Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

majkel84

Nvidia GeForce GTX 7x0

Rekomendowane odpowiedzi

A ja czytałem artykuł w którym GTX770 rozpindala R290x, wygrałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic specjalnego, jak każdy gotowiec - drogi i pewnie wydajnością nie powala,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupujcie krakena g10 do topowych kart typu 290x, titan, 780 ti gdyż słabo chłodzi on vrmy.. słabiej niż stockowe coolery nawet.. była recka w necie o tym :P

 

g10 to fajna opcja ale troszkę nie dopracowana jeszcze ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schłodziłem ostatnio 780, spadek temperatury o 25 stopni, 45 stopni to wszystko co zobaczyłem na rdzeniu, Vram 52 stopnie, w najbardziej obciążających aplikacjach, temperatura pokojowa 26 stopni.

Moim zdaniem warto jest wejść w LC właśnie dla grafiki, na procesorze jest mniejszy zysk, oczywiście gdy posiada się dobre chłodzenie.

Niebawem SLI z 780, jestem ciekaw o ile temperatury wzrosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schłodziłem ostatnio 780, spadek temperatury o 25 stopni, 45 stopni to wszystko co zobaczyłem na rdzeniu, Vram 52 stopnie, w najbardziej obciążających aplikacjach, temperatura pokojowa 26 stopni.

Moim zdaniem warto jest wejść w LC właśnie dla grafiki, na procesorze jest mniejszy zysk, oczywiście gdy posiada się dobre chłodzenie.

Niebawem SLI z 780, jestem ciekaw o ile temperatury wzrosną.

 

Jakie chłodzenie założyłeś na grafikę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupujcie krakena g10 do topowych kart typu 290x, titan, 780 ti gdyż słabo chłodzi on vrmy.. słabiej niż stockowe coolery nawet.. była recka w necie o tym :P

 

g10 to fajna opcja ale troszkę nie dopracowana jeszcze ;/

 

No własnie się zastanawiałem jak Kraken mi schłodzi pamiątki? :hmm: Przecie ten wentylek do dmucha na sekcję, prawda? Do pamięci trzeba by dokupić radiatory a i tak średnio to widzę...

Jak coś pomieszałem to poprawcie...;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EK DCU2 dedykowane + backplate

 

Aaa to profesjonal :)

 

Myślałem, że jakiś wynalazek typu hybrid :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuje Gigabyte GTX780 OC-3GD v2.0 (2x8pin)

 

Dobre stabilne wykonanie, matowa czerń

Bios 80.80.31.00.0D (F71)

na pamięciach Hynix

 

zegary

gpu 954

mem 1502 ( 6008 MHz)

boost 1006 MHz

w 3D auto boost wchodzi na 1110MHz i spokojnie trzyma, napięcie 1.162V

temp max do 73 C przy prędkości wentyli średnio 2400obr/min - dość ciche

 

wstępnie ręczne OC w Msi AB

GPU + 100 Mhz = w 3D z boost zegar wchodzi na 1200MHz

MEM + 250 MHz = 6508 Mhz

napięcie auto = 1.162V

przechodzi Marki i gry

 

Wentylatory obroty w idlu mają ok 800 ( w obudowie fractal )

max 100% jak się ręcznie załączy, to 4350 obr/min ale to już lekka suszarka jest

normalnie w auto obroty w 3D na poziomie 1500-3000 - dobre chłodzenie

 

Praktycznie ta wersja, to identyczna jest z tą nową GHz Edition - różnica to podkręcony bios i backplate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge bez podniesienia napiecia zrobic +195 na GPU (1267 MHz z boost) na zwyklej MSI Gaming ;)

Niestety podniesienie napiecia +38mv nie daje nic i karta dalej nie pojdzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bios zaczyna się od 80.80. to jest B1 zazwyczaj z hynixami , B1 montują w rev2.0 gigabyte , asus dc2 oraz msi lightning.

Bios jest dokładnie ten sam co u @hennepin-a (80.80.coś tam). Zdjąłem chłodzenie, są Hynixy i B1 więc to GPU-Z źle odczytuje :) Z ciekawości chyba zrobię sobie dodatkowy mały teścik i zobaczę o ile temperatura rdzenia spadnie po użyciu pasty Gelid GC Extreme. Na stockowej paście szału nie ma a po OC juz się robi głośno, żeby nie powiedzieć suszarka. Asus o klasę lepszy pod względem kultury pracy od tego Gigusia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś na temat tej pasy, bo akurat czekam na jej dostawę.

Niestety poczta polska nie wyrobiła się w 3 dni z listem poleconym i chyba pasty przed świętami nie zobaczę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam, ma ktoś na zbyciu Backplate do EVGA GTX780? bo na evga.com się skończyły :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale 3DMark na steam jest w przecenie na -90% i jest za 2.5 euro, więc moim zdaniem to świetna oferta aby mieć fire strike własnego ja kupiłem za pełną cenę, a teraz to w ogóle brać bez namysłu. Jeszcze lekko ponad godzina w błyskawicznej wyprzedaży.

 

Pozdrawiam

Alek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zakupilem I wszedlem zeby sie podzielic informacja. Uprzedziles mnie. Za ta cene to nie ma sie co zastanawiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości chyba zrobię sobie dodatkowy mały teścik i zobaczę o ile temperatura rdzenia spadnie po użyciu pasty Gelid GC Extreme.

Napisz coś na temat tej pasy, bo akurat czekam na jej dostawę.

Panowie wiecie może czy do chłodzenia Gelid Icy Vision dodawana jest pasta Gelid GC Extreme czy jakaś inna?

Zastanawiam się czy nałożyć tą dołączoną do zestawu czy MX-2 :hmm:

 

Niby piszę:

INCLUDING:

- High Quality GC-2 Thermal Compound

Ale nie jestem pewien czy to ta sama pasta :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnego mi się dzieje ze sterownikami. Jak parę razy zminimalizuje grę Batman Arkham Origins i przywrócę, to nawet jak gra jest zwinięta na pasek to rozkręca kartę na 100% i gra chodzi w 5 klatkach. Dopiero ponowne uruchomienie pomaga o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale 3DMark na steam jest w przecenie na -90% i jest za 2.5 euro, więc moim zdaniem to świetna oferta aby mieć fire strike własnego ja kupiłem za pełną cenę, a teraz to w ogóle brać bez namysłu. Jeszcze lekko ponad godzina w błyskawicznej wyprzedaży.

 

Pozdrawiam

Alek

 

dzieki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...