Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Tak to mozna grac 500 godzin :/

Mi przejście podstawki z dodatkami zajeło prawie 250h ;)

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi przejście podstawki z dodatkami zajeło prawie 250h ;)

U mnie podobnie. Stosunek cena/godziny gry wychodzi bardzo korzystanie w przypadku Wiesia z dodatkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Hej Forumowicze,

Tak z innej beczki. Chciałbym zacząć na nowo przygodę z Wieśkiem, ale irytuje mnie jedna kwestia. Otóż po odpaleniu nowej gry plus (na X One) przestaje być widoczny stalowy miecz (staje się niewidzialny). Żeby było śmieszniej tylko te kozackie eq jest niewidzialne, bo np zwykłe stalowe kosy są. Miał ktoś tai błąd?

Edytowane przez MKubacki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie podobnie. Stosunek cena/godziny gry wychodzi bardzo korzystanie w przypadku Wiesia z dodatkami.

1 zł za godzinę, to nawet w WoWie płacisz mniej :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 zł za godzinę, to nawet w WoWie płacisz mniej :E

WoW jest grą sieciową, W3 nie. To dużo zmienia. Jak na single Player to nie można nic zarzucić długości gry i stosunkowi o którym mówię. Na chwilę obecną mam 280h gry, z dodatkami wydalem jakieś 200-220zł. Wychodzi maks 78gr za godzinę gry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No to wychodzi, że jestem "oszczędnisiem" :D

GOG pokazuje lekko ponad 530h, jestem w Toussaint, po rozmowie z Płotką. Wersja GOTY zakupiona za 120 złociszy.

Powinienem zejść poniżej 20gr za godzinę ;)

Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ktoś mi podpowiedzieć co mogę zmienić, żeby wiesiak działał chociaż tak płynnie jak na tym filmie?

Mam G4560, gtx 1060 i 8gb ramu, a gra tak muli na najniższych ustawieniach, że tylko dialogi dobrze chodzą, jazda Płotką to koszmar.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ktoś mi podpowiedzieć co mogę zmienić, żeby wiesiak działał chociaż tak płynnie jak na tym filmie?

Mam G4560, gtx 1060 i 8gb ramu, a gra tak muli na najniższych ustawieniach, że tylko dialogi dobrze chodzą, jazda Płotką to koszmar.

Owszem, możemy - procesor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Im słabszy procesor, tym bardziej powinieneś obciążyć kartę graficzną.

Mam podobny dylemat, bo mam I3 3220 + 1060 :)

W opcjach graficznych ustaw wszystko na maximum włącznie z HW.

To obciąży grafikę na maximum i odciąży CPU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Przecież to nie gracz decyduje, kiedy ma po rajtuzach dostać CPU (miejsca procesorowe w grze), a kiedy GPU (miejsca graficzne w grze).

Idąc takim tokiem rozumowania, do byle padalca pieca z przedpotopowym CPU wystarczyłoby wsadzić GPU górnej póły typu 1080Ti i... po poroblemie.  

"Odciążyć CPU a obciążyć GPU". Ale wiemy, że to nie tak działa ;)

Należy uświadomić sobie, co maltretuje CPU i z tych opcji zejść, a nie "dociążać" grafikę, bo to nie ma sansu ;).

Nie da się obciążając grafikę, poluzować procowi :). Gdzie gniecie proca - tam potrzebny proc, gdzie gniecie grafikę - potrzebna grafika i nie da się "przerzucać odpowiedzialności" ;).

pozdrawiam

-----------------

JeRRy

------------------

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jaki sposób miałoby to magicznie odciążyć CPU?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Que? Z minimalnymi ustawieniami karta będzie produkować więcej fps ale nie oznacza to że spoci się bardziej niż na maks ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No to panowie nigdy nie testowaliście u siebie takich bajerów.

Jak pisze, że wymuszenie obciążenia GPU w Wiedźminie 3 odciąża CPU, to tak jest.

Dla czego ? nie wiem ale gra o wiele płynniej pracuje i można śmiało podziwiać świat gry.

Przydał by się też monitoring użycia CPU/GPU/RAM i HDD z gry.

Przykład:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz wrażenie płynniejszej rozgrywki bo po prostu CPU ma mniej do liczenia (mniej obiektów na ekranie) i jest to normalne dla większości gier moim zdaniem. Nie zmienia to faktu, że GPU nie poci się bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mam pytanie, co do jasnej ciasnej oznaczają w Gwincie liczby w prawym dolnym i górnym rogu ekranu (przy ikonach talii kart graczy, np 18 vs 13)? Pewnie jest to coś oczywistego co mi umyka, ale NIGDZIE to nie jest opisane, ani w grze, ani w beta nowego Gwinta, ani nigdzie w sieci, masakra:)

tutaj np. 13 vs 18 na pierwszym screenie

http://www.eurogamer.pl/articles/2015-07-31-wiedzmin-3-gwint-wszystkie-karty-i-zadania-poradnik?page=2

Edytowane przez mhojlo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Proszę o pomoc.

Chciałem nabyć Wiedźmina wszystkie dodatki, edycję gry roku, ale nie mogę się doczekać promocji na steam.

Aktualnie jest promocja na Bunde za około 100 zł.

Jednak nie widzi mi się ta cała platforma GOG, chciałbym mieć tylko powiązane to ze steam i żadnych dodatkowych programów, po co one są, przydają się po coś?

Druga sprawa to język, preferuję nasz ojczysty i nie wiem czy przy zakupie z bunda będzie tam polski.

Ktoś kupował ostatnio może coś doradzić? Gdzie kupić najlepiej by mieć grę pod steam po polsku ze wszystkim co wyszło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Język PL będzie na stówę. GOG to nie program, tylko kupujesz na tej stronie mając u nich konto, dostajesz kody, promocje i wklepujesz je na steam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Język PL będzie na stówę. GOG to nie program, tylko kupujesz na tej stronie mając u nich konto, dostajesz kody, promocje i wklepujesz je na steam.

W tym miejscu troszkę się zapędziłeś. GOG to platforma rywalizująca ze Steam, Origin, Uplay (na trochę innych warunkach, ale jednak). Kupując na GOG kupujesz grę bez DRM , która nie jest przywiązana do żadnej innej platformy np. Steam. Jest to po prostu cyfrowa wersja gry sprzedawanej w pudełku. Możesz pobierać grę przez stronę internetową GOG lub poprzez (opcjonalną) aplikację GOG Galaxy (wtedy zyskujesz opcję auto aktualizacji i możliwość zbierania osiągnięć).

Język PL w grze kupionej na GOG oczywiście będzie. Z tego co widzę teraz na GOG jest promocja na Wiedźmina w weresji GOTY za 74,99 PLN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesiek 3 jednak wspaniały jest i basta. Gra dopracowana na każdej płaszczyźnie, a dbałość o szczegóły, rzeczy, których gracz prawdopodobnie nigdy nie zobaczy na oczy, chwyciła mnie wczoraj za serce.

Jest takie zlecenie wiedźmińskie w dodatku "Krew i Wino", co zwie się "Monstrum z Tufo". Dostajemy je od jednego właściciela winnicy, któremu zaczynają znikać pracownicy i coś hałasuje w piwnicach. W trakcie śledztwa wychodzi na jaw, że małżonka owego zarządcy ma romans właśnie z jednym z zaginionych robotników. Zlecenie raczej standardowe. Po jego zakończeniu, gdy zgłaszamy się po ciężko zarobione korony, możemy zleceniodawcy powiedzieć o romansie żony. Ja tego nie zrobiłem, bo to buc był straszny i owej małżonce wcale się nie dziwiłem :)

Koniec zadania, punkty doświadczenia, kasa do sakiewki, wsiadamy na Płotkę i jedziemy szukać dalej szczęścia w księstwie Toussaint.

No, ale zadanie zakończyłem jakoś tak o brzasku, światło było ładne, to pomyślałem, że trzasnę jeszcze parę screenshotów.

Podczas szwendania się po posiadłości wpadłem przypadkiem na małżonkę owego buca, okazało się, że mogę z nią porozmawiać i poinformować o śmierci kochanka. Po wymianie zdań, poprosiła mnie, żebym zostawił ją samą, co też uczyniłem i zająłem się dalej szukaniem miejsc na ładne ujęcia.

Po paru minutach, przypadkiem zawędrowałem do ogrodu na tyłach domu i jakież było moje zdziwienie, gdy zastałem tam panią domu zanoszącą się szlochem i opłakującą oblubieńca.

Za takie małe rzeczy, które zobaczy może kilka procent graczy, a które REDom chciało się zrobić, kocham tę grę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za szybką odpowiedź.

To jeszcze zapytam by mieć 100% pewność.

Kupuję kod GOG, wbijam go na stronie i dostaję kody do steam?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Kupujesz kod GOG, aktywujesz w sklepie GOG i masz grę na GOG, którą możesz ściągnąć bezpośrednio ze strony GOG lub przez aplikację GOG Galaxy.

Możesz kupić też grę w wersji GOTY bezpośrednio przez stronę GOG za 74,99 PLN. Oczywiście w obu przypadkach musisz mieć utworzone konto na GOG, dzięki temu masz m.in ułatwiony dostęp do aktualizacji do gry

Edytowane przez JohnyWol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jak chce mieć na steam , to muszę zakupić przez steam, rady nie ma.

Goty muszę poczytać co to za wersja i czym się różnią miedzy sobą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

GOTY to wersja ze wszystkim. Wszystkie DLC są zintegrowane w jednej instalce. GOTY = Game of the Year

Edytowane przez JohnyWol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi