Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

majkel84

Nvidia GeForce GTX 7x0

Rekomendowane odpowiedzi

Nie baw się w sli , 770 sli 4gb będzie droższe nawet o 500zł od 780ti. Pierwsze z brzegu dwie gry , gdzie sli siada crysis 3 i far cry 3.

 

Poczytaj sobie opinie osób na zachodnich forach , które zmieniły 680gtx sli na 780ti . Z nowych gier to z tego co pamiętam to tylko ac4 śmigała lepiej na sli.

 

Ale jak interesują cie wskazania frapsa , a nie to co widzisz na ekranie to bierz sli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to serio dziwi ta buzelacja cała na temat stalych 60 klatek...Co to za różnica czy jest ich 60 czy 54 ? Taki AC 4 BF z Physxem na normal/high jest tak spartolony w kwestii optymalizacji, że nawet SLI z 780 Ti ma MEGA spadki fps i lagi...

 

Kiedyś na jakimś zagranicznym forum przeczytałem płacze i narzekania gościa co miał 3way SLI z GTX 680 i ryczał tam bo mu czasem coś spadło poniżej 60 klatek...

 

To optymalizacje leżą a nie karty, karty pokroju GTX 670/760 czy 680/770 mają mega moc jeszcze. Tak samo HD 7970/r280 czy 270.

 

No a mnie tak w ogóle ciekawi czy sobie w "Wiedźmina 3" pogramy na maksa w FHD. My w sensie posiadacze GTX 780/780 Ti czy r290/r290x.

I jak to będzie latać na słabszych kartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ze co? :E

 

Popieram kolege,nie bierz dziadostwa.Jak chcesz fajna,wydajna,cicha karte to kup sobie referanta Ti :thumbup:

 

Przekonaj mnie, że warto dopłacić 500 zł do paru FPS (780 GHz vs 780 Ti stock)...załóżmy, że nie mam ochoty bawić się w modowanie BIOSu, chcę włożyć kartę, odpalić grę (ewentualnie przyciąć jedną, czy dwie najbardziej zasobożerne opcje, które w minimalnym stopniu wpływają na jakość wyświetlanej grafiki, a potrafią "połknąć" kilka FPSów - szczególnie ważne w okolicach 60, stałych, FPSów) i zapomnieć na jakiś czas o tym, co mam w budzie. W takim wypadku 780 GHz od Gigabyte jest wyraźnie wydajniejsza od stockowej 780, a cenowo daleko jej do 780 Ti, do którego często się zbliża (oczywiście 780 Ti bez OC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta GHZ jest dobra cenowo tylko są z nią problemy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to serio dziwi ta buzelacja cała na temat stalych 60 klatek...Co to za różnica czy jest ich 60 czy 54 ? Taki AC 4 BF z Physxem na normal/high jest tak spartolony w kwestii optymalizacji, że nawet SLI z 780 Ti ma MEGA spadki fps i lagi...

 

Ja nie muszę mieć koniecznie 60 FPS. Zadowala mnie już około 45, ale problemem są owe spadki. Przysłowiowe "chrupnięcie" potrafi skutecznie popsuć frajdę czerpaną z rozgrywki.

 

No a mnie tak w ogóle ciekawi czy sobie w "Wiedźmina 3" pogramy na maksa w FHD. My w sensie posiadacze GTX 780/780 Ti czy r290/r290x.

I jak to będzie latać na słabszych kartach.

 

Też się zastanawiam. Nie ukrywam, że w Wieśka 3 chce zagrać od premiery, dlatego planuję zakup GPU (także) pod tą grę. Wiadomo, że CDP współpracują z nV, więc teoretycznie optymalizacja powinna być pod karty zielonych. Z drugiej strony redzi z pewnością mają świadomość, że wielu fanów serii nie ma wypasionych maszyn (szczególnie w tzw. Europie środ.-wschod.), więc myślę, że postarają się o dobrą optymalizację. Zapewne chcieliby skorzystać z Mantle, ale wątpię, że do tego dojdzie w kontekście współpracy CDP z nV (no chyba, że nV sama zacznie korzystać z Mantle, w co wątpię).

 

Właśnie ta GHZ jest dobra cenowo tylko są z nią problemy :(

 

Jakie problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arty, piszczące cewki, terkoczące wentylatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arty, piszczące cewki, terkoczące wentylatory.

 

Aha...ale takie problemy nie występują tylko i wyłącznie na kartach Gigabyte...pytanie, czy prawdopobieństwo usterki w przypadku tego producenta/modelu jest sporo wyższe, niż w przypadku innych modeli?

 

Zawsze masz 10 dni na zwrot. Kupujesz kartę przez neta z odbiorem osobistym. Sprawdzasz czy wszystko jest ok, a jeśli trafia Ci się uszkodzony egzemplarz to wymieniasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zaryzykował bo wydajnościowo naprawdę jest kusząco ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haj grałem dzisiaj ok godzinki w Far Cry 3 bez podkręcania karty rdzeń 863MHz pamięć 1502MHz boost 1032MHz. Temperatury wydają się być za wysokie, ta 780 od EVGA z chłodzeniem ACX to niewypał Mój link.

Jest jakiś sposób żeby te temperatury zbić ? Boję się grać mając ją podkręconą.

 

Znalazłem na forum EVGA jak pozbyć się dziwnych odgłosów o których pisze bardzo dużo użytkowników Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zaryzykował bo wydajnościowo naprawdę jest kusząco ;)

 

Imho współczynnik cena/wydajność wypada bardzo dobrze w przypadku 780 GHz. Wiadomo, Gigabyte należy do - generalnie - tańszych producentów i czasem można trafić na kiepsko wykonany egzemplarz, ale tak jak pisałem, dziś możesz sobie wymienić taką kartę w zasadzie bez żadnych konsekwencji.

 

Jeżeli miałbym kupić GPU teraz, to zapewne byłaby to GTX 780 GHz, ale ja chcę jeszcze trochę poczekać. Nie mówię "NIE" GPU AMD. Ty masz GTX 580...może warto jeszcze trochę poczekać, przekonać się jak rozwinie się sytuacja z Mantle, czy co zamierza nV? (reakcja zielonych na nowe API AMD, jakieś info w sprawie Maxwelli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotrasinski1

 

Ni cholery :)

 

 

 

 

 

NIE !!! Chyba że chcesz żeby Cię szlag trafiał :)

 

Mnie już nie trafia :) Chociaż całkiem różowo też nie jest. Niestety gówniana elpida kręci się mizernie (max bez artów 6500MHz), za to rdzeń boostuje ładnie na 1215MHz na standardowym napięciu (Asic 81,7). Nic nie piszczy, nic nie terkocze. Generalnie gigaszrocik daje radę. BTW, jak to jest z tymi pamięciami elpida? Wyczytałem gdzieś że z powodu braku samsungów i hynixów do wszystkich nowych kart pakują teraz ten crap (włącznie z msi 780 lightning i evga 780 classified). Jakie pamiątki macie u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczaki tez myslalem o tej karcie :E Ale ta cena mnie jednak przeraza troszke :(

Z przyjemnoscia pozostawie Tobie ta sztuke i mam nadzieje ze jak juz ja nabedziesz to podzielisz sie spostrzezeniami ;)

Sam jestem ciekawy czy te kingpiny kreca sie do nie przytomnosci i to przy niskich tempach :hmm:

Z reszta chyba kazda karta bedzie lepsza od tych gigazlomow ktore Ci ciagle wysylaja :lol2:

 

Tak apropo,gdzie Ty chcesz ja kupic bo ja jej nie moge znalesc nigdzie :hmm:

 

 

 

Jak na moje powinienes sie zalapac na akurat 1200Mhz z tym ASIC ,bo ja dzis chwilke potestowalem evke Ti z ASIC 64% i max szla na 1220Mhz ale w smarku i heaven.

 

Moja spokojnie robi 1411MHz przy 1,275V a temperatura nie przekroczyła 78°C na wentylatorach ustawionych na 70%. ASIC to 65,8% więc za wysoki nie jest :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonaj mnie, że warto dopłacić 500 zł do paru FPS (780 GHz vs 780 Ti stock)...załóżmy, że nie mam ochoty bawić się w modowanie BIOSu, chcę włożyć kartę, odpalić grę (ewentualnie przyciąć jedną, czy dwie najbardziej zasobożerne opcje, które w minimalnym stopniu wpływają na jakość wyświetlanej grafiki, a potrafią "połknąć" kilka FPSów - szczególnie ważne w okolicach 60, stałych, FPSów) i zapomnieć na jakiś czas o tym, co mam w budzie. W takim wypadku 780 GHz od Gigabyte jest wyraźnie wydajniejsza od stockowej 780, a cenowo daleko jej do 780 Ti, do którego często się zbliża (oczywiście 780 Ti bez OC).

 

Osobiscie jej nie posiadalem ale czytalem ze te ghz edition to potrafia od nowosci nie trzymac stabilnie zegarow i sie wysypywac.Pomysl sobie ze nie ma selekcji silikonu.Wiec jednemu sie trafi asic 59% a innemu 65% a podkrecone sa do tej samej wartosci.Z tego co widze malo ludzi ma naprawde wysokie.Kupujac Ti dostajesz rowniez dobre wysoko taktowane pamieci(nie zawsze stabilne bo w gigusiach artami walily) a niestety w 780-tkach bardzo duzo jest Elpidow ktore jak dobrze wiemy to kiszka!

Do tego mnustwo kolegow pisze ze gigusie to piszczalki na maksa!No i niestety przewiew w budzie to przymus.

 

Moja spokojnie robi 1411MHz przy 1,275V a temperatura nie przekroczyła 78°C na wentylatorach ustawionych na 70%. ASIC to 65,8% więc za wysoki nie jest :E

 

Kurczaki alez Ci poszla no takiego wyniku jeszcze u nikogo nie widzialem :thumbup: ale ta cena mnie przeraza :E

 

Mnie już nie trafia :) Chociaż całkiem różowo też nie jest. Niestety gówniana elpida kręci się mizernie (max bez artów 6500MHz), za to rdzeń boostuje ładnie na 1215MHz na standardowym napięciu (Asic 81,7). Nic nie piszczy, nic nie terkocze. Generalnie gigaszrocik daje radę. BTW, jak to jest z tymi pamięciami elpida? Wyczytałem gdzieś że z powodu braku samsungów i hynixów do wszystkich nowych kart pakują teraz ten crap (włącznie z msi 780 lightning i evga 780 classified). Jakie pamiątki macie u siebie?

 

Gtx 780 lightning- Hynix

Geinward gtx780Ti-Hynix

Msi gtx780Ti-Hynix

Evga gtx 780Ti SC-Hynix

 

Tak wygladalo u mnie co do poprzednich 780-tek to nie pamietam juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze SLI zrezygnowałem :) Teraz nie mogę się zdecydować czy Asus DCII GTX 770 wystarczy do FHD czy brać Asusa DCII 780. Przeczytałem sporo testów, wczoraj byłem pewny za 770 ale dzisiaj znowu myślę czy nie lepiej dołożyć do 780. Budżet ustaliłem na 2000zł i chętnie wydałbym tylko 1300zł na 770 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze SLI zrezygnowałem :) Teraz nie mogę się zdecydować czy Asus DCII GTX 770 wystarczy do FHD czy brać Asusa DCII 780. Przeczytałem sporo testów, wczoraj byłem pewny za 770 ale dzisiaj zn

owu myślę czy nie lepiej dołożyć do 780. Budżet ustaliłem na 2000zł i chętnie wydałbym tylko 1300zł na 770 ;)

 

Tak serio to nie wiem czy jest ses wymiany 580-tki na 770.

Napewno z tych 2 kart wybral bym 780 bo odczucie przyrsotu mocy bedzie duzo bardziej widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak serio to nie wiem czy jest ses wymiany 580-tki na 770.

Napewno z tych 2 kart wybral bym 780 bo odczucie przyrsotu mocy bedzie duzo bardziej widoczne.

 

Zgadza się, różnica między 580 a 670/680/770 jest odczuwalna, zauważalna jednak nie jest warta wywalania kasy. Jak kumpel zmieniał 580 na 680 to rzecz jasna benchmarki szalały na 680 ale w grach mega spektakularnej różnicy nie było. Potem przy zmianie na 780 Ti z 680 różnica już była.

Także bierz 780 - będziesz zadowolony a jak ją jeszcze pokręcisz to już w ogóle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąlem nowego GPU-Z i objawiła się nazwa producenta pamięci - Hynix...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, różnica między 580 a 670/680/770 jest odczuwalna, zauważalna jednak nie jest warta wywalania kasy. Jak kumpel zmieniał 580 na 680 to rzecz jasna benchmarki szalały na 680 ale w grach mega spektakularnej różnicy nie było. Potem przy zmianie na 780 Ti z 680 różnica już była.

Także bierz 780 - będziesz zadowolony a jak ją jeszcze pokręcisz to już w ogóle :)

Różnica między 580 a 680 jest podobna jak między 780ti a 680. Do ti trzeba już bardzo mocnego proca, inaczej przyrost fps'ów odnotowujesz tylko w niektórych momentach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Asic 74.8 to dobrze czy źle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Asic 74.8 to dobrze czy źle ?

Przetestuj kartę i będziesz wiedział ;) Niektóre karty z wysokim ASIC kręcą się do bani, a niektóre ze słabym kręcą się bardzo dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten Asic to tak naprawde pic na wodę skoro niektóre się kręcą dobrze z wysokim asiciem a niektóre na odwrót. Wygląda że to nie ma nic ze sobą wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie roznica pomiedzy 580 a 680 byla konkretna. Pomiedzy 680 a 780 taka roznica jest dopiero po OC. Nie wiem czy 680tka byla warta 2200 zl, pewnie nie, jednak ludzie zamieniali 580tki na 680tki i chyba nikt wczesniej nie powiedzial, ze nie warto bo nie ma duzej roznicy w wydajnosci.

 

Czyli ten Asic to tak naprawde pic na wodę skoro niektóre się kręcą dobrze z wysokim asiciem a niektóre na odwrót. Wygląda że to nie ma nic ze sobą wspólnego.

 

Na pewno fabryczny takt zalezy od ASIC. W rzeczywistosci to jest +50 MHz gratis przy tym samym napieciu. Nie uwzgledniajac wad i ograniczen fabrycznych biosow to raczej nie ma bardzo duzych roznic w OC pomiedzy bardzo roznymi kartami jedna zrobi 1150 przy 1.163 inna 1215 przy 1.163 i to caly rozrzut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie znajdę jakieś dobre guide do modowania biosu kart?

Interesuje mnie, żeby ustawić sobie w biosie wartości takie, jak zawsze ustawiałem w MSI AB tj.

- taktowania rdzenia i pamięci

- przyspieszyć trochę wentylator (względem stockowych ustawień)

- dać +25mV na jednej z kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno fabryczny takt zalezy od ASIC. W rzeczywistosci to jest +50 MHz gratis przy tym samym napieciu. Nie uwzgledniajac wad i ograniczen fabrycznych biosow to raczej nie ma bardzo duzych roznic w OC pomiedzy bardzo roznymi kartami jedna zrobi 1150 przy 1.163 inna 1215 przy 1.163 i to caly rozrzut.

Aha :) No moja robi 1185mhz bez podnoszenia napięć (na standardowym), :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...