Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hype79

Piski w zasilaczu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od pewnego czasu dręczy mnie piskliwy dźwięk zasilacza. Pojawia się on w grach oraz przy przeglądarce. Zasilacz jest firmy FSP o mocy 550w. Reszta konfiguracji: asus m5a78l le, fx-8120 @3,4Ghz, gtx 460v2.

Jest on jeszcze na gwarancji, ale nie wiem, czy taką "usterkę" obejmuje. Slyszalem o jakims sposobie, żeby zaprzestać przecierania cewek w zasiłce i chętnie bym go zastosował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz cokolwiek robić na własną rękę, pomyśl o zalaniu cewki silikonem do elektroniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zaczniesz grzebac w zasilce to raz ze stracisz gwarke, dwa jak sie na tym nie znasz to mozesz uszkodzic zasilacz i w gorszym razie reszte podzespolow.

Albo oddaj na gwarke, bo moze to uznaja, albo sprzedaj, albo mecz sie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc oddam ten zasilacz na gwarancji, tyko właśnie nie wiem, czy mi zostanie uznany. Czy u producentów zasilaczy taka dolegliwość jest brana na gwarancję, czy oddam i mi zwrócą, jako "bez żadnej usterki"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z doświadczenia wiem, że ciężko przechodzi piszcząca cewka, 2x cofali mi starego Modecom'a.

WujaKarolus napisał z czym się może wiązać dłubanie.

Decyduj..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro pójdę do sklepu i się spytam, czy jest możliwość naprawy. Najwyżej się zdenerwuje.

@stabilo, może i ciężko, ale jednak modecom to nie fortron i może mają lepszy serwis;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro pójdę do sklepu i się spytam, czy jest możliwość naprawy. Najwyżej się zdenerwuje.

@stabilo, może i ciężko, ale jednak modecom to nie fortron i może mają lepszy serwis;)

W sklepie urządzenie zostanie przyjęte. Na tym etapie powiesz co się dzieje, Mietek sobie zanotuje i grzecznie cię pożegna..

W serwisie zbadają parametry pracy i napiszą, że opisana usterka nie wystąpiła.

Trzymam kciuki .. Powodzenia,.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie martw sie, w moim korsarzu tez piszcza, ale postanowilem z tym zyc. Gorzej jak na teamspeaku gadam, to ludziska mi krzycza zebym golarke wylaczyl haha.

Samo piszczenie nie jest usterka wplywajaca na działanie. Poprostu, z budowy to wynika i albo sie uda i nie piszczy, albo jest lipa. Dlatego nie jest to uznawane przez serwis, bo sprzet robi robote. Czasem jednak ktos pisze ze mu wymienili i pomoglo, dlatego warto probowac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...