Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Relativy

Jakie zegary osiąga wasz I5 3570K

Rekomendowane odpowiedzi

No tak ale ustawiając offset zjeżdża ci napięcie przy mniejszych zegarach...ustawisz stałe to masz stałe, bez względu na zegar.

 

W offsecie niefajne jest to , że dane napięcie jest wystarczające dla wysokiego zegara ale już dla trybów pośrednich niekoniecznie i mamy bluescreen...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzeczowa odpowiedź! Dzięki, teraz już wszystko rozumiem. No właśnie na 4,4GHz ustawiłem sobie offset na -0,025 i wszystko działa jak ta lala, a przy 4,5GHz nawet przy +0,015 sypał BSODami. Dla mnie nieporozumienie jakieś.

A co się stanie, jak się użyje Fixed Mode?

Bo patrzysz na wartość offsetu, a nie napięcie jakie proc faktycznie dostaje. Te w przybliżeniu poda ci CPU-z.

Sytuacja pewnie wygląda tak, że proc do 4.4GHz daje sobie powiedzmy 1.22V a do 4.5GHz daje sobie 1.25V (bo różnica w zegarach bardzo niewielka) a potrzebuje 1.3V

Chodzi o to, że wartość offsetu kompletnie nic nie mówi, bo nie znasz napięcia na procu (VID).

Jak ustawisz na fixed, będziesz miał takie napięcie jakie wklepałeś w biosie (oczywiście ono też czasem jest troszkę przekłamane) ale co by się nie działo, czy by się waliło i paliło, będziesz miał cały czas to samo napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak on przy 4,4GHz w CPU-Z pokazuje już 1,33v, kiedy offset jest ustawiony na -0,025. I tak planowałem go kręcić tylko do 4,5 - 4,6 więc te 4,4 dużej różnicy nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liquid pro założona...4.8@1.32 temperatura podczas grania odpowiednio 59/61/65/66 , nastąpił spadek o kolejne 6 stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...