Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

majkel84

Nvidia GeForce GTX 7x0

Rekomendowane odpowiedzi

Po wgraniu biosu jest bez zmian, boost dochodzi do 1150 i ni herza więcej.

 

Pokaż Nvidia Inspektor na tym biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziwna sprawa z Gigabyte 780 Ghz edition. Dojechała do mnie na testy sztuka która była wcześniej w pclabie (na paczce był nadklejony adres redakcji). Odpalam najnowszego GPU-Z i co widzę - rev A1 a powinno być przecież B1. Dziwne że w redakcji nikt na to nie zwrócił uwagi, ciekawe czy chociaż odpalili GPU-Z.

Druga rzecz to karta ma odwrócony do góry nogami napis "GHz edition" z boku czyli dokładnie tak jak na zdjęciach w teście pclaba, podczas gdy użytkownik hennepin z naszego forum ma ten napis poprawnie na sztuce sklepowej.

Tu prośba do @hennepin, mógłbyś odpalić GPU-Z i sprawdzić czy u Ciebie wyświetla rev B1 czy A1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojciech, widziałem kilka testów po premierze na zagranicznych portalach i pamiętam zwróciłem już wtedy na to uwagę wiedząc, że to ma być B1 a kilku miało A1, więc nie jest to odosobniony przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście masz racje, znalazłem review na innej stronie i tam też GPU-Z wyświetla A1: http://www.eteknix.com/gigabyte-gtx-780-windforce-oc-ghz-edition-3gb-graphics-card-review/

Napis z boku też jest odwrócony. Może z ciekawości zdejmę chłodzenie i sprawdzę co tam rzeczywiście siedzi. A na głównej w teście laba w tytule artykułu widnieje test GTX-a 780 w rewizji B1, za chwilę się okaże że testowali A1 i nie zauważyli :E .

Ciekawe czy sztuka sklepowa która ma poprawnie ten napis z boku jest B1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bios zaczyna się od 80.80. to jest B1 zazwyczaj z hynixami , B1 montują w rev2.0 gigabyte , asus dc2 oraz msi lightning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glowy nie dam, ale jeszcze B1 może być Inno3D GeForce GTX 780 Hercules. Sprawdzę to.

 

Sideband, tak, wszystkie B1 co miały w gpu-z A1 zaczynały się od 80.80

 

W jakich MSI lightning jest B1? Że niby są obecnie dwie rewizje MSI Lightning teraz na rynku? Bo jedyne jakie widziałem to A1 z biosami 80.10

 

EDIT: Hercules jest czystym A1

EDIT 2: Znalazłem Herculesa z innym biosem już 80.80 dalej A1 ;)

EDIT 3: W sumie to teraz chyba są różne biosy dla tych samych kart do recenzentów patrząc po innych modelach

 

Więc sideband chyba nie zawsze tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi są z B1 i hynixami(ale zdarzają się A1 :E) , końcówka nr seryjnego z pudła 03S , 002R to A1 z elpidami.

 

Bios 80.80 ogólnie rzecz biorąc jest pod hynixy , więc jeżeli taki bios siedzi to na bank hynixy są na karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś jakieś testy jak się kręci lightning na B1?

 

EDIT: Już znalazłem, rzeczywiście ludzie raportują B1 Lightningi z hynixami http://www.overclock.net/t/1422953/official-msi-gtx-780-lightning-owners-club/1620

 

Co lepiej brać. Lightning b1 czy Gigabyte Ghz edition?

EDIT: Lightning 300 zł droższy od Gigabyte Ghz edition...powiariowali :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wyskakuje A1 ale pokazuje, że mam najnowszy bios wgrany sugerujący rev.2. Może GPU-Z błędnie odczytuje?

Dziwna sprawa z tym napisem do góry nogami, u mnie wszystko jest ok.

 

ut1t.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tego nie odczytasz z GPU-Z.

Mi tez GPU-Z pokazuje rev.A1 bios ver.80.80.21, zdjąłem chłodzenie i moim oczom ukazało się B1+Epidy Asus DCU2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 770 ma ASIC 79,6% to dobry wynik, czy poniżej przeciętnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza jest rewizja B1 ale nie sugeruj się tym co wyświetla GPU-Z, bo wszędzie tam gdzie powinno być B1, pokazuje A1, a po rozkręceniu karty okazuje się, że jest B1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat moja MSI patrząc na koncowke numeru seryjnego 03s to mam A1 i bios karty mam 80.10.xx.xx a nie jak wszycy 80.80.xx.xx

 

P.S ASIC mam 85.7% tak dla ciekawoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż Nvidia Inspektor na tym biosie.

Po południu sprawdzę i pokażę, chwilowo nie mam proca w budzie bo ok południa ma podjechać do mnie do firmy ziomek i się z nim mieniam na i7 3770K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podobno najechać kursorem w gpuz z na pamieć i powinno samo wyskoczyć czy są hynixy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podobno najechać kursorem w gpuz z na pamieć i powinno samo wyskoczyć czy są hynixy

 

W Nvidia Inspektorze:

 

7113157600_1387617015_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem opisze troche wstępnie odczucia pod przesiadce z Gigabyta 7950 na Gigabyte GTX 770. Pierwsza rzecz to wykonanie, lepsze chłodzenie, karda jest o wiele ciezsza, osłona nie jest zrobiona z plastiku a z aluminium i ma czarny laminat. Do rzeczy 7950 nie był jakims królem wydajnosci i zawiodłem sie na nim w takich grach jak Tomb Raider, BF4 o Crysis 3 nie wspomne bo tam była padaka ! Grafika jest absolutnie niełyszalna :o Poki co odpaliłem 3D Marka na stockowym procku i grafie i wypluło 10000 pkt gdzie 7950 robiło 9400 pkt na rdzeniu 1120 MHz, widać sporą roznice juz w wyswietlaniu ilosci fpsów w frapsie. Zabieram się za sciaganie gier ze steama i odpalam Crysis 3 i GRIDa :D

 

Co do zwrotu w Proline to sprzedawca powiedział mi ze mam 7 dni na zwrot zakupionego towaru ale pewne jest ze nie bede go oddawał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie

 

Czytalem wlasnie artykul o R290x i podobno to diabelstwo jest szybkie jak diabli zostawiajac gtx 780ti daleko w polu a do tego jest duzo tansze ale czy warte jest to brania? I kolejna sprawa patrzylem na zestaw gtx 780ti na wodzie ale czy to zwiekszy jakos mega wydajnosc??

To link:

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=WC-073-TL&groupid=701&catid=1914&subcat=1402

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie

 

Czytalem wlasnie artykul o R290x i podobno to diabelstwo jest szybkie jak diabli zostawiajac gtx 780ti daleko w polu a do tego jest duzo tansze ale czy warte jest to brania? I kolejna sprawa patrzylem na zestaw gtx 780ti na wodzie ale czy to zwiekszy jakos mega wydajnosc??

To link:

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=WC-073-TL&groupid=701&catid=1914&subcat=1402

 

Nie przesadzasz troszku z tym szybkim 290x?

Bardzo wydajna karta ale nie miażdży NV.

 

http://pclab.pl/art55886.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie

 

Czytalem wlasnie artykul o R290x i podobno to diabelstwo jest szybkie jak diabli zostawiajac gtx 780ti daleko w polu a do tego jest duzo tansze ale czy warte jest to brania?

 

Można link do tego artykułu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...