Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ewelinka26

Zestaw komputerowy - pomoc potrzebna

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupic komputer bez monitora, sama buda.Oprócz gier bedzie obsługiwał oczywiście internet, Office, filmy. Najbardziej wymagajace sa gry wiec to pod nie chce zoptymalizowac komputer. Moge na niego przeznaczyc do 4,5 tys zł.

OC zapewne będzie wiec niech to bedą komponenty pod możliwe OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wyjściowy : LINK, reszta na system operacyjny (albo pojemniejszy SSD ;)).

 

Czy masz jakieś sklepy komputerowe w pobliżu ?

Albo z jakiegoś powodu nie chcesz kupować nowego komputera w sklepie internetowym ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja napisałam ze nie chce kupowac w sklepie internetowym?????

Tylko w internetowym kupie, tylko nie wiem w jakim, Komputronik odpada bo najdroższy, pewnie wybiore apollo albo esc.

SSD64 chyba wystarczy, nie sądze by W7 wiecej zajmowal. Nie zajmujmy sie takimi sprawami jak kupno systemu.

Troszke czytalam o sprzęcie i czy nie lepiej brac RAM w postaci dwóch kosci 2x4GB? A płyte gł nie lepiej dla tego procka MSI GD55? No i hdd koniecznie 1TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale i tak nie kupuj Corsair XMS, bo szkoda kasy - Crucial.

Do solidnego OC przyda się GD55 tylko czy takie zrobisz? I ewentualnie po co..

XFX Core są głośnawe i mają tendencję do terkotania.

Do OC wypadałoby kupić chłodzenie procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z esc.pl:

 

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Gigabyte GA-Z77X-D3H /intel Z77/

Crucial 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Ballistix

Gigabyte Radeon HD7970 OC 3GB DDR5 /384bit/ DVI/HDMI/2xDP

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Liteon iHAS120 SATA (black)

Zalman Z9 Plus (b/z)

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

 

Cena: 3825 złotych. Uwzględniłem Twoje uwagi. Zamiast M40 wrzuciłem równie ciekawą obudowę - Zalman Z9 Plus.

Zestaw bez SSD. Tutaj masz kod, który należy uwzględnić w komentarzu zamówienia, aby złożenie było za free: X98TY2AZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja napisałam ze nie chce kupowac w sklepie internetowym?????

Tylko w internetowym kupie, tylko nie wiem w jakim, Komputronik odpada bo najdroższy, pewnie wybiore apollo albo esc.

SSD64 chyba wystarczy, nie sądze by W7 wiecej zajmowal. Nie zajmujmy sie takimi sprawami jak kupno systemu.

Troszke czytalam o sprzęcie i czy nie lepiej brac RAM w postaci dwóch kosci 2x4GB? A płyte gł nie lepiej dla tego procka MSI GD55? No i hdd koniecznie 1TB.

Spokojnie, wiem nie napisałaś. Chciałem się tylko upewnić zanim dalej będziemy drążyć temat :)

 

[ECS]

Dyski 1TB :

1) Seagate (świetna wydajność, ale tylko rok gwary w tym sklepie) - LINK

2) WD (nieco wolniejszy, ale posiada dłuższą gwarę) - LINK

 

Jedna kość jest lepsza, ponieważ dokupienie drugiej do kompletu jest tańsze niż kupno całego kompletu.

Ale z racji, że masz nieco kasy możesz wymienić pamięć na taką np. : LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mozna brac jedna kosc 8gb a nie 2x4gb? I czynie lepiej 1600mhz?

Jaki zasilacz skoro tamten jest glosny, chlodzenie procka oczywiscie kupie np takie?

Ostatecznie zdecydowalam sie na procka i5 3750k i płyte MSI GD55.

Prosze o propozycje reszty bebechów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można. W sumie nie ma to większego znaczenia dla gracza - profesjonalista czy to w grafice czy renderingu itp lepiej by brał większe kości, bo potem łatwiej je rozbudować, ale Tobie to obojętne. Osobiście kupiłbym taki zestaw. Czasami warto mieć wyżej taktowane pamięci, ale 1600MHz kosztują ze 30 zł więcej to już lepiej dorzucić kolejne 30 zł i mieć porządne kości na dłużej (i naprawdę w niektórych grach daje nawet kilka FPS m.in. w mmo).

Pure Power L8 CM 530W

Nie lepiej Black White czyli z wentylatorem 140 mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz : LINK

 

@up Czy jesteś pewien, że te wyższe radiatory na nich, nie będą kolidować z tym HR-02 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędkość ma marginalne znaczenie. Można napisać, że nieodczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Czy jesteś pewien, że te wyższe radiatory na nich, nie będą kolidować z tym HR-02 ?

 

macho3akyn.jpg

Vipery mają 41mm - Corsairy na zdjęciu 55mm, więc bez problemu, a nawet jeśli to można włożyć w kolejne sloty.

 

Prędkość ma marginalne znaczenie. Można napisać, że nieodczuwalne.

Otóż zdaje się, że nie do końca. Wszyscy sugerują się zawsze pierwszym testem i potem powielają, a okazuje się, że sytuacja się zmienia. HD7770 dziś jest tak wydajny jak HD6850, a dyski SSD dają kopa nawet do kilku-kilkunastu procent w niektórych grach. Wpływ szybszych pamięci w niektórych grach niedawno na forum udowadniano ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę więc o dowody. Nie rozumiem, co ma znaczyć: "wszyscy sugerują się zawsze pierwszym testem i potem powielają"? Zresztą Twoje porównania są zupełnie nie na temat.

 

edit: Sam znalazłem stary test:

http://www.xbitlabs.com/articles/memory/display/clarkdale-memory_3.html

 

Niby różnica dochodzi do 2kl/s, ale podkreślam że sytuacja ta nie do końca może się pokrywać z komputerem na i5. Zresztą zachęciłeś mnie do tego, aby potestować RAM na 1333 i 1600 MHz. Jutro odpalę kilka symulacji i porównam wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na procku trzy generacje do tyłu? Tutaj masz na SB i jak widać różnice są, więc jeśli już dokładać to warto do 2133 za 220 zł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie fajny zestaw

ALE

czy mniejszy SSD nie wystarczy

czy karta Radeon 7950 nie wystarczy

czy nie da sie tańszej obudowy np. CoolMaster Elite ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zaczalem czytac to mnie glowa rozbolala. Troche przekroczylem budzet ale zlozylem najlepszy zestaw w tej cenie: http://www.morele.net/inventory/info/IfNM0/

 

 

ssd http://www.ceneo.pl/17637905

mobo http://www.ceneo.pl/12205523

cpu http://www.ceneo.pl/11313950

ram dowolny 2x4gb 1600 CL9 ~190zl?

grafika hd7950 WF3 ~1130zl? + 2 gry (morele,agito,proline ? )

nad innym zasilaczem tez mozna pomyslec,najlepiej zadac pytanie w odpowiednim dziale

chlodzenie na proca ~120zl cos w tym stylu http://www.ceneo.pl/6740909

obudowa - kwestia gustu ,CM czy aerocool moze byc ,za 130zl mozna kupic calkiem niezla obudowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie fajny zestaw

ALE

czy mniejszy SSD nie wystarczy

czy karta Radeon 7950 nie wystarczy

czy nie da sie tańszej obudowy np. CoolMaster Elite ?

1. SSD 60/4GB sa tylko odrobine tansze - nie oplaca sie zamieniac 120/8 na nie.

2. 670 jest lepsza wiec dlaczego nie?

3. W tym segmencie cenowym juz wypadaloby wziac obudowe za 300-400zl, takie elite to do tanszych komputerow.

 

ssd http://www.ceneo.pl/17637905

mobo http://www.ceneo.pl/12205523

cpu http://www.ceneo.pl/11313950

ram dowolny 2x4gb 1600 CL9 ~190zl?

grafika hd7950 WF3 ~1130zl? + 2 gry (morele,agito,proline ? )

nad innym zasilaczem tez mozna pomyslec,najlepiej zadac pytanie w odpowiednim dziale

chlodzenie na proca ~120zl cos w tym stylu http://www.ceneo.pl/6740909

obudowa - kwestia gustu ,CM czy aerocool moze byc ,za 130zl mozna kupic calkiem niezla obudowe

SSD - Pomiedzy SSDkami nie ma duzej roznicy wiec jest dosyc obojetne ktorej firmy wezmiesz.

MOBO i CPU - To ma byc zart? Proponujesz taka plyte glowna w tak drogim zestawie?

K. Graf.: Ogolnie karty Gigabyte do najlepszych nie naleza i lepiej wziac zamiast nich MSI (NVD) lub Sapphire (AMD).

CASE - Wyjdz z tego dzialu, chyba zarty sobie robisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mozna brac jedna kosc 8gb a nie 2x4gb?

Można.

Różnicę zaś pomiędzy posiadaniem dwu a jednej kości odczujesz kiedyś kość padnie. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

A co jest złego w ASRocku P67 pro3 i Core i5 2500k ? wychodzi taniej o 250-300 zł niż 3570k + dobre Z77 a wydajność jest marginalnie niższa. 950 zł za Core i5 3570k to przegięta cena i na chwilę obecną wybrałbym tańszego o 130 zł 2500k. Kwestia płyty, czy autor chce mieć USB 3.0 z przodu obudowy - P67 tego nie oferuje, a Z77 tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ceny w Polsce sa okropne teraz, nic na to nie poradze. Myslisz ze to tylko o USB chodzi? Po prostu nie moge... Masz tutaj liste rzeczy w ktorych MSI jest lepsza od tego Asrocka, lista zrobiona w 5 minut.

 

1. Zintegrowana grafika.

2. USB3 na przodzie.

3. Lepsza sekcja zasilania.

4. Mozliwosc zrobienia SLI/CFX.

5. Katowe zlacza SATA.

6. O wiele, wiele lepsze UEFI.

7. Prawdopodobnie lepsza karta dzwiekowa - na MSI jest THX a na Asrocku pewnie Realtek (czyli kupa).

 

To takie 7 punkow zrobionych w 2 minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zaczalem czytac to mnie glowa rozbolala. Troche przekroczylem budzet ale zlozylem najlepszy zestaw w tej cenie: http://www.morele.net/inventory/info/IfNM0/

Szkoda, bo może coś byś wyniósł z tego czytając ze zrozumieniem. Moje 2133MHz za 224 zł nie są ok, ale 1600 za 218 już tak? :E Wybitnie nieopłacalne.

 

Faktycznie fajny zestaw

ALE

czy mniejszy SSD nie wystarczy

czy karta Radeon 7950 nie wystarczy

czy nie da sie tańszej obudowy np. CoolMaster Elite ?

Na system? Spokojnie wystarczy 64GB i jeszcze jakaś gra się zmieści jeśli uznasz to za sensowne. Crucial M4 - bezproblemowy i tani. Natomiast Vertex 4 czy Plextor M5 Pro mają 5 lat gwarancji.

Zależy do czego. Za 4500 zł spokojnie można mieć HD7970.

Da się, ale czasami nie wypada. Obudowa jest bardzo ważnym elementem i de facto warunkuje komfort pracy tak Twój jak i podzespołów. Myślę, że M40 to minimum.

 

1. SSD 60/4GB sa tylko odrobine tansze - nie oplaca sie zamieniac 120/8 na nie.

2. 670 jest lepsza wiec dlaczego nie?

3. W tym segmencie cenowym juz wypadaloby wziac obudowe za 300-400zl, takie elite to do tanszych komputerow.

 

 

SSD - Pomiedzy SSDkami nie ma duzej roznicy wiec jest dosyc obojetne ktorej firmy wezmiesz.

MOBO i CPU - To ma byc zart? Proponujesz taka plyte glowna w tak drogim zestawie?

K. Graf.: Ogolnie karty Gigabyte do najlepszych nie naleza i lepiej wziac zamiast nich MSI (NVD) lub Sapphire (AMD).

CASE - Wyjdz z tego dzialu, chyba zarty sobie robisz.

Crucial M4 64GB za 280, a polecony przez Ciebie 455 zł. Oczywiście nie neguje, że to też dobry wybór, ale różnica w cenie to więcej niż odrobina.

Ale gorsza od HD7970, które są za 100 zł mniej..

Czemu? Ja mam marnego Phenoma i HD4800 w Lian Li PC-A70 - nie wypada?

 

Różnica jest znaczna pomiędzy takimi Agility, a Vertex gdzie oba to przecież OCZ, więc nie są tak nieznaczne. Nie patrzmy tylko na wydajność gdzie faktycznie M4, Ver4, 830, 840 i M5P czy S to dla większości jeden piec, ale poza tą rodzinką trzeba już uważać np. by nie kupić wadliwego SandForce.

Sekcja zasilania lepsza od wielu płyt na Z77. Właściwie GD55 Z77 to taki odpowiednik Pro 3 P67, a ceny..

Żart? TwinFrozr czasami jest nieznośny - np. niektóre Lightningi. Z kolei Szafir ma dobre chłodzenia, ale tylko 2 lata gw. Natomiast Gigabyte robi świetne karty w swojej cenie i ma bdb chłodzenia - bez bajerów, a z logiką czyli solidny radiator i duże wentylatory, a nie maluszki jak u MSI, które by osiągnąć to samo muszą kręcić się znacznie szybciej.

Ano w kwestii obudów Aerocool też boje się co kolega by polecał :E Jedyna warta uwagi buda to QS-202, ale to dla konkretnych przypadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych 2133MHz to nawet nie wiem o co Ci chodzi.

 

Taki Crucial kosztuje 280zl, 2x280=560, masz 2 razy wiecej pamieci za wcale nie 2 razy wieksza cene (oszczedzasz ~40%, mysle ze to ekonomiczne).

Gorsza od HD7970? Powiem Ci tak, ja wyznaje wieczna zasade "wydajnosc jest podobna, Nvidia wypada w jednych grach lepiej, AMD w drugich, do tego Nvidia ma lepsze sterowniki i Linuxy slaba chodza albo w ogole nie chodza na kartach AMD. Co by autor nie wybral bedzie szczesliwy, koniec dyskusji.

Co do obudowy to miec dobry sprzet w taniej obudowie nie wypada, a tani w drogiej moze byc ;)

Oczywiscie mialem na mysli obojetnie jaki ale porzadny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych 2133MHz to nawet nie wiem o co Ci chodzi.

 

Taki Crucial kosztuje 280zl, 2x280=560, masz 2 razy wiecej pamieci za wcale nie 2 razy wieksza cene (oszczedzasz ~40%, mysle ze to ekonomiczne).

Gorsza od HD7970? Powiem Ci tak, ja wyznaje wieczna zasade "wydajnosc jest podobna, Nvidia wypada w jednych grach lepiej, AMD w drugich, do tego Nvidia ma lepsze sterowniki i Linuxy slaba chodza albo w ogole nie chodza na kartach AMD. Co by autor nie wybral bedzie szczesliwy, koniec dyskusji.

Co do obudowy to miec dobry sprzet w taniej obudowie nie wypada, a tani w drogiej moze byc ;)

Oczywiscie mialem na mysli obojetnie jaki ale porzadny ;)

Czyli w ogóle nie przeczytałeś tematu?

 

o.0 Teraz spójrz na 256GB - są jeszcze bardziej opłacalne, więc autorku kupuj 256! Przecież to logiczne, że im wyższa pojemność tym niższa cena za 1GB, ale skoro taka pojemność Jej niepotrzebna to po co przepłacać. Jednak, żeby była jasność - też kupiłbym jakieś 128GB z 5letnią gw.

Tak, gorsza. Nvidia nie ma lepszych sterowników, mają podobne cyrki jak np. niższa wydajność na procesorach dwurdzeniowych czy cyrki z kartami Fermi (fochy fermiego - setki postów). To ciekawe, bo mam na AMD ubuntu właśnie. Może i koniec, ale wnioski złe - 7970 jest obiektywnie wydajniejszy, a 100 zł tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ktos by sie przydal w dziale zestawy co by dawal %% geniuszom ,dyskusja w jakims temacie to jedno a doradzanie w kupnie komputera majac zerową wiedze to drugie.

az sie dziwie sdh ze chce ci sie z nim gadac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...