Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
A wiesiek no na pewno będzie pamiętany i jeszcze długo głównie przez młodych graczy, którzy nie mieli przyjemności grania w latach 90r-2010r.

:lol2: Trzeba było napisać, że zapamiętają go jedynie ci, którzy nie grali w Dragon Age`a. Pocieszny jest ten nasz Azazzell :D

Tak ale popatrz na rok, w którym pojawił się Wiedźmin. Nie miał ani jednego godnego rywala - bo F4 poniekąd zawiódł. Gdyby Wiesiek pojawił się później to by nie miał szans np z Persona 5, GTA 5, Zeldą itd.. Dlatego miał dużo łatwiej jeśli chodzi o zebranie nagród itp.

Persona 5? Co to jest? ;) Jedynie z GTA mógłby polec bo to marka z dużo dłuższą historią, do tego mega popularna i na wszystkie platformy a przy tym gierka rzeczywiście na wysokim poziomie.

Edytowane przez luke555

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Azazel Ciekawi mnie jakich kryteriów używasz, oceniając czy gra jest mistrzostwem czy nie.

To że jakaś gra osiągnęła duży sukces kiedyś tam, kiedy wieśka 3 jeszcze nie było, oznacza że jest większym mistrzostwem? Gothica lubię za swój klimat, odpalam go raz na ruski rok do dzisiaj, dragon age i mass effect też doceniam, ale te gry mnie po prostu znużyły. Jeszcze przed wyjściem wieśka. Po ograniu wieśka grać w nie już po prostu nie mogę, jest taka duża przepaść dosłownie we wszystkim. Grając w gry od ea czuje się jakbym oglądał jakąś kreskówkę która podobała mi się w dzieciństwie- niby spoko, ale jednak to już totalnie nie to samo. Odpalając najnowszego DA skuszony fajnymi filmikami z youtuba wytrzymałem jakieś 15 minut.

Co do porównania gta 5 i wiedźmina. W gta 5 nie grałem, ale powiedzmy że tez słyszałem, ze jest grą bardzo dobrą. Na sucho jednak porównując, trudniej jest stworzyć zajmujący wymyślony świat fantasy tak żeby trzymało się kupy, łącząc to jednocześnie z najlepszą grafiką jaką widzieliśmy w rpgach ever, kozacką ścieżką dźwiękową, świetną fabułą i niezłą grywalnością niż grę osadzoną w dzisiejszym świecie, skupiając się na gameplayu, fabule i ewentualnie przenosząc obiekty ze świata rzezcywistego w jak najładniejszy sposób na ekran, dodatkowo mając do dyspozycji chyba najbardziej rozpoznawalną markę gier na rynku.

Dlatego uważam, że to co zrobili redzi jest większym mistrzostwem, niż nowe gta, w które zamierzam zagrać dopiero na wakacjach ;) A już napewno jest conajmniej poziom lub kilka wyżej w swoim gatunku niż to co wyszło wczesniej i później, aż dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Do Mistrzostwa to Wieśkowi daleko, tu już na dzień dobry GTA 5 bije go na głowę :).

Jasne, a zapytany pod jakimi względami nabierasz wody w usta i udajesz, że pytania nie było. Podobnie w przypadku DA1 i ME1, którym Wiedźmin na żadnym polu nie ustępuje. Jedyną osobą z kompleksami jesteś Ty, co jest nieprawdopodobnie śmieszne w kontekście oceny gry, która zdobyła najwięcej różnych nagród w historii (o ile ktoś przykłada do tego wagę), została bardzo wysoko oceniona zarówno przez branże jak i graczy. Nie ma chyba ani jednej osoby w tym wątku, która by nie była co najmniej rozbawiona Twoimi próbami deprecjonowania sukcesu i poziomu tej gry z bliżej nieznanych przyczyn.

Mass Effect, Dragon Age 1 czy Gothic - te produkcje nadal są na najwyższym podium. WIesiek to bardzo dobra gra ale nie idealna. Zważywszy na główny wątek, który jest tylko "dobry" a to dzięki Ciri.

No tak, bo przecież choćby wątek Krwawego Barona już się nie liczy, tylko Ciri. :heu:

Natomiast zarzuty można mieć do eksploracji i tworzenia map, samo bieganie już nie sprawia takiej przyjemności.. Dużo jest elementów kopiuj wklej

Czego nie można powiedzieć o DA1 lub ME1, racj.... oh wait. Tak to jest jak się patrzy przez różowe okulary, zauważając wady tylko tam gdzie jest to wygodne dla pokrętnej argumentacji. Nie pamiętasz już jak wyglądały niektóre misje poboczne w ME1 czy "eksploracja" planet, polegająca na monotonnym jeżdżeniu po ich powierzchni, w celu znalezienia wystającej z ziemi piramidki? To jest jakość godna najwyższego miejsca na podium?

Bardzo mi przykro ale obecnie rynkiem rządzi GTA, Zelda, Wiedźmin, a ME:A, F4, DA:I są daleko w tyle za jakością wymienionej trójki od R, N i Redów, co widać mocno spać ci nie daje :E

Wiesz, tylko czekałem aż się kolega pojawi i zaczną się te same smuty. Czekamy jeszcze tylko na przypomnienie, że to polska gra, więc ludzie są tutaj niejako zobowiązani do wysokiej oceny. Wszak na zachodzie i w Stanach tak dobrze nie została przyjęta. :E

Azazel Ciekawi mnie jakich kryteriów używasz, oceniając czy gra jest mistrzostwem czy nie.

Swoich własnych aka Wiesiek jest gorszy. Nie szukaj w tym logiki ani solidnych argumentów, jeszcze się w tym wątku nie pojawiły z jego strony. Przy czym tutaj nie chodzi o gloryfikowanie W3, bo to nie jest produkcja pozbawiona wad. Wyłącznie o robienie tego w przypadku tytułów, które cierpią na podobne błędy i również daleko im do ideału, a mimo to ich ignorowanie przychodzi mu z łatwością.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz, tylko czekałem aż się kolega pojawi i zaczną się te same smuty. Czekamy jeszcze tylko na przypomnienie, że to polska gra, więc ludzie są tutaj niejako zobowiązani do wysokiej oceny. Wszak na zachodzie i w Stanach tak dobrze nie została przyjęta. :E

Co zabawne akurat krytyki wobec W3 nie brakowało na polskich forach i większość na błędy jak np. bug z doświadczeniem, blokujące się wątki, dziurawe zakończenie itd. nie zamykała oczu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jasne, ale tego kolega wyżej nie przyjmie do wiadomości, bo przecież tutaj jest kult Wiedźmina. Podobnie jak nie napisze o problemach z wymienionymi przez niego produkcjami. Ot, wybiera się tylko to, co jest wygodne w ramach argumentacji, jak płytka by ona nie była.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Istnieje jakieś sensowne wydanie W3 z dodatkami w jednej paczce? Raz widzę, że dodatków jest ponad 20 i sprzedawany pakiet jest tylko w formie klucza, natomiast edycja GOTY ma zdaje się tylko 3 dodatki, w dodatku jest brzydka, bo wygląda jak jakiś badziew za 30zł z biedry. Istnieje coś, co wyglądałoby np. jak edycja rozszerzona pierwszego wiedźmina, gdzie mieliśmy spore pudełko, książeczki, mapki i nie wiadomo co jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wersja z trzema dodatkami zawiera dwa duże rozszerzenia oraz te 16 małych dodatków, wiec to najbogatsza edycja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

Co zabawne akurat krytyki wobec W3 nie brakowało na polskich forach i większość na błędy jak np. bug z doświadczeniem, blokujące się wątki, dziurawe zakończenie itd. nie zamykała oczu.

Tak ale gdyby Wiedźmin miał taką popularność jak ME:Andromeda albo powiedzmy GTA 5 to by również została ostro skrytykowana w okresie premiery. Więc coś w tym jest. Mam tu na myśli np głupie glicze i błędy graficzne oraz animacji. Np słynny filmik jak koń Gerarda jedzie na dwóch nogach - filmik dość znany ale nie miał takiego hejtu jak animacja w Andromedzie. A dlaczego nie miało? Bo tu chodzi o popularność produktu. Wystarczy porównać ilość sztuk sprzedanych wieśka z innymi, popularniejszymi grami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak ale gdyby Wiedźmin miał taką popularność jak ME:Andromeda albo powiedzmy GTA 5 to by również została ostro skrytykowana w okresie premiery. Więc coś w tym jest. Mam tu na myśli np głupie glicze i błędy graficzne oraz animacji. Np słynny filmik jak koń Gerarda jedzie na dwóch nogach - filmik dość znany ale nie miał takiego hejtu jak animacja w Andromedzie. A dlaczego nie miało? Bo tu chodzi o popularność produktu. Wystarczy porównać ilość sztuk sprzedanych wieśka z innymi, popularniejszymi grami.

Wiedźmin 3 jest bardzo popularną grą od samego początku, co zresztą widać po bardzo dobrych wynikach sprzedaży, gdzie wliczając gog/origin/steam sprzedał się lepiej od F4 oraz cieszy się cały czas dużym zainteresowaniem graczy jaki i branży, przeczysz faktom. Tu już nawet nie chodzi o problem gliczy, czy niedoróbek, animacje w ME:A są po prostu słabe, są na poziomie indyków i wcale bym się nie zdziwił jak i tam znalazły by się tytuły z tym elementem lepiej wykonanym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell
Napisano (edytowane)

Wiedźmin 3 jest bardzo popularną grą od samego początku, co zresztą widać po bardzo dobrych wynikach sprzedaży, gdzie wliczając gog/origin/steam sprzedał się lepiej od F4

;) Oj ja widziałem wyniki sprzedaży F4 dużo lepiej się sprzedał od wieśka. W necie nawet były wyniki sprzedaży. I według mnie niesprawiedliwie :)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

;) Oj ja widziałem wyniki sprzedaży F4 dużo lepiej się sprzedał od wieśka. W necie nawet były wyniki sprzedaży. I według mnie niesprawiedliwie :)

W3 Steam/gog/origin około 5-7mln , F4 4mln to tyle jeżeli chodzi o dane. Steamspy. O jakim braku popularności ty mówisz?

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell
Napisano (edytowane)

W3 Steam/gog/origin około 5-7mln , F4 4mln to tyle jeżeli chodzi o dane. Steamspy. O jakim braku popularności ty mówisz?

Mówisz o rynku PC a on spada i spada. Zwłaszcza w 2015/2016 roku steamspy opublikował duży spadek popularności i sprzedaży gier. A wtedy był Wiesiek :). Ja mam tu na myśli głównie rynek konsolowy bo to konsole dzisiaj napędzają rynek gier. czego dowodem są bardzo wysokie sprzedaży wielu gier w porównaniu do wersji pecetowych.

Może na PC wiesiek lepiej sobie poradził.. Ja pamiętam jak w ubiegłym roku widziałem ogólne statsy podsumowujące sprzedaż gier na wszystkich platformach. To pamiętam jeszcze jak ze znajomym długo omawialiśmy te statystyki i śmialiśmy się jak niektóre gry się niesamowicie sprzedają i to nie słusznie np pamiętam Diablo 3 i właśnie F4.

Tylko czy te wszystkie statsy są faktycznie realne? Aż boli, że taki Overwatch czy Diablo 3 świetnie się sprzedają..oj boli ;/

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Podobno świetne gry co w tym dziwnego? Blizzard od zawsze robił bardzo dobre tytuły.

Wydaje mi się ze na sile próbujesz być kontrowersyjny ze swoim odmiennym zdaniem od 90% społeczeństwa.

Zbyt dużo wolnego czasu?

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mówisz o rynku PC a on spada i spada. Zwłaszcza w 2015/2016 roku steamspy opublikował duży spadek popularności i sprzedaży gier. A wtedy był Wiesiek :). Ja mam tu na myśli głównie rynek konsolowy bo to konsole dzisiaj napędzają rynek gier. czego dowodem są bardzo wysokie sprzedaży wielu gier w porównaniu do wersji pecetowych.

Może na PC wiesiek lepiej sobie poradził.. Ja pamiętam jak w ubiegłym roku widziałem ogólne statsy podsumowujące sprzedaż gier na wszystkich platformach. To pamiętam jeszcze jak ze znajomym długo omawialiśmy te statystyki i śmialiśmy się jak niektóre gry się niesamowicie sprzedają i to nie słusznie np pamiętam Diablo 3 i właśnie F4.

Tylko czy te wszystkie statsy są faktycznie realne? Aż boli, że taki Overwatch czy Diablo 3 świetnie się sprzedają..oj boli ;/

Zabawne, rynek spada, a rokrocznie wzrasta sprzedaż kart graficznych...dane niedawno publikowano na www...więc coś z tym upadająco-spadającym rynkiem PC jest nie tak...Zapominasz o istocie - rynek konsolowy to tytuły AAA, gdzie na pc pewnie większość siecówek zarabia większe pieniądze niż te wychwalane AAA...więc darujmy sobie rozmowę o rynku bo to nie ma sensu. Wiesiek mógł być i 10 lat temu - nie zmienia to kilku faktów, takich jak to, że jest jedną z najlepiej wyglądających gier, jedną z najbardziej rozbudowanych, z wciągającym światem (postaci, fabula, dialogi, historie) oraz masie rzeczy, które poznaje się w trakcie eksploracji terenu, gdzie mówiłeś, że to jest nudne (sory, niektóre rzeczy właśnie tak się poznaje - przejeżdżasz obok jakiejś chaty, w której unosi się dym, zatrzymujesz się i!!!!), a skoro podawałeś, że ME ma to lepiej zrobione...to chyba nie ma sensu też o tym rozmawiać bo "łazik" w ME1 to była totalna porażka i jest grą, która długo, pod tymi względami, po prostu nie będzie mieć żadnej konkurencji...niektórzy po prostu nie mają już w co grać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ale na rynku konsolowym również gra rozeszła się w milionach :E O czym w ty w ogóle mówisz? Bo teraz zaczynasz już lekko odlatywać. O Jakim dużym spadku mówisz? Co ma to wspólnego z Wiedźminem 3? Które duże marki na PC się nie sprzedają? Zaczynam się już gubić w twoich teoriach :E Co do tego wszystkiego jeszcze ma twój kolega? :E

Tutaj twoje pudełka z ME:A

http://www.vgchartz.com/gamedb/?name=mass+effect%3A+andromeda&publisher=&platform=&genre=&minSales=0&results=200

@Firekage

230mln martwych kont na steamie :lol2:

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kieros

pewnie już milion razy było pisane ale przypomnę niektórym.

Wieśmin 3 tylko na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem go na HDD i mam nadal - zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kieros
Napisano (edytowane)

no ja miałe kiedyś na różnych HDD WD blue,black, jakiś seagate a później na SSD to niebo a ziemia.

Na SSD ładownie o wiele krótsze, mniejsze spadki fps, gra ogólnie działa żwawiej.

I tu nie chodzi o to, że wszystkie gry lepiej mieć na SSD. Po prostu wieśmina 3 zdecydowanie lepiej mieć na SSD.

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A może dlatego, że w 3 minuty po błędzie w Wieśku miałeś dobrze napisany dialog rozpoczynający ciekawe zadanie?

W Androbiedzie za to po błędzie zdarzał się kolejny, a jeśli nie to sytuacja wieńczona była rozmową z drewnianym klocem, tudzież inną zmęczoną twarzą.

Dragon Age 1? Trylogia Mass Effect? A to są gry z otwartym światem?

Bio pokazało co w obecnym składzie potrafi wyczarować w tej kategorii - równię pochyłą.

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

Dragon Age 1? Trylogia Mass Effect? A to są gry z otwartym światem?

Bio pokazało co w obecnym składzie potrafi wyczarować w tej kategorii - równię pochyłą.

A jak można nazwać te światy w ME cy DA1? Nie ma liniowości, a podróżujemy po świecie w innowacyjny sposób.. Oczywiście nie ma takiej swobody podróży jak w typowych sandboxach, ale można chyba uznać, że są to gry z ograniczonym otwartym światem? hehe Sam zresztą nie wiem :). Akurat taki system świata stworzony przez BioWare bardzo mi odpowiada. Bo nie ma wtórnych obszarów (po za ME1, gdzie oczywiście bywały podobne lokacje) ale ME 2, ME 3 czy Dragon Age 1 miały bardzo fajnie wykreowane światy. Bardzo mi się to podoba.

Co do otwartych światów to bardzo sobie cenie np światy z Gothic 1,2 - nie są duże ale mamy wrażenie, że każy zakątek jest inny od reszty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przegrałem w Wieśka sporo godzin i ani razu nie miałem większych problemów z zabugowaniem. Jeden jedyny błąd to gdy wpadłem do małego oczka wodnego i nie mogłem wyjść :E

Takie kwestie jak animacje płotki przemilczę bo to wywoływało uśmiech na twarzy a nie frustrację. Za całokształ ta gra to najlepsza gra w jaką grałem. Żadna inna nie sprawiła że tak po prostu wsiąkłem w świat gry na długie godziny (nie licząc Diablo od 1 do 3). Do tego komplet książek.. cały ten pakiet tworzy świetny produkt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

Żadna inna nie sprawiła że tak po prostu wsiąkłem w świat gry na długie godziny (nie licząc Diablo od 1 do 3). Do tego komplet książek.. cały ten pakiet tworzy świetny produkt.

Bo wnioskuje po twojej wypowiedzi, że jesteś również fanem książek Sapkowskiego i w ogóle uniwersum Wiedźmina. Więc to oczywiste, że grę będziesz ubóstwiał :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam wyjebongo na książki/opowiadania/seriale i filmy, a w3 i tak uważam za grę dekady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo wnioskuje po twojej wypowiedzi, że jesteś również fanem książek Sapkowskiego i w ogóle uniwersum Wiedźmina. Więc to oczywiste, że grę będziesz ubóstwiał :).

Przygodę zaczynałem od gier. Dopiero na bazie gry zainteresowałem się książkami ;) Więc z mojej strony jest to moim zdaniem bardziej "obiektywne" bo nie byłem zarażony jeszcze książkami i grę doceniam za jej jakość a nie przez pryzmat historii z książek ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

Nie no jasne każdy ma swój gust i ja to doskonale rozumiem. Natomiast jeśli ktoś powiedzmy ubóstwia jakieś uniwersum a tym bardziej wychodzi bardzo udana gra komputera w tym świecie to tym bardziej przypadnie ona do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi