Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

majkel84

Nvidia GeForce GTX 7x0

Rekomendowane odpowiedzi

przy odbiorze w sklepie nie masz 10 dni, tylko wysyłkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 770 będzie hulał aż miło.

Nie porównuj tego do 7950 :lol2:

Tym bardziej w BF4 lub Crysis 3.

Masz mocny procesor, to musi doskonale działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy odbiorze w sklepie nie masz 10 dni, tylko wysyłkowo

Ma prawo zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już tylko dobra wola sprzedawcy, nie ma obowiązku przyjąć bo niby dlaczego, jeżeli towar jest sprawny, zgodny z opisem i odebrany osobiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma sposób dostawy do umowy zawartej na odległość?

 

Sam podobnie zrobiłem z obawy przed piszczącymi cewkami. Jednak problem nie występował i nie było potrzeby oddawania karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co ma, trzeba by zapytać ludzi którzy tworzyli prawo, w każdym razie jeżeli zamawiasz na odległość ale odbierasz w sklepie/punkcie nie przysługuje 10 dni na zwrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobisty odbiór produktu kupionego przez internet :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi kolega...pomimo zamówienia przez neta odbierając ją w sklepie nie przysługuje prawo zwrotu w ciagu 10 dni ...niestety :(

 

Czyli wolna interpretacja sprzedawców...

 

 

"Niemniej w praktyce stosowane są także inne rozwiązania. Nieraz sklepy internetowe uznają (i wyraźnie to zapisują), że przez internet klient jedynie rezerwuje towar, nie ma obowiązku go kupić, i dopiero po obejrzeniu towaru na miejscu decyduje czy chce dokonać transakcji. Jeśli to zrobi, wówczas formalnie do zawarcia umowy dochodzi w sklepie stacjonarnym, a nie przez internet i szczególne uprawnienia konsumenckie nie przysługują."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanz to że ktoś kliknie pare razy na stronie internetowej to jeszcze nie znaczy że zawarł umowę, w wielu przypadkach wybierając odbiór osobisty sklep "rezerwuje" towar a umowa jest zawierana w chwili odbioru,

to jest nasza krajowa rzeczywistość. mam nadzieje że ustrzeże to kogoś przed niemiłą niespodzianką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dobra wola sprzedawców, tylko niewiedza konsumentów. Jeśli zawierasz umowę przez internet z odbiorem osobistym w sklepie to w każdym wypadku masz prawo do oddania sprzętu do 10 dni.

 

bhp to, że ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem i sobie np zarezerwuje sprzęt zamiast go "kupić" to jego własna wina. Jednak rozmowa dotyczyła kupna a nie rezerwacji.

 

Poza tym, jak zapłacę z góry pomimo odbioru osobistego to co? Dalej nic mi nie przysługuje? :lol2:

 

EDIT: tak to wygląda w morele.net:

 

"Klient dokonujący zakupu jako konsument (tj. jako osoba fizyczna, która nabywa towar w celu niezwiązanym z działalnością gospodarczą), który zawarł umowę na odległość za pośrednictwem sklepu Morele.net, niezależnie od formy dostawy lub odbioru towaru, może od tej umowy odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni od dnia wydania mu towaru stanowiącego przedmiot tej umowy."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę się dowiedzieć, czy gigabyte lub msi zakłada plomby/folie na pudełka kart graficznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim GB nie miałem żadnych plomb/folii. Wyglądało to dokładnie tak jak w tym unboxingu -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 770 będzie hulał aż miło.

Nie porównuj tego do 7950 :lol2:

Chyba nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz!

Wykręcony 7950 do wartości 1120Mhz ma wydajność niemalże identyczną jak moja R9 280X a ta jest minimalnie słabsza od GTX 770 Lightning.

 

 

W Crysis 3 GTX jest sporo szybszy natomiast w BF4 sytuacja jest dwuznaczna. W multi lepiej sobie radzi GTX 770 natomiast w SP R9 280X.

Moim zdaniem nie ma sensu przesiadać się z wykręconej 7950 na GTX 770 dla ~8% większej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Klient dokonujący zakupu jako konsument (tj. jako osoba fizyczna, która nabywa towar w celu niezwiązanym z działalnością gospodarczą), który zawarł umowę na odległość za pośrednictwem sklepu Morele.net, niezależnie od formy dostawy lub odbioru towaru, może od tej umowy odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni od dnia wydania mu towaru stanowiącego przedmiot tej umowy."

No i to się nazywwają argumenty :) Jezeli w Morele tak jest to i w Proline pewnie tez.

 

Gdzie mogę się dowiedzieć, czy gigabyte lub msi zakłada plomby/folie na pudełka kart graficznych?

Ja Ci powiem w czwartek czy są jakies plomby.

 

Chyba nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz! Wykręcony 7950 do wartości 1120Mhz ma wydajność niemalże identyczną jak moja R9 280X a ta jest minimalnie słabsza od GTX 770 Lightning.

W Crysis 3 GTX jest sporo szybszy natomiast w BF4 sytuacja jest dwuznaczna. W multi lepiej sobie radzi GTX 770 natomiast w SP R9 280X.Moim zdaniem nie ma sensu przesiadać się z wykręconej 7950 na GTX 770 dla ~8% większej wydajności.

Prosze Cie gry na 7950 chodziły conajmniej średnio, na 1120 MHz przechodził 3D Marka ale juz w BF4 przy 1070 MHz łapał freza i musiałem zejsc z taktów. Pewnie gdyby nie fakt ze sprzedałem go z 300 zł zyskiem to bym go dalej miał. Ale z testow na necie jasno wynika ze GTX 770 jest o wiele lepszy niz 7950. Zreszta napisze tutaj pewnie swoje odczucia jak dostane GTXa w czwartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem, czy jakiekolwiek boxy producentów są foliowane i mają plomby.

 

Na Asusie, Evga i Gigabyte miałem plomby na opakowaniu, więc nie masz się co martwić o to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz!

 

Akurat mam i to całkiem spore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy z powodu karty graficznej moze wywalac BS??Czy to raczej objaw zarezerwowany dla procesora? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam i to całkiem spore :)

Gdybyś miał to nie pisał byś takich głupot :Up_to_s:

Różnica po miedzy mocno wykręconym 7950 a GTX 770 jest mała i nie warta przesiadki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy z powodu karty graficznej moze wywalac BS??Czy to raczej objaw zarezerwowany dla procesora? :hmm:

 

BSOD może spowodować praktycznie każda część PC'ta

niebieski ekran wyświetla kod 0x00.......itd. - wtedy czasami google pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał to nie pisał byś takich głupot :Up_to_s:

Różnica po miedzy mocno wykręconym 7950 a GTX 770 jest mała i nie warta przesiadki!

Ja 2 tygodnie temu taką przesiadkę zrobiłem i uważam, że to było bardzo dobre posunięcie. Nowa karta, nowa gwarancja, dużo lepsza kultura pracy - karta jest praktycznie niesłyszalna a wykręcony radek 7950 wył jak odkurzacz. Nawet na stockowych zegarach z boosta (950MHz) był zauważalnie głośniejszy. No i najważniejsze - skoro takiej wymiany można dokonać nic nie dopłacając a często wychodząc nawet na lekki + to nad czym tu się zastanawiać?

 

Już to tu kiedyś pokazywałem, ale wkleję jeszcze raz:

 

http://www.3dmark.com/3dm11/7212261 Boost Bios 7950

http://www.3dmark.com/3dm11/7383554 MAX OC mojej karty czyli 1200/1500

http://www.3dmark.com/3dm11/7618494 Standardowe zegary GTX 770 którego jeszcze trochę szło by pogonić

 

Żeby nie było, bardzo sobie chwaliłem 7950 jednak z wymiany na GTX jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę się dowiedzieć, czy gigabyte lub msi zakłada plomby/folie na pudełka kart graficznych?

 

Najlepiej napisać do producenta lub przedstawiciela w Polsce danego produktu

Niestety nawet jeśli z taśmy produkcyjnej zjedzie z plombami, to i tak często są naruszane nie tylko z powodu zwrotu ale np zachciało się w sklepie obejrzeć klientowi / sprzedawcy itd. Niektórzy sprzedawcy oklejają swoją gwarancją dany produkt ( dawniej często było to stosowane na kościach RAM), co uważam za nieporozumienie obecnie . Po to są dane ID na pudełku/ opakowaniu i z nich spisuje się do karty gwarancyjnej itd. Jedne z praktycznie nie naruszanych opakowań z dobrymi plombami są np pudełka procesorów Intela a sam procek widoczny przez okienko.

Co do samych śladów na pinach np karty graficznej / kościach RAM, to już sprawa skomplikowana - różnie to tłumaczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za problem zamówić i nie odebrać w sklepie/punkcie odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie miałem żadnych plomb anie na Gigabyte ani na palicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowałem swoją kartę to na pewno ją wcześniej otworzyli, bo przykleili plombę na backplacie od esc.pl. Dobrze, że na backplacie i w rogu a nie na śrubkach :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...