Skocz do zawartości
chaostheory

problemy z użytkownikiem Darmacz - opinie, próba oszustwa?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość leelooo

Dostałem informację od darmacza, że moje kable zostaną wysłane w poniedziałek. Jest nadzieja, że jednak ogarnął temat z czasem i realizacją zamówienia.

Edytowane przez leelooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak się spodziewałem nic nie dostałem :) Cały darmacz "zaraz/jutro/w przyszłym tygodniu wysyłam", a potem nic z tego nie ma :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale nurtuje mnie pewna kwestia. Czy nie prościej byłoby po prostu pojechać do niego i osobiście odebrać ten jakby nie patrzeć drogocenny zestaw? Redakcję PClaba chyba stać na koszt takiej delegacji a mielibyście przynajmniej gwarancję, że potem nie będzie wałków w stylu coś zaginęło czy zostało uszkodzone w czasie transportu.

Edytowane przez joszimitsu1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja: Zgłosił się do nas właściciel firmy darmacz.pl, Pan Kazimierz Mączyński. Zdecydowanie odciął się on działań Dariusza M. i stwierdził, że jego firma nie odpowiada za działania darmacza. Tym samym przepraszamy firmę darmacz.pl za nieścisłość. Błędnie zasugerowaliśmy sie faktem, że Dariusz kontaktuje się z nami z numeru 517 117 114 widocznego na stronie wyżej wymienionej firmy.

 

Zaraz zaraz, bo nie wyrobię :D

 

Czy ja dobrze zrozumiałem, że jego ojciec (KRS twierdzi, że Kazimierz Mączyński ma 50 lat) wyrzekł się własnego syna? Hahahahaaaaa to ten cały darmacz musi mieć naprawdę ogromne długi :) W takim razie z niecierpliwością czekam na finał sprawy. Dla samego śmiechu wrzuciłbym to na jakiś wykop :) "Ojciec wyrzeka się syna za ~2000PLN" - genialne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy możecie wyjaśnić kim jest w takim razie darmacz?

Z jego postów wnioskowałem, że jest właścicielem sklepu, oraz osobą starszą od niejednego z nas co wskazywałoby na Pana Kazimierza.

 

Czy Dariusz M. po prostu obecnie przejął konto darmacz?

Edytowane przez MOROZAW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy możecie wyjaśnić kim jest w takim razie darmacz?

 

Darmacz AKA Dariusz Mączyński to syn/brat Pana Kazimierza na którego jest zarejestrowany najwyraźniej sklep, a Pan Kazimierz nie chce mieć nic wspólnego z tą sprawą. Innymi słowy: jako PCLab złożyliśmy zamówienie u DARMACZA, a nie w sklepie pod tą samą domeną.

 

Chodzi o to, że Darek twierdzi, że ma sklep, ale z punktu widzenia prawa nie jest on jego właścicielem. Wiem, że to zawiłe, ale tak wygląda sprawa.

Edytowane przez chaostheory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozumiem.

 

Sklep darmacz.pl chce odsunąć od siebie podejrzenia, ale wszyscy rozumni ludzie wiedzą, że darmacz tam pracuje (tym bardziej jeśli gość kontaktuje się z ludźmi telefonem który jest podany na stronie sklepu darmacz.pl). Zwykłe cwaniactwo przez które tylko wiecej klientów uzna ten sklep i samego darmacza za niepoważne osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualizacja: Zgłosił się do nas właściciel firmy darmacz.pl, Pan Kazimierz Mączyński. Zdecydowanie odciął się on działań Dariusza M. i stwierdził, że jego firma nie odpowiada za działania darmacza. Tym samym przepraszamy firmę darmacz.pl za nieścisłość. Błędnie zasugerowaliśmy sie faktem, że Dariusz kontaktuje się z nami z numeru 517 117 114 widocznego na stronie wyżej wymienionej firmy.

Z opisu "O nas" na stronie "darmacz.pl" wynika jedynie, że darmacz (użytkownik forum) jest "współtwórcą" sklepu, najwyraźniej zajmującym się customowymi zamówieniami - a problemy występują z tymi składanymi przez PW na labie.

A skoro jest współtwórcą, to znaczy że tam pracuje/jest współwłaścicielem... zresztą chyba dlatego kontaktował się z tego telefonu?

 

Ciekawi mnie tylko sprawa nie ukończonych zamówień... ostatnio zamówienia na podzespoły w sklepie, były wykonywane (a przynajmniej weług tego, co piszą niektórzy), z niektórymi zamówieniami na custom elementy były problemy... ale niektóre były wykonywane. Wiadomo, że te które ukończone nie były, zamawiane były poprzez PW na labie. Czy osoby których zamówienia zostały wykonane, zamawiały poprzez stronę/mail sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Długo zwlekałem z napisaniem tutaj, bo Darek robił już dla mnie kilka zleceń i zawsze wszystko było OK (poza długim czasem oczekiwania, ale jak już ktoś trafnie napisał, jak się chce mieć coś wykonanego na zamówienie to trzeba poczekać).

 

Otóż w połowie listopada 2011 ustaliłem z Darkiem wykonanie kilku elementów do mojego projektu. Przez kilkanaście dni ustalaliśmy wszystkie szczegóły. Zamówienie dotyczyło:

 

1. TOP na blok ram Bitspower z czarnej pleksi + nakładka z blachy LL 1mm (szczotkowanie w pionie). Kompletny blok Bitspower wysłany na wzór.

2. Backplate na GPU z blachy LL 1,5mm (szczotkowanie wzdłuż) z grawerem. Backplate EK wysłane na wzór.

3. Top na blok płyty głównej z blachy LL 2mm (szczotkowanie w pionie) z grawerem. Kompletny blok EK wysłany na wzór.

4. Nakładka na fabryczną zapinkę Supreme HF z blachy LL (szczotkowanie w pionie). Zapinka bloku wysłana na wzór.

5. Kilka blaszek na wzór.

 

Przesyłka z elementami na wzór wysłana dnia 22.11.2011. Otrzymana przez Darka 23.11.2011. Orientacyjna wartość: 500-600zł (dwa kompletne nowe bloki, backplate, zapinka)

Ustalona przedpłata 400zł. Przelew wysłany dnia: 24.11.2011.

Koszt całości 798zł. Reszta kwoty przelana dnia: 04.02.2012.

Zawsze płaciłem Darkowi z góry, nigdy nie było z tym problemów.

 

Reasumując: 1300-1400zł w plecy i 15 miesięcy czekania na nic.

 

Ustaliliśmy mniej więcej czas wykonania, choć zaznaczyłem jak zawsze, że mi się nie spieszy. Darek zobowiązał się wykonać całość w około miesiąc.

 

(...) moge obiecać tylko że do świąt się wyrobie.

 

Potem nastąpiła długa wymiana korespondencji. Licząc od początku trwała 10 miesięcy. Ostatni kontakt 17 września 2012r. Poniżej kilka zapewnień.

 

(...) Koniec tego tygodnia, poczatek przyszłego, wszystklo ci wysle.

 

Praktycznie prawie wszystko gotowe, w przyszłym tygodniu odbieram wszystkjo z grawerki,(...)

 

Jutro powinieniem miec wszystko skompletowane.(...)

 

Sorry, ze wszystko się ciagnie jak flaki wołowe, ale juz w tym tygodniu całość zawita do Ciebie.

 

Wtorek, sroda wysle Ci juz całość

 

Zaczne od złej wiadomości. wysle całośc w poniedziałek.(...)

 

(...)W każdym razie jutro nie dam rady wysłac, ale w poniedziałek już tak.

 

(...)W tym tygodniu jeszcze wszystko Ci wysle.

 

I ostatnia wiadomość od Darka.

 

(...)Jednakze na poczatku przyszłego tygodnia dostaniesz, gdyz zawiesiłem wogóle przyjmowanie tego typu zamówień,

od ponad 2 miesiecy.

Chociaz niby nie odmawiam, ale podaje zaporowe terminy realizacji typu 2 miesiace i dłuzsze np. na wyciecie dwóch blaszek.

I pewnym rozwiazaniem jest otwarcie drugiego sklepu (niby mojego) pcm-pc.pl gdyz tak naprawde to jest dystrybutora i on dba o aktualizacje cen i stanów, (...)

 

Od tej pory brak jakiegokolwiek kontaktu.

 

W międzyczasie dostałem od Darka zdjęcia niektórych wykonanych wstępnie elementów. Jak widać część zlecenia została zrealizowana, niestety przesyłki brak.

 

sam_2737qbug1.jpg sam_2740tnuci.jpg sam_2751ilu8k.jpg sam_2754yz70r.jpg sam_2760zguwn.jpg sam_2767av7ac.jpg sam_2770cp7hc.jpg

 

 

Uważałem Darka za odpowiedzialnego faceta, który chętnie dzielił się wiedzą i umiejętnościami. Nie mam problemu z czekaniem na wykonanie zlecenia nawet rok, pod warunkiem, że jestem informowany na bieżąco.

Niestety brak kontaktu przez ostatnie pół roku muszę potraktować jako olewanie, choć wciąż mam nadzieję (przez wzgląd na wcześniejsze realizacje), że Darek się ogarnie.

Mam całą korespondencję, potwierdzenia przelewów, potwierdzenie nadania i odbioru przesyłki. Nie chcę tego wykorzystywać ale pewnie będę musiał.

 

I tak się ma cała sprawa. Komp stoi wybebeszony od kilkunastu miesięcy i zbiera kurz. Za dwa miesiące moja rodzina się powiększy i czas na zabawę z kompem skurczy się do minimum.

Szkoda mi zmarnowanego czasu i tego, że porządny facet, który pomógł wielu osobom na forum olał sprawę całkowicie.

 

That's all.

Edytowane przez Screamer
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to skoro już wbijamy gwoździe do trumny :)

 

Dosyć szybko, musze go tylko wysłac do anodyzowania i koniec.

 

Nie będzie mnie do wieczora gdyz lecę na Ojca imieniny, Kazimierza :D

 

Wczoraj poszło do anodyzowania.

 

Jak tylko cover z anodowania dojdzie dam znać.

 

Byłem dzisiaj osobiscie, czy moze nie doszły graty z anodyzowania i jeszcze nie doszły.

 

30 siepień, to jest realny ostateczny termin

 

Mam, tylko kłopoty z tylna scianka, coverem.

 

Jasne ,że dopiero teraz wszystko składam, to chyba oczywiste.

 

Dostałem dzisiaj graty z anodyzowania.

 

Wstepnie na poniedziałek by było gotowe. przez weekend zrobie.

 

Ale w poniedziałek napewno co nieco bedzie do poprawki, wiec mysle we wtorek wysle.

 

We wtorek bedzie gotowa.

 

 

Ostatni kontakt: 23 wrzesień. Od tej pory łaskawie odebrał 3-4 razy telefon, ale żeby uzyskać ten efekt musiałem wykonać BEZ ŻADNEJ PRZESADY jakieś 100 połączeń. Zwykły oszust :)

Edytowane przez chaostheory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie pozostaje nic innego jak smutna konkluzja- kto nie kupił/zamówił trzymać się z dala od interesów z Darkiem.

 

Osoby które wtopiły pieniądze i części powinny skierować pozew zbiorowy i poinformować odpowiednie organy.

Zwykle sumy są 4 cyfrowe to łącznie starczyło by pewnie na wypasioną furkę...

 

Na różnych innych forach nie związanych z komputerami sytuacja się powtarza- sprawdzone osoby wywiązują się z zamówień na kilkaset czy nawet kilka tysięcy złotych.

W pewnym momencie zaczyna chodzić o kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tysiaków i niektórym odbija czajba ;/

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, kilka miesięcy temu chciałem zamówić komplet kabli do zasilacza, skontaktowałem się z darmaczem, podałem wymiary itp. korespondencja strasznie się przedłużała, brak konkretów co do terminu wykonania zlecenia itp. więc zrezygnowałem i widać że dobrze zrobiłem.

 

@Screamer jesteś cierpliwym człowiekiem, gdyby to mnie tak olewał to sprawa już dawno by wylądowała na policji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie pozsotaje nic innego jak smutna konkluzja- kto nie kupił/zamówił trzymać się z dala od interesów z Darkiem.

 

O to, to. Trzymać się z daleka od czegokolwiek w czym darmacz macza swoje paluchy :)

Edytowane przez chaostheory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja wtrącę się, zamawiałem u Darka towary za łącznie 13k i nigdy nie było problemów.

 

Jednak jedna kwestia mi nie pasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jaka kwestia ?? Andro brać taką kasę, trzymać rok i dawać jedynie zdawkowe odpowiedzi, zwodząc i przedłużając...ok zawalił terminy, ale to można miesiąc, dwa tak jak w moim przypadku, tyle czekałem na pompkę która w dniu zakupu niby była na stanie, ale pół roku, rok i więcej...jeśli jest poważny to widzi że nie jest w stanie zrealizować zamówienia, przeprasza i zwraca kasę...

 

ja Darmacza szanuję za to co robi, bo jego dokonań nikt nie kwestionuje, ale takie traktowanie klienta jest niedopuszczalne, dziękuje że temat powstał, chciałem zamówić oplecenie mojego Seasonica, teraz wiem że tylko utopiłbym kasę na dłuższy czas, a później traciłbym nerwy jak Wy o jej odzyskanie,

 

nie zmienia to jednak faktu, że jeśli nie Darmacz, to kto, no właśnie nikt, bo kto jeszcze oplata zasiłki w pl ( nie mówię o przedłużkach )...facet który ma jeszcze gorszą opinię na tym forum

Edytowane przez guderian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I ja wtrącę się, zamawiałem u Darka towary za łącznie 13k i nigdy nie było problemów.

 

Jednak jedna kwestia mi nie pasuje...

 

To już przerabialiśmy. Było dobrze do pewnego momentu (bo przecież nie zgłosiłbym się do nieznanego człowieka płacąc mu z góry), ale złapał pewnie kilka/kilkanaście grubszych zamówień w jednym czasie, więc zaczął olewać klientów.

 

nie żebym faforyzował któryś ze sklepów, tylko wydaje mi się trochę dziwne, że o sleeveking.pl było słychać to samo a mimo to temat o sklepie nie był przyklejony...

 

Za głupotę się płaci. Próba wzbogacenia się kosztem redakcji laba? Świetny pomysł. Będzie kara :)

 

dziękuje że temat powstał, chciałem zamówić oplecenie mojego Seasonica, teraz wiem że tylko utopiłbym kasę na dłuższy czas, a później traciłbym nerwy jak Wy o jej odzyskanie,

 

Proszę bardzo, dokładnie taki był i jest mój cel :)

Edytowane przez chaostheory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W 2011 wykonywałem u Pana D. poprawkę panela - wszystko poszło w miarę gładko i zamknęło się w 2 tygodniach. Wtedy byłem zadowolony.

 

W 2012 natomiast czekałem na wycięcie dziury pod okno pół roku ;) Oprócz tego miała być wykonana jeszcze inna usługa na drugim panelu ale już nie miałem czasu ani ochoty czekać dłużej. Podręczyłem Pana D. telefonami i jakoś blachy do mnie wróciły.

 

Później jeszcze czekałem ponad miesiąc na zwrot gotówki za niewykonaną usługę ale po wystawieniu negatywnej opinii na sklepy24.pl kaska wróciła na konto.

Przy okazji opinia ta została anulowana - Pan D. odpowiedział na nią w stylu "Nie składał Pan nigdy zamówienia w naszym sklepie." :E

 

Ogólnie nie polecam jeśli chodzi o wykonywanie modów, nawet najprostszych. Można się nieźle podenerwować. Bardzo możliwe że jest to spowodowane nadmierną ilością zamówień ale w takim wypadku nie powinno się chyba przyjmować nowych.

 

nie zmienia to jednak faktu, że jeśli nie Darmacz, to kto, no właśnie nikt, bo kto jeszcze oplata zasiłki w pl ( nie mówię o przedłużkach )...facet który ma jeszcze gorszą opinię na tym forum

Z tego co wiem to Pan iksmodiw zajmuje się oplataniem i robi to bardzo dobrze.

 

@down - no w ofercie sklepu tak, ale wystarczy napisać PW :) wykonuje na pewno bo sam chciałem wykonywać ale muszę się jeszcze wstrzymać.

Edytowane przez arczowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Ale w ofercie ma przedłużki, a nie oplatanie kabli całego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, kilka miesięcy temu chciałem zamówić komplet kabli do zasilacza, skontaktowałem się z darmaczem, podałem wymiary itp. korespondencja strasznie się przedłużała, brak konkretów co do terminu wykonania zlecenia itp. więc zrezygnowałem i widać że dobrze zrobiłem.

Prowadziłem podobną konwersację z darmaczem dokładnie 3msc temu na sleeve kabli zasilacza oraz obudowy ale ze względu na konieczność przedpłaty oraz niewiadomy czas wykonania także zrezygnowałem. Jak widać było to dobrym posunięciem, tylko u kogo teraz składać podobne zamówienia gdy samemu się nie ma czasu ( i po części narzędzi oraz umiejętności ) na takie rzeczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje sleeveking albo pytaj u iksmodiwa - pozostaje kwestia zaufania do pierwszego sklepu, a czy drugi podejmie się w ogóle zlecenia - fakt, trzeba chyba szukać zagranicą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

Mi dzisiaj darmacz napisał, że wyśle jednak w środę. A miało być wczoraj.. :cool:

Szanuje go za jego pracę, ale.. Bez jaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy i środę...

 

Szkoda, że tak się to skończyło czy kończy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem że najgorsze w tym wszystkim jest to że teraz nie ma do kogo sie zgłosić o pomoc w wykonaniu - wiadomo w doradzaniu znajdą się fachowcy. Ale ktoś kto profesjonalnie będzie w stanie zrobić takie rzeczy ?

 

Darmacz miał monopol i porządnie sknocił sprawe - wystarczyło zatrudnić pare osób albo rozwinąc sprawy logistyczne - zawiodły sprawy organizacyjne krótko mówiąc. A miałby rynek w garści... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawami organizacyjnymi nazywasz totalne olewanie klientów?

Niby nie moja sprawa, ale zadziwia mnie wasz poziom tolerancji dla jego poczynań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revo nic nie napisał o olewaniu klientów. A tak btw. w sumie to racja,że miałby rynek w garści(może nie duży ale zawsze jakiś) bo z tego co widziałem w worklogach to bardzo ładnie mu wychodziły te oploty i tam jeszcze dużo rzeczy sprzedawał. Szkoda,że ma problemy :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...