Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ardian

miód - jak jest z cukrem - sacharoza ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

codziennie jem dwie duże łyżki miodu wielokwaitowego, który kupuje od pszczelarzy z sandomierza

teściowa powiedziała mi, że niby dodaja oni do niego zwykly cukier czyli sacharoze, którego się wystrzegam w mojej diecie

powiedziała również, że ze sklepu jest lepszy bo jest lany, wiec pewnie nie zawiera cukry białego (w pierwszej chwili pomyslałem, że ma racje)

faktycznie mój miód jest skrystalizowany, ale wyczytałem, że to normalne wiec nie wiem w końcu jak to jest

znalazłem również w necie, że czym szybciej skrystalizuje tym jest lepszy bo z dodatkami jest ciągle płynny

 

zna sie ktoś na miodzie ? można dodawać przy produkcji miodu cukier ? jak sprawdzić jego zawartość ? zależy mi na spożywaniu miodu, ale naturalnego bez sacharozy

 

dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do miodu jadalnego nie trzeba zawsze dodawać cukru, aby był odpowiedni? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zna sie ktoś na miodzie ? można dodawać przy produkcji miodu cukier ? jak sprawdzić jego zawartość ? zależy mi na spożywaniu miodu, ale naturalnego bez sacharozy

Dodanie cukru jest możliwe i jest to niestety dosyć często praktykowane, dlatego dobrze jest mieć zaufanego pszczelarza. Na pewno jednak krystalizacja nie jest skutkiem dodania cukru i jest procesem naturalnym. Miód ze sklepu to zazwyczaj same śmieci - zmień teściową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EnJoY 84

U mnie w okolicy znam kilka pasiek małych i jedną dużą i nie słyszałem by dodawano cukier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... zmień teściową

 

chyba tak zrobie ze swoja też juz nie moge wytrzymać :E

 

co do miodu czyli lepiej od tych miejscowych z dodanym cukrem niż ze sklepu

gdzie ja znajde zaufanego sprzedawce ? ;/

 

nie ma sposobu na sprawdzenie ilości sacharozy ? może znajdzie sie jakis chemik z powołania ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można ufać teściowej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w każdym miodzie jest jakaś ilość sacharozy, bo cukry w końcu są różne. Jeśli chodzi o miód naturalny, to najlepiej od pana Zdzisia, co ma pasiekę za domem, a nie ze sklepu. Miód naturalny ZAWSZE się skrystalizuje po dłuższym lub krótszym czasie, w zależności od rodzaju, a miód ze sklepu nie, bo jest chemicznie "ulepszony".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiciok

Miód ze sklepu ma tyle wspólnego z miodem, co napój mleczny łąkowy z mlekiem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest prosty sposób na sprawdzenie, ale płynnego miodu

może sie dokopie do sposobu na skrystalizowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

witam

codziennie jem dwie duże łyżki miodu wielokwaitowego, który kupuje od pszczelarzy z sandomierza

teściowa powiedziała mi, że niby dodaja oni do niego zwykly cukier czyli sacharoze, którego się wystrzegam w mojej diecie

powiedziała również, że ze sklepu jest lepszy bo jest lany, wiec pewnie nie zawiera cukry białego (w pierwszej chwili pomyslałem, że ma racje)

faktycznie mój miód jest skrystalizowany, ale wyczytałem, że to normalne wiec nie wiem w końcu jak to jest

znalazłem również w necie, że czym szybciej skrystalizuje tym jest lepszy bo z dodatkami jest ciągle płynny

 

zna sie ktoś na miodzie ? można dodawać przy produkcji miodu cukier ? jak sprawdzić jego zawartość ? zależy mi na spożywaniu miodu, ale naturalnego bez sacharozy

 

dzieki pozdrawiam

Powiedz teściowej, żeby walnęła się w pusty łeb.

 

 

Każdy miód musi się skrystalizować (scukrzyć). Najdłużej z popularnych miodów nie krystalizuje się miód spadziowy. Wiosenny krystalizuje się bardzo szybko.

 

 

Zazwyczaj to miody w sklepach są kiepskiej jakości, bo mogą zawierać częściowo syrop dla pszczół, który im się podmienia na miód.

 

 

Ja mam miód bez cukru, ale to dlatego że ojciec ma pasiekę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

teściowa powiedziała mi (...), że ze sklepu jest lepszy bo jest lany

 

zna sie ktoś na miodzie ?

Tak. Miód nielany/skrystalizowany włóż do garnka z ciepłą wodą. Zanotuj efekty i wyciągnij wnioski.

 

 

Cukier jest dodawany, ale do produktów miodopodobnych. Polecam czytać skład albo kupować u chłopa przy drodze i nie wierzyć w legendy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest prosty sposób na sprawdzenie, ale płynnego miodu

może sie dokopie do sposobu na skrystalizowany :)

 

wsadz sloik do miski z ciepla (40C) wodą. miod uplynni sie dosyc szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz teściowej, żeby walnęła się w pusty łeb.

 

chyba troszku Cie poniosło miszczu

 

co do podgrzania wróce do domu i sprawdze dzieki za rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL, teraz każdy "naturalny" i "zaufany" pszczelasz podstawia pszczołom cukier. Nie musi go dodawać do miodu, zrobią to za niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

LOL, teraz każdy "naturalny" i "zaufany" pszczelasz podstawia pszczołom cukier. Nie musi go dodawać do miodu, zrobią to za niego.

Hmm, możesz wyjaśnić na czym to opierasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EnJoY 84

Hmm, możesz wyjaśnić na czym to opierasz?

Np., na tym iż w okresie zimowym podkarmia się pszczoły syropem z cukru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Np., na tym iż w okresie zimowym podkarmia się pszczoły syropem z cukru.

Ale on jest po to, żeby zimą go pszczoły zjadły.

 

Latem już go nie ma. Jeśli zaś zostanie to powinno się te ramki wyjąć i podmienić.

 

Jak ktoś robi miód dla siebie, jak mój ojciec, to nie ma to najmniejszego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np., na tym iż w okresie zimowym podkarmia się pszczoły syropem z cukru.

 

W okresie zimowym pszczoły nie wyłażą z ula. :E Podkarmiać można, ale latem - zabierasz im miodek, wystawiasz w pasiece cukier gotowany z wodą w miseczkach ze słomą. Mój ŚP Dziadek, obok którego po sąsiedzku mieszkałem paręnaście lat swego życia, był pszczelarzem.

 

Przy okazji - jedzenie miodu "na żywca", łyżkami, to nie dla każdego taki dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EnJoY 84

Ale on jest po to, żeby zimą go pszczoły zjadły.

 

Latem już go nie ma. Jeśli zaś zostanie to powinno się te ramki wyjąć i podmienić.

 

Jak ktoś robi miód dla siebie, jak mój ojciec, to nie ma to najmniejszego sensu.

Wiem i chodziło mi bardziej o fakt gdy uzupełniamy dopływ nektaru. To jest podkarmianie. Uzupełnienie zapasów nazywamy zaś dokarmianiem.

 

W okresie zimowym pszczoły nie wyłażą z ula. :E Podkarmiać można, ale latem - zabierasz im miodek, wystawiasz w pasiece cukier gotowany z wodą w miseczkach ze słomą. Mój ŚP Dziadek, obok którego po sąsiedzku mieszkałem paręnaście lat swego życia, był pszczelarzem.

 

Przy okazji - jedzenie miodu "na żywca", łyżkami, to nie dla każdego taki dobry pomysł.

Wiesz, stare metody dziadków są obecnie stosowane dość często w domowych pasiekach ograniczających się do kilku uli ze względu na skuteczność. Niestety dziadkowie nie wiedzą o wielu bardzo ważnych rzeczach jakie powinno się wykonywać i często marka źle się czerwieni, pasożytów jest mnóstwo etc. W dużych pasiekach, gdzie nacisk kładzie się na jakość i ilość robi się o wiele więcej różnych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka uli to miał koło domu - około 60. Ale w pobliskim tzw Państwowym Gospodarstwie Rolnym gdzie był zatrudniony i uli miał pod opieką "odrobinę" więcej na metody Dziadka nie narzekali i cenili go jako fachowca w tych sprawach. ;)

 

marka źle się czerwieni

:hmm:

chyba ramka? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

witam

codziennie jem dwie duże łyżki miodu wielokwaitowego...

OK ale co to właściwie daje? Ot cukry proste, glukoza i fruktoza. Jakieś magiczne właściwości? Rozumiem, jeśli ktoś nie może z przyczyn zdrowotnych spożywać sacharozy albo potrzebuje łatwo przyswajalnej energii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiciok

A może lepiej kieliszek półtoraka dziennie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak pisałem o tym dosłownie z 2 miesiące temu, tutaj to mnie wyśmiali, że science fiction opowiadam... Węgry jak Węgry, ale jakby tak Turcja zrobiła taki numer (a przecież Erdogan to kumpel putlera) to zobaczymy w razie godziny W wojska natowskie z UE jak świnia niebo... Bo jakby Turcja przeszła do bloku ruskiego to każdy kraj UE zostawi sobie wojska u siebie do obrony... A nawet wystarczy pewno to, że Turcja oznajmi, że zachowuje "neutralność" to i tak kraje UE będą posrane i nikt tu nic nie przyśle...
    • A nie miałeś wyciągniętej broni? Mnie raz tak wsadzili do więzienia, ale miałem klucz i po prostu wyszedłem.   Za drugim razem, wparowałem już bocznym wejściem obok nich i nic nie zrobili. Brechtałem z tego, bo przy tym quescie jeszcze zmienia się muzyczka, aby podkręcić napięcie skradania, a ja sobie chodziłem jak u siebie.
    • @Passt A jak uzywam tego alienware DWF w 100Hz zeby miec 10 bit to w tym cru i tak daje odswierzanie 155hz a wtedy w Freesysnc 24 - 154? Czy wtedy odswirzeanie na 90hz a freesync na 24 - 89?
    • A cały ten cyfrowy syf zaczął się wraz ze startem Steam. 
    • Z tego powodu mam również takie, a nie inne zdanie o Konfederacji, że ich pomysły, typu właśnie większa "swoboda" gospodarcza nie jest realna przy polskiej mentalności, bo to skończyłoby się totalnym wyzyskiem i całkowita dyktaturą prywatnych firm. Bydgoska Prawica - start z jednej listy kandydatów z PiS i Konfederacji do wyborów samorządowych, czy spotkania Brauna i jego ludzi z tym człowiekiem https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C838557%2Cna-wniosek-abw-leonid-swiridow-ma-przedluzony-zakaz-wjazdu-do-strefy Także możesz to uznać za brak dowodów, ale to są bardzo wyraźne sygnały. Jeżeli Konfederacja nie chce być tak utożsamiana, to chyba logicznym jest, że powinni takich osób unikać w swoich szeregach.  Teraz wyobraź sobie co by było, gdyby takie informacje dotyczyły kogoś z KO, TD czy Lewicy. Z resztą przypomnij sobie ile było niedawno jojczenia bo Tusk gościł putina 16 lat temu w ramach wizyty dyplomatycznej.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...