Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

majkel84

Nvidia GeForce GTX 7x0

Rekomendowane odpowiedzi

Slajdy mowia o podwojonej wydajnosci na wat. Niby to tylko slajdy, ale po 2 latach mozna/trzeba oczekiwac postepu.

Nie ma szans na to , jeżeli 20nm będzie ok to sam proces da ok 30% i zmiany w architekturze może 10%. Musieliby popracować nad ropami/cache/kontrolerem pamięci tutaj myśle , że są możliwości optymalizacyjne.

 

Gk110 dopiero od pewnego progu wydajności zaczyna mieć lepszy współczynnik perf na wat od gk104 , przy niskich taktowaniach i napięciach gk110 ma wyraźnie gorszy współczynnik perf na wat od gk104.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że karta jest aż tak głośna tylko przy tych 39%-40% bo wiatraki wydają jakiś dziwny głośny dzwięk.Ustawiłem ręcznie na 41% i dzwięk znikł.Same problemy z tymi kartami.

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Forum rvga jest instrukcja jak to fizycznie naprawic w warunkach domowych.

 

Tam w biosie zakres pracy wentyli jest nie regulowalny, przynajmniej nie z poziomu KBT. Edytor wczytuje 25% a dowolna zmiana min nie zmienia minimalnej wartosci rzeczywistej. Wiem, ze jest bios z min na 29% ale nie wiem czy on na prawde zmienia rzeczywista wartosc, byl jakis fixed bios od evgi wycinajacy klopotliwy zakres - ale to leczenie syfa pudrem.

 

To chlodzenie to jakas kompromitacja, u mnie przy 2400-3000 rpm lozyska robia vrrr vrr vr vrrr i to na drugiej juz sztuce. Na 770 pewnie jego wydajnosc sie sprawdzi i nie bedziesz potrzebowal takiego zakresu mimo wszystko niesmak pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś bios do Evga gtx780 ACX ze zmniejszonym profilem wentylatorów bo w idle ta karta jest strasznie głośna wentylatory chodzą na 39%.Mój Gtx770 od Zotac-a był pod obciążeniem chyba cichszy.

 

pz

 

Jaki numer biosu ?

 

Albo daj swój na forum, to Ci zmniejsze minimum RPM.

 

Może RPM spadnie, jak bios pozwoli.

 

Tu masz przykład z Evga 780 ACX:

 

thumb_pre_1390355245__untitled.jpg

 

To jest oryginalny bios bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z innej beczki, te karty Gigabyte'a to jest dno, serio. Nikt mi nie wmówi że jest inaczej. To mój drugi GTX 780 TI WF 3 wymieniili mi na tego śmieciucha na gwarancji. Nie dość ze to dziadostwo też wali arty w 3dm11 jak tamto to jeszcze nie podkręcalne to jest, cieszyłem się że chociaż mi chodzi przy gpu 1050 i memkach 7600 ale gdzie tam...

Freezy, resetowanie sterownika ekranu, nawet przy 1050 na 7100. W efekcie wróciłem do 1050/7000

Mam te 1181 z boostem także niech już tak będzie. I albo tak - albo nowy bios od Gb coś z tymi kartami zrobi albo to po prostu jest HighEndowe dno :)

Moje dwa egzemplarze + kumpla też - niepodkręcalny śmieciuch jaki wali arty w 3dm11 na stocku :lol2: :lol2: :lol2:

 

No i sporo osób narzeka na te Gigabyte'y. Odradzam kupowanie tego chłamu bo szkoda nerwów. Myślałem nawet o wgraniu jakiegoś biosa co mi pozowli voltage podnieść maks do 1.3v ale z asic na poziomie 63.9% to nawet sensu nie ma ;)

 

 

Szczęście że ze sklepem dogadany jestem że jak coś to oddaje tego złoma, przyjmują i oddają mi pełną kwotę jaką za to zapłaciłem - 2540 zł. I teraz tak albo referenta kupie + chłodzenie jakieś dobre (jakie byście polecali?) albo ASUSA 780 TI DC 2 jak tylko wejdą do sklepu. Grafiki Gigabyte'a NIGDY więcej, NIGDY! Jeszcze GTX 470 SOC WF 3 znajomego padl sobie nagle :D

 

 

Rzadko udzielam sie na forum Laba ale bywam tu niemalze codziennie od lat i jak poraz enty czytam te teksty ze karty Gigabyte'a sa dnem, zlem wszelakim itp to mi rece opadaja. Nie twierdze, ze sa idealne czy najlepsze. Twierdze natomiast ze mam GTXy Gigabyte'a od czasow 460ki, pozniej 670 a teraz dwie 780 i nigdy, powtarzam nigdy nie mialem zadnych problemow z grafami od tego producenta. Nie spalily mi sie, nie brzeczaly jakies cewki, nie wyginaly sie w obudowie i powiem wiecej: nie powodowaly wzrostu cisnienia u mnie, po prostu dzialaly.

Panowie! Ktos (chyba HalfLife, ktorego cenie za wywazone i rozsadne wypowiedzi tutaj) pisal niedawno, ze to wszystko to tak naprawde te same karty rozniace sie szczegolami. No chyba, ze naprawde roznica w OC rzedu 50-100 MHz ma dla kogos znaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w dwóch Gigabyte'ach Windforce (470tka i 670tka) po dość krótkim czasie 1-2 lata padały wentylatorki (hałasowały).

W obu przypadkach naprawili na gwarancji, ale jednak wiąże się to z czasem bez karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios zresetować guziczkiem i podłączyć monitor do zintegrowanej karty.

Urtuchomić komputer i wykonac flash biosu karty na oryginalny.

 

Flash na integrze normalnie zmieni bios w GTX-sie.

 

Dzieki wielkie za checi pomocy ;) ale to z cmos nie pomoglo a do tego wyzerowalo mi zegar na cpu i musialem od nowa krecic:)

 

Ale znalazlem ROZWIZANIE :E

 

Mam opcje w biosie przelaczyc co ma startowac pierwsze pci-e 1-2-3 czy 4 badz jest opcja ktora wydaje mi sie intergra a raczej napewno bo po zmianie i podlaczeniu kabelka pod hdmi na plycie glownej winda ruszyla:) ale przy wejsciu na pulpit byla zwiecha i blue sreen.Wiec poszedlem po pol srodki:)

I odpalilem na LN2 i zanim wszedl pulpit przelaczylem na ln1 i ....poszlo:) wtedy wrocilem przyciskiem na ln2 i juz w afterburner pokazywalo ze jestem na tym przekletym zwalonym biosie a wtedy poszlo juz standardowo i cegla zamienila sie znow w ferrai :E

Naj dziwniejesze jest to ze stalo sie to przy wgrywaniu biosu ktory sam zapisalem poprzez nvflah!chyba musialomcos sie spierdzielic ale wrocilem do tego odblokowanego i tryka ino jo :E

 

A ma ktos moze namiary na orginalny bios LN2 do lightninga?i czy jest tylko jeden???Bo jak sie wgrywa wersje odblokowana to jest chyba kilka do wyboru w zaleznosci od biosu i pamieci.A moze jakas dobra duszka by mi zrobila kopie swojego biosu z lightninga oczywiscie o ile nie robi to roznicy ze ma sie hynixy badz samsungki ddr5.

Lukalem na stronie msi ale nie widze aby mieli do pobrania bios do tej karty

 

Mam nadzieje ze ktos zrobi sobie kiedys pozytek z mojej nauki i nie przespanej nocy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z innej beczki, te karty Gigabyte'a to jest dno, serio. Nikt mi nie wmówi że jest inaczej. To mój drugi GTX 780 TI WF 3 wymieniili mi na tego śmieciucha na gwarancji. Nie dość ze to dziadostwo też wali arty w 3dm11 jak tamto to jeszcze nie podkręcalne to jest, cieszyłem się że chociaż mi chodzi przy gpu 1050 i memkach 7600 ale gdzie tam...

................................................................................

Gigabyte'a NIGDY więcej, NIGDY! Jeszcze GTX 470 SOC WF 3 znajomego padl sobie nagle :D

 

Ja też muszę tutaj napisać swoje zdanie

Jeśli te karty by były jak je Opisujesz, to już dawno tej firmy, by nie było na rynku, bądź "Gigabyte" z kart by się wycofał - wyścig rynkowy

 

Należy patrzeć na to w inny sposób :

- ilość wadliwych egzemplarzy zależy od ilości produkcji i zbytu rynkowego

im czegoś więcej schodzi z półek, tym więcej % pojawi się na serwisie / wadliwe itd - że tak powiem prawo natury

Firma Gigabyte jest jedną z przodujących na rynku, i kart tych schodzi MULTUM na Świecie

- kolejna sprawa, przeważnie na forum pojawiają się posty dopiero jak Ktoś ma problem z daną np kartą.

Ile znajdziemy postów "userów' którzy narzekają na daną markę ? kilkudziesięciu ?

to co to jest w skali sporych tysięcy egzemplarzy ?

- następnie, nie ma firmy / marki idealnej i "każdy bez wyjątku" producent wcześniej czy później zalicza wpadki z jakimś % danego towaru.

Jest to całkiem normalne, jeśli produkuje się tzw masówkę w erze wyścigu rynkowego.

 

Też jestem posiadaczem kolejnego już Gigabyte i nigdy "odpukać" się nie zawiodłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@postman1976

 

No to chyba masz nie bywalego farta ;) bo pomysl sobie ile ludzi na tym forum narzeka na gugusie a pomysl sobie ze nie kazdy na forum wchodzi.Cale multum wiary kupuje instaluje nie dziala i odsyla bez wchodzenia w neta i szukania rozwiazan.Jesli nie wiesz dlaczego gigabyte ma taki zbyt to Cie uswiadimie ;) CENA.To sa jedne z naj tanszych modeli gtx 780 czy 780ti na rynku.Juz kiedys pytalem uzytkownikow czemu az tylu kupuje gigusie i glownie padalo slowo ktore wymienilem wczesniej :E

Zgodze sie ze kazda firma zalicza wpadki ale sa tez vendorzy przy ktorych stopien ryzyka jest stosunkowo niski.Ja posiadalem gigusia gtx 680 i pozbylem sie tego pierwszego dnia.W zwszym roku kupile plyte od nich a teraz mam ochote wywalic ja na smietnik a smietnik spalic bo jest problem z karta dzwiekowa.Nie powinno byc takich rzeczy kupujac podzespoly z gornej polki.Jasne moge odeslac na gware i co?3-4 tygodnie bez kompa,SUPER.

Nie wiem sam ale mam wrazenie ze jakos faktycznie strasznie duzo ludzi narzeka na ich produkty a sczegolnie na karty graficzne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem napisać to co przedmówca :)

Po za tym jak widać najdroższe ich karty to mega śmiecie są.

Na tym i na innym forum gdzie się wypowiadam już kilka osób opisuje problemy z ich GTX 780 Ti.

Także nie jest to kwestia kilku % na cały świat a SPORO osób TYLKO NA DWÓCH FORACH !

 

Na szczęście z ich płytą nie mam problemów, przynajmniej póki co (odpukać) ale wiem jendo. NIGDY więcej karty od Gigabyt'a, płyty pewnie też nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dramat z MSI, ona nawet 1080 na rdzeniu nie chce robić bo sypie artefaktami w Crysis 3 :lol2: Co za padło, do tej pory miałem Palita i Gainwarda i te karty kręciły się miodnie.Za to MSI(wersja Gaming) i Gigabyte(ziomek ma) to złom nie z tej ziemi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy nauczycie się podawać realne taktowanie podczas obciążenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja GTX780ti od Gigabyta osiąga max 1208MHz, ale przy 65 stopniach spada do 1195MHz. I jak na razie pamięci chyba są w porządku, bo żadnych artefaktów nie widzę ;) Nawet jeśli miałbym ją oddać, to nie wiem co innego wybrać :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja GTX780ti od Gigabyta osiąga max 1208MHz, ale przy 65 stopniach spada do 1195MHz. I jak na razie pamięci chyba są w porządku, bo żadnych artefaktów nie widzę ;) Nawet jeśli miałbym ją oddać, to nie wiem co innego wybrać :hmm:

 

Classified ale cena poraża :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Classified ale cena poraża :E

 

Na Morelach 3600 zł :o Oni chyba zwariowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym wysłał ją na gware ze względu na piszczące cewki(nawet w grach) to lepiej słać do MSI czy techplanet? może wymienią mi na jakiegoś selekta :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już sobie lepiej kupić kingpina na stronie evga za 3200 :D albo za 2900 classified tylko akurat wyprzedany :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już sobie lepiej kupić kingpina na stronie evga za 3200 :D albo za 2900 classified tylko akurat wyprzedany :P

 

Jeszcze nie jestem na swoim więc raczej nie chcę oglądać grubych rachunków za prąd :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobilem kupując referenta 780Ti. Z poczatku chcialem poczekac na niereferenty ale z tego co czytam to szroty jakies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chore jest tylko to że referenty są droższe albo w tej samej cenie co niby lepsze wersje autorskie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referent, to sprawdzona konstrukcja, a nie jakieś autorskie wynalazki za kosmiczne pieniądze.

 

Trzeba brać referenty 780/780Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referenty 780Ti są świetne

http://www.youtube.com/user/club4ghz/videos

 

Koleś z tego co czytałem kupuje tylkoe refy i to ze sklepu EVGA, żadne SC czy inne gówna - zwykły ref i boościk spokojnie powyżej 1200 i żadnych problemów w najbardziej wymagających grach.Albo odsyłam swoją na gware i poczekam na lepszą sztuke albo pierwsze co to biore refa od EVGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...