Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

99% (na pewno będzie 100h, w rzeczywistości pewnie znacznie więcej) czasu spędziłem w trybie single, ale ogólnie preferuję tego typu rozgrywkę. Owszem, można narzekać na tryb spychacza czyli rozbijanie się przeciwników o nas i vice versa, co było jednym z większych zarzutów wobec DC, ale w multi przeciwnicy lubiący się agresywnie przytulać do naszego auta to dość częsta przypadłość, a w takim singlu Forzy Horizon problem wcale nie jest mniejszy - tam to w ogóle czuję się jakby mnie banda wściekłych psów podgryzała - przynajmniej w dwójce, bo w trójkę na razie za mało grałem.

 

Ogólnie podobieństw DC z FH jest bardzo mało. W tym pierwszym oczywiście brakuje otwartego świata, a cała kariera polega na wybieraniu z menu odpowiednich wyścigów/zadań. Mnie ta cała, dość prosta idea kariery sprawiała masę przyjemności, głównie poprzez celowanie w maksymalny wynik w postaci trzech gwiazdek. Tym właśnie stoi w dużej mierze DC - śrubowaniem wyników i spełnianiem określonych wymagań. Kolejnym czynnikiem sprawiającym frajdę jest zaimplementowanie dynamicznych warunków atmosferycznych - jesteś w połowie wyścigu i zaczyna być trochę nudno? No to zaraz się zdziwisz, bo chyba widoczność zaczyna się pogarszać :E Przez tego typu zabiegi do dziś pamiętam kilka wyścigów - często też przez to, że przez swoją trudność trzeba je było powtarzać odpowiednio więcej razy niż normalnie. Do tego imo bardzo przyjemny model jazdy, który doczekał się po czasie jakiejś bardziej hardcorowej wersji do wyboru z opcji gry, ale tego już nie sprawdzałem na dłuższą metę. Modelu zniszczeń wpływającego na osiągi i aerodynamikę pojazdów niestety brak.

 

O ile się nie mylę dopiero od dlc wprowadzono tryb dynamicznej pogody. Trzeba jednak dodać, że wszystkie dodatki dają kilkakrotnie więcej wyścigów niż podstawka. Jeśli chodzi o wersję gry, widzę, że podstawka jest obecnie za 42zł, a season pass za 54zł. Nic nie stoi na przeszkodzie spróbować podstawki, natomiast po dokupieniu sp wszystkie dlc'ki niestety trzeba dodawać ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, z tego co piszesz to przypomina mi to bardziej Forzę Motorsport Apex niż horizona :) Platyna jest do zdobycia w podstawce, czy wymagane są jakieś dlc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platyna jest bez problemu do wbicia w podstawce, a obecność dlc po prostu to ułatwia. DC to tunelówka, tak jak w zasadzie każda torówka typu Forza Motorsport i nie ma mowy o przygodach daleko poza trasą. Za ścinanie zakrętów, albo mocne przywalenie w przeciwnika są kary w postaci chwilowego spowolnienia pojazdu. Model jazdy to satysfakcjonujący, miejscami wymagający arcade. Niektóre szybkie pojazdy nie są łatwe w prowadzeniu i trzeba się trochę podszkolić. Wyścig Hennessey Venom w deszczu daje w tyłek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To generalnie w DriveClub wyścigi odbywają się na torach czy na ulicach miast?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MikeL

Ani jedno, ani drugie. To znaczy jest kilka fikcyjnych torów, ale generalnie śmiga się po fantazyjnych zamkniętych trasach w rozmaitych okolicznościach przyrody. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Piękne dzięki ;) Poczekam na jakieś dobre promo z season passem może, chwilowo i tak mam Bloodbourne do ogrania :)

 

Jednak się skusiłem na promocji za 42 zł ;) Jakiś klub PCLabowy rekrutuje? :lol2:

 

Mam koszmarny problem z driftowaniem, podejrzewam przyzwyczajenie do wyścigów typu NFS. Może wyłączyć asystenta hamowania?

Edytowane przez osimaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ta gra ma do Gran Turismo 5? GT było fajne, spędziłem wiele godzin, ale w pewnym momencie gra bez kierownicy mnie przerosła...Czy kupując wersje pudełkową można spokojnie pograć czy dodatki i mikroplatności są niezbędne? Jak wygląda sprawa serwerów, gra w to ktoś jeszcze? Nie ukrywam, że gra jest dość tania a na razie mam tylko fifę 17 i Uncharted 4 (zaczne dopiero jak kupie i skończę 1-3). Warto się tą grą zainteresować?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DC to bardziej arcade, ale w wielu momentach nieco wymagający. Jazda jest satysfakcjonująca, nie ma uszkodzeń przekładających się na osiągi (pojazdy mają tylko zadrapania). GT5 to prawdziwe tory, a DC wymyślone trasy w różnych częściach świata. Jeśli lubisz samochodówki to się nie zastanawiaj. Pad w zupełności wystarczy bo i raczej pod niego była robiona gra. Najpierw obczaj podstawkę, potem ewentualnie season pass.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chętnie bym się pościgał, GT5 mnie w końcu przerosło, ale skoro tutaj mamy do czynienia bardziej z grą typu starszy Need For Speed (nie wiem jak te nowe bo nie grałem w gry jakiś czas) a nie niemal symulator to pewnie że obczaję sobię DriveClub. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałbym się. Sony podziękowało Evolution Studios już jakiś czas temu. Wszystkie plany co do dlc zostały spełnione, nawet z nawiązką. Usprawniać już też nie ma za bardzo czego. Jeśli mało Ci wyścigów w tym klimacie, polecam DriveClub Bikes, ale tu oczywiście tylko jednoślady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studio odpowiadające za DC zostało zamknięte , więc gra nie będzie już rozwijana. Wydaje mi się osobiście, że to najlepszy tytuł w stylu starych dobrych need for speedów. Bez udziwnień, jedynie egzotyczne auta , i piękne widowiskowe trasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - co trzeba kupić żeby mieć dostęp do wszystkich wyścigów single player (nie licząc motocykli)? Wystarczy DRIVECLUB Season Pass?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MikeL

Po season passie pojawiły się jeszcze dodatki No Limits i Finish Line samochodowe, dodatkowo płatne (na promocjach po ok. 8 zł chodzą). Jeśli patrzysz pod kątem trofeów, to z powodu limitów systemowych dodatki te są podpięte pod Bikes, więc nie musisz ich kupować, żeby mieć 100% trofeów w "zwykłym samochodowym" Driveclubie.

Edytowane przez MikeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem 2 tygodnie temu PS4Pro i zaczalem ogrywac Drivecluba i przyznam, ze to naprawde swietna arkadowka :) season Passa sie dokupi i mozna grac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Season Passem się zabawa zaczyna :) Bez DLC szału nie robi, z Season Passem byłem w szoku że mnie tak na DC wzięło, bo za ścigałkami jakoś specjalnie nie szaleję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy sobie nie kupić pudełka i nie pograć na PS5

Co o tym myślicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, a grałeś już w to na PS4?

Mi osobiście ta gra nigdy nie podeszła i może z max 10h przegrałem przez te wszystkie lata istnienia tej gry :E. Ale są ludzie co im się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również. Może i ładna, ale sterowanie dla mnie okropne oraz głupi system kar o byle co. 

Mieli by ładną bazę pod "konkurenta" Forzy Horizon: graficzka i motorki stąd, sterowanie od Gran Turismo i coś by wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukadd napisał:

Nie wiem, a grałeś już w to na PS4?

Mi osobiście ta gra nigdy nie podeszła i może z max 10h przegrałem przez te wszystkie lata istnienia tej gry :E. Ale są ludzie co im się podoba.

Coś tam chwilę pośmigałem na PS4 ale to było już tak dawno temu że nie pamiętam odbioru tej gry. Jedynie wiem że efekty pogody jak deszcz lub śnieg robiły wrażenie 

1 godzinę temu, Gonzo3211 napisał:

Mi również. Może i ładna, ale sterowanie dla mnie okropne oraz głupi system kar o byle co. 

Mieli by ładną bazę pod "konkurenta" Forzy Horizon: graficzka i motorki stąd, sterowanie od Gran Turismo i coś by wyszło.

Czyli mówicie że dupa i szkoda zachodu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, azgan napisał:

Coś tam chwilę pośmigałem na PS4 ale to było już tak dawno temu że nie pamiętam odbioru tej gry. Jedynie wiem że efekty pogody jak deszcz lub śnieg robiły wrażenie 

No to jak nie pamiętasz i cię wtedy nie wciągnęło to nie liczyłbym na to, że się to zmieni.

Podstawka to pamiętam ogólnie właśnie przez średnie przyjęcie bardzo szybko zleciała z ceny po premierze i wręcz za grosze ją rozdawali.

Ta gra kosztuje teraz chyba z 20-30 zeta, więc raczej nic nie stracisz kupując ją nawet jakby maiła tylko wylądować w kolekcji gier :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przedstawię trochę odrębną opinię - mi się w DC grało świetnie, utopiłem tam spokojnie ze 30-40h i myślę, że jeszcze wrócę do gry. Fun miałem tam nie mniejszy niż w FH3/4.

Driveclub to świetny arcade, a do tego potrafi być wymagający, jeśli zależy nam na maksowaniu gry.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, wg mnie najbardziej niedoceniana gra  na PS4. Model jazdy to dla mnie idealne wyważenie grywalność/realizm/poziom trudności.

No, może ten ostatni jest momentami przegięty, zwłaszcza przy mokrej pogodzie. Ale znajdą się tacy, którym się to spodoba ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sobie z rok temu pudełko, niestety gra nie dostała już pro patcha z wiadomych względów i na TV 4k słabo to wygląda, więc jak liczysz na wizualną ucztę to się zawiedziesz.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...