Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zoltan666

Różne RAMy na jednej płycie.

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wymieniłem w komputerze procesor, płyte główną i grafikę (aktualne w sygnaturce). Początkowo miałem pamięci Kingston HyperX 2x2GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (KHX1600C9AD3K2/4G) ze starej płyty głównej. postanowiłem jednak, że wymienię je na Patriot Viper Xtreme Series Division 2, 1600MHz, 2x4GB, DDR3, CL8-9-8-24, XMP, 1.65V (PXD38G1600LLK), a stare Kingstony sprzedam. Kingstonów jednak nie sprzedałem i chyba sprzedawał nie będę. A żeby się nie kurzyły gdzieś w szafie dorzuciłem je do tych Patriotów. Czy te pamięci mogą ze sobą razem działać, czy mogą stwarzać jakieś problemy? Na razie wszystko jest ok, ale pewnie ewentualne gryzienie sie może jeszcze wyjść z czasem. I tak jeszcze przy okazji. Czy pamięci ostatnio podrożały, bo za te Patrioty miesiąc temu zapłaciłem 188zł., a dziś kosztują 242zł.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie podrożały aż tak, widocznie była jakaś promocja. Co do pamięci i ich stabilności, nie powinno być problemów, a nawet jeśli to jakiś przypadkowy błą na który wystarczy nawet zwykły reset,albo wciśnięcie MemOK na płycie głównej(o ile ma choć to Asus więc sądzę ze ma). Nie ma opcji aby sprawiały jakieś "problemy" oczywiście o ile nie będziesz się bawi w ich podkręcanie, bo wtedy to wszystko jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy pamięci ostatnio podrożały, bo za te Patrioty miesiąc temu zapłaciłem 188zł., a dziś kosztują 242zł.?

Drożały systematycznie od początku roku. Łącznie poszły do góry o około 20%. Droższe są zarówno moduły RAM jak i dyski SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przejrzałem aktualne ceny podzespołów, które kupiłem miesiąc temu i wyszło mi, że kupujac dzis w tych zamych sklepach zapłaciłbym łącznie 180zł. więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xd2 to porządne pamięci robiące spokojnie 2133 a przy odrobinie wysiłku nawet 2400MHz. nie są tanie ale wiadomo dlaczego.

Zapewne Patrioty chodzą poniżej swoich możliwości bo te Kingstony nie są jakieś super.

 

Sprawdź jakie masz opóźnienia i V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada obecnie na profilu XMP z Patriotów.

 

schowek01vo.jpg

 

Co do podkręcania pamięci to nie za bardzo wiem jak to sie teraz robi. Mając E6750 podkręcałem FSB i podkręcały sie pamięci, a teraz 3750K podkręca się inaczej i pamięci się chyba nie podnoszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...