Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

majkel84

Nvidia GeForce GTX 7x0

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy ten błąd to od karty czy sterownika? Niestabilny ram lub kontroler pamięci.

Prędzej ram ;) potrafi rozwalić najstabilniejszą maszynę. Powiedziałbym coś o sterownikach ale zaraz mnie zjecie :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to ma się sprzedać a nie działać ;-)

Tak to jest jak się leci na wyrobionej marce :whee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już grafy od Gigabyte'a nie wezmę nigdy, nie ma opcji. Mam też ich płytę i ta sprawuje się bardzo dobrze, no ale grafika to jest jakaś kpina. Jeszcze mi wkręcają że artefakty w 3dm11 to wina sterowników Nvidii haha!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz mi taki błąd wywalił a przy ramach nic nie ruszyłem.Jutro sprawdzę pozostałe gry i jak w nich również będzie znaczna różnica w klatkach to kartę sprzedaje.Aha... mój silikon to 62% ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sam początek to ustaw pamięci (ale NA KARCIE) na 6000 mhz. Wyjdzie nowy bios z luźniejszymi timingami i pewnie zacznie dzialac, może jeszcze max boost obniza :lol2: Ale testy już poszly w swiat.

 

Zabawa polega na tym, ze wykręconych fabrycznie 780 jest bardzo dużo. Roznica pomiędzy 780 a 780ti nie taka znowu wielka, wiec przesiadając się można się rozczarować i to bardzo jeśli trafi się na gorsza karte, a z tego co ludzie na forum evga pisza to większość gpu jest kiepskich-srednich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi że najlepszy będzie referent... od początku miałem brać referenta to ponownie skusiłem się na to pokręcone gówno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może w ogóle w momencie kiedy mi zwrócą kasę za tego 780 Ti to sobie ogarnę jakaś solidną 780 po prostu i kilka stów w kieszeni. Chociaż 780 Ti jest bardziej przyszłościowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rferent 780 Ti i dokupić porządne chłodzenie.

To najlepsze rozwiązanie.

A karte podkręci się w biosie i będzie jak SSC lub jeszcze wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym ewentualnie na tego ASUSa z DC 2 poczekam. Na Asusach się nie zawiodłem póki co. Kumpel ma 780 dc2 z ASIC 84 %, fajna karta :)

MI ta moja kaszana od GB jak mam rdzeń na 1050 (z bosstem to 1181) to mi się zawiesza przy pamięciach 7300 nawet... Testuje teraz z 7200.

 

Dostałem właśnie wiadomość od Gigabyte'a

 

"Witamy,

Szanowny Panie - dostaliśmy informację, że niebawem ukaże się nowy BIOS do 780, który rozwiąże problemy stabilności w zegarach trybu OC.

 

Prosimy o cierpliwość..

pozdr."

 

Odpisałem im z zapytaniem czy do 780 Ti też ;-) Bo cholera ich wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku tego roku próbuję rozwiązać problem z 780, z początku podejrzewałem przetaktowanie, więc obniżyłem, następnie system , postawiłem od nowa, później SLI, puściłem w singlu. Nie wiem na czym się teraz skupić.

Praktycznie po około 30, do 50 minut grania w BF4 mam błąd Dispaly - a dokładnie Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność, lub DX wywala.

Boje że się że znów dojdzie do tego że mi zacznie ten problem przy graniu w obojętnie jaką grę wyskaiwać, jak było przed stawianiem systemu 3 dni temu.

Wczoraj odłączyłem jedna grafikę dostałem zgłoszenie Dispay, więc znów SLI uaktywniłem, jednak system nie chciał mi już włączyć obydwu grafik, musiałem sterowniki przeinstalować.

 

Czy możliwe by aż tak były zwalone sterowniki od nVidi do spółki z BF4?

 

Jeszcze przyszło mi do głowy że to może wina tego że podłączenie grafik mam dwoma kablami z zasilacza, czyli jedna grafa jeden kabel z rozdzieleniem 8+6, na drugiej tak samo, może podłączyć to 4 przewodami?

Może taśma od SLI jest wpięta nie tak jak trzeba i przepiąć w drugie połączenie, może to ma jakieś znaczenie?

 

Grafiki ma w PCI-EX slot 2 i 3, na tej płycie konfiguracje SLI zalecają przy 1 i 2 slocie , ale tam mi sie gpu nie mieści. Gpu-z pokazuje mi na pierwszej grafice pci-ex 3.0 x 16, na drugiej pci-ex 3.0 x 8.

 

Nie mam pojęcia co by jeszcze zrobić by to zaczęło normalnie działać, czy to co wypisałem , może być przyczyną moich błędów, czy to wina nVidi i zwalonych sterowników, oraz BF4, które z czasem rozwalają system i DX-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku tego roku próbuję rozwiązać problem z 780, z początku podejrzewałem przetaktowanie, więc obniżyłem, następnie system , postawiłem od nowa, później SLI, puściłem w singlu. Nie wiem na czym się teraz skupić.

Praktycznie po około 30, do 50 minut grania w BF4 mam błąd Dispaly - a dokładnie Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność, lub DX wywala.

Boje że się że znów dojdzie do tego że mi zacznie ten problem przy graniu w obojętnie jaką grę wyskaiwać, jak było przed stawianiem systemu 3 dni temu.

Wczoraj odłączyłem jedna grafikę dostałem zgłoszenie Dispay, więc znów SLI uaktywniłem, jednak system nie chciał mi już włączyć obydwu grafik, musiałem sterowniki przeinstalować.

 

Czy możliwe by aż tak były zwalone sterowniki od nVidi do spółki z BF4?

 

Jeszcze przyszło mi do głowy że to może wina tego że podłączenie grafik mam dwoma kablami z zasilacza, czyli jedna grafa jeden kabel z rozdzieleniem 8+6, na drugiej tak samo, może podłączyć to 4 przewodami?

Może taśma od SLI jest wpięta nie tak jak trzeba i przepiąć w drugie połączenie, może to ma jakieś znaczenie?

 

Grafiki ma w PCI-EX slot 2 i 3, na tej płycie konfiguracje SLI zalecają przy 1 i 2 slocie , ale tam mi sie gpu nie mieści. Gpu-z pokazuje mi na pierwszej grafice pci-ex 3.0 x 16, na drugiej pci-ex 3.0 x 8.

 

Nie mam pojęcia co by jeszcze zrobić by to zaczęło normalnie działać, czy to co wypisałem , może być przyczyną moich błędów, czy to wina nVidi i zwalonych sterowników, oraz BF4, które z czasem rozwalają system i DX-a?

 

Na 100% nie jest to wina sterowników, więc musisz szukać dalej. Po pierwsze sprawdź jak będzie ci działał system i gry bez OC poszczególnych elementów w tym w dużej mierze CPU i po kolei to wykluczaj. Ten błąd może być błędem przecież dowolny, OC CPU, GPU, pamięci itd. Sterownik ekranu przestał odpowiadać bo... i wcale nie musi to znaczyć jednoznacznie że to wina GPU.

 

Pozdrawiam

Alek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu usłyszałem na mojej karcie piszczenie cewek :D na tym najsłabszym tesście Ice Storm zaczeło piszczeć przy 2500 fps :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za randomowe pytanie,ale ostatnio nie śledziłem informacji związanych z kartami.

Coś już wiadomo o nowych kartach od nvidi,może jakaś przybliżona data premiery ?

Zgaduje ze jak już coś to 3 kwartał roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym MSI Afterburner jest zablokowane odblokowanie napięcia dla 780Ti czy tylko ja tak mam?

 

BTW

Jak to jest z tym oddawaniem karty po 10 dniach? bo w techplanet piszą nie produkt nie może mieć żadnych śladów użytkowania tak więc jak mam marnować czas i mają mi idesłać spowrotem to chyba podziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie jest to wina sterowników, więc musisz szukać dalej. Po pierwsze sprawdź jak będzie ci działał system i gry bez OC poszczególnych elementów w tym w dużej mierze CPU i po kolei to wykluczaj. Ten błąd może być błędem przecież dowolny, OC CPU, GPU, pamięci itd. Sterownik ekranu przestał odpowiadać bo... i wcale nie musi to znaczyć jednoznacznie że to wina GPU.

 

Pozdrawiam

Alek

Zastosuje się do Twojej rady i sprawdzę, CPU mam tylko ocowane. Obyś miał rację ze to jego wina. Sterowniki 4 wstecz praktycznie ten sam problem zgłaszają. Moim zdaniem, tez nie możliwe by tak długo się z tym bujali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z referentów 780Ti jaka firma będzie najlepsza? ASUS czy może EVGA bez SC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referent, to referent.

 

Nie ma znaczenia, czy to Asus, Gainward, czy Gigazłom.

 

PCB jest Nvidii, tylko naklejka inna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie będą dostępne w sklepach chyba że MSI zmieni zdanie.

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna karta :)

 

Jak Cię stać, to nie widzę przeciwskazań co do tego Lightinga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest że referenty są niby lepsze od kart niereferencyjnych ?

Chociażby taki Gigabyte dodaje fazy zasilania itp. Jak się średnio kręcą rdzenie w 780 Ti? Czy 1181 (1050 bez boostu) to jest w miarę ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest że referenty są niby lepsze od kart niereferencyjnych ?

Chociażby taki Gigabyte dodaje fazy zasilania itp. Jak się średnio kręcą rdzenie w 780 Ti? Czy 1181 (1050 bez boostu) to jest w miarę ok?

 

Ja napiszę ci może inaczej, karty referencyjne niczym się nie różnią między sobą i jest to rozwiązanie ogólne które wyszło od NV. Wariacie niereferencyjne to są wariacje producentów gdzie wspólną ich cechą jest tylko chip od NV, wszystko inne to autorska konstrukcja. Moim zdaniem nie ma różnicy co wybierzesz. Wszystkie produkty to konstrukcje maszynowe więc w każdym wariancie jest możliwość że trafi się felerna sztuka. Nie rozumiem określenia Gigazłom, czy podobnych, bo te karty niczym tak naprawdę się między sobą nie różnią. Ja bym wybrał taką która ma największe zegary core/ram, lub taką która najładniej wygląda w środku. Doskonale wiesz że różnice w OC tych kart są na granicy błędu statystycznego.

 

Pozdrawiam

Alek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...