Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

To ja jestem dziwny czy Was też nie bawią: zbieranie rynsztunku, pytajniki i gwint?

 

Ukończyłem wszystkie zlecenia i misje poboczne (oprócz gwinta). Właśnie przyszedł kurier z dodatkiem w wersji z kartami. Ogólnie fajnie to wygląda jak za te 70-parę złotych.

 

BTW. Podstawką delektowałem się od maja, po godzince co 2 dni. Nie przypominam sobie drugiej tak ogromnej gry.

Edytowane przez fqqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatek jest już zawarty w tej ostatniej łatce, czy znów trzeba 20gb ściągać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatek jest już zawarty w tej ostatniej łatce, czy znów trzeba 20gb ściągać?

 

Nie jest zawarty, albo jest tylko częściowo. Widzę, że dodatkowo 4 GB mam do ściagnięcia.

Edytowane przez fqqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatek jest już zawarty w tej ostatniej łatce, czy znów trzeba 20gb ściągać?

Właśnie ściągam dodatek - 2,9GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Na radeonie 290 ten nowy patch spowodował spadek wydajności o 30-40%. CD projekt Rat :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem dziwny czy Was też nie bawią: zbieranie rynsztunku, pytajniki i gwint?

 

Ukończyłem wszystkie zlecenia i misje poboczne (oprócz gwinta). Właśnie przyszedł kurier z dodatkiem w wersji z kartami. Ogólnie fajnie to wygląda jak za te 70-parę złotych.

 

BTW. Podstawką delektowałem się od maja, po godzince co 2 dni. Nie przypominam sobie drugiej tak ogromnej gry.

Nie nie jestes jedynym, mi np gwint kompletnie nie przypadl do gustu. Co do pytajnikow, zrobilem wszystkie co do 1 w velen, teraz po ukonczeniu gry chce zrobic wiekszosc na skellige oraz zrobic q ktorych nie zrobilem przed skonczeniem podstawki. Potem zabiore sie za dlc. Co do poszukiwan, dosc fajne byly, przy czym szkola wilak to pomylka jesli chodzi o umiejscowienie i wymagany poziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem dziwny czy Was też nie bawią: zbieranie rynsztunku, pytajniki i gwint?

Gwint jako minigra jest OK, na początku mnie nie bawiło, ale potem grało się przyjemnie (choć za prosto, więc dodanie poziomu trudności w Sercach z Kamienia na plus).

Co do pytajników i zbierania rynsztunków to mam podobne zdanie, taka sama słabizna jak poboczne aktywności w innych sandboksach. Sam się dziwię, że zrobiłem tego aż tyle. Przy drugim podejściu na pewno tego nie tknę (zbiorę tylko najciekawszy rynsztunek, a pytajniki w ogóle pominę, bo żaden nie był warty uwagi, zwłaszcza na Skellige).

Obawiam się, że w dodatku dostaniemy to samo, czyli nic innego, jak sztucznie wydłużanie rozgrywki (5 dodatkowych godzin).

Wg mnie Wiedźmin 3 lepiej wyszedłby na tym, gdyby tego nie było (długość rozgrywki nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem jakości). Jeśli mnie pamięć nie myli, to te pytajniki CDPR dodał pod koniec fazy produkcyjnej, by czymś wypełnić świat (i przy okazji "podkręcić" nieco liczby i mieć się czym pochwalić, w końcu to kilkadziesiąt dodatkowych godzin "zabawy"...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na radeonie 290 ten nowy patch spowodował spadek wydajności o 30-40%. CD projekt Rat :lol2:

Skąd wiesz? Możesz podać źródło? Sam mam 290 i nie widzę różnicy raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie początkowo gwint też nie przypasował. Zasady wydawały mi się zbyt skomplikowane, nie wiedziałem jak w to grać. Przez to przez 2/3 gry unikałem tej karcianki. Jednak gdy już raz spróbowałem, zrozumiałem zasady i zacząłem kolekcjonować karty, to tak mnie to wciągnęło, że przez kilka wieczorów grałem tylko w gwinta, zdobywając z niemałą satysfakcją coraz lepsze karty. Nie mogłem sobie też odmówić zamówienia dodatku z dołączonymi kartami.

Co do pytajników, to zgoda, też robiłem je na siłę, bez chęci i w końcu przestałem.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytajniki są fajną motywacją do zwiedzania świata.

Ilu z was poszłoby w taką ilość miejsc, gdyby ich nie było?

A tymczasem warto dla samej grafiki... pytajniki to tylko dodatek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytajniki są fajną motywacją do zwiedzania świata.

Ilu z was poszłoby w taką ilość miejsc, gdyby ich nie było?

A tymczasem warto dla samej grafiki... pytajniki to tylko dodatek :)

Są motywacją, ale tylko do pewnego momentu. Jak już poznamy ich "wartość" i będą się ciągle powtarzać, to ma się po prostu dość. Poza tym wszelkie oznaczenia można powyłączać i kto lubi eksplorować świat dla samego eksplorowania, to i tak będzie to robił, niezależnie od tego, czy są jakieś pytajniki, czy ich nie ma.

Można to było zrobić dużo lepiej, ale CDPR pewnie nie miał już na to czasu i pieniędzy (bo lepiej było zainwestować to w inne, ważniejsze elementy rozgrywki), chociaż jeszcze przed premierą tak pewnie się wypowiadali, że nie chcą powielać tego, co najgorsze w sandboksach. A Wiedźmin 3 nie różni się od innych zawartością, bo również oferuje dużo miałkiej i niewartej uwagi (i to nie tyczy się tylko pytajników, ale również niejednego zadania). Ale CDP lubi dużo i ładnie mówić, a niekoniecznie spełniać obietnice.

 

Pewnie w Sercach z Kamienia sprawdzę pytajniki, bo będę ciekaw, czy nastąpiła jakaś poprawa pod tym względem (choć jestem raczej sceptycznie nastawiony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym co widziałem na mapie to tych dodatkowych godzin może być więcej niż 5 :) Dla mnie bardzo fajnie, samo przemierzanie świata i napawanie się widoczkami było i jest na tyle przyjemne, że na pewno sporą część pytajników zrobię a jeśli będzie mi się chciało to wszystkie. W sumie nic nie robiłem na siłę (co zaskakujące przy tak dużej grze), a czytanie nowych księg czy listów ze skrzynek, odkrywanie jakichś smaczków to był taki bonus, który pozwalał jeszcze bardziej zbliżyć się do tego świata i postaci.

Edytowane przez luke555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pytajnikom można znaleźć niektóre zadania rozsiane na mapie, no i nieraz się robi je "przy okazji".

Co do gwinta to dla mnie jest to świetny dodatek do gry, miałem taki okres że musiałem zaliczyć jedną partię na dzień bo mnie nosiło :) Trochę się robi nudno na końcu, robiłem wczoraj turniej w Passiflorze i więcej problemu sprawiła mi walka na pięści niż gra ;) Wszystkie pojedynki za pierwszym razem, odpowiednio talią potworów, Nilfgaardu i Królestw bo uważam że tak według siły się to rozkłada, talia Scoyia'tael jest najsłabsza imo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji W3 do 1.10 nie mogę wczytać sejwów bo wywala mi info, że muszę zainstalować jakieś śmieszne DLC. Kij w oko, że je mam zainstalowane, ale pytam się dlaczego jest to wymagane do wczytania sejwów? Pierwszy raz jestem wkurzony na CDP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak samo. Zaznacz na gog galaxy, żeby zainstalować paczkę 16 dlc i save się wczyta. Zajmie to mniej czasu niż napisanie posta na forum.

Patch 1.10 z jakiegoś powodu nie zawiera tych 16 dlc i pewnie je nawet usuwa. Nie mam pojęcia dlaczego. Ale do takich sucharków ze strony CDP Red już przywykliśmy.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff, paczka odebrana, karty wymacane. Teraz tylko czekać na te prawie 3gb i gramy :),

Widzę też że nie tylko mnie na początku gwint nie przypadł do gustu, tak samo myślałem ot takie tam sobie coś, do tego nie zrozumiałe. Ale po poświeceniu na to uwagi od razu inne zdanie. Jakieś koszulki tylko by sie na karty przydały,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w Białym Sadzie co najmniej 2 misje były z pytajników.

Chętnie zobaczyłbym Gwinta online. Gra ze znajomymi czy automatyczne zestawianie graczy. Tylko jakiś sensowny sposób zdobywania kart by się przydał. Nie mam z kim grać, niestety.

Patch 1.10 popsuł mi Gwinta. Gracze zachowują się jak debile. Jeden wyrzucił wszystkie karty w pierwszej turze, a mnie zostało kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w Białym Sadzie co najmniej 2 misje były z pytajników.

Cholera i trzeba zaczac od nowa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz? Możesz podać źródło? Sam mam 290 i nie widzę różnicy raczej

Jakie masz sterowniki do GPU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwonili z X-Kom, opóźnienie w realizacji zamówienia na dodatek do 2 tygodni, podobno z winy dystrybutora.

Edytowane przez Soplus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cdp.pl już w tamtym tygodniu była informacja o wyczerpaniu zapasów i planowanej dodatkowej dostawie:

 

UWAGA! Wszyscy, którzy zamówili dodatek w wersji pudełkowej na platformę PC do 07.10.2015 do godz. 11:00 włącznie, otrzymają go najpóźniej w dniu premiery (13.10.2015).

 

Pozostałe osoby otrzymają swój egzemplarz z drugiej dostawy, która przewidziana jest na listopad 2015.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na radeonie 290 ten nowy patch spowodował spadek wydajności o 30-40%. CD projekt Rat :lol2:

 

U mnie ten patch dołożył 3-4 fps na 390 i sterownikach 15.8 beta.

No dobra, to jak odpalić ten dodatek na kontynuacji przygody?

Edytowane przez Viking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten patch dołożył 3-4 fps na 390 i sterownikach 15.8 beta.

No dobra, to jak odpalić ten dodatek na kontynuacji przygody?

U mnie wystarczyło wczytać save`a. Dostałem info o dodatku, i na liście pojawiło się zadanie z logiem DLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrasowali grafikę w tym nowym Patch’u 1.10 - lepsze shadery, woda jest teraz znacznie ładniejsza, niektóre textury są w wyższej rozdzielczości, zmienili nieco oświetlenie oraz kolorystykę gry nie chce się zbytnio rozdrabniać, ale widać progres :thumbup:.

 

PS. Przydałby się nowy test wydajności na PCLabie z wersji 1.10 + dodatek Hearts of Stone. Gram z NVIDIA HairWorks x4 i w mocno zalesionych obszarach GTX980 (1500MHz@8000MHz) ledwo zipie :E.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...