Skocz do zawartości
chaostheory

problemy z użytkownikiem Darmacz - opinie, próba oszustwa?

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jesteśmy dziennikarzami IT, a ich zadaniem jest informowanie o tym co się dzieje na rodzimym rynku czujemy się zobowiązani poinformować o przykrym dla nas incydencie. Robimy to także dlatego, że z powodu nierzetelności Dariusza M., znanego szerzej pod pseudonimem "darmacz", ucierpiało dobre imię naszej redakcji w oczach innych firm, czego Pan Dariusz zdaje się nie zauważać. Ale po kolei...

 

W grudniu 2011 podjęliśmy w redakcji decyzję o realizacji ciekawego projektu chłodzenia wodnego z wydajnymi komponentami - czyli 6 rdzeniowym procesorem, płytą główną w formacie E-ATX oraz kartą graficzną GeForce GTX680. Projekt jak każdy? Nie, właściwie to jeden z pierwszych takich na świecie, bo całość miała zostać zamknięta w stosunkowo niewielkiej obudowie firmy Lian Li w kształcie kostki, czyli Lian Li V352. Jak? To już nasza słodka tajemnica ;)

 

Obudowa wymagała jednak sporych modyfikacji (jak wsadzić płytę Extended ATX mając do dyspozycji konstrukcję, która przez producenta przystosowana została do płyt Micro ATX?), których na własną rękę nie byliśmy w stanie wykonać. Postanowiliśmy więc przeróbkę zlecić osobie, która specjalizuje się w tego typu działaniach - Panu Dariuszowi M., "darmaczowi", dla którego jak to sam powiedział "nie ma rzeczy niemożliwych". Dostarczyliśmy mu obudowę jeszcze w tym samym miesiącu (przypominamy - grudzień 2011), a usługa była płatna z góry – około 1100 zł. Do tego wszystkiego posłaliśmy jeszcze pompkę Laing MCP355, kontroler wentylatorów T-balancer BigNG oraz rezerwuar XSPC. Po podliczeniu Darek odebrał od nas około 1,1 tys zł w gotówce i jest w posiadaniu naszego sprzętu za około 1,2 tys zł.

 

W międzyczasie zaczęliśmy rozmawiać już z różnymi firmami odnośnie dostarczenia sprzętu do naszego projektu i one zachowały się bardzo profesjonalnie. W marcu praktycznie cały niezbędny sprzęt był już u nas w redakcji. W projekcie udział biorą takie firmy jak Asus, Corsair i EVGA.

 

Więc ze sprzętu stricte komputerowego jest prawie wszystko - za wyjątkiem obudowy, którą miał dostarczyć darmacz. Jest luty 2013, czyli PONAD ROK później, a darmacz nie dostarczył obudowy do dziś. Od lipca są tylko zdawkowe tłumaczenia, że jest problem z nałożeniem powierzchni lakierniczej/anodyzowaniem. Było już kilka terminów dostarczenia obudowy i chyba nie trzeba wspominać jaki jest finał tej sprawy.

 

Około miesiąc temu dzwonił do darmacza sam RedNacz, czyli Piła, ale Darek po krótkim "będzie w tym tygodniu", zakończył rozmowę i od tej pory nie ma z nim kontaktu. Ani kontaktu, ani naszej obudowy i reszty "gratów".

 

Nie pozostaje nam nic innego jak w tej chwili czytelnikom chcącym zmodyfikować obudowę szczerze i z przekonaniem odradzić kontakty z Dariuszem M., darmaczem.

 

---

 

Darku, jeśli myślisz, że ze mną czy z PCLabem można wygrać i przymkniemy oko lub machniemy ręką na tę sprawę to jesteś w błędzie. A skoro tą część już sobie wyjaśniliśmy to proszę Cię o kontakt z tego miejsca. Wiesz pod jaki numer, wiesz do kogo dzwonić i wiesz co musisz zrobić.

 

Mimo, że nie odzywasz się ani nie piszesz postów, a w profilu masz ukrytą aktywność na forum, chyba nie masz wątpliwości, że mogę sprawdzić kiedy ostatnio byłeś zalogowany? Skoro logujesz się na konto, odbierasz telefony od innych to podejrzewam, że nic Ci się nie stało, jesteś cały i zdrowy, a unikanie mnie to część Twojego misternego planu, który nie ma szans na powodzenie.

 

---

 

Z nieoficjalnego źródła (użytkownik tego forum) dowiedzieliśmy się, że nie tylko my mamy taki problem i jest co najmniej kilka osób, które mają duży problem z realizacjami swoich zamówień u darmacza. Tym samym prosimy o ujawnienie się tych osób. Do założenia w końcu tematu na forum skłonił nas kolejny użytkownik: http://forum.pclab.pl/topic/860224-Pan-darmacz-i-jego-praca/page__pid__11407033__st__0entry11407033 , który zdaje się mieć z darmaczem identyczne problemy.

 

---

 

Aktualizacja: Zgłosił się do nas właściciel firmy PCM-PC oraz sklepu internetowego darmacz.pl, Pan Kazimierz Mączyński. Zdecydowanie odciął się on działań Dariusza M. i stwierdził, że jego firma nie odpowiada za działania użytkownika PCLab darmacza. Tym samym przepraszamy firmę darmacz.pl za nieścisłość. Błędnie zasugerowaliśmy sie faktem, że Dariusz kontaktuje się z nami z numeru 517117114 widocznego na stronie wyżej wymienionej firmy.

 

Z góry uprzedzamy, że robienie zamieszania czy wszczynanie niepotrzebnych wojenek w tak ważnym dla nas temacie doprowadzi do zdecydowanych reakcji moderacji względem odpowiednich osób.

Edytowane przez chaostheory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z góry uprzedzamy, że robienie zamieszania czy wszczynanie niepotrzebnych wojenek w tak ważnym dla nas temacie doprowadzi do zdecydowanych reakcji moderacji względem odpowiednich osób.

Tylko uczulam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ta dziedzinada i pisanie na forum, nie prościej podać do sądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ta dziedzinada i pisanie na forum, nie prościej podać do sądu?

 

Pewnie po to żeby ktoś inny nie wtopił kasy.

 

Trzeba tylko jasno zaznaczyć, że temat dotyczy wykonywania różnych "custom" usług jak oplatanie kabli/malowanie/cięcie itp, bo jeśli chodzi o standardowe zakupy w sklepie to przynajmniej w moim przypadku od kilku miesięcy zamawiam tam różne rzeczy i nigdy nie było nawet jednego dnia poślizgu (oczywiście mówimy tutaj o produktach, które są na stanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, wraz z PCLabem, odradzam wszystkie usługi, a nie tylko "custom". Jak ktoś traktuje klientów w taki sposób na jednym polu to nie ma żadnych podstaw, aby powierzyć takiej osobie jakiekolwiek pieniądze. Zwróciliśmy się do niego tylko ze względu na jego reputację i się zwyczajnie zawiedliśmy. Ten temat jest więc ostrzeżeniem dla użytkowników.

 

Darek w końcu odebrał ode mnie telefon, daliśmy mu czas na odkręcenie wszystkiego do północy, ze środy na czwartek.

Edytowane przez chaostheory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podzielam zdanie kolegi heat. Zakupy towaru z jego sklepu są realizowane w miarę sprawnie. Ale wszystkie custom usługi to ........ Na wycięcie małego otworu w bocznym panelu obudowy czekałem pół roku :E

Edytowane przez mateQQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, wraz z PCLabem, odradzam wszystkie usługi, a nie tylko "custom". Jak ktoś traktuje klientów w taki sposób na jednym polu to nie ma żadnych podstaw, aby powierzyć takiej osobie jakiekolwiek pieniądze.

Dokładnie. Jeśli dana osoba/firma jest nie poważna na jednej przestrzeni to jaką macie pewność że nagle nie zacznie nawalać w innych kwestiach? Albo ktoś jest rzetelny i korzystam z jego usług albo go omijam.

Tak mi się przypomniało że nie tak dawno temu czytałem o Darku niepochlebne opinie: http://forum.pclab.pl/topic/720141-%C5%9Alimak-%C5%9Blimak-poka%C5%BC-rogi-czyli-Lilianna-powraca/page__view__findpost__p__11340199 (post 375 i dalej) Więc było wiadomo że coś jest nie tak, ale żeby "wodzić za nos" redakcję? :E Ma rozmach :E

Edytowane przez GoloJG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

Oczywiście dodam informację co i jak. Uprzejmię informuję darmacza tu, bo zapewne przeczyta iż byłem juz u adwokata dowiedzieć się co i jak. Jak pisałem -nie bedzie kontaktu i towaru. Lecimy z tym koksem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ta dziedzinada i pisanie na forum, nie prościej podać do sądu?

 

Ja podzielam zdanie kolegi heat. [...]

 

Powtarzam: ten temat to przestroga dla ewentualnych klientów Dariusza Mączyńskiego. Nie wdając się w szczegóły: nie chcieliśmy tego robić, dostał kilka, jeśli nie kilkanaście terminów ukończenia prac. Myślę, że sam zbudowałbym tę budę śrubokrętem i młotkiem od podstaw przez prawie 1,5 roku :E

 

Tak czy inaczej zapewniam, że reputacja jest znacznie cenniejsza i ten temat na forum przysporzy Darkowi znacznie więcej problemów niż wszelkie sprawy w sądzie, na policji itp. I myślę, że darmacz doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Porywanie się na kasę PCLaba było najgłupszym co mógł zrobić, a jednak spróbował :E

 

Dlatego właśnie uprzejmie prosimy o zgłaszanie się osób, które mają u darmacza jakieś zaległe projekty/pieniądze.

Edytowane przez chaostheory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobna uwaga - nie musicie podawać danych w formie, jaka widnieje w pierwszym poście przy osobach prowadzących działalność gospodarczą. Dane takie nie podlegają ustawie o ochronie danych osobowych. Możecie podać bezpośrednio z imienia i nazwiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

Proszę, nie udzielajcie się jeśli nie macie nic wspólnego z tematem. To że ktoś coś tam pisał to jedno, bo mógł o tym szerzej wspomnieć, a nie widze by się dopisał, a fakt jakim jest brak kontaktu czy nieodbieranie telefonu [przez taki okres czasu podchodzi pod totalny debi***. Umawiam się, uzgadaniamy co i jak, wysyłam kasę i co mam? Nic.

Jestem bardzo mściwym człowiekiem i .. ale o tym później. Tyle ode mnie. Moich danych nie będę na razie wklejał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie mieć jakość na najwyższym poziomie? Musicie poczekać. To jedyny w Polsce tak profesjonalny modder. Trochę na głowie ma, a przypomnijmy - jest tylko człowiekiem. Chociaż patrząc, na niektóre kable można powątpiewać czy nie ma jakiś implantów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory Igorakowiec, ale jak wytłumaczysz mój przykład.

 

Dokonałem u Darmacza zakupu (konkretnie, usługi z której darmacz się szczyci - sprowadzenie sprzętu niedostepnego w polsce...), za który zapłaciłem - ~850 zł (luty 2012) ani paczki ani pieniędzy do teraz nie mam. Paczki - ok - miała iść z anglii, zgubiła się, krasnoludki porwały - kit z tym - ustaliliśmy ze drugi raz nie próbujemy sprowadzać. Mimo tego kasy nie odzyskałem. Wszystko bym zrozumiał, brak czasu, masa pracy, problemy rodzinne, obojętnie. Ale jeśli do kogoś dzwonie, pisze i ta osoba mnie olewa (zeby był z nim chociaz kontakt jakiś albo wyjaśnienie...) Natomiast odbiera telefon jeśli dzwonie z innego numeru - to sory - nie wydaje Ci sie to conajmniej dziwne? Przynajmniej 3 razy słyszałem ze przelew będzie zrobiony (np. do końca tygodnia) po czym kontakt się urywał. Oczywiście po sprawie mogłem sobie dzwonić z danego numeru, ale cudownym trafem gdy zmieniłem numer telefon był odbierany. Raz nawet rzekomo przez pracownika jakiegoś. Po czym usłyszalem że (SŁUŻBOWY - moje przypuszczenie) telefon, lezy w firmie i jest nieużywany a pracownicy go nie odbierają - to ciekawe w dzisiejszych czasach (telefon narzędziem do pracy jest w końcu - zwłaszcza sklepu)

 

Jedynie dlatego ze mam szacunek dla pracy darmacza (nie mozna mu odebrać profesjonalnego wykonywania) podkreślam że zakup nie był dokonywany przez sklep darmacz.pl a prywatnie pomiędzy mną a Dariuszem.

 

Mimo moich licznych apeli, ze sprawa trafi gdzie powinna - cisza (tzn. Pieniądze do końca tygodnia będą... (nie musze mówić ze ich nie było))

Poradziłem się w UOKIK (nawet ich telefony nie pomogły chociaz odbierał je) sprawa trafiła na policje. Jestem ciekawy rezulatatu tego postępowania. Prawdopodobnie jeśli takich spraw będzie więcej to przyjmą to jako pozew zbiorowy albo coś...

 

Także sory kolego @up ale jeśli nawet wykonanie jakiegoś customa zajmuje czas, to w dobie cyfryzacji, wykonanie przelewu to niecała 1 minuta. A jeżeli miałbym naprawde dużo pracy to nie bralbym nowej aby sie samemu zagrzebać w zleceniach...

 

 

@Down - ale ja jak najbardziej się z tobą zgadzam - sam to napisałem - patrz wyżej...

Edytowane przez Revo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

Przeciez już pisałem, że wszystko co wykonuje darmacz jest rewelacyjne. Chodzi mi tylko o taki mały aspekt - jeśli się umawia to niech dotrzymuje słowa i nie bierze zleceń niemożliwych do zrealizowania bo widzimy nie tylko po mnie czy chaostheory jas to przebiega sprawnie. Mam czas to robię tyle i będę w stanie zrobić. Sorry, ale to nie piaskownica tylko interes. Jeśli będzie tak dalej to wyglądało to zyczę mu by szybko zamknął interes i zajął się czymś miej poważnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie mieć jakość na najwyższym poziomie? Musicie poczekać. To jedyny w Polsce tak profesjonalny modder. Trochę na głowie ma, a przypomnijmy - jest tylko człowiekiem. Chociaż patrząc, na niektóre kable można powątpiewać czy nie ma jakiś implantów...

Ten temat oraz posty użytkowników rozsianych po dziale pokazują owy profesjonalizm. Nawał roboty to żadne wytłumaczenie tak długiego zwodzenia.

 

E: Tak to jest jak się długo pisze post, zdążyły pojawić się już dwie odpowiedzi.

Edytowane przez Superplastyfikator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale ja nie rozumiem waszego żalu a tym bardziej naiwności .... dajecie typowi w ciemno 1k do łapy ... macie jakiś dowód wpłaty/przekazania pieniędzy ? macie jakąś umowę deklarację co do terminu realizacji usługi/zamówienia ?

 

Gość was olewa totalnie a Wy i tak czekacie ponad rok na realizację usługi no proszę .... zabieracie papiery /dowody wpłaty /umowy i idziecie na policje i zgłaszacie wymuszenie/oszustwo i macie sprawę załatwioną w 90dni .

Gość sam odda kasę i sprzęt ,a jak jest więcej takich osób to tym bardziej plus dla was .

 

 

Co innego jak nie macie żadnego potwierdzenia wpłaty /przekazania czy umowy ... bedzie to największe frajerstwo ost. lat a panu "darmaczowi" możecie w takiej sytuacji naskoczyć i po raz kolejny grzecznie poprosić o zwrot kasy ... może się zlituje

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego - większość z nas własnie tak zrobiła. A teraz bardziej chyba chodzi o grupowe pismo w tej sprawie...

 

A darmacz słynął z dobrej roboty, na ktorą trzeba było poczekać dłużej... Dlatego czekaliśmy tak długo ... Jednak miarka się przebrała.

 

Dowody na wszystko są jeśli bylo to zalatwione w jakikolwiek pisemny sposób... Jak ktoś sie umawiał na telefon to faktycznie jak mówisz można zapomnieć.

Problem byłby gdyby nie szło ustalić kim jest / gdzie jest darmacz... ale są większości znane informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawitałem na forum (kawałek mojego krótkiego życia...) to jak ktoś powiedział oploty to inny odpowiadał - darmacz. Jednak jak teraz czytam Wasze posty to dochodzę do wniosku, że już nie ma siły, już go mniej to pasjonuje. Czasami się tak dzieje, że raz coś "kochasz", a następnego dnia Ci się to nudzi. Jeżeli tak jest to niech Darek pójdzie po rozum do głowy i zapowie koniec interesu, skończy niedokonane transakcje i powie "koniec". Prowadzenie sklepu to nie jest kaszka z mleczkiem, tym bardziej, jak musisz o wiele więcej czasu poświęcić wykonując pracę niż po prostu zamawianie i pakowanie sprzętu. Trzeba być poważnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mozna wyczytac,gdyby chodzilo tylko o oploty...a tu przedstawiono zupelnie inne sprawy.

Z drugiej strony jest chyba masa osob zadowolonych z uslug darmacza...

 

Tak czy inaczej,chlop psuje swoja marke,ktora chocby na pclab ma duze uznanie.szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie mieć jakość na najwyższym poziomie? Musicie poczekać. To jedyny w Polsce tak profesjonalny modder.

Igor, nie podlizuj się, nie tędy droga do sukcesu.

Zrobiłbyś to samo gdyby chodziło o Twoje pieniądze.

Nie masz co usprawiedliwiać darmacza, po prostu tak się nie robi.

 

Ogólnie coraz częściej dochodzą nawet do mnie pogłoski, że darmacz ma kłopoty.

Niestety, nie jest jedyny - taka branża.

 

chodzi też o zrobienie antyreklamy i zniszczenie wizerunku

Nie sądzę, by darmacz się przejął taką formą antyreklamy, choć nadszarpnie to jego wizerunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

Może to nie nadszarpnie jego wizerunku, ale wpływające pozwy na pewno nerwy. Komornik to jeszcze gorsze zło.

Ja liczę, że jednak darmacz to porządny człowiek i się jakoś dogadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam nadzieje ze obejdzie się bez większych spiec i każdy dostanie swoje i wszyscy będą zadowoleni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darmacz ma mi odesłać graty dzisiaj - tzn do wieczora mam dostać numer listu przewozowego :E Zobaczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe co z resztą z nas...

 

Zwrot gotówki ...

 

Ogólnie jak sie z nim skontaktowaliście ? /telefon/email ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

U mnie też cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...