Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hype79

router wi-fi nagle nie chce się połączyć z pecetem przez kabel ethernet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od trzech dni nie mogę się uporać z "awarią" mojego routera TP-LINK w8901g. Otóż pewnego dnia komputer rozpoznaje go jako "sieć niezidentyfikowana" z brakiem dostępu do neta, mimo, że samo wi-fi hula po całym domu aż miło. Przywróciłem windowsa z kopii zapasowej, lecz nic to nie dało. Przeinstalowałem sterowniki do karty sieciowej, lecz nic to nie pomogło. Windows z pomocy technicznej mówi, że karta sieciowa nie poprawnej konfiguracji protokołu IP, lecz nie za bardzo rozumiem, o co może w tym chodzić. Z kolei sterownik easy setup assistant od TP-linka prosi o upewnienie, czy serwer dhcp routera jest aktywny. Jestem w tych sprawach z deka zielony, więc nie jestem w stanie sam naprawić tego problemu. Liczę na waszą pomoc.

Na innym komputerze nie działa również, ale kontrolka przy kablu świeci, więc o żadnej awarii kabla/wtyku nie może być mowy.

Po próbach skonfigurowania routera na nowo w panelu sterowania Windows nawet go nie znajduje:(

P.S. Karta sieciowa to Realtek Gbe family controler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jimasek

Wygląda na to że miałeś nie zmienione hasło do routera admin/admin, ktoś wszedł ci przez WAN na router i zrobił reset do ustawień fabrycznych. Router wymaga ponownej konfiguracji (login i hasło) od dostawcy i konfiguracja zabezpieczeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za radę, tylko jak ja mam ponownie go skonfigurować, jeśli sterownik na płytce nie odpowiada, podobnie jak windowsowe konfigurowanie połączenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jimasek

Zmień hasło dostępowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...