Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

te610

Gigabyte GA-Z77X-UD3H pomarańczowa lampka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zacznę od tego że przed chwilą zauważyłem że świeci mi się pomarańczowa dioda nad napisem Dual Bios,wydaje mi się że wcześniej tego nie było(ale nie jestem pewien).Co to może być?

Ostatnio na dodatek mam problemy z uruchamianiem,mianowicie odpalam kompa i nie przechodzi do procedury startowej(nie wyświetla się ten screen od gigabyta),w ogóle nie świeci się czerwona lampka przy obudowie od dysku twardego i na monitorze tez nic sie nie wyświetla,w dodatku po chwili restartuje się...I Tak w kółko restartuje dopóki nie wyłączę prąd na listwie-jak już to zrobię, za drugim odpaleniem już jest dobrze.Czy te dwie rzeczy mogą być jakoś powiązane?Z tymi restartami to myślałem że wina dysku,czas na formata,jakiś wirus może.Ale zaglądam przez szybkę i pomarańczowa dioda,co to może być?

Zaznaczyłem miejsce pomarańczowej diody:

original.jpg

 

A tak to wygląda w kompie

Tura.JPG

Tura%25202.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta ma 2 biosy i ta dioda wskazuje który jest aktywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha,czyli to nic poważnego i musiało święci się już wcześniej,tyle że nie zauważyłem :) To nic, dziękuje za szybka odpowiedź,mogę być spokojny że z tymi restartami przy włączaniu to nie jest jakaś grubsza sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób aktualziaję biosu do najnowszego - jeżeli jeszcze tego nei zrobiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam F18,w sumie to całkiem spory czas miałem domyślny i wtedy nie było żadnych problemów.Ale najpierw spróbuje fermata bo ogólnie już mi się długo komputer włącza.Niby używam ccleanera,czyszczę wszystkie tempy,ale nigdy się nie uzyska takiej płynności jak pierwsze kilka miesięcy po formacie.Niby wszystko to samo,a jednak.To ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ogólnie sprawuje się ta płytka ? Pytam bo zastanawiam się nad kupnem tego modelu. Jak dotąd miałem wyłącznie płyty gigabyte i zawsze byłem z nich zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie podkręcam,to nie wiem w sumie,płyta jak płyta,działa dobrze.Czytałem że podobno się dobrze na niej kreci,ktoś tam nawet pobił rekord na I7 3770k.Ma dużo fajnych technologi,chyba wszystkie bajery jakie teraz są i dużo różnych wejść,nawet udało mi się podłączyć starą kartę telewizyjną do zgrywania kaset vhs,jest jedno takie pci.Jedynie jest problem z dźwiękiem od Via bo się nie da jednocześnie podłączyć głośników normalnie na płycie z tyłu kompa i słuchawek z przodu jeżeli masz przy obudowie front panel z wejściami.Tzn da sie,ale wtedy nie działa jak należy.Ale to wina sterowników,tego już jestem pewien,jeszcze ich nie naprawili ale ja sobie poradziłem w taki sposób że kupiłem przedłużkę jack to jack,i mam podłączony mikrofon z tyłu,a słuchawki z przodu.Kiedy podłączałem to i to z przodu to wszyscy na skypie słyszeli to co u mnie w kompie gra,i nie jest to wina ustawień.Jak się nudzisz możesz poczytać na ich forum szukałem pomocy: http://www.viaarena.com/forums/showthread.php?p=270618#post270618 Ogólnie polecam,w połączeniu z I7 3770k i gtx 670 wszystko fajnie śmiga w PCIE 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta sprawuje się B.dobrze, nie mam problemów z OC 2500k @ 4.5 GHz ale daje rade więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...