Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vertisan

Sony Xperia Tipo VS Miro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W najlbyższym czasie planuje zmienić telefon (do 550zł), coś z Androidem na jakiś dłuższy czas (możliwość aktualizacji), z Sony/HTC

 

Mam na oku Sony Xperia Miro i Sony Xperia Tipo, jak myślicie, który będzie lepszy? Albo ew. jakie byście mieli propozycje na inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W najlbyższym czasie planuje zmienić telefon (do 550zł), coś z Androidem na jakiś dłuższy czas (możliwość aktualizacji), z Sony/HTC

 

Mam na oku Sony Xperia Miro i Sony Xperia Tipo, jak myślicie, który będzie lepszy? Albo ew. jakie byście mieli propozycje na inny?

Wiadomo że miro lepszy ale od razu w cenie miro są lepsze propozycje, tak samo w cenie tipo jest lepszy Mini 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo w cenie tipo jest lepszy Mini 2

Z tym się nie zgodzę. Mam styczność z mini2 i tipo, ten drugi jest pod każdym względem lepszy, solidniejszy, trwalszy. Mini2 niestety pracuje na androidzie 2.3.6, który jest nie co wolniejszy od ICS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym się nie zgodzę. Mam styczność z mini2 i tipo, ten drugi jest pod każdym względem lepszy, solidniejszy, trwalszy. Mini2 niestety pracuje na androidzie 2.3.6, który jest nie co wolniejszy od ICS.

Widziałem w akcji Xperie J, też ICS, szybszy procesor od Tipo o 200Mhz ALE NADAL TEN SAM i nie wiem czy to słaba animacja wszystkich bajerów (jak np. prosta czynność przesuwania ikon w drawerze) bo ewidentnie telefon chodził wolno, tak jak by coś w środku siedziało i go zmuszało do działania bo on sam już ledwo wysiadał.

 

Ginger wolniejszy od ICS'a? Trwalszy? Mini 2 ma jak by nie patrzeć GG :)

Nie mówię że Tipo to nędzny telefon, ale jak miałbym brać to zdecydowanie postawił bym na Samsunga, a Tipo zostawił jako alternatywę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że miro lepszy ale od razu w cenie miro są lepsze propozycje, tak samo w cenie tipo jest lepszy Mini 2

Miro ma gorsze CPU od Tipo

Qualcomm MSM7225A vs Qualcomm MSM7227A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JKm co do tej trwałości chodziło mi o zastosowanie materiałów z jakich zostały wykonane te telefony. Samsung jak zwykle swoje pseudo aluminiowe rameczki z których odpada lakier. Są plusy i minusy tych telefonów. Miałbym dość duży dylemat przy wybieraniu spośród tych dwóch. Ale wydaje mi się, że wybór by padł na tipo ze względu na jakość wykonania. Co do wydajności, musiałbym jakiegoś bencha puścić bo na internetach chyba ni ma :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JKm co do tej trwałości chodziło mi o zastosowanie materiałów z jakich zostały wykonane te telefony. Samsung jak zwykle swoje pseudo aluminiowe rameczki z których odpada lakier. Są plusy i minusy tych telefonów. Miałbym dość duży dylemat przy wybieraniu spośród tych dwóch. Ale wydaje mi się, że wybór by padł na tipo ze względu na jakość wykonania. Co do wydajności, musiałbym jakiegoś bencha puścić bo na internetach chyba ni ma :<

To rozumiem, tutaj nie ma wątpliwości czy gumowany plastik z tyłu z Tipo będzie dalej dobrze wyglądał po jakimś tam dłuższym okresie użytkowania.

Bencharmki chyba nie będą miarodajne, gdyż Mini 2 - andek 2.3.6 a Tipo ICS, kto wie jak by Tipo chodził z 2.3....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj specjalnie bencha programem "Quadrant". Oto screeny:

 

SE Tipo

8b78xfr61an3.png

 

 

Samsung galaxy 2 mini

h2k6eitd4m1g.png

 

CPU identyczne, a jednak na ICS tipo zamiata pod dywan mini 2 jeżeli chodzi o obliczenia procesora. Grafika na identycznym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja super benczmarki hehe

Oba mają ten sam soc z tym że mini 2 można zrobić oc do 1.1

I jak nie rzucić bardziej wym gry to oba będą prezentowały ciekawy pokaz slajdów.

Ktoś pisał że tipo ma nieco lepsze kolory a generalnie są bardzo podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up tipo też nie ma problemów z OC z tym że po prostu trzeba mieć roota. Co do ekranu, tipo ma lepsze kolory. Mini ma bardziej rozjaśniony wyświetlacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...