Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio postanowiłem podrasować Wiedźmina 3 i urodziło się milion dylematów, dlatego mam pytania do „wyjadaczy” i znawców w temacie MODowania W3.

Wybaczcie, że nie dziele tego na wątki, ale chyba łatwiej będzie opanować odpowiedzi w jednym miejscu.

Zatem. Bardzo niesamowicie podoba mi się konfiguracja oświetlenie i pozycja kamery

Jeżeli dobrze rozumiem, aby osiągnąć ten efekt należy użyćmoda Cinematic Realism ReShade oraz (jak się domyślam) Absolute Camera.

I teraz pytania.

1. Cinematic Realism ReShader.

ReShade „nakazać” odpowiedniego configu Cinematic Realism. W katalogu CR jestzaledwie 5 plików (5 configów = cfg = zakładam, że jeden zdejmuje DOFa, drugizdejmuje czarne pasy, itd. dlatego 5), ale jak „przetestować którykolwiek?

2.Visual Immersion Overhal.

Czy ten mod nie jest przypadkiem „innym wariantem” właśnie Cinematic’awzbogaconym jeszcze o zmianę ustawień kamery w pakiecie (dobrze rozumiem?).

3. Absolute Camera.

Skonfigurowanie tego „z palca suwakiem”, to chyba niewykonalny temat :). Czy ktoś ma może jakieś configi zbliżone do tych z filmów? Próby ustawień klawiszami podczas gry (póki co) mi nie działają ;(

Absolute Camera c.d.

Zauważyłem, że w katalogach Absolute Camera, jest plik „pl”, co sugeruje... PL interfejs (?) moda w menu samego W3? Po zainstalowaniu pojawia się pozycja MODS w menu gry, ale ENG. Jak zmusić moda do PL?Chyba, że plik „pl” nie służy do interfejsu mod (?)

4. Atmospheric Night vs Darken Night. Dwa mody do tego samego (bardziej „realistyczne”noce). Żaden mi nie działa (czyt. gryzie się z innymi modami, oczywiścieinstalowane każdy osobno – albo albo - a użycie Merger’a niewiele daje – W3 się nie odpala). I tu pytanie czy używając, któregoś z wcześniejszych wymienionychmocno „wypasionych” Cinemtic Realism albo Visual Immersion… już mamy zaszyte w palecie barw i configów cieni i świateł „prawdziwsze noce” i nie ma sobie co zawracać głowy Atmosferisc Nights lub Darken Nights? Czy to jednak zupełnie inne bajki i dla „prawdziwych nocy” trzeba temat zgnębić?

5. AutoLoot.

Jak zrobić, aby zbierał wszystko i wszędzie? Obecnie (nic nie zmieniając) zbiera mi tylko rzeczy, które „gubią”pokonani (żołnierze i potwory). Czy da się zrobić, by zbierał równocześnie sprzęty w domostwach i zioła?

6. Script Merger. Dwa pytania odnośnie działania.

Pierwsze pytanie. Programik służy do łączenia modów,które jednocześnie próbują wykonać podobną operację na elemencie świata gry(światło, cień, barwa, kamera, cokolwiek). Rozumiem, że czasami, jeżeli popełni się jakiś nierozważny ruch (łącząc nie te linie, które należy), to pomimo tego,że gra się uruchomi i nie wykrzaczy… i wszystko „zadziała”, a skrypty połączą się(i niby jest OK), to możemy jednak „popsuć” efekt i nie uzyskać, tego czego oczekiwaliśmy od moda, pomimo tego, że MERGER zadziałał, a gra się uruchomiła. Dobrze rozumiem?

Drugie pytanie. Rozumiem, że w sytuacji, gdy mamy konflikt w 3 oknach Mergera i w jednej nawet linii i każdym oknie widzimy zmienne czerwone i zielone – to wspólna linia powinna zawierać tylko wartości zielone?

Będę niezmiernie wdzięczny za sugestie, jak w/w tematy rozwiązać.

pozdrawiam

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie pomogło - jakieś inne pomysły?

A w innych sytuacjach możesz jeździć na koniu ?

Może klawisz się zmienił w tym konkretnym przypadku ?

Wejdź w opcje gry i sprawdź mapowanie klawiszy dla poruszania się konno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodatkowo załaduj sobie jakiś skrajnie inny moment gry i karnij się na koniu, by zrozumieć, czy winne jest samo fizyczne sterowanie grą, czy też konkretny bug / kiks w grze (na danej mapie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nope, wszystko się zgadza.

Dodatkowo załaduj sobie jakiś skrajnie inny moment gry i karnij się na koniu, by zrozumieć, czy winne jest samo fizyczne sterowanie grą, czy też konkretny bug / kiks w grze (na danej mapie).

To się dzieje tylko przy drugim podejściu do treningu (przed zapisaniem sie na turniej) i podczas turnieju. Załadowanie innego stanu gry powoduje, ze mogę jeździć - chyba, ze znowu wsiądę na koń w ramach turnieju. Żeby nie być gołosłownym:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4. Atmospheric Night vs Darken Night. Dwa mody do tego samego (bardziej „realistyczne”noce). Żaden mi nie działa (czyt. gryzie się z innymi modami, oczywiścieinstalowane każdy osobno – albo albo - a użycie Merger’a niewiele daje – W3 się nie odpala). I tu pytanie czy używając, któregoś z wcześniejszych wymienionychmocno „wypasionych” Cinemtic Realism albo Visual Immersion… już mamy zaszyte w palecie barw i configów cieni i świateł „prawdziwsze noce” i nie ma sobie co zawracać głowy Atmosferisc Nights lub Darken Nights? Czy to jednak zupełnie inne bajki i dla „prawdziwych nocy” trzeba temat zgnębić?

Powinien działać Atmospheric Night razem z Cinematic Realism ReShade. Miałem ten pierwszy zainstalowany jeszcze przed zainstalowaniem CRR a po instalacji Cinematica Atmospheric Night również działał bez problemu. Cinematic nie daje efektu ciemnych nocy (przynajmniej przy konfiguracji opcji podanej na nexusowej stronie moda), więc zainstalowanie Atmospherica lub Darkena robi różnicę.

Edytowane przez toska78

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To się dzieje tylko przy drugim podejściu do treningu (przed zapisaniem sie na turniej) i podczas turnieju. Załadowanie innego stanu gry powoduje, ze mogę jeździć - chyba, ze znowu wsiądę na koń w ramach turnieju. Żeby nie być gołosłownym:

A ściągnij kaptur z głowy i zdejmij z konia wszystkie ulepszenia.

Wsiądź na Płotkę bez zbroi, tylko w slipkach :P

I odtrocz trofeum od konia, ma być goły jak święty Turecki :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i dotarłem do Velen, piękna i niebezpieczna kraina, aż chcę się grać, questy poboczne ciekawe, postacie też, szkoda że "nawalenie się" nie daje takich mocnych skutków jak w Wieśku 1. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinien działać Atmospheric Night razem z Cinematic Realism ReShade. Miałem ten pierwszy zainstalowany jeszcze przed zainstalowaniem CRR a po instalacji Cinematica Atmospheric Night również działał bez problemu. Cinematic nie daje efektu ciemnych nocy (przynajmniej przy konfiguracji opcji podanej na nexusowej stronie moda), więc zainstalowanie Atmospherica lub Darkena robi różnicę.

Rozumiem.

Dziękuję bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Up Stjepan

Jajuż wyczyściłem Velen w podstawowej części i teraz czyszczę Velen pod kątem DLC SzK - jak odwiedzisz tablicę ogłoszeń w prawym górnym rogu mapy, to pojawią się u góry nowe zapytajniki z bardzo wysokim levelem ~ +15 :E

Po co tam poszedłem przed rozpoczęciem DLC ?

Bo jest tam do uruchomienia Zaklinacz słów, który po odpowiednim potraktowaniu staje się Arcymistrzem :)

On może wszystko zrobić - jest Kowalem, Płatnerzem i Czarodziejem i to na najwyższym poziomie :)

Tutaj gadzina siedzi:

6760087300_1476211283_thumb.jpg 5691790400_1476211285_thumb.jpg

Warto się pomęczyć jak najszybciej - przy 20 levelu już można walczyć - bo Zaklinacz słów mozę między innymi dodawać gniazda do mieczy i uzbrojenia, a to daje efekty :)

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie dla ultrawidemasterrace - czy macie jakiś dobry fix do najnowszej wersji wiedźmina na usunięcie tych czarnych pasów? Niby na WSGF ktoś zamieścił ale jak to wkleiłem to mi mord nie chcą otwierac :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawda to, że za robienie questów o 6 poziomów niższych nie dostaje się ekspa? Jestem na 14 lvl, zacząłem czyścić zaległe i coś przestało mi nabijać doświadczenie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawda to, że za robienie questów o 6 poziomów niższych nie dostaje się ekspa? Jestem na 14 lvl, zacząłem czyścić zaległe i coś przestało mi nabijać doświadczenie...

Prawda.

Można to obejść tym modem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawda.

Można to obejść tym modem ;)

Dobrze się się skapnąłem...pod górkę mam z tą grą.

Za najwyższy poziom trudności z tego co widzę, też mniej ekspa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ściągnij kaptur z głowy i zdejmij z konia wszystkie ulepszenia.

Wsiądź na Płotkę bez zbroi, tylko w slipkach :P

I odtrocz trofeum od konia, ma być goły jak święty Turecki :E

Jak się ściąga kaptur ? Strasznie mnie denerwuje w tej zbroi.

Tak czy siak, wypieprzyłem wszystko (z siebie i z konia), usiadłem tylko z mieczem i kusza - nic to nie zmieniło:/ Jakieś inne pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurka wodna, zapomniałem wczoraj napisać :E

W w każdym razie o ile sprawa jest aktualna:

ściągasz Reshade 1.1. stąd: http://reshade.me/ i wrzucasz do katalogu z grą /bin/x64 (w osobny katalog, np. Reshade 1.1)

następnie odpowiednią wersje moda z linka, który zapodałeś (FULL albo LITE)

odpalasz mediatora i wskazujesz mu witcher3.exe

kopiujesz pliki moda (FULL albo LITE) do folderu Reshade jaki skopiowałeś do /bin/x64 (np. /bin/x64/Reshade 1.1/Reshade)

zmien dxgi.dll na d3d11.dll

Jak nie ogarniasz to wklej zawartość tego zipa do /bin/x64 odpal mediator.exe i wskaż mu witcher3.exe, jesli tego jeszcze nie zrobiłeś zmień dxgi.dll na d3d11.dll i powinno hulać wszystko.

https://www.sendspace.com/file/vuq4a0

Dziękuję za poradę i ZIPa.

Teraz wszystko bangla do poziomu... mediatora. :)

Ale... mam jeszcze kłopot. Opiszę go po powrocie do domu (nie pamiętam, co wyświetla menu mediatora).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troszkę zamieszałem z modami, ich łączeniem rozłączaniem... zadyma. Uczyłem się (nadal głupi jestem, ale...). Postanowiłem zachować SAVE i przeinstalować Wiesława, bo nie panowałem już nad "czystością" plików konfiguracyjnych. Z "nową wiedzą" chciałem poinstalować mody poprawnie, z większą świadomością, co robię, itd. 

TA SAMA WERSJA I ŹRÓDŁO W3... instalka, save działają, ale... polskojęzyczne menu, polskojęzyczne podpisy "w filmach", a dialogi audio... ENG . W dokumentach - Witcher 3 - pliki użytkownika itd. faktycznie jest wszędzie PL, a tylko linia Speach-ENG. OK. Zmieniam na PL. Zapisuje pliki. Blokuję "tylko do odczytu". Odpalam W3... i nadal "gada" ENG ! :( Wracam do poprawionych z palca plików i znów jest "zapisane" ENG :). Co za cholerstwo (?!?) i kiedy podmienia tę linię i jak temu zaradzić?

PS. Jak nie urok, to sraczka.

Dobiłem na tym W3 (przed reinstalem gry) do 35 lev i wszystko banglało i nagle cyrk z ENG.

Zamiast grać, to go tylko konfiguruję od tygodnia scratchhead.gif, a im więcej przy tym siedzę, tym dalej w lesie mad2.gif.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba wiem co jest grane.

Jak dobre pamiętam, kaptur był w starszych wersjach gry - patche.

Jaką masz obecnie wersję ?

Jak masz starszą niż 1.22 to zaktualizuj do najnowszej wersji - 1.30

http://www.gry-onlin...ry.asp?ID=13689

Najnowsza wersja to 1.31 (wg. GOG). Oczywiście mam ją i oczywiście nic to nie daje:/ Nie mam pojęcia, czego próbować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troszkę zamieszałem z modami, ich łączeniem rozłączaniem... zadyma. Uczyłem się (nadal głupi jestem, ale...). Postanowiłem zachować SAVE i przeinstalować Wiesława, bo nie panowałem już nad "czystością" plików konfiguracyjnych. Z "nową wiedzą" chciałem poinstalować mody poprawnie, z większą świadomością, co robię, itd.

TA SAMA WERSJA I ŹRÓDŁO W3... instalka, save działają, ale... polskojęzyczne menu, polskojęzyczne podpisy "w filmach", a dialogi audio... ENG . W dokumentach - Witcher 3 - pliki użytkownika itd. faktycznie jest wszędzie PL, a tylko linia Speach-ENG. OK. Zmieniam na PL. Zapisuje pliki. Blokuję "tylko do odczytu". Odpalam W3... i nadal "gada" ENG ! :( Wracam do poprawionych z palca plików i znów jest "zapisane" ENG :). Co za cholerstwo (?!?) i kiedy podmienia tę linię i jak temu zaradzić?

PS. Jak nie urok, to sraczka.

Dobiłem na tym W3 (przed reinstalem gry) do 35 lev i wszystko banglało i nagle cyrk z ENG.

Zamiast grać, to go tylko konfiguruję od tygodnia scratchhead.gif, a im więcej przy tym siedzę, tym dalej w lesie mad2.gif.

Gdzies w internetach bylo na to remedium - chyba cos sie zmienialo w regedit. Tez to mialem.

Nie masz polskiego dubbingu ?

Pobierz i zainstaluj: http://download.komp...-3-dziki-gon-pl

A jak nie będzie działać, dam Ci moją wersję dubbingu, tylko wrzucę na MEGA.

Ty weź łaskawie cytuj jak odpowiadasz bo nie wiadomo z kim rozmawiasz i wygląda to troszkę niezrozumiale:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi