Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

majkel84

Nvidia GeForce GTX 7x0

Rekomendowane odpowiedzi

Bez sli też się nie da grać z ht na win7.

Miałem ogromne problemy z HT na sli, a tu na serio nic takiego nie zauważyłem, dopiero jak włączyłem menedżera zadań to zobaczyłem, że HT jest włączone.

siede może może masz jakiś pomysł na testy póki mam jeszcze Titan'a, 2x780 i 780ti na biurku ;) Sprawdziłbym to, ale nie wiem jak wyłapać te przycinki, bo na sli wbudowany licznik fps'ów w BF4 stale pokazuje 60, a gra tnie sie niemiłosiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link

 

Jak nie to porównaj sobie frame time w msi af , wrzuć pomiar frame time w osd i odświeżanie zapodaj na poziomie 100ms lub niżej. Na 99% już na poziomie softu będą wyłapane ścinki , zwolnienia etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś tego nie sprawdzę, bo mam gości, ale przez weekend postaram sie zrobić tak jak napisałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać tylko na sli nie da się grać z włączonym HT.

 

Ja nigdy HT nie wyłączałem, poza tym mam na sztywno wbite taktowanie procesora na 4.5GHz, nie lubię skoków taktowania. W BF4 licznik porusza się pomiędzy 75-120 w 1600p z custo/ultra, więc na pewno na 2x780TI będziesz miał jeszcze lepiej. Jeśli coś ci się tnie to stawiam na dyski, ramy lub na CPU, bo na pewno nie jest to wina GPU. Zresztą jak czytam czasem o problemach z grami to tak jakbym żył w innym świecie ;)

 

Alek czasem nie siedzi na "wodzie" ?

 

Siedzi ;) Ja mam WC i wszystko wyciszone, chłodzenie wodne pracuje na 600rpm i jest niesłyszalne. Jeśli chodzi o obudowę Obsidian 900D to dyski masz w niej tak umieszczone że dodatkowo możesz je sobie całkowicie wygłuszyć (HDD). Jedyne co słyszę to szuranie myszki po Icemacie i przyciski od Ouroboros.

 

Pozdrawiam

Alek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siede może może masz jakiś pomysł na testy póki mam jeszcze Titan'a, 2x780 i 780ti na biurku ;) Sprawdziłbym to, ale nie wiem jak wyłapać te przycinki, bo na sli wbudowany licznik fps'ów w BF4 stale pokazuje 60, a gra tnie sie niemiłosiernie.

Ja ze swojej strony mogę polecić:

http://sourceforge.net/projects/frafsbenchview/?source=dlp

Uruchamiasz benchmark frapsem z parametrem Frametimes, a potem do benchviewer wczytujesz plik CSV. Nie wiem na ile jest to sprawa rejestracji fraps'a, a na ile ułomności ludzkiego oka, ale zarejestrowane są nawet najmniejsze zmiany, których ja nie widzę. Wyraźnie widać, kiedy klatka generowana jest 100ms, natomiast z włączonym vsync mimo wahań 12 - 20 ms moje oko nie jest w stanie tego wychwycić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program działa na tej samej zasadzie , co gpu mist ;)

 

Lepiej mieć w osd frame time , póki co to wyniki pokrywaja się z oczami. Ale dla niektórych to nawet 40ms jest ok :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że im niższy frametime tym lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że im niższy frametime tym lepiej ?

 

tak, powyżej 40ms czy to SingleGPU, czy MultiGPU będzie już widział microprzycięcia.

 

Pozdrawiam

Alek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

side

Sprawdziłem tak jak napisałeś, poniżej dwa pomiary na 2 x GTX780 - zegary takie jak fabryka dała.

 

1) Włączone HT i włączony vsync

 

2095452400_1390036840.jpg

 

 

2) Wyłączone HT i włączony vsync

 

3730411500_1390036877.jpg

 

@Update

 

780ti

 

3) Wyłączone HT i włączony vsync

 

8892726300_1390065966.jpg

 

 

4) Włączone HT i włączony vsync

 

3198857000_1390066081.jpg

 

Dodam, że to BF4 ustawienia na ultra w rozdzielczości 1920x1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam swoją 780Ti w końcu od MSI Gaming.Pierwsze co to byłem w szoku że ma czarne pcb, pikna karta.Wydajność w bf4 dla przykładu przy moich ustawieniach skoczyła o 20% względem 780.Niestety trafiłem na piszczące cewki, nie przeszkadzało by mi to gdyby dotyczyło wyłacznie wysokich FPS a tymczasem już przy 140 w bf4 piszczą :E

Nie chce mi się odsyłać i wymieniać i zostawie jak jest, gram przeważnie w słuchawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole 140, przy 60 to się męcze a przy 140 relaksuje

 

A monit masz 120Hz ?

Bo większości kompletnie starczy 60fps i to na długo

 

edit:

Ja nie mogę grać bez włączonego vsync

Ścinki obrazu dopiero męczą oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

side

Sprawdziłem tak jak napisałeś, poniżej dwa pomiary na 2 x GTX780 - zegary takie jak fabryka dała.

 

Nie wiem czemu masz takie rzeczy, ale w przypadku pierwszego wykresu to jakiś kosmos, z drugiego zresztą też, jak ci działa PCIE, jakie sterowniki ? Moim zdaniem przy takich wykresach to 2x780 to u ciebie opcja nie grywalna.

 

Pozdrawiam

Alek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ht na jednej 780ti jest ok być może jakiś update poprawił sytuacje , na sli z ht jest tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu masz takie rzeczy, ale w przypadku pierwszego wykresu to jakiś kosmos, z drugiego zresztą też, jak ci działa PCIE, jakie sterowniki ? Moim zdaniem przy takich wykresach to 2x780 to u ciebie opcja nie grywalna.

 

Pozdrawiam

Alek

 

No raczej nie do końca się z Tobą zgodzę, gram bez HT bo tam czasami minimalnie przekracza 30ms. Nie wiem jak to wygląda u Ciebie, ale mógłbyś podzielić się wykresami ;)

Ja to sprawdzałem w BF4 przy 64 graczach na mapie Zavod 311. Dokładniej to bieg spod wieży w punkcie F w kierunku punktu D do słupa, nawrotka wokół niego i powrót do momentu aż mnie ktoś ustrzeli ;)

 

Ps.

Mam nadzieję, że WORMS wrzuci tutaj swoje wykresy, rozmawialiśmy rano i wiem, że też miał zrobić te same próby na 2 x GTX780 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez te porównanie od nowa system stawiam, mam nadzieję że BF4 mi w końcu zacznie działać jak należy.

Nie byłem w stanie uruchomić Frapsa z Bf4 , grę mi zamykało, generalnie nonstop DX problem. Teraz instaluje wszystko jak nie będę zbyt zakręcony to coś wrzucę.

Mam zapisy z SLI 670 i tam było -5+5 frametime. Jeżeli tak nie będzie na 780 to się strasznie zdenerwuje, stery niedopracowane, albo BF4 zwalony.

 

Chyba nici z mojego testu, bakak robił to samo i dalej fraps powoduje krasz gry, problem z DX. Pewnie u mnie będzie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek kupuje kompa i zastanawiam się nad grafika , ogólnie chce 780 tylko nie wiem czy brać ghz edition od gigabyte(420f) czy dopłacić inno3d http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-033-IN&groupid=701&catid=1914&subcat=1341

Chyba ze macie jakieś inne propozycje ze stron overclockers.co.uk albo scan.co.uk

Grafika do tv fhd i chciałbym pograć na ultra ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60... ja nie moge za to grać z włączonym vsync :P

tak samo...

 

Niech ktoś zbanuje kolesia wyżej.

a co w tym dziwnego?, koleś odpal v sync w cs go, nawet dpi myszki zmienia, nie powiem o zamulającym obrazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo...

Jeżeli masz monitor >60Hz to ok, w innym przypadku nie widzę sensu. Po co ganiać kartę która generuje puste fps'y a Ty i tak ich nie zobaczysz... Tylko większy hałas i zużycie prądu, nic poza tym...

 

a co w tym dziwnego?, koleś odpal v sync w cs go, nawet dpi myszki zmienia, nie powiem o zamulającym obrazie.

To była odpowiedź na raportowanego posta (spam), którego usunął moderator. Ten post który zacytowałeś też powinien zostać usunięty, ale mod albo przeoczył, albo postanowił inaczej ;)

 

@WORMS Daj znać jak postępy, chciałbym porównać sprawność sli, bo w poniedziałek zamierzam zakupić drugą Ti :E Uparty jesteś, skoro postanowiłeś stawiać od nowa system w sobotę popołudniu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz monitor >60Hz to ok, w innym przypadku nie widzę sensu. Po co ganiać kartę która generuje puste fps'y a Ty i tak ich nie zobaczysz... Tylko większy hałas i zużycie prądu, nic poza tym...

 

Tyle razy się temat powtarza... Obraz z vsync włączonym daje najlepsze wrażenie płynności i nie najlepszy komfort gry. Przy monitorze 60Hz te 60 klatek to za mało do gier fps, kuleje responsywność sterowania. Przy większej ilości fps reakcja jest po prostu szybsza.

 

W innych grach natomiast 60 fps jest wystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawienie systemu nie poprawiło poprawności działania BF4, dalej mam dziwne krasze, ale przynajmniej Fraps działa. HT-ON, VSync-OFF. Mapa Blokada, 48 graczy.

md8g.jpg

 

Generalnie nie wiem czy jest dobrze czy źle w czasie gry na nic nie narzekam , może jestem mało wymagający, powtórzę testy jak się uda.

Po reinstalce mam wrażenie jakby wszystko wolniej się działo, jak w becie, hehe.

 

Jeszcze jeden pomiar:

oh13.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...