Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adamek0203

Zegarek do garnituru/koszuli

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuję zakupić zegarek, który pasowałby do garnituru zatem żadne gshocki nie wchodzą w grę :D

nie wiem kompletnie nic o takich zegarkach, do garniaka to bardziej pasek czy bransoleta? mój budżet to okolo 500-600pln. możecie coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do garniaka tylko pasek. Za taka kase mozesz poszukac jakis tanszych automatow albo nizsza polke szwajcarskich kwarcowych. Z tych pierwszych mozesz popatrzec na marke Orient (chociaz ich malo jest na pasku - zawsze mozna kupic i zmienic bransolete na pasek), kiedys mierzylem tez dosc ladnego lorusa automat na pasku. Z kwarcowych to w sumie czego bys nie wzial bedzie ok. Mnie osobiscie sie podobaja Adriatica ( http://allegro.pl/nowy-meski-zegarek-adriatica-multidata-a8134-5236q-i2937553243.html jest zajebista, chociaz nieco ekstrawagancka ;p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pasek, najlepiej skórzany, czarny. Jeżeli zegarek stricte do garnituru to oczywiście bez chronografu. Może Festina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klik - mam bardzo podobny, idealnie pasuje do garnituru i innych eleganckich strojów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatem mam coś takiego

1. http://allegro.pl/nowy-meski-zegarek-adriatica-multidata-a8134-5236q-i2937553243.html i pytanie - biała koszula - biała czy czarna tarcza?

2. http://allegro.pl/zegarek-festina-f16486-1-2-l-gwar-wysylka-gratis-i2927846712.html

3. http://allegro.pl/zegarek-festina-smycz-kurier-gwarancja-pl-f16585-9-i2898964110.html czarna tarcza, ale juz mi się wydaje delikatnie przeładowany.

 

Macie jakieś sugestie odnośnie tych zegarków? Ewentualnie proszę o kolejne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatni odpada ze wzgledu na pasek. Zreszta sama tarcza imo tez slaba. Z tego co wiem nie ma zasad co do koloru cyferblatu - bierz ktory Ci sie bardziej podoba. I najlepiej przed kupnem przymierz - moze sie okazac, ze koperta bedzie za duza / za mala na twoja reke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Atlantic produkuje klasyczne zegarki.

 

Szukaj zegarka na stronach z zegarkami, a nie na allegro, nawet ceneo jest do tego lepsze bo masz masę opcji do wyboru.

 

Jak chcesz aby zegarek się wyróżniał to: klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką kwotę można poszukać jakiegoś zegarka z wyprzedaży, choćby na Złotych Wyprzedażach, bo wtedy można trafić na lepszy model w niższej cenie... Nie znam się na konkretnych parametrach zegarków dobrych i średnio dobrych, ale wizualnie eleganckie są zegarki tego typu:

 

http://s2.zlotewyprzedaze.pl/Products/64222/WN509-222_01.jpg dostępny był za 449 zł, a wcześniej ponoć kosztował ponad 3 tys. zł. Nie wiem, jakie znaczenie ma tu jakość, a ile cenę podwyższa tu sama marka, ale wygląda przyzwoicie.

Albo taki:

http://www.zlotewyprzedaze.pl/produkt/zegarek-wellington-209/64221 też przeceniony z 3 tys. z hakiem na niecałe 500 zł... Nie wiem jednak, na ile realne są te wcześniejsze ceny ;-)

 

W każdym razie - przejrzałam kilka ostatnich wyprzedaży i jednak te zegarki Wellington wydają mi się takie najbardziej eleganckie z tych, które obejrzałam, bez żadnych udziwnień i dodatkowych bajerów, które sprawiają, że zegarek jest bardziej rozbudowany, masywny i przez to chyba mniej elegancki.

 

Z innych zegarków, jakie znalazłam w sieci, odpowiednie do garnituru wydają się zegarki Fossil: http://www.maxtime.pl/category/zegarki-meskie-fossil/1 ale tu już trzeba przeszukać, bo widzę, że mają bardzo różne zegarki w ofercie, i eleganckie, i sportowe.

 

Przepraszam, że tak się rozpisałam, ale temat jest mi bliski, bo też szukamy obecnie jakiegoś zegarka, który będzie się fajnie komponować z garniturem :)

 

Na koniec przepraszam jeszcze, że wrzucam linki zamiast obrazków, ale wyskakuje mi jakiś błąd :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do garniaka to jakiś klasyczny na skórzanym pasku. Nie kupuj żadnych wieśniackich chronografów.

Za 600 złspokojnie kupisz jakiśzegarek ADRIATICA, tania szwajcarska firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do garniaka to jakiś klasyczny na skórzanym pasku. Nie kupuj żadnych wieśniackich chronografów.

Za 600 złspokojnie kupisz jakiśzegarek ADRIATICA, tania szwajcarska firma.

 

Chronografy są według Ciebie wieśniackie? Po prostu ok...

 

Patek5970_03.jpg

 

001_0018.jpg

 

maurice-lacroix-pontos-chronograph-pt6188-ss001-330.jpg

 

To, że zegarek jest chronografem nie oznacza, że nie może być zrobiony w dobrym smaku. Wszystkie podobne do tych bez problemu ubrałbym do garnituru. Od razu dodam iż wiem że trudno znaleźć coś podobnego w niskiej cenie, ale pokazuje że chronografy nadają się do garniturów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymając się restrykcyjnie zasad savoir vivre noszenie chronografu do garnituru to faux pas co nie oznacza że nie mogą one być eleganckie. szkoda tylko ze na zegarki ktore tu wrzuciles malo kogo stac przy cenie >10k zl a o Pateku nawet nie wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka zasada savoir vivre mówi o tym, że zegarek nie może posiadać chronografu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

część zegarków z mniejszymi tarczami w środku to rozbudowane datowniki a nie chronografy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka zasada savoir vivre mówi o tym, że zegarek nie może posiadać chronografu?

Pisał o tym Pan Adam Jarczyński w odpowiedzi na czyjeś zapyatnie bodajże w Logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość i tak nie wie do czego służą te mniejsze tarcze w chronografach i ich nie używa. Z tego co widzę po znajomych to kupują po prostu dla szpanu.

Mam rok orienta i wygląda jak nowy oprócz paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie wiem czy to prawa, ale niech Ci będzie. Niemniej jednak uważam, że zegarek powinien być dopasowany do nas i jeżeli ktoś lubi minimalizm to kupi sobie zegarek nawet bez sekundnika, a jak ktoś jest innego zdania to weźmie chrono i tyle.

 

@Rybkos

Tu raczej nie chodzi o szpan, tylko jak już wspominałem dopasowanie do nas. Na co dzień mało kto będzie używał chronografu, tachometru czy też z bezela jakiegoś divera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do koszuli czy garnituru :E Do garnituru prosty, elegancki zegarek z klasycznym paskiem skórzanym. Do koszuli jest większa płynność np. duży zegarek z grubym paskiem. To zalezy od stylu konkretnej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do garnituru proponuje cos bardziej klasycznego, w ponadczasowej stylistyce. bedzie pasowal do gajeru sportowego, klasycznego, ale rowniez do jeansow i polo

 

http://allegro.pl/elegancki-zegarek-meski-citizen-eco-drive-bm8241-0-i6069783931.html

 

apropos mechanizmu eco-drive - kupisz raz i nie zerkniesz na nic innego. sam uzywam innego modelu, z chronografem - obecnie zegarek ma ponad 8 lat, dziala bez zastrzezen, punktualny i efektowny - pomijajac ze troche beckow zebral :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymając się restrykcyjnie zasad savoir vivre noszenie chronografu do garnituru to faux pas

 

:hmm:

 

omega-speedmaster-on-wrist.jpg

 

jest i bransoleta i są tarcze... wydaje mi się, że bransoleta czy też pasek nano, o chronografie nawet nie piszę nadają bardziej sportowego charakteru, więc marynarka + jeansy OK,jednak w przypadku pełnego garnituru pasek i skromny wygląd zegarka będą stosowniejsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...