Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

majkel84

Nvidia GeForce GTX 7x0

Rekomendowane odpowiedzi

I z powagą będzie robić na drutach z nudów.

 

Czyli jaki procek do takiej 780tki by trzeba by bylo kupic, żeby stworzyli piekna i zgrana pare?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmieniajac gtx 780 na wersje Ti zyskam okolo 15-20% no to nie jest to zle jak na moje:-)Ale pytanie czy lepiej wziac referanta czy pchac sie w konstrukcje od msi itd.

Bo bede w stanie chyba zrezygnowac z mojego lightninga :-)Bo ta kolorystyka za diabla mi nie pasuje gdyz u mnie calosc zielona:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie zegary trzymasz na lightningu podczas grania?

 

I z powagą będzie robić na drutach z nudów.

 

Do ib 3.6 ghz można jeszcze kupic gtx 780, w sumie zależy w co kto gra i czego wymaga od sprzętu. Stalych 60 fps często nie będzie przez cpu, ale i tak w wielu grach ta karta przecież nie daje rady z bardzo wysokimi detalami. Z 3 grier dawanych przez nvidie dwie spokojnie ubija gtx 780 na tym cpu. Do sieciowych strzelanek w 60 fps /1080p wystarzczylby gtx 760, nie widze sensu do takich gier nic mocniejszego kupować.

 

Czyli zmieniajac gtx 780 na wersje Ti zyskam okolo 15-20% no to nie jest to zle jak na moje:-)

 

Potrzebujesz mieć nie mniej niż jakies 1150-1200 mhz na 780 ti w grach żeby ta wymiana dala porzadany efekt i banana na twarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmieniajac gtx 780 na wersje Ti zyskam okolo 15-20% no to nie jest to zle jak na moje:-)Ale pytanie czy lepiej wziac referanta czy pchac sie w konstrukcje od msi itd.

Bo bede w stanie chyba zrezygnowac z mojego lightninga :-)Bo ta kolorystyka za diabla mi nie pasuje gdyz u mnie calosc zielona:-)

Referenta mozna juz dostac od 2400zl a MSI Ligtning pewnie ze 3000zl bedzie kosztowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmieniajac gtx 780 na wersje Ti zyskam okolo 15-20% no to nie jest to zle jak na moje:-)Ale pytanie czy lepiej wziac referanta czy pchac sie w konstrukcje od msi itd.

Bo bede w stanie chyba zrezygnowac z mojego lightninga :-)Bo ta kolorystyka za diabla mi nie pasuje gdyz u mnie calosc zielona:-)

 

Kup drugiego Lightinga i będziesz miał boost :o

 

Chyba jesteś tutaj rekordzistą pod względem zmian kart - którego już GTX 780 masz ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba lightning jest 7-dmy :E tylko ze dokupujac drugiego lightninga musial bym wywalic 3 tysiaki extra.Tansza opcja bedzie chyba tego opylic i kupic evke gtx780 Ti SC

Jesli chodzi o taktowanie to ta wersja ma na boost chyba cos kolo 1100mhz wiec kopa jakiegos powinienem widziec przesiadajac sie ale boje sie szumu jaki bedzie z referanta bo jednak odprowadzanie ciepla bedzie chyba na nie referencyjnym chlodzeniu np ACX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba lightning jest 7-dmy :E tylko ze dokupujac drugiego lightninga musial bym wywalic 3 tysiaki extra.

To teraz policz ile wtopiłeś kasy żonglując tymi gtxami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz policz ile wtopiłeś kasy żonglując tymi gtxami ;)

Wiekszosc z nich oddalem do sklepu przed uplywem miesiaca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz policz ile wtopiłeś kasy żonglując tymi gtxami ;)

 

Jeśli na każdej karcie był stratny powiedzmy 300 zł to mógł mieć za to drugiego GTX 780. Też chciałem zmienić GTX 780 na GTX 780 Ti, ale za duże koszta więc wolałem dokupić drugiego i uważam, że dobrze na tym wyszedłem prócz Euro Truck Simulator 2 - wszystko działa dobrze wg. mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w ostatnim czasie korzystał z serwisu Gigabyte ? W ostatnich dniach zakupiłem kartę GTX 780ti Windforce 3 i okazuje się, że pamięci nie trzymają stabilnie przewidzianych 7GHz. W 3DMarku, Crysis 3 oraz 2 występują artefakty oraz sterownik potrafi się wysypać. Obniżałem częstotliwość GPU i to nie jest przyczyna, za to obniżenie częstotliwości pamięci daje pozytywne rezultaty. Zastanawiam się w tym przypadku czy skorzystać z możliwości zwrotu 10 dniowego czy korzystać z niezgodności towaru z umową i żądać wymiany na nową ? Zaznaczam, że jest to już moja trzecia karta z serii 7 (wcześniej dwie 780 EVGA, a teraz po 3 miechach czekania 780ti i znowu porażka) i chciałbym wreszcie zacząć normalnie korzystać, a nie tylko czekać w nieskończoność. Tak więc bardzo zależy mi na czasie. I swoją drogą płacąc za kartę 2500zł można by się trochę więcej solidności spodziewać, a tu niezależnie od firmy można na bubel trafić.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu mowia na nie gigazlomy:) a tak z innej beczki oddaj do sklepu

 

Jak najbardziej oddam do sklepu. Tylko oni pewnie do serwisu wyślą (chyba, że chodzi Ci o zwrot towaru ???). Ustawa Konsumencka określa tylko termin ustosunkowania się do moich rządań przez sprzedawcę. Pytam, bo parę lat wstecz miałem problem z kartą Gigabyte i bez Rzecznika się nie obyło. Serwis uważał, że karta jest sprawna pomimo, że wyświetlała zielone kwadraty, a sklep dopiero po 3 miesiącach zachował się przyzwoicie i oddał pieniądze.

 

Lub może ktoś orientuje się jak prężnie rozpatrywane są zwroty towaru, bądź realizacje serwisowe w firmie Sferis ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokladnie ile jest dni w pl ale napewno jest jakis okres w ktorym mozesz wymienic czyli oddajesz swoja wadliwa i dostajesz nowa a jak nie to oddaj ja i wez z innego sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmieniajac gtx 780 na wersje Ti zyskam okolo 15-20% no to nie jest to zle jak na moje:-)

Zyskasz 10-15% zegar w zegar, o 20% to można pomarzyć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

 

Konstrukcja z 2011 roku. Do prawdy, wiekowy cep :Up_to_s:

Konstrukcja z 2011 roku, a w wydajność/pobór prądu jest na poziomie konstrukcji z 2014 roku (refresh Haswella). To nie jest coś co codziennie widać. Tym bardziej u Intela. No i nie zapominajmy, ze SB jest w 32nm, gdzie IB i HW w 22nm, a w rzeczywistości nic to nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba lightning jest 7-dmy :E tylko ze dokupujac drugiego lightninga musial bym wywalic 3 tysiaki extra.Tansza opcja bedzie chyba tego opylic i kupic evke gtx780 Ti SC

Jesli chodzi o taktowanie to ta wersja ma na boost chyba cos kolo 1100mhz wiec kopa jakiegos powinienem widziec przesiadajac sie ale boje sie szumu jaki bedzie z referanta bo jednak odprowadzanie ciepla bedzie chyba na nie referencyjnym chlodzeniu np ACX

 

Jakie 3 tys za lightninga? W scan.co.uk wyprzedaja to za 420.

 

Boost na ACX? W jakim swiecie zyjesz, jak nie podciagniesz wentyli to boost jest na papierze a nie w grach, trzeba zmienic bios, albo przesunac temperature target. Ja nawet nie mowie o pracy w obudowie tylko w otwartym zestawie bez nadmuchu na karte przy 24-25C w pokoju, to chlodzenie jest dobre na slabszych kartach ale ACX na 780ti to jest jakas kpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unknown_solider po raz kolejny pierniczysz farmazony.

To po wygrzaniu karty wcześniej.

bVRaYbZ.png

Jak widać nie na papierze i bez modyfikacji biosu czy ruszania power limit.

Czyli zmieniajac gtx 780 na wersje Ti zyskam okolo 15-20% no to nie jest to zle jak na moje:-)Ale pytanie czy lepiej wziac referanta czy pchac sie w konstrukcje od msi itd.

Bo bede w stanie chyba zrezygnowac z mojego lightninga :-)Bo ta kolorystyka za diabla mi nie pasuje gdyz u mnie calosc zielona:-)

kręcony lightning 10%, zmiana naprawdę warta zachodu aż śmiać się chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ogladalem film na You tube OC3D i z jego testow wynika ze nawet wodujac ta karte nie zyskasz prawie nic ewentualnie bardziej stabilne temperaturki.On wyciagnaol ze swojej chyba 1200-300 bez podnoszenia napiecia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam programu, który jednoczesnie wyswietla podczas grania parametry CPU i GPU. Coś jak monitor w MSIAfterburne ale do tego żeby był też CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...