Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz pooglądałem różne wersje zakończeń i jednak są te "pełniejsze". Co prawda

zakończenie z Ciri- wiedźminką jest lepsze z punktu widzenia Geralta- jednak to zakończenie jest jakieś takie krótkie. To kiedy Ciri wraca do Nilfgaardu jest "pełniejsze".

Czyli ogólnie są 3 takie główne zakończenia? Ciri ginie (lub nie pokazuje się więcej Geraltowi?), Ciri dostaje miecz od Geralta i obydwoje "Wiedźminują", lub Ciri wraca do Nilfgaardu?

To które zakończenie się miało w podstawce ma wpływ na to z KiW?

Edytowane przez domin34

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, bo nie trzeba kończyć podstawki aby zacząć KiW. Ba, jak skończysz główny wątek i kontynuujesz grę, to jest nawet komunikat w stylu "świat wrócił do stanu sprzed końcowego zadania"

Przy czym, aby móc rozpocząć dodatek Krew i Wino (by pojawiło się stosowne zadanie rozpoczynające (...)), musisz przynajmniej zakończyć zadanie Poeta w opałach z podstawowej wersji. Nie jest wymagane ukończenie głównej fabuły ani dodatku Serca z Kamienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak są 3 główne zakończenia. Wpływ na KiW jest ale nie jakiś ogromny i zależy nie tylko od tego jak się losy z Ciri potoczą. Swoją drogą ciekaw jestem jak przy złym zakończeniu to wszystko wygląda w KiW na koniec bo akurat to zakończenie Dzikiego Gonu jakoś nie pasuje mi w ogóle do tego co mamy potem w KiW (który w sumie jest dalszym ciągiem przygód Geralta).

Ba, jak skończysz główny wątek i kontynuujesz grę, to jest nawet komunikat w stylu "świat wrócił do stanu sprzed końcowego zadania"

Ten komunikat pasuje do sytuacji z dodatkami jak pięść do oka i nie przejmowałbym się nim zbytnio. To jest jedynie po to, żeby dało się zrobić pozostałe zadanka poboczne z Dzikiego Gonu mając przy tym jakieś wytłumaczenie... słabe.

Edytowane przez luke555

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz mi proszę jaki wpływ mają zakończenia głównego wątku na dodatek, bo ja sobie żadnego nie przypominam :hmm:

Jedyne co kojarzę, to wątek miłosny - ale on się klaruje trochę przed zakończeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale on się klaruje trochę przed zakończeniem.

A jakie to ma znaczenie kiedy się klaruje... w "zakończeniu" masz szereg rozwiązanych spraw, jak wątek miłosny, losy Ciri, wojna i tak do tego podchodzę. Poza tym zakończenie KiW bazuje też na wyborach w podstawce więc jakby nie patrzeć związek jest i to mocny. Takie sytuacje jak nieprzejście wątku głównego przed rozpoczęciem dodatku w ogóle pomijam bo to jest nic innego jak psucie scenariusza i gry.

Edytowane przez luke555

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma takie, że prawie na pewno nie trzeba faktycznie kończyć gry, aby w KiW była obecna konsekwencja wyboru z wątku miłosnego.

Napisz mi proszę (w spojlerze ofc) jakie to są rzeczy, bo nic nie kojarzę.

Moje kolejne przejście gry jest na dość wczesnym etapie, dlatego chętnie zweryfikuję te informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podam 1 przykład, który rozwieje twoje wątpliwości co do tego czy skończenie Dzikiego Gonu jest powiązane z zakończeniem KiW ;)

Kiedy do twojego domku na koniec wpada Ciri opowiada Ci o swoich podbojach wiedźmińskich na szlaku...

Wszystkich zmian nie będę Ci wyłuszczać bo dawno skończyłem zarówno dodatek jak i grę ale np. w jednym z zadań dotarłem do listu, w którym było zaproszenie na pogrzeb Eredina Emhyra a tak się składa, że u mnie w zakończeniu też poległ

Edytowane przez luke555

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O tym nie wiedziałem :D

Nie miałem żadnego z tych bajerów, i w sumie nie pamiętam po którym zakończeniu robiłem KiW, bo robiłem każde z osobna jeszcze przed premierami dodatków. Zacząłem od pierwszego lepszego save'a i tak jakoś poszło ;)

Nie kojarzę innej gry w której by było tyle "ukrytego" contentu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pod Geraltem pisze ile masz godzin.

yyy a dokładniej? :hmm:

ok, wyguglowałem, że w statystykach postaci. Póki co 67h

Edytowane przez 4pac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no ten gog to jest największe gówno pod słońcem. Myślałem, że origin jest bardzo denerwujący, ale wtedy nie znałem goga.

Kupiłem pakiet dodatków na cdp, wpisałem kod. Podstawkę miałem już zaktualizowaną do patcha 1.30...

Nic ciekawego się nie stało, tylko pojawiła się opcja "instaluj" dla serc z kamienia i krew i wino. No to kliknąłem, a program zaczyna pobierać 30gb....

Ok teraz przychodzę do domu odpalam a tam jakby ściągnięte tylko serca z kamienia (była fajeczka w ustawieniach na gogu). Z ciekawości usunąłem tą fajeczkę, zaznaczyłem jeszcze raz, a tam program pobiera znowu 2,5 GB. Co to za 2,5 gb skoro serca z kamienia ważą podobno 4.4...

Już nie mówię o krew i wino, tak jakby w ogóle nie było ściągnięte, odpaliłem grę przez goga i też nic się nie zmieniło, jakby dodatków nie było.,..

Program ściągnął 30 gb i g*wno, tak jakby zassał powietrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no ten gog to jest największe gówno pod słońcem. Myślałem, że origin jest bardzo denerwujący, ale wtedy nie znałem goga.

Kupiłem pakiet dodatków na cdp, wpisałem kod. Podstawkę miałem już zaktualizowaną do patcha 1.30...

Nic ciekawego się nie stało, tylko pojawiła się opcja "instaluj" dla serc z kamienia i krew i wino. No to kliknąłem, a program zaczyna pobierać 30gb....

Ok teraz przychodzę do domu odpalam a tam jakby ściągnięte tylko serca z kamienia (była fajeczka w ustawieniach na gogu). Z ciekawości usunąłem tą fajeczkę, zaznaczyłem jeszcze raz, a tam program pobiera znowu 2,5 GB. Co to za 2,5 gb skoro serca z kamienia ważą podobno 4.4...

Już nie mówię o krew i wino, tak jakby w ogóle nie było ściągnięte, odpaliłem grę przez goga i też nic się nie zmieniło, jakby dodatków nie było.,..

Program ściągnął 30 gb i g*wno, tak jakby zassał powietrze

2.5gb zajmują same Serca z polskim dubbingiem Reszta to inne jezyki.

Edytowane przez ODIN85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcę mieć build który zadaje jak największe DMG szybkimi atakami.

Wiem że do tego potrzebny jest rynsztunek kota + umiejętności czerwone szybkich ataków + umiejętność z bonusem do lekkiego rynsztunku.

W umiejętności jest napisane ze każdy element rynsztunku dodaje bonus DMG go szybkich ataków, czy miecze i kusze wliczają się do rynsztunku?

Czy da się też zdjąć kaptur z arcymistrzowskiego rynsztunku kota, bez nakładania okularów i masek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcę mieć build który zadaje jak największe DMG szybkimi atakami.

Wiem że do tego potrzebny jest rynsztunek kota + umiejętności czerwone szybkich ataków + umiejętność z bonusem do lekkiego rynsztunku.

W umiejętności jest napisane ze każdy element rynsztunku dodaje bonus DMG go szybkich ataków, czy miecze i kusze wliczają się do rynsztunku?

Czy da się też zdjąć kaptur z arcymistrzowskiego rynsztunku kota, bez nakładania okularów i masek?

Sam gram takim buildem - szkoła kota + Aerodnight + jakiś najmocniejszy do zdobycia miecz stalowy na dany poziom i działa to całkiem fajnie. Na poziomie trudnym (nie najtrudniejszym) nie miałem większych kłopotów z pokonaniem żadnego bossa, czy to w głównym wątku, czy w dodatkach. Z tego co kojarzę, to kusza nie jest dostępna w zestawie kota, tylko niedźwiedzia i jest na 29 poziom, więc potem i tak dostaniesz lepszą. A arcymistrzowski set kota, z dodatkową premią za poszczególną liczbę założonych itemów, jest liczony do 6 sztuk (czyli 4x zbroja i 2x miecz).

Nie da się zdjąć kaptura bez zakładania okularów lub maski.

Edytowane przez Baronik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gram w serca z kamienia, jestem w miejscu gdzie pierwszy raz spotyka sie Shani. Nie moge rozwalic sciany zeby przejsc dalej, wale aardem z kazdej strony i nic, na wiedzmiskich zmyslach sciana jest pidswietlona na czerwono. Eeeee?

lel trzeba bylo po prostu walnac w sciane mieczem :E

Logiczne :lol2:

Edytowane przez domin34

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam gram takim buildem - szkoła kota + Aerodnight + jakiś najmocniejszy do zdobycia miecz stalowy na dany poziom i działa to całkiem fajnie. Na poziomie trudnym (nie najtrudniejszym) nie miałem większych kłopotów z pokonaniem żadnego bossa, czy to w głównym wątku, czy w dodatkach. Z tego co kojarzę, to kusza nie jest dostępna w zestawie kota, tylko niedźwiedzia i jest na 29 poziom, więc potem i tak dostaniesz lepszą. A arcymistrzowski set kota, z dodatkową premią za poszczególną liczbę założonych itemów, jest liczony do 6 sztuk (czyli 4x zbroja i 2x miecz).

Nie da się zdjąć kaptura bez zakładania okularów lub maski.

Jest kusza z setu kota na 29 poziom i jest lepsza od tej niedźwiedzia nawet.

Nie chodziło mi o te premie za cały set, tylko premie do dmg i kryta z żółtej umiejętności lekki pancerz, za każdy 1 item jest bonus, pytanie tylko czy miecze i kusza kota również liczone są do bonusu jako lekki pancerz?

Nie czujesz się papierowy w secie kota w porównaniu do niedźwiedzia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem od nowa grę po ponad roku przerwy i wkleiłem save. Niestety odkryte miejsca zmieniły się w "pytajniki" Nie działa też szybka podróż, bo wywala komunikat, że muszę odkryć najpierw to miejsce. Jakieś porady jak to naprawić?

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale w łatce 1.30 naprawili poziomowanie w Nowej Grze Plus pożal się boże...

Teraz przeciwnicy mogą osiągnąć max poziom 105, wcześniej to mogli aż nad to, no i co z tego skoro przedmioty by wytworzyć nadal wymagają poziomów powyżej 100 a bez modów to maks można do właśnie 100 poziomu...

Geniusze po prostu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem od nowa grę po ponad roku przerwy i wkleiłem save. Niestety odkryte miejsca zmieniły się w "pytajniki" Nie działa też szybka podróż, bo wywala komunikat, że muszę odkryć najpierw to miejsce. Jakieś porady jak to naprawić?

Oczywiście masz wszystkie pacze, DLC itd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, wszystko jest. Wersja GOG.

Ostatni raz grałem na patchu 1,06

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś się orientuje jak w zakończeniu KiW zdziałać pojawienie się Yen i Ciri? Zakończenie z Ciri wiedźminką, i wyborem miłosnym yen (jeśli chodzi o podstawke) zaś dodatek zakończony uratowaniem obu sióstr? Ktoś coś? Bo zbaraniałem troche..

@Edit

Już rozkminiłem, tylko 1 osoba dla różnych wariantów, nie było pytania :)

Edytowane przez Drzemor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i co? Nikt nie wie jak rozwiązać ten problem z tymi "nieodkrytymi" lokacjami po wrzuceniu save na nowo zainstalowaną grę :/ ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawałeś może sprawdzanie plików przez instalator Galaxy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi