Skocz do zawartości
Ativ798

Jaka drukarka z tanimi tuszami?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chcę znależć tanią drukarkę do 150zł(może być używana).Chodzi mi oto aby tusze do niej były jak najtańsze(maksymalna cena 50zł).Drukarka musi posiadać skaner i ksero.Obecnie posiadam lexmarka,do którego tusze kosztują kosmiczne pieniądze i chcę ją jak najszybciej zmienić.

Chciałbym się dowiedzieć jakie drukarki polecacie w tej cenie.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie siedzę w temacie drukarek, ale wydaje mi się, że w tej cenie może być ciężko z takim urządzeniem wielofunkcyjnym. Zazwyczaj wygląda to tak, że jeśli chcesz tanio drukować to musisz więcej zapłacić za urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenę mogę pominąć.Czy mógłbyś podać przykłady jakiś drukarek tylko żeby były nie za drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych urządzeń np. HP Deskjet Ink Advantage 2515 za ok. 220 zł z tuszami HP 650 po 30-36 zł - ale nie znam ich prawdziwej wydajności (producent podaje ok. 360 stron czarny i 200 stron kolor).

 

Ale nie wiem jak teraz stoi HP z jakością produktów - gdy ja kupowałem swoją drukarkę wiele lat temu to były urządzenia z wysokiej półki. Teraz się to wyrównało.

 

Ludzie często polecają Brothera i korzystanie z tanich zamienników wysokiej klasy firmy Dulin, kóre kosztują nawet kilkanaście złotych. Niestety samo urządzenie jest już droższe: Brother DCP-J140W lub Brother DCP-J315W kosztują już 340 lub 390 zł.

 

Nie mam natomiast obeznania w Epsonach czy Lexmarkach, a też zdarzają się dobre produkty.

 

Tu masz ranking którym można się posiłkować przy wyborze

http://www.chip.pl/ranking/drukarki/drukarki-atramentowe-wielofunkcyjne

Edytowane przez JohnyWol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz maksymalnie tanie drukowanie to daj trochę więcej za drukarkę - 300zł za Brothera DCP-J140W. Wtedy kupujesz zamienniki tuszy za 20zł (cały komplet). Do HP też kupisz zamienniki, ale tam idzie pojemnik zintegrowany z dyszami drukującymi więc można przypuszczać że takie zamienniki już gorzej drukują. W Brotherze jest sam pojemnik z tuszem, dysze są "wbudowane" w drukarkę. Wybór zamienników jest duży.

Edytowane przez Nebel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Brotherze DCP-J315W drukuje się tylko przez wifi?Czy jest też kabel USB,który można podpiąć pod komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma drukarki która drukuje tylko i wyłącznie przez wifi. Każda drukarka ma możliwość podłączenia tez i przez USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brothera DCP-J140W to dobra propozycja. Tak jak już zostało to wspomniane. Używając zamienników eksploatacja jest stosunkowo tania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seba12a

F4580 nowa 199zł, wszystkie bajery są nawet z WIFI. Tusze zamienniki tanie albo sam napełniasz to wychodzi grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Brothera DCP-J315W.Jakie zamienniki byście polecali do tej drukarki?Te droższe firmy Dulin czy też które kosztują 3zł sztuka?Na których więcej drukarka pochodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki po 3zł jak najbardziej ale musisz drukować na tyle dużo żeby drukarka nie miała długich przestojów. Przykład - Canon iP3600 na zamiennikach - miesiąc postoju i głowica zaschnięta. Ten sam canon na oryginałach stał pół roku i nic się nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brother ma funkcję auto-czyszczenia (jak jest podłączony do zasilania), więc nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wybierając tanie zamienniki trzeba się liczyć z tym, że będą zasychać jeżeli nie będziemy drukować dość często. Może dobrą alternatywą będą zestawy samodzielnego napełniania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich brotherach przy dłuższym użytkowaniu to każdy zamiennik zaschnie, jest to nacechowane przez budowę tuszu, który ma inne odpowietrzanie niż oryginały. Wiec mówienie że activejet czy dulin nie zasychają to pierdoły wyssane z palca. Piszą to często osoby kompletnie nie znające się w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem to samo co Grongor. W mojej drukarce używam tuszy LC-1280 przetestowałem już zamienniki kilku firm dostępne w Polsce i niestety żadne nie maja działającego bezproblemowo systemu odpowietrzania jak oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca obserwacja ale wiedza nabyta doświadczalnie, mając w rekach dziesiatki tysięcy tuszy, mogąc tez i testować czesc z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grongor udało ci się może trafić na takie zamienniki LC-1240/1280 w których odpowietrzenie działa prawidłowo. Ja drukuje praktycznie codzienne to mnie jakoś to nie nęka jak znajomych co używają Brotherów na te same tusze a drukują sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zamienników z odpowietrzaniem takim jak w oryginałach, gdyż one by łamały patenty i sprzedawca miałby ogromne kłopoty prawne. Dlatego tez już chińczyki nie produkują tuszy łamiących patenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać zamiennika kupionego na aukcji w internecie za 2 zł do zamienników znanych producentów gdzie na swoje produkty udzielają gwarancji. Ja od tandety za 2 zł trzymam się z daleka. Z lepszymi jakościowo zamiennikami nie mam problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało można porównywać zamiennik za 2 zł do zamienników znanych producentów, bo często to jest dokładnie to samo. Ja akurat sprzedaje za 2zł dokładnie ten sam tusz co jest w activejet, tylko ze bez pudełka. Po co ktoś ma płacić 6-7 zł za pudełko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszysystko zależy od tego gdzie kupujesz zamiennik,bo jeżeli w dobrym i godnym zaufania sklepie internetowym to raczej nie ma sie czego obawiać. Mozna je porywnywać do oryginałów,jakość druku na tym nie ucierpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Activejet rozwaliły mi BROTHERA DCP-J515W. Nawet w pojemnikach trochę zaschły, nie mówiąc o głowicy - błąd 4F. W dodatku Activejet wyciekają z pojemników - porażka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz maksymalnie tanie drukowanie to daj trochę więcej za drukarkę - 300zł za Brothera DCP-J140W. Wtedy kupujesz zamienniki tuszy za 20zł (cały komplet). Do HP też kupisz zamienniki, ale tam idzie pojemnik zintegrowany z dyszami drukującymi więc można przypuszczać że takie zamienniki już gorzej drukują. W Brotherze jest sam pojemnik z tuszem, dysze są "wbudowane" w drukarkę. Wybór zamienników jest duży.

 

Właśnie nie warto kupować drukarki z wbudowanymi dyszami, kartridż jak zaschnie wymieniasz za 30zl a dysze jak zaschna to nowa drukarka, więc polecanie drukarki z wbudowanymi dyszami jedynie osobom które bardzo dużo drukuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, że odgrzewam kotleta, ale muszę powiedzieć kilka słów na temat zamienników do brothera. Z 2 lata temu kupiłem butelkę 250 ml czarnego tuszu marki sic, który nie dawno mi się skończył. Przez ten okres kolorowe tusze były cały czas puste. Kupiłem ostatnio zestaw tusz, również w butli jakiś tanich, chyba proink. Fakt, kolor był zaschnięty i myślałem, że ani grama tuszu kolorowego ta drukarka nie wyplujenie. Po wlaniu płynu czyszczącego do każdego kolorowego pojemnika, który dostałem w zestawie i wykonaniu kilku-dziesięciu wydruków "kolorem" problem rozwiązał się w 100%. Nie wiem jak to jest w innych drukarkach ale w mojem dcp-130c nie trzeba było nic rozmontowywać aby zaczęła normalnie działać. Dodam jeszcze, że na 30ml. tuszu czarnego wydrukuje się ok. 500-600 stron tekstu w miernej jakości, może się to komuś przyda.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...