączę średnie to nie widzę dużej różnicy. Może jestem starej daty i nie liczy się dla mnie grafika tylko fun, a tego Wiesiek od dwóch dni mi dostarcza i chyba to najważniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wystarczy bo nie tylko o skopane kolory chodzi. Modele,tekstury tez sa kiepskie w wielu przypadkach no i w ogole te drzewa i trawy jakies takie ultra szcztuczne. No ale nic, bede probowal grac dalej moze mnie gameplay jakos wciagnie bardziej.

Z twojej frustracji ciężko coś zrozumieć, kolorystyka rzecz gustu i każdy może sobie zmienić, a co do modeli, tekstur detali, to jest wysoki poziom. Odwzorowanie lasu to dla mnie mistrzostwo i w tym aspekcie nie ma konkurencji. Jasne rewolucji nie ma, ale jest ewolucja w dobrym wydaniu i ciężko mi w ogóle złapać punkt który powie o co ci chodzi; że nie zrobiono z tego Dark Souls? Wiedźminowi 3 można dość sporo zarzucić, ale na pewno nie to co ty mu wytykasz.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jesli dla was wiedzmin 3 jest brzydszy niz gta to chyab na prawde nie mamy o czym gadac. BTW kieros, od kilkunastu stron tylko i wylacznie narzekasz na ta gre, wszystko Ci sie w niej niej podoba, walka, grafika, jaka gra Twoim zdaniem jest swietna pod wzgledem gameplayu i grafiki, moze byc starsza oczywiscie bo odnosimy sie do okresu w ktorym wyszla.

 

Nie wystarczy bo nie tylko o skopane kolory chodzi. Modele,tekstury tez sa kiepskie w wielu przypadkach no i w ogole te drzewa i trawy jakies takie ultra szcztuczne. No ale nic, bede probowal grac dalej moze mnie gameplay jakos wciagnie bardziej.

Drzewa i trawy sztuczne, mhm pierwsza gra w ktorej tak czuc nature i dalej zle:D Sluchaj masz prawie ta sama grafike co ja, jak myslisz ile ona jeszcze opcji dodatkowych by uciagla zeby gra byl w miare plynna? Bo to ze mogliby zrobic jeszcze ladniejsza to normalne, tylko kto by w to gral, Alek?

Edytowane przez 3nder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moherek.

Co sadzicie o zmianach designu potworow na przestrzeni 3 czesci? Najbardziej zmienily sie chyba ghule, ale moim zdaniem zdecydowanie lepiej wygladaly w 1. Na plus to nowe upiory, poludnice itd., wszystko to swietnie wyglada. Utopce praktycznie takie same, zobaczymy jak reszta wyglada, bo dopiero wieczorem zaczynam Velen :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, fajnie tylko nie można było tak od razu?

Nie można było najwidoczniej.

Gra już się w jakimś nakładzie sprzedała, a właśnie przed premierą i krótko po niej to najważniejszy okres, więc teraz mogą powiedzieć nieco więcej (pewnie też liczą, że gra się obroni wysoką jakością).

 

Wstrzymajcie się z graniem te parę dni bo patch ma bardzo wiele zmienić.

Ta, mamy odłożyć grę na tydzień? Dobre sobie.

Niektórzy to pewnie przez ten czas zdążą przejść grę. :E

 

Niech w tym patchu zrobia cos porzadnego z ta grafika (choc watpie w to) bo jest po prostu slaba. Gra moglaby z powodzeniem wyjsc 5 lat temu w takiej oprawie.

Na pewno, może jeszcze z 10 lat temu. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman
Napisano (edytowane)

ja tam zawsze byłem wybredny jeśli chodzi o grafikę ale Wiedźmin3 na średnio-wysokich + HBOA+ wygląda obłędnie, nawet biorąc pod uwagę fakt iż gra miała wyglądać lepiej to w sumie CDP wywiązało się z zadania lepiej niż UbiSoft z WatchDogs.

Niektórzy zapominają o OGROMIE mapy i ogromenj zawartości. Włączcie sobie roślinność w waszym GTA5 i poznajcie "kunszt" programistów R* a później popatrzcie na mapę w W3 i roślinność + efekty pogodwe, + ogromną ilość NPC (w GTA5 to jakieś randomowe kukły generowane z pupy) + wnętrza budynków i tak dalej i tak dalej.

 

W3 imho deklasuje graficznie i w ogóle generalnie praktycznie wszystko z otwartym światem co do tej pory widziałem

 

@ azgan - to rzeczywiście nieźle.

Edytowane przez hoodedman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzewa i trawy sztuczne, mhm pierwsza gra w ktorej tak czuc nature i dalej zle:D Sluchaj masz prawie ta sama grafike co ja, jak myslisz ile ona jeszcze opcji dodatkowych by uciagla zeby gra byl w miare plynna? Bo to ze mogliby zrobic jeszcze ladniejsza to normalne, tylko kto by w to gral, Alek?

No akurat roślinność wygląda "papierowo" lub "kartonowo" (:E), z daleka może tego tak nie widać, ale jak się spojrzy z bliska, to mocno.

Ogólnie tej roślinności w świecie gry jest baaardzo dużo, dużo więcej niż w DA:I, więc moim zdaniem efekt jest przyjemny dla oka, póki nie zwraca się uwagi na detale i nie przygląda się poszczególnym krzaczkom. Przypuszczam, że zdecydowali się na taki zabieg, by nie zabić wydajności. W końcu świat jest obszerny.

Poza tym gra wygląda naprawdę rewelacyjnie, moim zdaniem lepiej niż DA:I czy AC: Unity. Obecnie najładniejszy tytuł z otwartym światem.

To, jak zmieniają się pory dnia i warunki pogodowe, to majstersztyk. Oświetlenie robi dobrą robotę. :thumbup: (efekt promieni słonecznych jest taką wisienką na torcie).

 

PS Kolorystyka to inna sprawa, bo faktycznie gra jest zbyt kolorowa (SweetFX tylko częściowo rozwiązuje sprawę), ale takie gry teraz robią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ciekawa opinia, muszę lepiej poznań tą mapę żeby móc porównać. Natomiast w GTAV imo NPCtów czy aut na drogach jest od groma dla mnie, podobnie efekty pogodowe i cykl dobowy, rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie Mi jak to jest z poziomem trudności w tej grze.. W zadaniu pobocznym, gdzie trzebabyło walczyć z południcą podchodziłem do tego 10 razy na średnim poziomie, a dziś z ciekawości oglądałem filmik, gdzie jakiś koleś robił to zadanie i dosłownie uderzył w nią 3-4 razy, bez olejów, a jak około 20.. Przestawiłem dalej na najniższy poziom no i dalej jest równie ciężko, czy to tylko u Mnie są takie problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech w tym patchu zrobia cos porzadnego z ta grafika (choc watpie w to) bo jest po prostu slaba. Gra moglaby z powodzeniem wyjsc 5 lat temu w takiej oprawie. Przez nia jak na razie nie moge cos sie wczuc w klimat bo jest jakis taki nijaki..Te plastikowe kolory i ta sztucznosc, chwilami wyglada to az smiesznie. Bagna z niebieska woda...brak detali, kiepsko to jak na razie wyglada.

Jeśli musisz grać w tę grę po jakąś czyjąś groźbą to pamiętaj, na to są paragrafy. Nie męcz się tylko zgłoś gdzie trzeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat południca była bardzo łatwa do pokonania. Wystarczyło stawiać znak Yrden i kilka razy klepnąć jak w niego wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moherek.

Ja mialem ogromne problemy z niedzwiedziem na 8. na najwyzszym, kiedy ja bylem na 2., a potem z gryfem, strasznie malo hp mu zabieralem, a Vesemir sie ociagal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat roślinność wygląda "papierowo" lub "kartonowo" (:E), z daleka może tego tak nie widać, ale jak się spojrzy z bliska, to mocno.

Ogólnie tej roślinności w świecie gry jest baaardzo dużo, dużo więcej niż w DA:I, więc moim zdaniem efekt jest przyjemny dla oka, póki nie zwraca się uwagi na detale i nie przygląda się poszczególnym krzaczkom. Przypuszczam, że zdecydowali się na taki zabieg, by nie zabić wydajności. W końcu świat jest obszerny.

Poza tym gra wygląda naprawdę rewelacyjnie, moim zdaniem lepiej niż DA:I czy AC: Unity. Obecnie najładniejszy tytuł z otwartym światem.

To, jak zmieniają się pory dnia i warunki pogodowe, to majstersztyk. Oświetlenie robi dobrą robotę. :thumbup: (efekt promieni słonecznych jest taką wisienką na torcie).

CO do tej roslinnosci przyznam sie bez bicia, az tak sie jej nie przygladalem zeby analizowac krzaczk ii listki:D Po prostu w kazdej grze, gdy pochodzimy i bedziemy sie bardzp ale to bardzo przygladac to znjadziemy rozne niedorobki/slabsze jakosciowo tekstury czy modele. Mozna tego uniknac chyba tylko w grach tunelowych, a chyba nie mozemy zapomniec jak wielki swiat ma wiedzmin. Rozmowa i ocenianie grafiki w moim rozumowaniu to odbieranie jej podczas ruchu, nie na statycznych obrazkach przy powiekszeniu albo gdy stoimy pod chata i widzimy ze jedna tekstura nachodzi na druga. Moze dlatego dla mnie roslinnosc w tej grze tak ladnie wyglada? Wiem ze trawa jest taka jaka jest, ale podczas gry nie zwraamy uwagi ze jest ona 2d, chyba ze juz musimy sie jej przygladac. Dodam tutaj ze to co zrobilo na mnie wrazenie to ilosc tej roslinnosci, drzew, warunki atmosferyczne. Wyglada to duzo, duzo lepiej niz w DA O. @hoodedman masz racje, wole miec taka trawe jaka mamy teraz i ogolnie roslinnosc niz to co pokazali w Gta v gdzie po odpaleniu ultra na trawie moja grafika i procek blagaly zeby wubuchnac :E Ja bym radzil nie popadac w paranoje, a co do tych ktorym tak wszystko poczawszy od walki po grafike sie nie podoba mam pytanie, po kiego ciulika kupiliscie te gre? Jak nie lubicie filetow z kurczaka to tez je na obiad kupujecie po to zeby potem narzekac jaki obiad byl do pupy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra z południcą mogłem zrobić coś nie tak, chociaż stawiałem yrden ale wtedy najczęściej pojawiały się upiory i musiałem wpierw je wybić.. Ale następnym takim przykładem jest wilkołak mam ustawiony poziom na najniższy, poziom zadania to bodajże 7 a Ja mam 8 i za pierona nie mogę go pokonać.. Może nie jestem jakoś strasznie dobry w tego typu gry, ale poziom łatwy nie powinien sprawiać takich problemów.. Teraz ta gra wywołuje bardziej frustracje, niż wciąga w swój świat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra z południcą mogłem zrobić coś nie tak, chociaż stawiałem yrden ale wtedy najczęściej pojawiały się upiory i musiałem wpierw je wybić.. Ale następnym takim przykładem jest wilkołak mam ustawiony poziom na najniższy, poziom zadania to bodajże 7 a Ja mam 8 i za pierona nie mogę go pokonać.. Może nie jestem jakoś strasznie dobry w tego typu gry, ale poziom łatwy nie powinien sprawiać takich problemów.. Teraz ta gra wywołuje bardziej frustracje, niż wciąga w swój świat

Ogolnie poziom trudnosci w tej grze jest dosc nierowny, mam nadzieje ze to zbalansuja. Co do tego ze nie mozesz pokonac, nie doszedlem tam co prawda bo mam tylko 5 godzin gry za soba, ale powiedz mi czytales w bestiariuszu jego slabemocne strony jakich olejow itd uzywac? DO przeciwnikow trzeba z odpowiednia taktyka podesc. Wlasnie to jest kwintesencja tej gry, nie jest to slasher typu cien mordoru gdzie sie szlo na pale 30 orkow i atak atak blok etc, tylko tutaj trzeba bardzo ale to bardzo uwazac zeby nie zostac trafionym. Technika walki jest dosc dobrze przedstawiona w stosunku do ksiazek, pomijajac turlanie sie ktorego sam jakos nie uzywam zbyt czesto, jedynie jak mnie okraza albo sie zagalopuje i musze szybko czmychnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sprawdzam na co dany przeciwnik jest wrażliwy, lecz wilkołaka nie mam w bestiariuszu.. Albo nie znalazłem jakiejś książki albo dodaje się tuż przed walką. Ogólnie to z turlania zwłaszcza w pojedynku z potworami korzystam praktycznie ciągle, albo z odskoku, ale on nie jest tak skuteczny. W Moim odczuciu poziom trudności jest wysoki, szczególnie w porównaniu z pierwszą i drugą częścią, które ukończyłem na średnim poziomie bez jakichkolwiek elkisirów czy olejów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMFG nie moge pokonac tego wilkołaka po odnalezieniu hanny

no skubany regeneruje się a ja mam miecz srebrny ten początkowy :E jest jakiś sposób na pokonanie go czy jestem poprostu jeszcze za słaby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ta gra wywołuje bardziej frustracje, niż wciąga w swój świat

 

Zagraj w takim razie w Dark Souls, wtedy zwątpisz we wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sprawdzam na co dany przeciwnik jest wrażliwy, lecz wilkołaka nie mam w bestiariuszu.. Albo nie znalazłem jakiejś książki albo dodaje się tuż przed walką. Ogólnie to z turlania zwłaszcza w pojedynku z potworami korzystam praktycznie ciągle, albo z odskoku, ale on nie jest tak skuteczny. W Moim odczuciu poziom trudności jest wysoki, szczególnie w porównaniu z pierwszą i drugą częścią, które ukończyłem na średnim poziomie bez jakichkolwiek elkisirów czy olejów.

Nie walczylem z nim jak juz napisalem, ale odnosze wrazenie ze wlasnie turlaniem sie pogarszasz sprawe, nie wiem czy wiesz ale zabiera ono stamine. Po drugie jesli nacisniesz w odpowiednim momencie odskok mozesz sie ustawic tak ze potwor bedzie do Ciebie plecami, a to skutkuje (chyba 100%) szansa na krytyk. Co do bestiariusza jestem na 99% przekonany ze jak polazisz po miescie popytasz itd to zdobedziesz informacje na jego temat, bo tak to mial odzialac i chocby w bialym sadzie mozna bylo zdobyc info na temat gryfa. Co do odskow, widac ze gra byla robiona pod pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem SweetFX i wygląda to naprawdę świetnie. Dużo bardziej naturalne kolory, oświetlenie, cienie, woda - podstawowe ustawienia są jednak zbyt kolorowe/cukierkowe.

Jest mały problem, SweetFX ze wszystkimi bajerami uruchamia się w 64bit zaś MSI Afterburner a zwłaszcza RivaTuner i ograniczenie do 30fps nie rusza w 64bit. Albo coś pokombinuję albo znajdę wersję Afterburnera (lub samego RivaTuner) która będzie działać z 64bit, moja wersja to 4.0.0. Musi być odpalony ogranicznik przez rivatuner bo przez sterowniki lub przez grę powoduje stuttering. Ograniczenie przez rivatuner daje płynny obraz bez czkawki.

 

http://www.youtube.com/watch?v=bkrDAVAr2LU

https://www.youtube.com/watch?v=bkrDAVAr2LU

G3258/GTX750Ti bez SweetFX

1080p high/uber, blokada 30fps (rivatuner)

(najlepiej odpalić w tubie 1080p)

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=KvJckl5VMKs

https://www.youtube.com/watch?v=KvJckl5VMKs

G3258/GTX750Ti z SweetFX

1080p high/uber, blokada 30fps (sterowniki, stuttering)

(najlepiej odpalić w tubie 1080p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnie się.

 

Sweet FX tylko się kopiuje do folderu bin/...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnie się.

 

Sweet FX tylko się kopiuje do folderu bin/...

Nie, ...bin\x64\

 

Po odpaleniu gry w lewym gornym rogu masz miec info ze zostal zaladowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiek dlaczego nie ustawisz sobie fps na 60 w pliku gry zamiast w RT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnie się.

 

Sweet FX tylko się kopiuje do folderu bin/...

 

Też bym prosił żeby ktoś nas upewnił. Wystarczy skopiować ten sweetfx Azgana do folderu, który Azgan wskazał i tyle tak? Sam sweet fx nie ma oddzielnego softu, który trzeba instalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym prosił żeby ktoś nas upewnił. Wystarczy skopiować ten sweetfx Azgana do folderu, który Azgan wskazał i tyle tak? Sam sweet fx nie ma oddzielnego softu, który trzeba instalować?

Potwierdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...