Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

majkel84

Nvidia GeForce GTX 7x0

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli gtx 980 nie bedie rowna badz szybsza 780ti to po kiego wala ja wydawac?co oni mysla ze ludzie spia na kasie i wymienia bardziej wydajne karty na slabsze i bardziej oszczedne?Albo przygotowuja teren na Ti i kosmiczna cene!Jesli tak to szalu dostane :E i kupie kingpina:)Strata ich kasy na serie 9xx jesli tak ma byc a raczej naszej bo napewno na linji i tak zaplaca za to konsumęci :mad2:

 

Prosta sprawa, hajs, hajs, hajs. Dla tego przeskok od razu z 7xx na 9xx i taki przeciętny "Kowalski" poleci na to bo to przecież super karta z serii 9xx :D

Ludzie świadomi którzy wiedzą czym jest sprzęt na to się nie nabiorą i tyle :)

Ja tam siedzę sobie na SLI z Matrixów 780 Ti i te 980ki mogą im skoczyć , dopiero zainteresuje się 980Ti bo podejrzewam że nimi będzie warto.

Z innej strony, podobno 980 ma niezły potencjał OC więc to może być fajny aspekt tych kart.

Natomiast ktoś kto ma 780Ti czy nawet 780, może mieć na te karty wywalone i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrocil mi problem z wiatrakami na grafie, nie wiem co jest, nawet w idle czasami w precisionX czy afterburner, na wykresie RPM schodzi do 0 ale efekt jest odwrotny, wiatraki wchodza wtedy na 100% bo slychac wycie z obudowy, po jakims czasie spada wartosc do tej ustalonej w programie. (wartosc procentowa w programie jest niezmieniona)

ktos sie z tym spotkal? myslalem ze to przez to ze moze karta jest lekko wygieta (raczej standardowo) i cos nie dotyka i chce ja schlodzic) ale wstawilem dzisial olowek jako podpora, karta sie ladnie podniosla, wszystko powinno byc w kwesti chldzenia docisniete ale dalej ten sam problem.

temperatury o ile sa dokladne w idle mam ok 33C, czasami jak odpale bf-a dobije do 40C wiatraki zaczynaja szalec, ale po jakims czasie sie predkosc normuje i znowu za kilka min to samo, rpm spada do 0 a slychac wycie z obodowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrocil mi problem z wiatrakami na grafie, nie wiem co jest, nawet w idle czasami w precisionX czy afterburner, na wykresie RPM schodzi do 0 ale efekt jest odwrotny, wiatraki wchodza wtedy na 100% bo slychac wycie z obudowy, po jakims czasie spada wartosc do tej ustalonej w programie. (wartosc procentowa w programie jest niezmieniona)

ktos sie z tym spotkal? myslalem ze to przez to ze moze karta jest lekko wygieta (raczej standardowo) i cos nie dotyka i chce ja schlodzic) ale wstawilem dzisial olowek jako podpora, karta sie ladnie podniosla, wszystko powinno byc w kwesti chldzenia docisniete ale dalej ten sam problem.

temperatury o ile sa dokladne w idle mam ok 33C, czasami jak odpale bf-a dobije do 40C wiatraki zaczynaja szalec, ale po jakims czasie sie predkosc normuje i znowu za kilka min to samo, rpm spada do 0 a slychac wycie z obodowy.

 

Podobna przypadlosc mial kolega na gtx970 no i na poczatku myslal ze to wina nowych sterow ale po paru dniach wyszlo zevzaczyna znow mu glupiec.Odsyla swoja bo ma zaledwie 2 tygodnie Ty pewnie tez bedziesz zmuszony oddac ja na gware.Rozumie ze przy biosie nie majstrowales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odanie na gwarancje odpada, nic nie bylo grzebane w biosie, karta przez piersze ~8 miesiecy nie miala takich problemow, na obecnycm kompie (wczesniej pracowala w innej budzie) zaczely sie robic takie cyrki.

nagralem to ponownie, co zauwazylem ze w momencie kiedy obroty wracaja do normy, przed tym zegar wskakuje na 1ghz a potem spada do normalnej wartosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kepler jeszcze długo będzie mocny, parametry tych kart mówią same za siebie.

Nawet na kartach z serii 5xx/6xx można jeszcze spokojnie pograć z rozsądnymi ustawieniami grafiki.

 

Co innego reklama producenta, testy różnych stron, a co innego życie gracza i własne ustawienia.

Niestety moim zdaniem PCLab w swoich testach za bardzo rozdmuchał nową serię 9xx i wyszło... miało to różny odbiór.

Powinni też w pierwszych testach na wykresach zamieścić 780tkę w OC, dla porównania.

I wielu by miało inny obraz. Lecz wiadomo o co biega prawda ,,,,

 

Co niektórzy pod wpływem wykresów wpadli w euforię, a prawda nie jest już tak różowa, jak to NV i różne portale trąbiły.

Dla kliku fps ludzie potrafią wpaść w frustrację i inne anomalia. :o co mnie bardzo dziwi......

Rynek jest brutalny, a konsument powinien mieć swój rozum i rozsądek.

 

Posiadacze mocnych Keplerów, mogą spokojnie czekać na rozwój Maxwella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko różnice w u mnie są większe niż na pclabie ;)

 

Będziesz miał okazje sobie sprawdzić 980gtx to się o tym przekonasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko różnice w u mnie są większe niż na pclabie ;)

 

Będziesz miał okazje sobie sprawdzić 980gtx to się o tym przekonasz ;)

 

Źle mnie zrozumiałeś.

Nie pisałem, że nowa seria jest bee........

Często na portalach seria 9xx została źle porównana do Keplera.

 

W większości widoczne na początku było tylko:

 

Kepler stock vs Maxwell OC

 

Powinno mieć się też na uwadze, że GPU nie tylko używa się do gier, ale i do różnych programów / obliczeń w warunkach domowych.

 

p.s  edit

 

Miałem przyjemność testować 980tkę ( na szybko ) i nie jestem zafascynowany, aż tak.... by wymieniać i dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem jak testowałeś ja tam widze niezłą moc, w obliczeniach tym bardziej, maxwell w opencl wydajność ma konkretną. Chyba, że piszesz o podwójnej precyzji to i tak jesteś skazany na titana jak chcesz coś od nv.

 

Jedyny problem tej karty to przepustowość i można pięknie przyblokować gm204. Ale patrząc to co zrobiła nv dla gk104 to są w stanie poprawić tą sytuacje jeszcze softowo. No nic będę śledził temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do mojego problemu, chyba sie udalo, po wielu instalcjach sterow i biosow, karta przeszla do 2 slotu pci-e, dodatkowo zdjalem obudowe co jest na grafie, rozprostowałem kabelki od wiatrakow i obecnie wszystko jest cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do gtx780 da rade zmodować tak bios, aby chłodzenie karty działo półpasywnie (jak w nowych 980/970)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do gtx780 da rade zmodować tak bios, aby chłodzenie karty działo półpasywnie (jak w nowych 980/970)?

Przy 250W TDP? Nie sądzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

półpasywnie pewnie nie, ale wystarczy ustawić prędkość wiatraczków odpowiednio nisko. przecież reszta sprzętu będzie (prawdopodobnie) głośniej chodzić.

 

tj. o ile Twoja 780 ma taką możliwość, bo w 780 DirectCU minimalna prędkość wiatraczków to 37% - w nocy słychać cichy szum z karty, co mnie czasami denerwuje. to już w referencie R9 290 miałem obroty odpowiednio wyregulowane a temperatura 50-60c w idle jakoś mnie nie ruszała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Ewka ma minimalne obroty na poziomie 26%. Z chłodzeniem z sygnaturki spisuje się świetnie i na jej głośność naprawdę nie mogę narzekać. Z kartą chciałem się pobawić tak bardziej z ciekawości (dla sportu).

 

Reszta wentyli wtedy poleciała by pod jakiś kontroler z możliwością ich wyłączania.

 

Głównym problemem jest zasilacz ale z nim raczej nic nie zrobię. Trochę szkoda mi go pogonić bo jest w miarę nowy i ma 10 lat gwary. Fan-swap też odpada, bo pożegnałbym się z gwarancją :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do gtx780 da rade zmodować tak bios, aby chłodzenie karty działo półpasywnie (jak w nowych 980/970)?

 

Ustaw sobie w KeplerBiosTweaker na ile % chcesz.

 

Półpasywne nie do końca jest dobre, zależy co kto lubi itd....

jeśli karta będzie sie utrzymywać do 60 C przez dłuższy czas w jakieś grze, czy kompresji, to będzie nieco podgrzewać resztę sprzętu.

Coś za coś

 

Ja mam w idlu 17% i to jest średnio 800rpm - niesłyszalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli karta będzie sie utrzymywać do 60 C przez dłuższy czas w jakieś grze, czy kompresji, to będzie nieco podgrzewać resztę sprzętu.

Temperatura rdzenia!=wydzielona moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli karta będzie sie utrzymywać do 60 C przez dłuższy czas w jakieś grze, czy kompresji, to będzie nieco podgrzewać resztę sprzętu.

 

Liczy się wydzielane ciepło, a nie jego temperatura. To tak samo jak z prądem, ludzie myślą, że napięcie to "moc prądu", a to ampery robią robotę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura rdzenia!=wydzielona moc

 

Liczy się wydzielane ciepło, a nie jego temperatura. To tak samo jak z prądem, ludzie myślą, że napięcie to "moc prądu", a to ampery robią robotę ;)

 

I jaki z tego wniosek ? ,bo wykład z elektro-fizyki się zaczyna

 

 

mi chodziło o to, ze jeśli temp karty będzie większa z tym PCB karty, to automatycznie podwyższy "nieco" temp w obudowie...zależy.....

Jeśli wentylatory pracują cały czas, to rozpraszają to ciepło na bieżąco.

 

Więc sorry Panowie, ale jest różnica temp GPU pod 60 C, a 32~40 C

Wszystko zależy jaką kto ma cyrkulację powietrza w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal86

Czy do GTX 770 mozna jeszcze isntalować najnowsze stery (344.48), czy może juz nadszedł ten czas, że lepiej zostawić jakieś starsze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem temat ale mam problem.

 

Dziś podczas grania zatrzymał się obraz następnie wyłączył monitor i musiałem strzelić reseta.

Po restarcie niby normalnie odpalił, pokazał się pulpit ale gdy włączam jakąkolwiek grę albo benchmarka sytuacja się powtarza.

Zmieniłem sterowniki bo myślałem że się posypały, ale nic nie pomogło.

Grafika na defie chłodzona cieczą także w stresie temp ok 40st. Przegrzanie możemy pominąć.

 

Karta pada czy szukać przyczyny gdzie indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze obniz taktowanie na domyslne i zobacz czy odpali, jak nie to mozliwe ze pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że problem rozwiązany :)

Wywaliłem przedłużki i karta odżyła. Puściłem kilka razy Valleya, następnie 3dmarka i przeszła bez problemu.

Jak w grach nie będzie problemu to przedłużki wylądują w koszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka paste polecacie bo mi sie moja 780 grzeje do 90C+ przy wiatrakach na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka paste polecacie bo mi sie moja 780 grzeje do 90C+ przy wiatrakach na 100%

Gelid GC Extreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...