Skocz do zawartości
Wulfgar

Black Mesa

Rekomendowane odpowiedzi

Najłatwiej? Przecież to trzeba od podstaw je przemodelować, czasami sporą część zrobić na nowo aby widocznie lepiej wyglądały. Dla tego właśnie w ostatnich latach w największych grach AAA na PC dostajemy textury niemal identyczne jak na konsoli. RDR2, assassiny itd., przeważnie jedyne różnice to lepsze filtrowanie, teselacja etc.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Textury to nawet w modach poprawiają i jest to pierwsza rzecz za jaką się biorą np. sytuacja z Skyrima, Wiedźmina 3 albo Mass Effect 3

 

Oni to klepią jeszcze na starej wersji Source a nie tej najnowszej od Half-Life: Alyx

 

Skoro to jest jeszcze beta to mogą być jakieś zastępcze a do finalnej dadzą (zgaduje) lepszej jakości.

 

Counter-Strike: Global Offensive też nie ma textur jakiejś super jakości

 

Dobrze to wygląda chyba tylko Half-Life 2 na silniku Unreal Engine https://pclab.pl/news57170.html

 

rkEeZtQ.jpg

 

i nie wiem czy czasem nie lepiej od Alyx

 

Przypominam tylko że beta HL2 też miała gorsze textury a nawet miejscami nie miała ich wcale :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale problem z teksturami jest w nowych etapach czy ogółem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale problem z teksturami jest w nowych etapach czy ogółem?

 

Nie, jak dla mnie to cały Interloper brzydko wygląda, reszta trzyma poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał chyba z rok temu że tą grę można było kupić za 20-30 zł.

A teraz co? ponad 70 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zaczęło się za darmo. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał chyba z rok temu że tą grę można było kupić za 20-30 zł.

A teraz co? ponad 70 zł?

Pewnie cena z promocji i tyle. Ja sam kupiłem to za mniej niż trzy dychy właśnie na jakiejś promce jak dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Textury to nawet w modach poprawiają i jest to pierwsza rzecz za jaką się biorą np. sytuacja z Skyrima, Wiedźmina 3 albo Mass Effect 3Oni to klepią jeszcze na starej wersji Source a nie tej najnowszej od Half-Life: AlyxSkoro to jest jeszcze beta to mogą być jakieś zastępcze a do finalnej dadzą (zgaduje) lepszej jakości. Counter-Strike: Global Offensive też nie ma textur jakiejś super jakościDobrze to wygląda chyba tylko Half-Life 2 na silniku Unreal Engine https://pclab.pl/news57170.htmlrkEeZtQ.jpgi nie wiem czy czasem nie lepiej od AlyxPrzypominam tylko że beta HL2 też miała gorsze textury a nawet miejscami nie miała ich wcale :E

 

Z tym modem to same dziwne problemy, powstaje już chyba kilkanaście lat :), jest płatny, pracuje nad nim kilkanaście osób a nie jest nawet robiony na nowszej wersji silnika.

 

Przypominam, że był taki Niemiec, co miał pseudonim "Fake Factory", który w pojedynkę robił modyfikację do HL2 i co roku nawet wypuszczał nowszą wersję, a było to już ładnych kilka lat temu. Przeniósł całą grę do nowszej wersji silnika, zrobił chyba wszystkie tekstury w HD i gra wyglądała całkiem nieźle :

 

Moje galeria z HL2 z FakeFactory Cinematic Mod, nie pamiętam numeru wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interloper najdłuższy i niestety wizualnie najbrzydszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się najbardziej w Half-Life podobały te momenty kiedy są komandosi zwłaszcza gdy jesteśmy na powietrzu ponieważ lubię te pustynne klimaty, a najbardziej to nie lubiłem walczyć z potworami zwłaszcza z bossami np. ten Gargantua, a później ta jazda kolejką cholernie nie lubiłem tego etapu mówię o podstawowym Half-Life którego ukończyłem kilka razy, w Black Mesę jeszcze nie grałem. No i fajne są też początkowe etapy.

 

Jestem ciekaw czy tym od remaków dwóch dodatków uda się dokończyć pracę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalna wersja gry po 14 latach

 

Black Mesa: Xen Trailer

 

Early Access ma opuścić dokładnie 5 marca jak zapowiedzieli twórcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EA różni się od bety tylko brakiem obsługi pada. Można go w becie przypisać, ale po 1 trza być wymiataczem na padzie i umieć celować, po 2 trza wiedzieć, jakie guziki przypisać, a po 3 nie można dopuścić do końcówki baterii na padzoe, bo wyedy Gordon zacznie strzelać serią przez całą minutę z broni, która aktualnie mamy wybraną i nie możemy tego przerwać w żaden sposób,. Po tym czasie resetują się wszystkie ustawienia, jakie zrobiliśmy, w tym prędkość ruchu padem (cofa sie na 10%, a potrzeba 60). Ja tak przeszedłem prawie całą betę. Jestem dokładnie w levelu o nazwie Niefortunna etyka (czy jakoś tak - gram po Polsku). To chyba końcówka gry

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w Early Access jest obsługa pada.

Obsługa, że możesz podłączyć kontroler. Ale strafowanie jest ustawione na 5%, prawie połowa guzików jest źle dobrana, albo w ogóle niedobrana,b rak auto aimu, resetują się ustawienia i jeszcze ten bug z bateriami w padzie. Po prostu dodano tylko obsługę , ale w taki sposób, jakby nie brali pod uwagę, ze ktokolwiek z niej skorzysta. Ten, kto przejdzie BM na padzie (a prawdopodobnie będę pierwszą taką osobą), ten będzie mistrzem. Dla przykładu: wczoraj może raz w życiu grałem w Overwatch, ale pierwszy 3 raz na padzie. Wymiatalem jak młody, a dodam, ze ja jestem mega cieniasem w grach

To chyba o czymś świadczy ;) Na padzie wymiatam, a na klawie i myszce cieniuję aż miło. :P

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak na padzie wypadają pojedynki z Black Ops

 

1635811484.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera dosyć późna, zważywszy na to jak przestarzałym silnikiem jest już Source. Gra chyba tylko dla największych fanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak zobaczysz Xen to zmienisz zdanie ;)

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera dosyć późna, zważywszy na to jak przestarzałym silnikiem jest już Source. Gra chyba tylko dla największych fanów.

 

Co ty gadasz? Gra się prawie nie różni od dzisiejszych nowych gier AAA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem trochę filmików, moim zdaniem różni się, choć możliwe, że ten Source jest zmodyfikowany. Wybaczcie Panowie moją ignorancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik to Source, ale w znacznym stopniu zmodyfikowany i usprawniony. Twórcy dodali np. sporo efektów, których ten engine domyślnie nie obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet nie chodzi o grafikę, po prostu fizyka i strzelanie w przeciwników cały czas daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten silnik to chyba jakaś starsza wersja Source. W ostatniej, w którą grałem, dzięki Fakefactory Cinematic mod do HL2, było sporo fajnych rzeczy, nawet Mapowanie paralaksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wczoraj miała wyjść z wczesnego dostępu a nadal jest.

 

Coś spieprzyli bo wszystko świeci się jak psu jajca:

uQrzGkf.jpg

URu5cqi.jpg

 

Kurde na serio wtf is that?!

M1RTtYN.jpg

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...