Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

majkel84

Nvidia GeForce GTX 7x0

Rekomendowane odpowiedzi

Nic dziwnego skoro karty klepane w Chinach.

Teraz wszystko idzie na ilość nie jakość.

 

Swego czasu miałem 6600 GT od Gigabyta i karta była dopracowana jak na swoje możliwości.

 

Jakosc wykonania jest obecnie przerazajaca. Kupujesz karte i jeśli cewki nie piszcza, to eksploatacja zaczyna się od zmiany pasty i ponownego montażu chłodzenia. Potem czas na bios, bo orginalny praktycznie nigdy nie jest napisany prawidłowo.

 

Ogolnie rzecz biorac to przy jakości fabrycznych ukladow chłodzenia powoli zakup nie referenta z autorskim pcb do pracy na AC powoli traci sens.

 

Do OC pod benchmarki sa bloki, jeśli brakuje wydajności to zostaje opcja zakupu dwóch sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,ja mialem juz kilka 780-tek i prawde mowiac kazda jedna miala cos co mi przeszkadzalo:)Asus wyginala sie,classifield blaszki drzaly,asus referant cewki piszczaly i jak narazie ostatnia karta jest jako tako naj bardziej udana no i jeszcze chyba HOF tez byl nie naj gorszy ale popiskujace cewki wyprowadzily mnie z rownowagi:)

 

To ile wlasciewie jest przyrostu mocy miedzy np moim msi a referencyjnym 780 Ti?

 

miedzy tak samo taktowanymi 780 a 780ti jest ok 15-20% roznicy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet o EVGA, którą nie raz wychwalają, można napisać kilka słów krytyki bo i takie są, jak nie chłodzenie to cewki. ech.....

 

EVGE kupuje się z nadzieja, ze się zepsuje ;)

 

Chetnie wymieniają karty z rma na nowsze modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wczoraj godzinny test OCCT, jest sporo tabelek z wynikami, którą z nich wkleić?, są aż dwa foldery z wynikami, oto zawartość jednego z nich:

 

http://forum.gram.pl/forum_post_galeria.asp?tid=130&pid=1797

 

a tutaj, normalny wygląd OCTT i procesor bez maksymalnego obciążenia:

 

http://forum.gram.pl/forum_post_galeria.asp?tid=130&pid=1798

 

znajomy, który mi wczoraj pomagał stwierdził, że gdyby to była wina samego niestabilnego procesora to pewnie by się wysypywał częściej i wcześniej, uważa on, że może to być konflikt na linii sterownika do procesora i grafiki, ewentualnie, coś jest nie tak gdy procesor przechodzi w tryb turbo ale podczas testu nic się nie wysypało, temperatury były stabilne tylko taktowanie procesora bardzo skakało ale to za pewne efekt testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem to 780 Asusa ma voltage locka, czyli max. 1.21 (przy wylaczonym vdroop wychodzi praktycznie 1.24, tak?)

 

 

A jak wyłączyć tego Vdroopa by to sprawdzić, u mnie maks na dwóch graficzkach 1.21v, żadnych cewek nie słychać, nic nie piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już można napisać jak będzie wyglądała premiera MAXWELLA

początek: cud miód wydajne chłodne - a to dopiero rev1.0, że tak powiem ;)

 

mija kilka miesięcy i w komentach czytamy : rev 1.0 bee,....... bo się grzało, mniej wydajne, niedopracowane, bo teraz kolej na wydanie rev 2.0 kolejnego cudu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie o tym chłodzeniu Arctic Accelero Xtreme III a tutaj

, tak zastanawiam się nad zapodaniem którejś EVKI GTX 780, bo jak wiemy EVGA pozwala w ingerencje chłodzenia i tego chłodzenia właśnie,problem w tym abym trafił na Evkę bez piszczących cewek, a druga sprawa instalacja radiatorów na pamięciach i sekcji zasilania , tak myślałem nad dwustronną taśmą termoprzewodzącą ale nie jestem przekonany czy zda takie rozwiązanie egzamin, to już użyłbym kleju termoprzewodzącego, tylko jak to cholerstwo później odkleić, jakby się z kartą coś działo i trzeba było wysłać na gwarę.

Wygrzanie na maxa a później próbować żyletką czy nożykiem do tapet między kość a radiator :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mam taki mały dylemat. Zastanawiam się czy kupić GTXa 770 EVGA, który kosztuje 1350 zł czy GTXa 760, który jest aż 400 zł tańszy od 770. Co myślicie? Kase niby mam ale tak trochę szkoda wydawać 400 zł dla 2-3 fpsów. Różnica jest aż tak wielka?

 

Edit: Własnie ogarnąłem, że napisałem w złym temacie. Sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest większa niż 2-3fpsy, a zamiast tak drogiego Evga możesz kupić za ok 1200zł Gigabyte'a albo MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mam taki mały dylemat. Zastanawiam się czy kupić GTXa 770 EVGA, który kosztuje 1350 zł czy GTXa 760, który jest aż 400 zł tańszy od 770. Co myślicie? Kase niby mam ale tak trochę szkoda wydawać 400 zł dla 2-3 fpsów. Różnica jest aż tak wielka?

 

Edit: Własnie ogarnąłem, że napisałem w złym temacie. Sorry.

strasznie droga ta twoja 770... ja swoja od evga kupilem za 1280 a to i tak tylko dlatego ze powiedzialem ze chce ja miec na jutro to doliczyli mi koszt przesylki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już można napisać jak będzie wyglądała premiera MAXWELLA

początek: cud miód wydajne chłodne - a to dopiero rev1.0, że tak powiem ;)

 

Nie musza się spieszyć, to co wyjdzie będą produkować co najmniej rok. Jeśli maxwell wyjdzie w 20 nm to będzie maly i niezbyt wydajny zestawiając oczekiwania uzytkownikow z realiami, co nie znaczy ze będzie tani. Mimo to będzie się oplacalo wymienić stare truchło jak titany i 780tki w różnych odmianach zanim stanie się zabytkową grzałką póki jeszcze ma jakąś wartość.

 

Jak zwykle oczywiście ludzie będą rozczarowani nowym produktem nie ważne jaki on będzie i ile będzie kosztował (w granicach realiów) to na forach przeczytamy, że zakup nie ma sensu, że wymiana to zły pomysł, że kepler wystarczy każdemu i do wszystkiego, że lepiej dokupić drugą 780tke itd. itp. Tak więc z wymianą nie ma co zwlekać, bo jedynie na takiej fali narzekania można dobrze sprzedać stary sprzęt tak jak np. można było się pozbyć ivy bridge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie o tym chłodzeniu Arctic Accelero Xtreme III a tutaj

, tak zastanawiam się nad zapodaniem którejś EVKI GTX 780, bo jak wiemy EVGA pozwala w ingerencje chłodzenia i tego chłodzenia właśnie,problem w tym abym trafił na Evkę bez piszczących cewek, a druga sprawa instalacja radiatorów na pamięciach i sekcji zasilania , tak myślałem nad dwustronną taśmą termoprzewodzącą ale nie jestem przekonany czy zda takie rozwiązanie egzamin, to już użyłbym kleju termoprzewodzącego, tylko jak to cholerstwo później odkleić, jakby się z kartą coś działo i trzeba było wysłać na gwarę.

Wygrzanie na maxa a później próbować żyletką czy nożykiem do tapet między kość a radiator :E

Teoretycznie oc pamięci nie rózni sie wiele z radiatorem lub bez...max 30-50 mhz, więc nie poraża.

 

Jak chcesz już kupić to polecam taśmę termo alphacool'a

 

Zapewniam że jak odtłuścisz pamięci to taśma będzie trzymała jak złoto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że jednak lepiej dopłacić tą kasę i kupić 770? I wgl. czym różni się wersja MSI od EVGA. Przecież to aż 150 zł róznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzeniem i taktowaniem. Zobacz sobie testy i sprawdź czy jest sens dopłacać. Ewentualnie partzysz na wersje 4gb od EVGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzeniem i taktowaniem. Zobacz sobie testy i sprawdź czy jest sens dopłacać. Ewentualnie partzysz na wersje 4gb od EVGA.

na co mu 4gb ? na pclabie byl test i te dodatkowe 2 gb pamieci nie dawaly absolutnie nic a bedzie musial doplacic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musza się spieszyć, to co wyjdzie będą produkować co najmniej rok. Jeśli maxwell wyjdzie w 20 nm to będzie maly i niezbyt wydajny zestawiając oczekiwania uzytkownikow z realiami, co nie znaczy ze będzie tani. Mimo to będzie się oplacalo wymienić stare truchło jak titany i 780tki w różnych odmianach zanim stanie się zabytkową grzałką póki jeszcze ma jakąś wartość.

 

Jak zwykle oczywiście ludzie będą rozczarowani nowym produktem nie ważne jaki on będzie i ile będzie kosztował (w granicach realiów) to na forach przeczytamy, że zakup nie ma sensu, że wymiana to zły pomysł, że kepler wystarczy każdemu i do wszystkiego, że lepiej dokupić drugą 780tke itd. itp. Tak więc z wymianą nie ma co zwlekać, bo jedynie na takiej fali narzekania można dobrze sprzedać stary sprzęt tak jak np. można było się pozbyć ivy bridge.

Dużo zależy od procesu 20nm , póki nie było żadnych optymistycznych informacji o tym procesie. W sumie wystarczy by mniejszy maxwell miał wydajność odrobinę większą od 780ti przy poborze mocy na poziomie 670gtx ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał żeby 20nm zaoferowało wydajność 780-780ti przy poborze z przedziału 150-180W. To jest obecnie lekki śmiech na sali żeby sensowna karta czyli gtx770/280x i wzwyż to wszystko 250W piecyki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko leci na krzemie, wyjdą wafle diamentowe, to spadnie pobór mocy i temperatury.... za 50 lat :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosc to możliwości sprzętu a nie jakas srednia. Beda slabe stery, to w ekstremalnych przypadkach może być nawet slabiej jak na starej generacji. Pytanie czy architektura będzie dobra i pokaze cos więcej w nowych grach, albo może inaczej czy dzięki maxwellowi nowe gry pokaza cos wiecej.

 

W podwojenie wydajności energetycznej nie wierze, bo zbijanie procesu coraz mniej daje, a kepler jest dość efektywny, jeśli chodzi o zarzadzanie energia to az upierdliwie efektywny. Może patrząc wielopoziomowo i wybiegając do przodu czyli w nowych grach z zielonym logo i zielonymi efektami odpalona na keplerze, będzie dzialala 2x mniej efektywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od diamentowych wafli lepiej by bylo jak by zajeli sie grafenem na powaznie jak narazie z road mapy wynika ze intel ma jakies plany odnosnie grafenu cos kolo 2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To węgiel i to węgiel.

Na krzemie już nie wiele więcej można zrobić, bo duże straty w cieple.

Węgiel 3 razy szybciej odprowadza ciepło, a to daje bardzo dużo jeśli chodzi o pobór mocy i ilość półprzewodników w jednym miejscu.

Może nawet zrobią rdzeń kulisty ?

 

Nawet nie wiadomo, czy Maxwel będzie w 20 nm, czy pozostanie w 28.

 

Nic dziwnego, skoro wielkość atomu, to 1 nm, a teraz mamy 28 nm.

 

Jaka maszyna ma zrobić tak malutkie półprzewodniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, czy i5 3470 @ 3.6 GHZ nie będzie mi ograniczać możliwości 780 / 780 ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie, w miejscach procesorowych karta się będzie poważnie nudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie, w miejscach procesorowych karta się będzie poważnie nudzić.

 

I z powagą będzie robić na drutach z nudów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...