Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Strutter

Xbox I generacji - sens zakupu.

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie w nowe tytuły gram na PC (z bezprzewodowym padem od X360), zaś do klasyki niewydanej na PC używam PS2. Wszystko podłączone jest pod 42" TV (PC przez HDMI, zaś PS2 przez component). Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem Xbox'a pierwszej generacji. Podłączyłbym go w ten sam sposób, co obecnie PS2 (component), więc byłoby tu 480p (słyszałem, że niektóre gry również 720p). Zastanawia mnie, czy istnieją gry na pierwszego X'a, których nie wydano zarówno na PC, jak i PS2, a warte są zakupu niedrogiej już konsoli. Co o tym sądzicie? Dokładny konfig wypisany w sygnaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam xboxa 1 i jestem bardzo zadowolony, Oryginały mam na dysku twardym a płyty grzecznie leża schowane. Gier jest całkiem sporo, których nie było na ps2. Kupuj śmiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1 klocka i jest kilka gier w które chciałbym zagrać ale brak kabla component sprawia że moje oczy odmawiają :/ Swego czasu był w Robsonie ale już nie ma, może ktoś ma namiary na taki kabel (słyszałem że ten od 360 nie działa).

 

Ogólnie sam hardware (pomijając wygląd) to chyba najlepiej zrobiona konsola z jaką miałem do czynienia, czuć że na nim nie oszczędzali, podobne wrażenia miałem z dreamcastem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Xbox to naprawdę kawał fajnego sprzętu. Choć nie ma na tej konsoli takiego zatrzęsienia gier jak na PS2, to znajdzie się na tej platformie wiele fajnych tytułów. Myślę, że za rozsądne pieniądze można ten hardware jak najbardziej kupić (sam miałem to zrobić nie tak całkiem dawno dla ulepszonej wersji Conkera z N64, która na pierwszym "klocku" wygląda świetnie ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem Xbox'a I generacji z oryginalnym padem, dyskiem 80GB i kablem component za 110 zł + przesyłka. Jestem pozytywnie nastawiony, więcej zapłaciłem za… bezprzewodowego pada od X360 z odbiornikiem na PC. :)

 

Napiszę jeszcze, jak otrzymam konsolę i dokonam porównania np. Forza vs Gran Turismo 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoho, Xbox 1... łezka się w oku kręci.

 

Miałem go z dyskiem 120gb zchipowanego jeszcze 3 miesiące temu, po czym oddałem znajomemu za 50pln w pełni sprawnego, z grami, dwoma padami, kabelkami itp. Strasznie mi przypadła do gustu otwartość platformy, możliwość odpalania praktycznie wszystkich mniej wymagających formatów video i audio, relatywnie ładna grafika w grach (a na pewno o klasę wyżej niż ta z ps2) oraz kompletna bezawaryjność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strutter gratuluję zakupu. Sam mam ixa wersję 1.0 z przeróbka Tsop i biosem x2 5035. Wszystko śmiga jak trzeba tzn kopie gier,filmy,muza. Jeszcze tylko z czasem zmienie standardowy 8gb dysk na 250gb i do przodu. Miłego ixowania na klocku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox Classic to bardzo fajny sprzęt. Sam niedawno zakupiłem sobie taką maszynkę na Allegro. Ogólnie kupiłem X'a za 50 zł. Jak przyszedł okazało się , że mam chipa(EVO-X) , więc bardzo łatwo udało mi się wrzucić do niego stary dysk 160 GB na IDE. Obecnie wgrane jest XBMC dający szerokie możliwości. Taki Xbox może z powodzeniem zastąpić jakiś mały komputerek robiący za HTPC.

 

Może ktoś widział gdzieś do kupienia kabel component, żeby podłączyć Xbox'a do jakiegoś odbiornika HD. Słyszałem , że na tym kablu jakość obrazu jest dużo dużo lepsza , chociaż i tak co oferuje X1 wygląda całkiem przyzwoicie. Jak na moje oko to jest duża różnica pomiędzy nim a PS2 jeżeli chodzi o kwestie graficzne. Ogólnie nigdzie nie mogę znaleźć tego kabla. Widziałem kilka zagranicznych ofert ze sklepów , gdzie oddawali takie kable za nawet 1$ , ale wszystko jest już niedostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M4ciejet zobacz na angielskim ebayu. Ostatnio widziałem taki kabel a przy okazji można trafić ciekawe gry za 1-2 funty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M4ciejet widzę, że kupiłeś sprzęt za mega dobrą cenę. Muszę też się dobrze przyjrzeć tematowi, bo póki co szperam po allegro i wrzucam jeszcze w notanio.pl i na bieżąco obczajam czy jest jakaś dobra cenowo opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...