Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

Te tekstury takim stanie od początku byłt rodem z PS 2

Tak wiem, ale te tekstury sierści w kwadratach to nie było przed łatką 1.30

Aha i normalnie magia, wczoraj w grze grałem w gwinta i tekstury kart były domyślne, dzisiaj gram i patrzę, że mi się zmieniły na inne a żadnej modyfikacji nie instalowałem:

d9mjO9r.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje jakie buforowanie ma V-sync w Wiedźmin?? Podwójne czy potrójne??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potrójne ale ta synchronizacja w grze coś spieprzona jest bo przez nią są te wszystkie spadki płynności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy sprzęty konkretnego cechu mają jakieś "wartości ukryte / dodane / bonusowe", czy tylko te licznikowe?

Uzbierałem klamotów cechu kota w komplecie (miecze, pancerze, buty, rękawice). Fajnie było szukać, fajnie było zrobić, fajnie było skompletować, a i Wiesław jakiś profesjonalny się zrobił.

Nazbierałem też jednak innych klamotów "bezCECHowych" o parametrach o niebo mocniejszych (np. miecz srebrny HARPIA 427-523 czy miecz stalowy GWYHYR 329-403), które - póki co - są dużo "wyżej punktowane", niż moje cechowane sprzęty.

Których radzicie używać? 

CECHowane mimo, że słabsze w cyferkach - dają coś więcej? 

Czy jednak używać tego, co mocniejsze w danym momencie (choćby nie było CECH'owane)?

pozdr

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg mnie wiedźmin powinien używać rynsztunku Wiedźmińskiego (buty, spodnie, kurtka, rękawice), inaczej wygląda trochę łajzowato.

Jaką szkołę rynsztunku wybierzesz, zależy już od preferencji grania, a także tego jaka kurteczka ładniej się prezentuje.

Ja używałem kota, aż do rynsztunku arcymistrzowskiego, gdyż grę opierałem na szybkich atakach, z aktywnym Quenem i odskokach, a kot daje tutaj bonusy do ataku.

Co do mieczy, to nie jestem już tak konserwatywny i od pewnego poziomu warto jednak przejść na poza cechowe, bo dają dużo większe obrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg mnie wiedźmin powinien używać rynsztunku Wiedźmińskiego (buty, spodnie, kurtka, rękawice), inaczej wygląda trochę łajzowato.

Jaką szkołę rynsztunku wybierzesz, zależy już od preferencji grania, a także tego jaka kurteczka ładniej się prezentuje.

Ja używałem kota, aż do rynsztunku arcymistrzowskiego, gdyż grę opierałem na szybkich atakach, z aktywnym Quenem i odskokach, a kot daje tutaj bonusy do ataku.

Co do mieczy, to nie jestem już tak konserwatywny i od pewnego poziomu warto jednak przejść na poza cechowe, bo dają dużo większe obrażenia.

No. Co do wyglądu i aparycji :) zgoda. Też wolałbym mieć Wiedźmina, jak należy, a nie łachmytę (na marginesie - kwestia gustu - niektóre sprzety nawet niecechowe, zupełnie godnie się prezentują). Chodziło mi bardziej o efektywność i sensowność "trzymania się" sprzętów CECHowanych, nie estetykę.

Też blisko mi do kota, też preferuję szybkość, w zasadzie - technika - jak u Ciebie.

>>Co do mieczy, to nie jestem już tak konserwatywny i od pewnego poziomu warto jednak przejść na poza cechowe, bo dają dużo większe obrażenia.

No właśnie tylko o to mi chodziło.

Muszę - zamiast zachłystywać się graniem, napinaniem i tylko grać, grać, grać (!) lol2.gif poczytać jakiś dobry samouczek / poradnik na sieci pośród miliona zamieszczonych, bo na tę chwilę kompletnie nie kumam systemu zależności ekwipunku. Czy to działa tak, że jeśli zbiorę "cały zestaw" miecz, pancerz, buty, rękawice itd. danego cechu, to mam wartości nominalnie + jakiś specjalny bonus za "pakiet", czy to się nijak nie przekłada oprócz walorów fabularnych, estetycznych i tego, że "tak po prostu jest fajnie" ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są bonusy za używanie kilku elementów uzbrojenia z poszczególnych rynsztunków, tylko od poziomu arcymistrzowskiego, który można zdobyć po zainstalowaniu dodatku Krew i Wino i wymaga 40 poziomu doświadczenia, by go założyć.

Kot daje właśnie bonus do zadawanych obrażeń za każdy element ekwipunku.

http://www.eurogamer.pl/articles/2016-05-30-wiedzmin-3-krew-i-wino-poszukiwania-rynsztunki-arcymistrzowskie

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są bonusy za używanie kilku elementów uzbrojenia z poszczególnych rynsztunków, tylko od poziomu arcymistrzowskiego, który można zdobyć po zainstalowaniu dodatku Krew i Wino i wymaga 40 poziomu doświadczenia, by go założyć.

Kot daje właśnie bonus do zadawanych obrażeń za każdy element ekwipunku.

http://www.eurogamer...rcymistrzowskie

Super.

dziękuję.

Sumując - czyli warto dążyć do doskonalenia kompletu rynsztunku danego cechu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto, choćby ze względów estetycznych i światopodglądowych (wiedźmin nie może nosić byle łachów).

Bonusy może nie powalają, ale są dodatkową zachętą do kompletowania i ulepszania rynsztunków.

Mantikora:

Założenie trzech elementów rynsztunku szkoły mantikory - Szansa na trafienie krytyczne i krytyczne obrażenia dotyczy również petard.

Założenie wszystkich sześciu elementów rynsztunku szkoły mantikory - Maksymalna liczba ładunków wszystkich produktów alchemicznych zostaje zwiększona o 1.

Wilk:

Założenie trzech elementów rynsztunku szkoły wilka - Na miecz można nałożyć do trzech różnych olejów na raz.

Założenie wszystkich sześciu elementów rynsztunku szkoły wilka - Rzucanie petard odbywa się bez opóźnienia.

Kot:

Założenie trzech elementów rynsztunku szkoły kota - Silny atak zwiększa obrażenia następnych szybkich ataków przez 5 sekund o 10% za każdą część zestawu.

Założenie wszystkich sześciu elementów rynsztunku szkoły kota - Atak w plecy zadaje obrażenia zwiększone o 50%, dodatkowo ogłusza przeciwnika kosztem punktu/punktów adrenaliny.

Gryf:

Założenie trzech elementów rynsztunku szkoły gryfa - Po rzuceniu Znaku w trybie podstawowym (tj. zużywającym wytrzymałość) następny Znak rzucony w ciągu 3 sekund w trybie podstawowym nie zużyje punktów wytrzymałości.

Założenie wszystkich sześciu elementów rynsztunku szkoły gryfa - Wielkość pułapki Yrden zostaje zwiększona o 40 procent. Przebywanie w obrębie pułapki Yrden zwiększa regenerację wytrzymałości o 5 na sekundę, moc Znaków o 100% i zmniejsza otrzymywane obrażenia o 20 procent.

Niedźwiedź:

Założenie trzech elementów rynsztunku szkoły niedźwiedzia - Po rozproszeniu się tarczy Quen, istnieje szansa na rzucenie nowej, bez zużycia wytrzymałości. Premia rośnie o 5% za każdą część zestawu.

Założenie wszystkich sześciu elementów rynsztunku szkoły niedźwiedzia - Obrażenia zadawane przez zdolności związane ze znakiem Quen zostają zwiększone o 200 procent.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

(...)

Bonusy może nie powalają, ale są dodatkową zachętą do kompletowania i ulepszania rynsztunków.

Mantikora:

(...)

Dzięki. No... nie oszukujmy się, bonusy tupecika nie zrywają, ale... jakieś tam są.

Muszę dobrze poczytać na forach / poradnikach.

Zresztą, aż się prosi zagrać raz z napinką na rynsztunki i białą stronę mocy Pana Wiesława.

Odczekać ze 3 mce, zacząć od nowa nową ścieżkę, ubrać go jak lumpa / zabijakę z wywałką na rynsztunki CECHowe, rżńąć, gwałcić, rabować... i mamy drugą grę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U was też gra z ustawieniem wyświetlania bez ramek jest niegrywalna przez liczne przycięcia ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U was też gra z ustawieniem wyświetlania bez ramek jest niegrywalna przez liczne przycięcia ?

U mnie tak występowało na fullskrinie, w ramce bez okna problem znikł, wtf?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Liczne błędy gra ma i człowiek to raportuje na forum Redów a oni jeszcze banują bo zbyt nerwowo się wyrażasz. No ale jak inaczej się wyrażać skoro błędy raportowane od wersji 1.0 są dalej...

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest zupełnie na odwrót: nie mogę grać w trybie Pełny Ekran. Dropy FPS jeden za drugim.

Jak ustawię okienkowy bez ramek - jak ręką odjął.

Pisałem o tym parę dni temu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

spróbójcie 372.90 WHQL, jak dla mnie idealny driver pod W3 a nic nie wspomnieli nawet w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

spróbójcie 372.90 WHQL, jak dla mnie idealny driver pod W3 a nic nie wspomnieli nawet w opisie.

Z wczoraj tak? I widzisz poprawę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopiero wczoraj zaczalem sie mocniej bawic w Krew i Wino. Na poczstku ogolny look mi nie przypadl do gustu- z tym zoltawym filtrem wydawal mi sie nienaturalny. Jednak jak juz sie oczy przyzwyczaily- miód, te questy poboczne :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To się teraz ze mnie niektórzy w tym temacie uśmieją :)

Zaprzestaję grę, ponieważ obiecywałem sobie, że w Wiedźmina 3 będą grał stylem levena czyli porządne parcie naprzód bez przerwy ;)

Niestety w lipcu i sierpniu nie będę miał tyle czasu na granie, jutro zaczyna się EURO2016 więc czerwiec też odpada, a ja w tak długo odkładany tytuł gram tyle co kot napłakał.

Rok po premierze zacząłem grę, na liczniku 80 godzin, wejście do Novigradu czyli tak jakbym był dopiero po pierwszym akcie (początek gry) a to wszystko w ciągu półtora miesiąca :(

Tak więc koniec z grą do końca lata i wtedy zacznę grę od początku, po skończeniu podstawki obydwa dodatki. Wszystko dlatego, że nie lubię grać w tak wyśmienite gry "na raty" czyli mocne posiedzenie, później kilka dni lub więcej przerwy itd.

Przy takich tytułach wolę przysiąść i grać jak wyżej wspomniany leven :E Niestety, chyba się starzeje bo już nie mam zapału jak dawniej i nawet przy super tytułach nie siedzę przez tyle godzin.

Tak, że odkładałem tego Wiedźmina i odkładałem, nadrabiając zaległości, więc nic się nie stanie jak poczeka jeszcze kilka miesięcy, wyjdzie jakiś patch, a jak dobrze pójdzie to ostatnią zaległość przed Wiedzminem 3 nadrobię w postaci Pillars of Eternity.

Oczywiście post nic nie wznoszący do tematu, ale czułem potrzebę podzielenia się tą informacją na forum :E

To pięknie, człowiek już się powoli szykuje na jesienny maraton (zaległości prawie odrobione) jeszcze jakiś patch wyszedł, GOTY wyszło, a Wy od kilku stron piszecie o problemach i przycinkach :hmm::(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To pięknie, człowiek już się powoli szykuje na jesienny maraton (zaległości prawie odrobione) jeszcze jakiś patch wyszedł, GOTY wyszło, a Wy od kilku stron piszecie o problemach i przycinkach  :hmm:  :(

Bez histerii. Będzie super zabawa.

Zresztą w sygnie widzę, że masz 970, to może będzie mniej boleć niż PASCALowców ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spanikowałem, bo piszą to ludzie z podobnymi kartami, gdzie wcześniej było w porządku (stałe 60 klatek bez przycinek) a spadki fps i brak płynności to dla mnie tragedia no i w końcu to GOTY ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spanikowałem, bo piszą to ludzie z podobnymi kartami, gdzie wcześniej było w porządku (stałe 60 klatek bez przycinek) a spadki fps i brak płynności to dla mnie tragedia no i w końcu to GOTY ;)

Nie uprzedzaj faktów, tylko popróbuj ;).

Może będzie bezboleśnie.

Ile ludków i configów, tyle opinii.

Może będziesz w ekipie bezbolesnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic się nie zmieniło w kwestii płynności działania gry. Jak przedtem działała dobrze, tak teraz będzie działać. Nic nie poradzimy, że ludzie mają bajzel w kompie, którego nie potrafią ogarnąć, albo z natury są marudami i lubią się żalić na forum.

Większość ludków dawno skończyła tę grę, więc się tu nie udziela i w końcu zostają ci narzekający.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi